Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Formula de salut "Sarut-mana" : - invatam copiii sa salute astfel ?


114 raspunsuri la acest subiect

#111
Siminaf

Siminaf

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.901 mesaje

Postat 28 iunie 2013 - 19:33

Marius, nu facea nimeni teorie pe aici, doar se discuta, cum s-a mai scris deja. Sau daca nu sintem toti de aceeasi parte ar trebui sa tacem?


Editat de Siminaf, 28 iunie 2013 - 19:33 .


#112
cristoiu

cristoiu

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.573 mesaje

Postat 28 iunie 2013 - 19:49

Vad ca se permite insultarea in public ca si cum e un mod normal de discutie.

 

Am raportat mesajul, pentru ca stiu ca exista niste reguli si vad ca nu se respecta.

 

Nu voi comenta nimic, pentru ca nu am de ce si cui sa dau socoteala, dar chiar si daca ai avea competenta necesara sa diagnostichezi virtual diverse patologii, tot ar fi complet necivilizat sa mi te adresezi asa.

Simina, intentia nu a fost sa te insult. Pur si simplu, daca tu spui ca ai o problema si nu suporti sa dai mina cu cineva si cum s-a intors cu spatele ai dat fuga la sapun, e clar ca e o chestie psihica. Pur si simplu. Nu inseamna ca esti nebuna, nu am spus asta. Eu am o problema cu multimea, nu suport sa fiu inconjurata de multa lume, imbulzeala. Imi vine sa fug sau sa urlu. E o problema psihica. Clar. Lumea va continua sa se adune si sa se imbulzeasca, indiferent de piticii mei de pe creier si la fel lumea va continua sa dea mina cu tine, fiindca nu are de unde sti ca pe tine te maninca in palma daca atingi alta persoana. Nu poti pretinde ca gestul sa fie taiat de pe lista de gesturi sociale, fiindca majoritatea oamenilor nu au problema ta.

 

Ma rog, asta o explicatie mai pe lung a ceea ce am vrut sa spun initial. Imi pare rau daca te-ai simtit atacata, imi cer scuze. Cum spuneam, nu am intentionat sa te insult, tonul meu se voia mai degraba glumet. E drept ca mai greu cu tonalitatile in scris, dar n-am ce face. 


Editat de cristoiu, 28 iunie 2013 - 20:21 .


#113
cristoiu

cristoiu

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.573 mesaje

Postat 28 iunie 2013 - 19:57

Uite, dau citatul din nou, la asta ma refeream, ai dat exemplul asta. Acum poate era o exagerare, dar daca nu ... tu crezi ca e normal sa te termine un strins al mainii?

 

Cind cineva da mina cu mine sint terminata, trebuie sa ma spal pe mina sau nu-mi mai tihneste nimic. 

 

Eu sper sa nu te intilnesc fara sa stiu cine esti, fiindca in mod sigur ti-as intinde mina si:

 

1. Nu as vrea sa te termine asta

2. M-as simti insultata la maxim sa te vad spalindu-te pe maini dupa ce ai dat mina cu mine.



#114
eumada

eumada

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 14.106 mesaje

Postat 28 iunie 2013 - 20:21

Pe Eva nu am obisnuit-o...de fapt ea se rusineaza su cand zice :buna..."Eu catorva doamne adevrate care mi-au vegheat copilaria(matusile mele,una de la Tg.Mures,una din Iasi) si mamei mele le spun sarut mana.

Evei nu i-a impus nimeni.Saluta doar cu buna ...rar.Dar imi face placere  sa-mi spuna domnii"sarut mana".Eventual sa si schiteze gestul.Desi multa lume il considera desuet,e  inca ceva frumos.



#115
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 28 iunie 2013 - 21:23

Cred ca e cazul sa ne oprim.




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -