Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Strugurasi de sept-oct 2011 **15**


230 raspunsuri la acest subiect

#11
May3

May3

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.345 mesaje

Postat 20 iunie 2013 - 12:43

da, cred ca sotul a acceptat ideea.

acum mai ramane sa ajung la nr de kg la care mi-am propus si sa trecem de anul asta ca e cam neclar pe la servici.

daca totul e bine, in iarna/primavara sper sa incepem polenizarea :D

 

mai, adevarul e ca am un copil super cuminte. de aia cred ca si imi arde de al doilea :D

deci n-am de ce ma plange. efectiv. Bibi e super copil :D si desteapta, si frumoasa, doarme bine, mananca bine, se joaca frumos, e cooperanta. acum a inceput sa stea si pe olita cate un pic. nu a facut inca in ea, dar a stat pe ea fara pampers de cateva ori.

a inceput sa mai zica si cateva cuvinte in plus. azi dimineata a fost rima data cand a legat doua cuvinte: a spus bye bye mami :D

cra cra cra :D



#12
zubi

zubi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.073 mesaje

Postat 20 iunie 2013 - 13:07

MAY, pai sa treaca mai repede anul asta:)

ayan zice de cateva luni : nu mai e...si arata frumos cu manutele. Mi se pare ca a devenit rasfatat, adik , ii spun ca nua re voie ii explic si se apuca si se smiorcaie si se zbate daca il iau de acolo:(



#13
May3

May3

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.345 mesaje

Postat 20 iunie 2013 - 14:18

Bibi e  cuminte, dar sa nu va imaginati ca sta smirna. Face prostioare ca orice copil,inclusiv crizute. Dar pe cele mici nu le bag in seama, iar cand e mai rau, reusesc sa redresez situatia.


Zubi, si a mea mai face asa, mai ales cand e de plecat de la locul de joaca sau de inchis desenele.
Dar eu nu ii mai explic ca trebuie sa plecam ca e tarziu etc etc. ci pur si simplu ii atrag atentia cu altceva.
Daca e de plecat din parc, ii zic: hei, mi-a zis tati ca Donkey (un magarus de-al ei preferat) te asteapta acasa sa va jucati. Hai repede repede ca i se face somnic daca te asteapta.
Dar totul pe un ton f entuziasmat. Si bineinteles ajunsi acasa trebuie tati sa se tina de cuvant sis a-l i ape Donkey sis a faca giubusuri cu el.
Asta e un exemplu. Idei sunt multe si functie de ce-i place. Poate sa fie de mancare, ceva care-i place etc.

In cazurile in care face ceva care nu-i voie, de ex are mania sa ia pietricele din curte si sa mi le arunce in bucatarie.
I-am explicat ca n-are voie si de ce fara success :D pana cand i-am aratat un ghiveci mare si i-am spus sa le puna acolo.
De atunci le pune acolo :D in marea majoritate a cazurilor.
 

 

nici sa treaca prea repede anul, ca imbatranesc :))



#14
camady

camady

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.616 mesaje

Postat 20 iunie 2013 - 16:14

Buna fetelor.

May doamne ajuta sa vina bebe cand vreti voi.

Raluca, sa se faca repede bine Edi.

 

Despre noi: Deabia ieri a inceput si Eva sa mai manance cate ceva si cred ca i-am dat cam mult ptr cate zile n-a mancat ea( i-am dat ca asa cerea ea mititica) si seara dupa ce a baut si 240 ml lapte mi l-a vomat instantaneu.Mi-a facut totuna in pat, prin baie.Dupa toate astea ea cerea de mancare.

Apoi, Razvan de ieri a inceput si el sa faca febra si sa se planga ca il doare in  gat.Dupa ce am terminat cu spalatul vomei de la Eva am facut toata noaptea drumuri in dormitor la Razvan sa-l urmaresc cu febra.L-am schimbat de 2 ori si i-am dat si Panadol pe la 4 dim.Azi am fost zombi................iar la serviciu sunt full.

De multe ori stau si ma gandesc cum rezista organismul meu cu atatea nopti nedormite.



#15
raluca050

raluca050

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 629 mesaje

Postat 20 iunie 2013 - 21:30

Buna fetelor, am venit si noi de la spital insa nu sunem prea bine. Edi a stat non stop la perfuzii acolo , si facea crize de plans de cum intra cineva in camera. S-a speriat f tare cred de cand i-a pus branula, saracutul. In rest nu i-a dat decat o singura data Linex si espumisan , i-a facut toate analizele si nu are nici un virus , e enterocolita infectioasa cica.

Am cerut sa ne externeze astazi cand am vazut ca nu mananca nimic acolo desi ar fi vrut si nu ia nici un medicament. Cum am ajuns acasa parca a renascut a 2-a oara, nu stia ce sa faca mai intai, a si papat niste paste, am inceput sa-i dau si tratamentul si l-a luat. Sper sa in noaptea asta sa doarma mai bine ca acolo in spital nu a vrut mai deloc. L-am tinut 2 zile mai mut pe picioare. Nu mai spun ca sunt si eu zombii si mi-e rau, dar nu mai conteaza.

 

Asa ca te inteleg Camady , iti da D-zeu suficient cat pot sa duci. Important este sa se faca copiii bine

 

o seara buna, sa ne auzim cu bine.



#16
nanna_mika

nanna_mika

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 885 mesaje

Postat 21 iunie 2013 - 06:31

Neatza si de la noi, fetelor!

Aseara am avut teleconferinta si am scris un mare mesaj in acel timp, insa nu eram logata si l.am pierdut :-(

Multa sanatate copilasilor bolvaviori!
Raluca - v.ati odihnit azi.noapte! Pupam pe frumuselul Edi!

Anca - te pup!

Sunt in mare graba, sper sa revin diseara!

Sa aveti o zi de vineri frumoasa! Pupici!

#17
Lali_mete

Lali_mete

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.644 mesaje

Postat 21 iunie 2013 - 09:26

Buna dimineata fetele !

 

M-am uitat la master chef, ca eu nu l-am vazut la tv,si am ajuns la un episod cu niste copii fara parinti, de la casa de copii... M-am umflat de plans ...

 

Of ce de copii bolnaviori [:(] ! Sanatate multa la toti!

Mamici,cereti ajutor cuiva, unei rude, sotului daca are mai mult timp si odihniti-va, oboseala e crunta, nu mai dati acelasi randament nici acasa nici la munca fara odhna.

 

 

 

Revin...



#18
May3

May3

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.345 mesaje

Postat 21 iunie 2013 - 10:08

neatza

 

si eu zic la fel. cereti ajutor!

sanatate strugurasilor bolnaviori.

 

Lali, eu de cand o am pe Bibi, nu mia pot sa ma uit la filme sau seriale in care sunt copii rapiti, batuti, disparuti etc.

ma uitam inainte la un serial Criminal minds. nu mai pot sa ma uit. imi face rau. organic.



#19
raluca050

raluca050

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 629 mesaje

Postat 21 iunie 2013 - 10:15

Nanna  n-a dormit mai deloc Edi noaptea trecuta, tot rau ii este. Dar a stat tatal meu cu el    

si m-am mai odihnit putin si eu desi am avut o durere de cap groaznica. Am norocul ca-i am pe ai mei langa mine si ma ajuta mult.

Sunt in urma mult cu somnul, nu stiu and o sa ma recuperez cu adevarat, probabil cand va mai creste Edi.....



#20
klau_ditza

klau_ditza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 881 mesaje

Postat 21 iunie 2013 - 12:01

Sanatate strugurasilor bolnaviori!!!

RALUCA stiu cum e cu oboseala…uneori zic ca nu ma mai recuperez nici macar la pensie… Bucura-te si profita de faptul ca ai ajutor!

 

Eu am o stare aiurea. Am senzatia ca trebuie sa imi schimb locul de munca. De 9 ani, de cand am terminat facultatea sunt in aceeasi firma. Simt ca ma plafonez (daca nu m-am plafonat deja). Salariu si programul sunt ok. Eu am o insatisfactie, desi nu imi doresc sa fiu femeie de cariera, simt ca pot mai mult, sau trebuie sa fac altceva… Astept concediul, sa ma detasez de tot si sa ma pot gandi, desi nu e un moment bun sa iti schimbi jobul…

Luni sunt libera!!!!!!!!!!!! Yuhuuuuuuuuuu




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Astăzi, 17:30

  • Eco

    Anamaria1706
    - Astăzi, 16:12

  • Usor usor..

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 15:42

  • 28 de saptamani

    kiki_2024
    - Astăzi, 15:27

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -