Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

LMA Fluturasi minunati ! 2011 (52)


369 raspunsuri la acest subiect

#21
roxy_s

roxy_s

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.169 mesaje

Postat 11 iunie 2013 - 11:35

miki dar iesiti pe acolo prin padure, aveti unde? sa culegeti voi soc. noi in fiecare an mergem si culegem si facem socata si uscam si pentru ceai. si bineinteles, toate florile de ceai le culegem noi. cu ocazia asta iesiti si la aer curat. numai sa aveti unde.



#22
Madu81

Madu81

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 78 mesaje

Postat 11 iunie 2013 - 11:59

Ziua buna tuturor! [flo2] In primul rind:

 

La multi ani Dorina, multi si cit mai frumosi! Sa fii sanatoasa si sa te bucuri de frumoasa ta familie!

 

Si-n al doilea rind sa zic si eu ce bine e sa ma mai loghez pe forum din cind in cind... Au zis ca e mai usor in iunie la serviciu, poate-n a doua jumatate, ca-n prima am avut o gramada de lucruri de facut [:)] nu-i usor sa le impac pe toate, dar imi place stilul asta de viata intr-o alergatura continua.

 

Adam creste frumos [il]  are un vocabular de vreo 10 cuvinte in romaneste, mi-e asa de drag de el cind incearca sa pronunte ceva nou [:)]  cel mai recent cuvint e "catelus", cum vede un catel la plimbare imediat incepe 'cate, cate' [cutu] . Ieri mi-am luat o zi libera, am stat numai prin oras la cafele si cumparaturi cu sotul pina ne-am dus sa il luam pe Adam de la gradinita. Evident ca m-am simtit vinovata, e prima data cind iesim fara el. Nu ca nu s-ar fi distrat, pentru ca Adam a fost ieri dimineata la gradina zoologica cu toata grupa si abia astept sa imi dea pozele pe care le-au facut, ca de la Adam nu scot nimic clar cind il intreb ce a facut si cum a fost. Imi tot arat animalele si imi spune cum le cheama in ceha, le-au dat cadou niste stickers pe care trebuie sa le lipeasca intr-un album. Acestea fiind zise, va urez o zi minunata tuturor!



#23
MsBB

MsBB

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.311 mesaje

Postat 11 iunie 2013 - 14:02

Eiiii, hai hai, Deea, ce vrei sa zici? Ca-ti e permis sa dispari asa fara sa dai socoteala? Auzi aici..Normal ca ti s-a dus dorul. Au fost vremuri tulburi aici dar de acu iese soarele si gata , se aduna lumea inapoi in casuta cu fluturasi :D. Ce mai zici?

Ce fac fetele?

 

Uf, Felicitas! Imi pare rau sa aud ca ziua ta a fost umbrita de asa un incident dar indiferent ce s-a intamplat sa nu uiti ca esti iubita, ai o fam frumoasa si esti sanatoasa! Inchina un pahar azi cu Strumph si pt ziua ta ;) asa ai ziua ta de 2 ori si lasi deoparte neintelegerile dintre tatal tau si sot. Sunt atat de catari barbatii astia cateodata! Orgoliile astea sunt fantastice. Sper sa nu fie cazul lor dar daca e ...nu-i lasa sa se indeparteze de la un fleac.

Sa iasa totul PERFECT, sambata , la botezul Anastasiei.

 

cami, ce este salazion? Inteleg ca-i cazul de medic :( deci ...multa sanatate!

 

Vad ca s-a reparat prima pagina acum. Apar toate fetele si sunt acolo toate datele. Deci usor-usor se repara toate cele aici. Arata chiar frumos prima pagina chiar daca mai trebuie modificat una alta pe ici colo.

 

Inteleg ca ai dat deja examen, Miki, deci nu pot decat sa ma rog sa fi facut totul bine si sa iei o nota cat mai buna. Sa te ajute sa treci mai usor peste supararea de a fi fost departe de copilasi zilele astea. Iti doresc succes in tot ceea ce faci!

Este bestiala socata! Sunt sigura ca si copii vor fi innebuniti dupa ea. Mai ales daca faci o mica iesire cu ei la padure, gen aventura ( eu asa o conving mereu pe Andra sa faca cate ceva ce stiu de la bun inceput ca n-ar vrea ) , la cules impreuna , hahait, mai o alergatura prin iarba si atunci va fi si socata si mai buna :)).

 

Somleac, ce filmare? Ii vedem pe micile ecrane? :D

 

Strumph, ia zi tu aici... Tu vrei nitica bataie, azi de ziua ta? Nu inteleg ce vrei sa zici cu ultima parte a mesajului. Acu' dupa ce m-ai molipsit pe mine de boala forumului vrei tu sa pleci? Sa o crezi tu !!! :)) Sper ca vezi cum scot limba la tine, da? :D  Pardon, sunt o doamna :)) . Nu fac din astea.

Glumesc acum dar sper sa nu fie cazul vreodata de good bye adevarat! Sa ai o zi superba, plina de surprize, toateee placute si de cooperare maxima din partea psicotului. Te pup!

 

Gata, mi-a expirat timpul. Nasu'n hartii! Va pup!



#24
ailed_dota

ailed_dota

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.505 mesaje

Postat 11 iunie 2013 - 17:54

Azi am scutire medicala.... m-a durut burta ( la ombilic) de am zis ca mor sau nasc... mi-au trecut tot felul  de ganduri prin cap, ca poate sunt gravi fara sa stiu si pierd sarcina ca am ocluzie .... cert e ca dupa vreo cinci ore de chin , ceai de musetel si 2 no-spa-uri mi-a ramas doar o durere surda...Sa revin sa zic ca ieri am fost balonata de ziceam ca explodez de ma durea spatele ...of. baba mai sunt :).

 La multi ani Strumph [deziuata]  [deziuata]  [deziuata] si spor la bagaje! 

msbb cand ma durea burta mai tare ( adica azi-noapte dimineata) imi aduceam aminte cum povesteai de faza cu vaca... [:-)))]  [:-)))]

 miki, ti-am tinut pumnii, ce-ai facut? sanatate la prunci si palma placuta de la Andra !

cami, nu ma laud dupa cum vezi...

roxy, pupici

madu, v-ati distrat toti trei azi  [il]

 somleac, cum a fost la filmare



#25
roxy_s

roxy_s

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.169 mesaje

Postat 11 iunie 2013 - 20:33

fetelor, am trecut sa va salut [pup]

 

msbb [:-)))] ce-mi place cum povestesti...esti asa comica.

 

strumphitza nu mai sapi de noi [:D] esti cu bagajele la usa? zi drept [:D] sau esti cu paharul in mana ...asa de ziua ta.....hai , poate tot vii tu la o tuica, dar sa fie iarna ca atunci o pot bea si eu altfel nu [:-)))]

 

madu sa-ti fie de bine iesirea....nu stiu de ce trebuie sa ne simtitm vinovati cand iesim undeva fara copilasi [:-)))] [:D] ce scump cred ca este Adam, cum vorbeste [olala]

si noi avem pe lista gradina zoologica..dar cica mai este in renovari dar primesc vizitatori...

 

ailed dar pana la urma ce-a fost cu durerea aia? de la ce a fost? acum esti bine?


Editat de roxy_s, 11 iunie 2013 - 20:43 .


#26
roxy_s

roxy_s

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.169 mesaje

Postat 11 iunie 2013 - 20:41

deea unde-aui umblat, ai? [mai]  normal ca ne-a fost dor de tine [pup]

ce fac printesicile tale? mai ales nazdravana de Anna? ce nazbatii mai face? [:-)))]

hai, te asteptam sa ne povestesti...ce abureala ai tras ca n-ai mai scris ca nu era capitol nou...[:D] crezi tu ca a tinut figura si am inghiti galusca? [:D]

 

fetelor, va vine sa credeti ca Anastasia este la ai mei de duminica? [alcool]  am mers in fiecare zi s-o vad dupa ce am iesit de la servici.
dar mai dureaza putin pana imi aduc astia frigiderul, vreo 2 zile...si abia astept s-o iau acasa.... [olala]

 

ma dispera ca nu merge sa accesez toate emoticonurile...o porcarie [batcap]

somleac incep sa te cred cand zici ca nu-ti merge cate ceva la forum [:D]

 

gata, merg la dus si in pat cu mine.

 

va [pup] si ne auzim maine.



#27
ailed_dota

ailed_dota

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.505 mesaje

Postat 12 iunie 2013 - 07:29

Dau eu cafeaua azi!

Azi noapte mi-am pus pe burta  perna cu samburi de cirese a Andrei, am incalzit-o la microunde.... de ieri ii inteleg pe bebelusii cu colici.Azi sunt mai bine cu burta, dar ma doare capul ff tare, iese durerea din corp, ziceam eu cand eram mica si ma durea o extremitate  [hippi]

Va pup !

 



#28
miki1979

miki1979

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.561 mesaje

Postat 12 iunie 2013 - 08:05

neata, va dau cafeluta de la servici [cit]

 

a fost ok la examen, sper sa -l iau..in schimb cand am ajuns acasa, andra mea avea febra, a luat de la fracsu, acum e ea pe doftoricit, tuseste de rupe..

 

Strumph, iti urez si eu cu scuze de intarziere, LA MULTI ANI sanatosi si din ce in ce mai frumosi [flo2] [flo2]  si bineinteles, concediu placut si relaxant si ...multe poze bineinteles [:)]

 

delia, sper ca esti mai bine..ai grija de tine [pup]

cami, cum sunteti ?

roxy, parca tu ma intrebai, sunt paduri si pe aici, in zone mai putin cunoscute, prin sate neumblate de lume, ceva mai departe de imprejurimile bucurestiului..bine nu se aseamana cu cele de la munte, dar nici ca cele de langa bucuresti in care parca nici nu esti in padure, parca nu miroase a copaci si a frunze..

somleac, imi cer scuze pt convorbirea de ieri, telefonul meu e varza, mi l-au terminat copii si abia daca aud cate un cuvant si ala pe sarite, in rest numai fasait..mi-e si jena sa mai raspund la el, parca sunt retardata, intreb de o mie de ori ce-a zis interlocutorul si eu tot nu inteleg nimic [bang]  asa ca iti marturisesc ca am prins cate ceva, dar nu suficient..n-am inteles partea cu cazarea din zona..daca poti, detaliaza-mi aici, daca nu te sun de la sot intr-o seara..

am vorbit cu sotul si bineinteles ca a fost de acord, nici nu ma asteptam la altceva, el e mult mai credincios si mai atras de lucrurile astea decat mine..el a copilarit verile la Lainici la manastire si ajuta pe acolo..despre mine, nici nu stiu exact cum mi-a venit ideea, pur si simplu am citit despre Parintele Arsenie Boca in ultimul timp, m-a fascinat si...asa am simitit, o nevoie urgenta sa ajung acolo la mormant, la grota unde se ruga..sper sa se intample cat mai repede...

 

 

va pup si va doresc o zi minunata [pup]



#29
Somleac

Somleac

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.112 mesaje

Postat 12 iunie 2013 - 08:40

Neatza si de la mine,

 

sunt cu o salta mare de cruditati in fatza? Dau la cine mai vrea.

 

Delia cum esti? Dar durerea aia a fost colici ( crampe)

 

Na ca s-a trezit printesa mea. E asa dulce cum vine cu parul valvoi si intotdeauna cu ceva in mana.



#30
Deea99

Deea99

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.721 mesaje

Postat 12 iunie 2013 - 09:53

neatza!...incep si eu ..me enerveza teribil logarea asta..ma tot loghez de 2 zile bifand acea casuta de logat permanent si cand intru va citesc ,dar cand dau sa scriu ciuciu caut fereastra asta apoi ma prind ca iar nu sunt logata.....ieri de aceea am renuntat a va mai scrie si azi eram pe punctul asta.....rrrrrrrrr

 

Miki bafta cu examenul...imi pare rau sa aud ca tot intr-o raceala o tineti....refacere rapida la Andra...eu la tuse din aceeainterminabila noaptea ,la recomandarea medicului , ii dadeam cate o pastiluta de peritol si o calma...altfel era jale ..incepeam noapte cu 3 perne sub cap si ajungeam sa stau cu ea in brate ....in pozitie de drepti ..ea atipind eu rupta-n doo...ca imi era fica de la atata tuse si scoate plamanii afara (vb vine).si pe unde am umblat toti dr. mi-au zis si mie ca e un prag la 6-7 ani..unii erau mai pesimisti si imi spuneau ca s-ar putea sa nu-l treaca..cei care nu-l trec devin copii/adultii astmatici.....nasol....asa m-am consumat si eu si m-am tot intrebat de ce noi.....si maica mea avea vis a vis de ea o fam de romi....cu un copil de aceeasi varsta cu stefy a mea....o data nu fusese racit ....si de cand era bebe ,era aruncat de colo ,colo...lasat pe jos, descult etc....ala nu mai statea in poluare...ala nu mai avea lipsa de   vitamine /minerale...ala nu mai avea teren alergic....ba avea toate astea din plin..plus alimentatie precara....dar nah am fost noi ales si punc..bine ca am depasit acel prag....si apoi am avut raceli normale vindecabile in 7 zile...

sper sa nu o iau cu A cand o s-o bag in colectivitate....

a, si mai citeam aici sau..dincolo ,ca Andra inca are pampi..nu vreau sa te superi pe mine dar cum ea are problema aceea cu infectia ar cam fi trebuit sa nu -i mai aiba...vb cu bona sa-o lase in chilotei ....iti garantez ca in nici 2s e scapata.....stiu de la verisoara mea cu fetita (parca iti spusesemdespe ea cu o cistografie) uroloaga de la grigore de unde fusese internata de la 1 an le-a interzis pampersul

 

ca tot am zis de pampi sa va zic de noi..nu-l mai avem pe timpul zilei de mult..cred ca facem o luna....si 2 decand ea isi manifesta dorinta de a nu i-l mai pune...insa eu prin mai tot o mai pacaleam ca era frig si ma enerva sa plec cu sacul de haine dupa mine..acum e totul ok..spune si pe strada ,iar acasa se duce singura facve si-l arunca la wc....bine eu sunt okiul din umbra si imediat vin..insa nu trebuier sa fiu langa ea ca asa se crizeaza....nu am scapat de cel de noapte si chiar ma oftic.....in ultima vreme cumparam cate 3-4 buc de la farmaci tot tot sa ma rup ...ca stiti cum e facem asta cand zicem stop sau ne trezim fara pampi in casa....la Stefy a mers varianta 2....numai ca acum 4 zile primesc de la cumnata o punga de pamp sa fi fost vreo 28bucati ramasi de la nepota-miu....si uite cum nu fac pasul asta....dar a inceput dimineatas cand cere biberonul cu lapte sa planga ca vrea pp...azi la 6 avea pampi uscat...a fascut la olita , a baut lp si s-a culcat....

inca dormim in patut cu gratiile la locul lor....ma cam bate gandul sa ii dau o laterala jos...asa poate face si pp noaptea la olita....

-am trecut de vreo saptamana ,seara, pe lapte integral.....si am ramas daca mai cere noaprte si dimineata 5-6 pe lapte nestle 2+....la inceput nu vroia laptele asta intergral..imi zicea ''du ti cu laptele asta de poc (porc) nu mi pace...viau lapte din cutia cu usuletz )...ne-am prapadit de ras cu laptele de porc...la inceput credeam ca nu aud bine....un lucru bun s-a intamplac de cand il bea....doarme pana dimineata si nu mai plange noaptea...ajinsesem zombi...se trezea si urla la propriu..nu o putem impaca cu nimic...bea lp si la 2 si la 5h....ajungeam la peste 700 ml pe noapte....stiu ca nu era bine ca poate si asa mult nu se digera o durea burtica dar nu o impacam cu nimic...plangea si cerea lapte....

poate una din disparitiile mele de aici si asta a fos...nu va imaginati cum eram fetelor...si mai ales din cauza odihnei...nici nu adormeam bine ca ma trezeam ba in urletele ei, ba ma striga ma maaaaaa.....saream ma speriam iar a 2a zi parca in cap aveam totul lichid si simteam cum si se ''balangane''

bine ca a trecut..sper sa nu mai faca asa

oricum asta era cu ceva timp inaintea Pastelui....apoi in vinera mare cand faceam bagajul sa plecam la ai mei..ii fac un dus si cand o pun pe pat descopar ca facuse coalescenta...(nu va spun ce e) vreau sa vad daca mai stie cineva..eu recunosc ca nu am stiut..eu care tot citesc una alta....m-am invinovatit tare de tot...am avut niste sarbatorui tristye rau...doar ce apucasem sa citesc ceva in graba....am plecat 3 zile..3 zile de framantari....plus alta 7-8.....

-sa inchei..e o nazdravana si jumatate...cat suntem acasa e cand pe o usa cand pe alta...nu se incalta cu nimic in picioare ,nici in casa nici afara...e vesnic murdara pe ea....cu parul valvoi..rar sta la o codita /clamita.....ar fi multe de spus....vb ff bine.....am scapat de ''modelatul '' kk -tului scuzati.....dar ma disperase..se ascundea si cum pampi nu mai erau il racola repede din chiloti si dai strange-l in maini....ma opresc aici...da nu va zic ca disperase,m nu alta...am zis mama macar noroc sa ai la cat m-ai stresat cu asa ceva...aproape ca ma gandeam ca nu mai scapa de aces obicei....pana intr-o zi cand a zis ca vrea pe colac sa faca kk...dar sa-i inchid usa la baie....ei de atunci e ziua cand eu nu mai am voi langa ea la pp/kk..da tot e bine si asa.....

 

Roxy am vazut-o pe A ce mare s-a facut...pare o fetita mult mai mare de vasta ei....ei uite cum ai dus-o tu la mami..sa vezi ce des o s-o lasi de acum incolo...si cred ca vrea si mami asa ca mai are si ea treba in casa....

 

Yvy ce putin mai ai....nu stiu sa pun emoticale....dar ma bucur ca ai reusit sa ajungi pana aici....

 

somleac de tine ce sa zic.....esti super mami....te-am mai citit pe unde ai fost si ce activitati ai cu copiii...felicitari lor pt tot ceea ce fac...sunt si meritele tale dar si ale lor ca vor sa faca asa ceva...bafta Dariei!!!!!!!

 

Delia ms de cafea! chiar nu am baut nici una pana acum....Sa ti treaca si durerea de cap..pup...

 

Msbb te am citit si pe tine...ce sa zic..ma bucur ca ai luat decizia de a te opera...esti pe sfarsite si cu corsetul si cu scarpinatul..nu iti ramne decat o viata frumoasa alaturi de printesele tale, de acum incolo

 

Cami tu mai ai un pic si gata vacanta ...mi-a parut rau sa aflu ca nu mai ai bona la fete....stiu cum e sa ai treaba si sa dai din colt-n colt ca nu ai cu cine sa le lasi..

nu mai stiu pe cine mai citisem...dar nu mai refreshez ca vreau sa ies un pic pana la piata ca parca s-au mai ridicat norii

pup toate fetele...sper sa fi scris macar 2% coerent ca am inceput mesajul asta acum 1h..dar ma tot solicita Sefa




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -