Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

FIV Turcia - 13

fiv turcia tayfun

232 raspunsuri la acest subiect

#1
FIVTurcia

FIVTurcia

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 89 mesaje

Postat 02 iulie 2013 - 13:57

Capitole
Cap. 1 ; Cap. 2;Cap. 3; Cap. 4; Cap. 5; Cap. 6; Cap. 7;Cap. 8; Cap. 9; Cap. 10; Cap. 11; Cap. 12

Lista clinici
Acibadem
http://www.acibademi...om/in_vitro.asp

http://www.acibadem....vf/ro/index.asp.
Echipa este condusa de Prof. Dr. Tayfun Bagis.

Tarife:
FIV = 2400 EUR, IMSI = 250 EUR (IMSI si ICSI sunt incluse in pretul FIV si se face la alegerea Dr. si a embriologului),
Crioprezervare pentru embrionii suplimentari = 500 EUR, TESE = 940 EUR, Micro-TESE = 915 EUR, FNA = 600 EUR.
Teste de preimplantare genetica: 750 EUR (5 probe pentru cromosomii 13,18,21,X,Y or 13,16,18,21,22), 1000 EUR ( 9 probe pentru cromosomii13,15,16,17,18, 21,22,X,Y), 750 EUR (pentru translocatii);150 Euro - consultatie+ecografie preliminara FIV-ului (se poate opta si pentru FIV direct, fara consult prealabil); daca se face consulatatie preliminara, atunci se va deduce din costul final al procedurii
Protocol principal: scurt antagonist de tipul; 3 zile antagonist (Orgalutran, Cetrotide), 6-10 zile de stimulare, ultimele zile din stimulare se foloseste iar antagonist (Orgalutran, Cetrotide).
In ziua 2-3 va puteti prezenta la clinica pentru prima ecografie, apoi va puteti intoarce in tara, revenind la Istanbul in circa 5-7 zile, pentru restul protocolului.

Protocol pentru poor responder/low AMH: EPP (Estradiol Priming Protocol) - se incepe aplicarea din Z21/23 a CM anterior a plasturilor cu estradiol (Climara) - 3 zile x 1 plasture; 3 zile x 1 plasture + antagonist; 3 zile x 1 plasture. Se merge apoi la ecografie indiferent daca menstruatia a aparut sau nu. Se decide demararea/nedemararea stimularii -> Gonal F (in principal), ultimele zile folosindu-se si un antagonist mentionat mai sus.

Posibilitati de cazare in Istanbul, partea asiatica, oferite de clinica: Nova Hotel, Nippon, Hotel Timya, Byotell, The Bostanci Hotel, Asya Suits, Akin Suites.
Transportul aeroport-spital-hotel (din partea asiatic) va fi asigurat pe toata perioada de sedere (15 zile), este asigurat de clinica si este gratuit.
Pentru cine are nevoie de traducator in lb romana, clinica ofera gratuit o traducatoare (in sensul ca intra in costul FIVului). Corespondenta se poarta prin email: semra.selim@acibadem.com.tr.
Date despre transferul embrionilor criogenati - FET·
Este necesar sa va prezentati la consultatie in a doua zi a ciclului menstrual· Se va indica din partea domnului Dr. Tayfun Bagis un tratament pe baza de tablete (nu injectabil) pentru cresterea endometrului· Perioada aproximativa a tratamentului este de 15 zile, perioada in care va puteti intoarce in tara insa va fi necesar sa va prezentati o data/saptamana la control.· Costul aprox. al transferului este de 610 EUR (costul medicamentelor nu este inclus in aceasta suma).

Linkuri utile
Calculator sarcina FIV

Aventura otomona Samira; detalii cazare, masa, etc.

 

Aspirante la FIV Turcia [fluturas]
vreau-bebel: 29,5 ani, sotul 31,5. Eu relativ ok, sotul OATS severa, aproape de azoo. Fiv 1 - august 2012 dr.Tutunaru-nereusit, Fiv 2 - februarie 2013 Dr. Tayfun, ou clar

Gravidute [barza1]
nanne16 - poveste otomana 1; poveste otomana 2

nelay_star

cristinaddr

Reusite depline [deziuata]

tamys - mami de gemeni Andrei si Maria - FIV1 - Genesys, negativ; FET primul test bhcg 131, al 2-lea in scadere...; FIV2 Genesys, negativ; FIV3 Polisano Sibiu, negativ; FIV4 Polisano Sibiu, negativ; FIV5 Istanbul Turcia POZITIV
Lorelei78: 34 ani,hidrosalpinx bilateral operat laparoscopic in iulie 2010 dr Ispasoiu,FIV1 cu scoaterea lichidului la punctie in martie 2011 cu dr Ispasoiu nereusit;laparoscopie pentru extirparea trompelor iulie 2011, FET1 dr Ispasoiu nereusit, FET2 dr Chicea nereusit, FIV2 reusit in Istanbul, Acibadem, dr Tayfun Bagis - Clara Sofia s-a nascut pe 30.11.2012

 

 

 

* daca sunt cititori/cititoare care ne pot impartasi detalii privind alte experiente din Turcia (de ex. Anadolou), va rugam sa o faceti pentru ca doritorii de bebe sa se poate bucura de cat mai multe detalii.

 

___________

Pentru modificari pe prima pagina, va rog sa scrieti cu rosu!

 



#2
FIVTurcia

FIVTurcia

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 89 mesaje

Postat 02 iulie 2013 - 14:03

Dragelor va doresc un capitol insorit precum fiecare zi din viata voastra!



#3
nanne16

nanne16

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.166 mesaje

Postat 02 iulie 2013 - 14:12

Ha, am creat capitolul in explorer unde zice acum "ne cerem scuze! suntem in revizie tehnica! te rugam sa incerci mai tarziu."

acum vad pe mozzila ca a pus de doua ori mesajul de salut din explorer la inceputul capitolului. Sper sa le pot sterge.

[flor]



#4
Nelay_star

Nelay_star

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.713 mesaje

Postat 02 iulie 2013 - 14:12

Nanne, multumim de capitol. [pup] sa fie plin de vesti bune!!

#5
FIVTurcia

FIVTurcia

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 89 mesaje

Postat 02 iulie 2013 - 14:15

Cu placere, Nelay!

Am reusit sa ascund unul dintre mesaje :-D

Acum pot sa trec la treaba! [soricel]



#6
dellya86

dellya86

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 930 mesaje

Postat 02 iulie 2013 - 17:28

Ella te imbratisez cu drag si te rog sa-mi dai si mie putin din puterea ta, esti extraordinara fetito, tot tu ne imbarbatezi [flo2]  Este groaznic sa vad acel rezultat la beta, nu pot sa-mi stapanesc lacrimile...ieri am primit si eu acelas rezultat [soc]  [V]  mai avem trei embrioni congelati, a rezistat unul-luptatorul meu-dar nu a vrut sa ramana la mine...chiar am nevoie de imbratisarea ta...a voastra... nu am spus nimanui, nu mi-am facut foarte multe sperante, dar cand am vazut ca nu-mi vine ciclu, apoi ma dureau sanii, mi-am facut sperante...si am primit rezultatul 0,1 [batcap] 

 

Apoi azi aflu ca nu mai am de unde sa iau  3500euro imprumut, deci fiv turcia anul asta nu... [batcap]  [batcap]  [batcap]

 

Ella  [pup] 

 

Nelay nu te supara ca o sa simta bebele si el nu trebuie sa simta niciodata tristetea [flo2] 

 

Fetelor [i] 



#7
Hatice

Hatice

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.329 mesaje

Postat 02 iulie 2013 - 17:42

Dellya, un card de credit ai incercat sa obtii?o descoperire pe cardul de salariu?

 

imi pare rau..cuvintele sunt prea mici in situatiile astea..

 

te pup



#8
Michelle_S

Michelle_S

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 784 mesaje

Postat 02 iulie 2013 - 18:06

Imi pare rau Ella, imi pare rau Dellya....Va doresc multa, multa putere sa puteti trece de acest moment si tot ce este necesar sa o luati de la capat!

 

Va imbratisez pe toate  [pup]



#9
Nelay_star

Nelay_star

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.713 mesaje

Postat 02 iulie 2013 - 18:17

Ohhh Dellya.... Si tu?:(
Tu unde ai facut fiv-ul? La Albu?
Fetelor , mi-am adus aminte de esecurile mele :( imi dau seama ce simtiti... Imi pare atat de rau ! Nu stiu ce as putea sa fac sau sa va zic sa va simtiti mai bine ...
Sa va ajute D-zeu sa reusiti cat mai repede !![ruga]
Va pup si va imbratisez ![:X]

#10
ciuripica

ciuripica

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 454 mesaje

Postat 02 iulie 2013 - 18:30

Ella, Dellya, imi pare tare rau, si asa cum spunea cineva inaine,Ella, asteptam si eu beta de parca era al meu. Sufar alaturi de voi.
Ella nu e totul pierdut!, Dellya, crede si ti se va da. De fiecare ata cand aveam nevoie disperata de bani pentru inca un fiv ma rugam si ma gandeam la D-zeu si in scurt timp primeam
o suma de bani, asa ca....
Va sarut si va imbratisez pe toate, mamici cu/fara burtici si viitoare mamici



Etichetat si cu fiv, turcia, tayfun

Panic Questions

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

  • demetererika554@gmail.com
    - mar 30 2024 22:38

Last Blogs

  • Vitaminele în sarcină 💊

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:38

  • Frățiorul

    Denisa1996
    - Astăzi, 07:04

  • Cum a fost testul de toleranță la glucoză?

    Ddeenniissaaa
    - Astăzi, 00:45

  • Pregatiri

    Julix94
    - Ieri, 22:25

  • Burtica rotunda

    Roxana3001
    - Ieri, 18:47

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -