Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

La multi ani piersicute de iulie august ( 40 )


431 raspunsuri la acest subiect

#11
ilenutza

ilenutza

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.449 mesaje

Postat 14 iunie 2013 - 19:20

Cu iritatia stam bine, am dat-o cu bepanthen si am tamponat-o cu ceai de muse si galbenele, care i-a facut f bine

Azi a mancat cam putin, am fost si plecati de acasa,
Dim o felie de paine
La 11 am incercat-o cu legume nu a vrut, i-am dat 2 caise

La 12.30 lapte si sonn, s- a trezit la 14 , a mancat 100 g fruct de la borcanel, apoi pufuleti organix (eram in masina) , apoi iar am incercat legume piure, nu a vrut asa ca i-am dat o rosie si putina paine,
Am zis sa ii fac baie la 7 si apoi sa ii dau masa de seara dar a adormit si ma tzitzileste de o ora nu pot sa plec :(

#12
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.921 mesaje

Postat 14 iunie 2013 - 19:33

Ile, ce tare ca ai invatat-o sa sufle nasul. Cum ai facut?

 

Cred ca si a ta a trecut de etapa piureuri.

 

Azi pt pranz i-am dat pilaf si 2 ficatei. Singurul piure pe care il mai accepta: fructe + cereale.

Biscuiti de casa suna bine, daca s-ar face si singuri....



#13
r_ocsy

r_ocsy

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.831 mesaje

Postat 14 iunie 2013 - 19:34

O idee: nu vreti sa incepem sa punem titluri la capitole, gen:

LMA piersicute dragi: Laila, etc. ?

 

Daca vreti actualizez eu, sper sa-mi si amintesc cum....

 

(Edit: nu ma pricep sa schimb titlul capitolului, m-am logat cu iul_aug dar nu vad de unde s-ar modifica. Nu e deloc user friendly platforma asta.)

 

Nu e urgent, la cat de rar schimbam capitolul, dar daca se pricepe cineva, ar fi fain sa avem titlu festiv.

 

Am pus eu un titlu festiv generalizat pentru toate piersicutele !  

Daca vrei sa modifici apesi pe editeaza subiect si dupa ce iti apare chenarul, undeva in dreapta jos este un alt buton pe care scrie foloseste editor intreg, ti se deschide un chenar mai mare in care poti modifica titlu, adauga iconite la titlu si inca cateva optiuni pe care eu personal nu le-am incercat .  [:)] 



#14
r_ocsy

r_ocsy

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.831 mesaje

Postat 14 iunie 2013 - 19:36

Am uitat sa va anunt : pentru noul capitol trebuie sa apasati pe urmareste acest subiect pentru a primii notificarile de la capitolul in curs .... nu stiam de ce nu primisem nic io notificare astazi [bang]



#15
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.921 mesaje

Postat 14 iunie 2013 - 19:47

Rocsy, merci!

 

Eu totusi nu vad butonul "Editeaza subiect', cand ma loghez cu userul comun. Deh, poate nu m-oi fi uitat eu bine. Mai incerc cand voi avea o fereastra de timp.

Chestiile astea cu urmareste subiectul si notificari ma depasesc, zau. Cred ca sunt eu mai de moda veche.

 

À-propos, nu am reusit nici sa ma loghez pe mailul comun, desi am primit mesajele cu raspunsurile la intrebari, merci din nou, Rocsy.

 

Categoric, azi e ziua "anti-technicus" [batcap] , sau e de vina Windows 8 de la pc ul asta nou de la birou..

 

I think I need a hug, cum zice magarusul de la Shrek.



#16
ilenutza

ilenutza

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.449 mesaje

Postat 14 iunie 2013 - 19:49

Fleur ea pufaia asa pe nas mai ales la baie( de pe la 6 luni) si eu faceam ca ea si ii ziceam sufla fata nasul si ii puneam degetele la nasuc ca atunci cand ne punem noi cu batista si a invatat

Acum cand a fost mucioasa o puneam la baie, deasupra chiuvetei si ii ziceam sa sufle nasul, plus ce se mai scurgea ptr ca o tineam cu capul aplecat si sufla de mama focului, plus ca o stergeam asa cu apa ca sa nu o irit ...

A mancat pastai de fasole verde ieri cu manuta, pasat nu a vrut

#17
r_ocsy

r_ocsy

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.831 mesaje

Postat 14 iunie 2013 - 20:05

Fleur cand te loghezi cu numele comun, sau vrei sa modifici un mesaj de al tau , chiar in chenarul mesajului tau este un buton "multi-citat" iar in stanga lui, cu un albastru

 pal care isi accentueaza culoarea in momentul in care pui sageata mousului pe el e butonul cu "editeaza". Dai click pe el si apoi se deschide o fereastra iar pentru modificari gen titlu e butonul in dreapta jos a chenarului respectiv pe care scria foloseste editor intreg.



#18
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.921 mesaje

Postat 14 iunie 2013 - 21:00

Fleur cand te loghezi cu numele comun, sau vrei sa modifici un mesaj de al tau , chiar in chenarul mesajului tau este un buton "multi-citat" iar in stanga lui, cu un albastru

 pal care isi accentueaza culoarea in momentul in care pui sageata mousului pe el e butonul cu "editeaza". Dai click pe el si apoi se deschide o fereastra iar pentru modificari gen titlu e butonul in dreapta jos a chenarului respectiv pe care scria foloseste editor intreg.

Mersi mult, acum am inteles...in sfarsit.

Eu cautam creionasul ala pt editare subiect, ca la forumul vechi. Obisnuinta...



#19
clayhanger

clayhanger

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 592 mesaje

Postat 14 iunie 2013 - 21:57

Am nimerit la fix. Si V imita suflatul nasului, asta merge ok, daar cam in acelasi timp am incercat sa il invat sa bea cu paiul, si el sufla in pai!!

Fleur, acum ca imita bine, cred ca poate invata usor de toate, deci spor la "suflat" nasuc.

Muraturica, mi se pare ca mananca f bine. V tot cam atat, dar nu in fiecare zi.

Antonia, nu stiu daca esti in lista, fetita ta cand s-a nascut?

Eu nu am gasit emoticoanele deloc, nu mai zic de pisica! Am dupa "mai multe optiuni raspuns" editorul (de fapt doar text area-ul mai mare) si in dreapta optiuni mesaj cu "activez zambete" bifat, dar zambetele nicaieri. Editorul e bazat pe flash? Asa s-ar explica, sunt pe ipad.

#20
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.921 mesaje

Postat 14 iunie 2013 - 22:10

Ana, Ile, mersi de pont cu suflatul nasucului, bine ar fi dac-ar invata, ca el nu suporta sa te atingi de nasucul lui. Plange si ia chestia asta f personal.

 

Mie imi apar emoticoanele sus langa Font Marime si Culoare text, in momentul in care dau click cu cursorul pe fereastra "Raspunde...", ca sa scriu.

Pe Ipad-uri si alte Mac-uri imi amintesc si eu ca e diferit, dar nu stiu de ce.

 

Ana, ce "pleata" impresionanta are Vlad.

Pe mine m-a intrebat barbata-miu odata cand veneam cu E. seara de la gradinita: "L-ai tuns?", asta ca sa va dati seama cat par avem. Sper sa aiba cat sa-i taie un pic din motz...

 

Hai va pup si....

 

 

 

(suspans)....

 

 

 

....noapte linistita [mata] !




Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Analizele au arătat o deteriorare a stării ficatului. Ce să fac?

    MaryJane999
    - mar 21 2024 12:16

  • Progesteron

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

Last Blogs

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

  • Ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 21:29

  • Starile de rau si greata din timpul sarcinii

    Mica13
    - Ieri, 20:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -