Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Durerea pierderii unei sarcini

pierderea sarcinii avort durere tristete

56 raspunsuri la acest subiect

#51
andaghe

andaghe

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.396 mesaje

Postat 10 noiembrie 2016 - 23:52

A, e locul potrivit, si noi am trecut prin asta si suntem aici să te ascultam. Eu fin păcate nu stiu ce sfat să îți dau, ca bănuiesc că le-ai auzit pe toate. Pentru tonusul psihic însă îți recomand să te apuci de sport si masaj, să iei ceva suplimente de la plafar, să te plimbi cat mai mult. ! Si scrie aici orice ai pe suflet, si asta ajuta!

#52
Aneliss

Aneliss

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 66 mesaje

Postat 30 noiembrie 2016 - 22:57

Andaghe, sarcina s.a eliminat prin interventie. Am facut ecografii si nu am nici o rana, totul pare in regula, doar ca nu raman. M-am saturat sa ma tot duc la doctori si sa-mi spuna sa astept si toti imi dau aceleasi indicatii: acid folic, aspenter si urmareste ovulatia. Am momente in care simt ca o iau razna, ma deprima gandul ca nu raman si ma stresez de nu mai stiu ce-i cu mine.. imi cer scuze ca ma plang aici, poate vi se pare inadecvat dar simt ca nu mai pot si vreau sa vorbesc cu cineva care chiar intelege prin ce trec... imi cer scuze. Sanatate!

Din pacate in urma unui chiuretaj se poate face o sinechie, adica se lipesc peretii uterului si astfel impiedica implantarea unei noi sarcini. Acest lucru nu se vede la o ecografie ci doar prin histeroscopie.



#53
Aneliss

Aneliss

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 66 mesaje

Postat 30 noiembrie 2016 - 22:57

Andaghe, sarcina s.a eliminat prin interventie. Am facut ecografii si nu am nici o rana, totul pare in regula, doar ca nu raman. M-am saturat sa ma tot duc la doctori si sa-mi spuna sa astept si toti imi dau aceleasi indicatii: acid folic, aspenter si urmareste ovulatia. Am momente in care simt ca o iau razna, ma deprima gandul ca nu raman si ma stresez de nu mai stiu ce-i cu mine.. imi cer scuze ca ma plang aici, poate vi se pare inadecvat dar simt ca nu mai pot si vreau sa vorbesc cu cineva care chiar intelege prin ce trec... imi cer scuze. Sanatate!

Din pacate in urma unui chiuretaj se poate face o sinechie, adica se lipesc peretii uterului si astfel impiedica implantarea unei noi sarcini. Acest lucru nu se vede la o ecografie ci doar prin histeroscopie.



#54
RoxanaAlyna

RoxanaAlyna
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 19 aprilie 2017 - 17:17

Si eu am la activ 2 sarcini piersute. Prolactina e ok? Eu am.avut o marita si dupa tratament am ramas gravida cand nu ma asteptam.dar din pacate am pierdut sarcina la 5 sapt. 



#55
Stefiaug

Stefiaug

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 96 mesaje

Postat 14 iunie 2017 - 09:06

Buna din nou! Din pacate am mai scris aici o data, apoi a doua oara nu am mai scris am refuzat sa mai vorbesc cu cineva. Am doua sarcini micute pierdute dar acum... Acum dupa atata fericire ca am ajuns la 22 de saptamani ne duceam fericiti la morfologia de trimestrul 2 ca sa il vedem pe baietelul nostru mult asteptat. Nimic nu ni se mai parea posibil sa mearga rau, dar nici de data asta nu a fost bine. Creierul bebelusului nu s-a dezvoltat cum trebuie si 5 doctori ne recomanda intreruperea de urgenta a sarcinii. Asta e cea mai mare lovitura. Dupa 2 sarcini pierdute cum sa ma duc eu sa cer sa o intrerupa pe asta? Cum as putea trai sa-l vad zi de zi chinuindu-se stiind ca eu am ales sa il aduc pe lume indiferent de parerea doctorilor?



#56
AnnaSi

AnnaSi
  • Membri
  • 7 mesaje

Postat 23 februarie 2020 - 21:17

Am pierdut sarcina odată, în a treia săptămână, nu am înțeles imediat ce s-a întâmplat, dar apoi m-am îngrijorat și eram stresată de foarte mult timp. Din fericire, sunt însărcinată acum și totul merge bine. Nu vă descurajați, totul va fi bine [il]



#57
Andrr

Andrr
  • Membri
  • 4 mesaje

Postat 17 august 2020 - 12:08

Buna ziua fetelor. Am trecut si eu anul acesta in februarie am pierdut o sarcina,s.a oprit din evoluție la 8 saptamani. Este foarte greu sa auzi asa ceva si sa treci prin asa ceva fiind si la prima sarcina. Dar acum suntem bine am rămas din nou insarcinata am 13 săptămâni și totul decurge bine.

Vroiam sa va spun capul sus chiar daca este foarte greu si curaj in continuare.

 





Etichetat si cu pierderea sarcinii, avort, durere, tristete

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Top 10 lucruri utile consumabile pentru bebeluÈ™i

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 11:05

  • bucurie dublata

    Andrevvv
    - Astăzi, 10:53

  • Diabet gestational

    ClaudiaRamona24
    - Astăzi, 09:07

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -