Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Strugurasi de sept-oct 2011 **15**


230 raspunsuri la acest subiect

#21
anca_toma

anca_toma

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 941 mesaje

Postat 21 iunie 2013 - 12:45

Buna fetelor !!!!!

 

Raluca sanatate picului !!!

 

Noi suntem bine si eu ma minunez cat de cuminte e Iancu, chiar ma gandesc oare fratesu cum o sa fie [:)] .Aseara am rezolvat-o si cu numele , a capitulat sotul ca altfel nu se putea [pk] , oficial avem si nasi de botez [pk]  si de azi imi fac si bagajul pt spital.

tot aseara l-am convins pe sot sa mergem we asta la mare [pk] deci mai am azi un bagaj de facut, bani nu am nici saa trec strada dar am zis ca mergem in 2 mai si stam la tanti gratis [:)] o seara , nu mancam nimic si ne facem moftul [pk] ca in facultate [:)] , numai ca acum o sa avem un copil cu noi si un bebe in burtica [:-)))] .

Bine sper sa nu nasc diseara ca se duc planurile cu marea [:-@] .

 

Ma duc sa ii fac un pilaf lui Iancu ca acusica se trezeste si cere mancare .

apropo uitasem sa ma laud , am baiat mare doarme toata noaptea fara trezire, si la pranz doarme 3-4 ore legate, in plus in casa nu mai purtam pampers , mai avem si accidente dar fff rar [pk] .

 

aaaaaaa si May nasc natural normal [:)] , asta daca nu intervine ceva .

 

pup fug la treaba.



#22
mihaela_i

mihaela_i

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 575 mesaje

Postat 21 iunie 2013 - 13:40

Cu noi totul sta pe loc. Mucim si tusim toti 3. Dani a reinceput sa suga dupa o saptamana de parca nu ar fi facut nici o pauza. Rar ca abia respira saracutul. Cand ii trece raceala reincercam cu mancare pasata la furculita in weekenduri ca poate incetisor facem si niste progrese in directia asta. Cu olita nu cred ca vreau sa-l presez, mai amanam.

Noi iesim cate 4h pe zi, 2 dimineata si 2 seara. E mult sau putin? E normal? Mai sunt si altii cu 2 iesiri pe zi sau faceti si mai multe? Sotului i se pare mult. Se plange. Am inceput sa-l las acasa si sa ies doar eu cu Dani seara. E cam greu la intoarcere cand e obosit si vrea sa fie dus in brate. Nu stam chiar langa parc. In carucior nu prea mai accepta sa fie pus. Cu bona nu face asa multe mofturi.

Cu somnul zau ca nu stiu ce sa mai fac. Oricat ar fi de obosit nu reusesc sa il culc inainte de 12 ca nu vrea el. Ma ia de mana si ma duce sa-i deschid usa, sa plecam din dormitor. Apoi tranteste usa spre dormitor.

De jucat vrea sa se joace si cu mine si cu sotul cand suntem amandoi. Sotul se supara ca nu are timp sa se joace pe calculator. Dani se supara daca sotul nu-i acorda atentie. Sotul apoi se supara ca Dani nu da semne ca l-ar iubi la fel de mult ca pe mine. Si tot asa.



#23
zubi

zubi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.073 mesaje

Postat 21 iunie 2013 - 14:22

eu cu ayan am redus orele de afara din cauza caldurii, adik dim stam o ora iar seara tot vreo ora,dar depinde si de zile, cand stam afara 3-4 ore legate

 

fetele, am fost la control ieri, dr a zis ca sarcina trebuia sa fie de 7 s, iar eco arata ca e de 5 jumate - 6 s. mi-a dat sa fac HCG, l-am facut azi, valorile sunt normale pt 7 s, trebuei repetata marti, dar am auzit de la unele fete ca nu e asa concludent testul asta..ca la unele fete a iesit ok dar sarcina se oprise din ev. Dr a zis ca ori e o sarcina mai mica, ori s-a oprit din ev:(..iar eu parca nu mai am greturi, parca nu ma mai dor sanii..am si o scurgere de ieri mai galbuie asa...sunt tare ingrijorata. Mai merg la dr peste o sapt.

 

Vroiam sa va intreb cum mai e cu testul ala, dublu si triplu, care e mai concludent? ca la ayan nu am facut niciunul, dar parca acum as face



#24
anca_toma

anca_toma

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 941 mesaje

Postat 21 iunie 2013 - 14:24

mihaela mai mult pe afara stam, ne trezim pe la 7 la 9 iesim afara si stam pana pe la 12 , apoi facem nani pana pe la 15-16 cam asa, ne trezim papam  si apoi pe la 18 cand se mai racoreste iesim si de obicei inainte de 21:30 nu intram in casa. Papam cina afara [:)] .

 

Acum mi-e mai greu cu iesitul afara dimineata ca ies singura , dar oricum cam asta e programul.



#25
mihaela_i

mihaela_i

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 575 mesaje

Postat 21 iunie 2013 - 15:27

Zubi: Fruntea sus. Cred ca ai inceput prea repede sa mergi la doctor si incepi din cauza asta cu sperieturi. Nu mi-e clar cum poate avea medicul precizie de o saptamana la sarcina asa mica. Ai rabdare ca oricum nu ai ce sa faci si nu te stresa.

Anca: Deci nu stam prea mult afara. Ce mananca Iancu de seara afara si in ce cantitate?



#26
Helenutza23

Helenutza23

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 525 mesaje

Postat 21 iunie 2013 - 15:28

buna

 

MIHAELA_I sa inteleg ca ai doi copii acasa  [:)]  ..adica si sotul se comporta ca si Dani  [:)]

in legatura cu programul, si noi sunem ca si ANCA. numai pe afara stam, cu oreleee. intram ca sa dormim si sa mancam,... uneori seara luam cina in parc. nu intram inainte de ora 9... bine, ei n-ar mai intra in casa, dar nu ii las, ii bag cu fortza ca nu mai pot eu de oboseala, vreau sa ma culc la 10, altfel nu functionez.

 

ZUBI hai ca o sa fie bine bb din burtica.  [flo2]

eu am facut testul dublu si triplu ca asa mi-a zis medicul si imi era rusine sa spun ca nu vreau sa fac  [soricel]

 

bravo ANCA pt ca nu mai aveti pampers!

 

RALUCA sanatate multa! of ca tare greu e cu ei asa bolnavi.. iar cu somnul... la pensie mai ai o sansa..dar stii cum e, astia batrani nu pot ei sa doarma prea mult..  [:)]

 

KLAU_DITZA daca simti ca trebuie schimbat jobul, incearca sa cauti in alta parte, why not?

 

CAMADY sanatate multa si voua! of!

 

 

noi progresam cu pampersul, sta pe olitza, la baie, si ne arata cu degetelul sa stam si noi pe wc... si ne conformam, deh!  [:)]

 

wk prelungit placut!



#27
Lali_mete

Lali_mete

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.644 mesaje

Postat 21 iunie 2013 - 16:41

Zubi,dublu si triplu test nu se fac pentru a vedea varsta sarcinii,ci pentru anomalii genetice,din ce stiu eu . Acum doar hcg repetat la cateva(parca doua ) zile iti poate spune daca sarcina evolueaza sau s-a oprit . Daca valoarea creste de nu stiu cate ori,atunci e bine .  Linisteste-te si asteapta, ca altceva oricum nu ai ce face daca s-a oprit,iar daca nu,si evolueaza,inseamna ca nu a masurat bine. Hai,fruntea sus !

 

 

 

 

Eu sunt varza... Am fost la gradinita si am luat portofoliul lui Paul, pernuta,papuceii,si am auzit o veste crunta.A cazut o fetita de un an si sapte luni de la balcon, de la etajul 4 . Mai avea o surioara geamana si un fratior de 7 ani . Nici nu pot gandi ce o fi in sufletul parintilor,sau in sufletul bunicii care a lasat copiii singuri numai cat sa mearga la baie .   Si asa imi vin in minte cuvintele soacra-mii care imi spune ca sunt exagerata ca o rog sa nu mearga cu copiii fara centuri in masina, sau ca nu las sa se mute scaunele in alt loc decat la masa din bucatarie,si mai ales ca nu dau voie copiilor sa stea la geam, le explic mereu cat e de periculos,noi locuind la etajul 3 ...



#28
nanna_mika

nanna_mika

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 885 mesaje

Postat 22 iunie 2013 - 08:14

Neatza fetele!

Un frappe rece si aromat va ofer!

Klau - si eu sunt la fel cu obosela,a imi doresc doar sa dorm si sa am un moment macar de liniste si plictiseala... Poti incerca sa gasesti alt job, macar din curiozitate, vezi ce oportunitatiar fi. Ca doar nu zice nimeini sa renunti la acesta din prima, doar daca gasesti ceva ce ti.ar placea mai mult! In domeniul in carelucrez eu, daca ai mai mult de 3 ani la acelasi loc, esti deja dubios :-\

Anca - sunteti niste nebunei! Foarte tare ca mergeti la mare! Al meu sot nu ma mai lasa nici sa ies in casa cand eram in ultimul trimestru, dar deh...noi avem o varsta, te mai ramolesti cu timpul ;-). Felicitari pentu progresele lui Iancu! Noi nu avem niciun progres la capitolul olita...

Mihaela - din tot ce zici tu, cel mai ciudat mi se pare faza cu ora de culcare a lui Dani. Ma gandesc ca ar trebui sa fie un motiv pt care se culca asa tarziu. Poate are activitati care il agita spre seara. Sau poate un ceai din plante calmant l-ar ajuta sa se linisteasca si sa adoarma mai devreme. Ai incercat tehnica pasilormarunti? Adica daca in modnormal adoarme la ora 12 sa iti propui sa castigi macar 15 min in prima faza, apoi dupa o saptamana sau 2 sa mai castigi 15 min si tot asa sa ii impungi mi devreme ora de somn. De obicei organismulfunctioneaza dupa automatisme.
Mai iesi cu el afara seara dupa ce vii de la munca? Te mai tin bateriile? Eu sincer nu suntin stare. Si Inez iese afara de 2 ori, insanu am intrebat cat stau pe afara. Am observat ca si ea face tot felul de nazuri si crize cand este cu noi, defat cum intram in casa incepe si se mataie, apoi se tavaleste pe jos, vrea in brate...bona e socata, a zis ca ei niciodata nu i.a facut asa. Am intrebat.o si pe Indra si mi.a confirmat ca nu zice nici pas cat e cu bona. Iarpe noi ne chiunuie de numa.

Zubi - si eu zic sa te linistesti! Offff uitesem deja cum e in sarcina, cate griji imi faceam si eu...Dar sa stii ca toate sunt neintemeiate. Aminteste.ti de la Ayu, ca aveai temeri si uite ce baiat perfect ai!

Lali - ce poveste horror! Recunosc ca si eu am multe temeri, iar cea cu cazutul pe geam estein top! :-(

Noi suntem f bine, Inez face zi de zi progrese cu vorbitul, leaga acum cate 2-3 cuvinte, de ex: "mona, cupiii, minia, Ina" adica: Bona, copiii i-au luat mingea lui Inez! In fiecare zi spu e cate 2-3 cuvinte noi, cred ca are influenta sisora ei mai mare, care desi de multe ori o ignora, atunci cand totusi ii acorda putina atentie o pune sa repete tot felul de cuvinte ca sa se distreze ea :-), iar cea mica, pt ca este fascinata de soru'sa se straduieste sa faca ce ii spune. Plus ca este o imitatoare f buna si toate gesturile, mimica si miscarile celei mari le face si ea :-). Daca vede ca o distreaza, atunci tot repeta. Imi place ca sunt amandoua f vesele si jucause, se fac 7na pe cealalta sa rada, deaj fiecare stie ce o distreaza pe cealalta.

Azi mergem la cumparaturi pt mare, ma apuc sa fac o lista acum.

Sa aveti un we senzational! Pupici!

#29
Lali_mete

Lali_mete

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.644 mesaje

Postat 23 iunie 2013 - 18:48

[fri] [buca] [ventilator] [tv] [cheers] [perne] [insomnia]  Programul meu de azi .... Voi ?



#30
nanna_mika

nanna_mika

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 885 mesaje

Postat 24 iunie 2013 - 07:15

Si mult stat pe afara!
Simulta bere cu lamaie! Si ......:-*:-*:-*


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -