Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Fiv Cu Dr. Dragos Albu 83

fiv albu medlife

255 raspunsuri la acest subiect

#41
camcris

camcris

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.773 mesaje

Postat 11 iunie 2013 - 11:06

camcris ..ne vedem in iulie la MDL. [bib]

tu ai inceput AC?

 

[flor]



#42
licorice

licorice

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 271 mesaje

Postat 11 iunie 2013 - 11:21

Dap...dar eu fac doar ET-ca am un Fiv la activ si niste puisori care ma asteapta sa ii iau acasa



#43
Mimimici

Mimimici

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 334 mesaje

Postat 11 iunie 2013 - 11:25

Licorice, cati puiuti transferi?



#44
licorice

licorice

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 271 mesaje

Postat 11 iunie 2013 - 11:40

Mai am trei..acum sa vedem cati rezista..SA dea DOMNUL sa reziste toti.Tinind cont ca prima data am transferat doi..sper sa reziste toti sa ii iau acasa ....si sa ramana cu mami



#45
camcris

camcris

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.773 mesaje

Postat 11 iunie 2013 - 12:27

licorice asa sa fie cum doresti tu  

deci eu sunt  incepatoare trec prin tot protocolul

 

[flo2]



#46
lauricea2002

lauricea2002

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 322 mesaje

Postat 11 iunie 2013 - 15:21

Azi am fost la a 3-a monitorizare si....surpriza! Endo 11,47, OD 3f 13,08mm-15,33mm, OS 5f 12,24mm-18,76mm. Dr Albu mi-a zis sa intrerup Puregonul(faceam 75ui), sa fac continui cu Menopurul de 150ui, iar joi dimineata(nu vineri cum aveam trecut in schema) sa vin pentru monitorizare-e posibil sa fac punctia mai devreme.

Analizele E-19(precedentul din 6-06 era 77) si P-0,2(precedentul 0,3). Asadar, sunt indentice cu cele de la prima monitorizare, de pe 31 mai. Stiu ca nu pot face nimic si ca nu trebuie sa ma stresez, insa va intreb pe voi daca vi se par normale aceste valori.

Dupa amiaza primesc mesaj de la Lucia: in seara aceasta 75ui Menopur, maine dimineata fac toata fiola de Diphereline si Clexanul, vin sa-mi recoltez doar Progesteronul si in functie de rezultat stabilim totul. Punctia e posibil sa fie sambata.

Am emotii....!!!



#47
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 11 iunie 2013 - 15:50

lauricea hai ca nu am inteles nimic. faceai 75 puregon si 150 menopur ??? sau invers si a iesit puregonul si a ramas 75 menopur ? Sigur ai scris  bine valoarea la E2 ? ca nu cred ca are cum sa fie mai mica decat data trecuta. Mesajul Luciei se cam bate cap in cap cu ce a zis Albu, i-ai mai dat un mesaj sa o intrebi daca ti-a zis bine ?

camcris [flo2] 

nu mai stiu daca si ce mai aveam de zis ... sunt putin stresata. azi ma duc la dentist si vrea sa atenteze la maseaua mea de minte sa mi-o scoata ca e saraca intr-o pozitie tare chinuita, mi-a impins caninul si a mai facut si carie intre ea si vecina. De cand cu stimularile mie mi s-au facut prastie dintii, de o las pe stomatoloaga ... ca la dentist ... de fiecare data. Acum m-am prezentat cu 4 carii nou-noute in niste pozitii total atipice [batcap]

[soricel]



#48
fluturas82

fluturas82

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 181 mesaje

Postat 11 iunie 2013 - 15:52

Lauricea, asa cum ziceai si tu, cel mai important e sa nu te stresezi.

Mie progesteronul mi se pare ok, doar estradiolul mi se pare cam mic.Eu la a 3-a monitorizare aveam E 324 si P 0.3. 

 

Si eu am avut in ultimele doua zile de tratament 1 fiola intreaga de Diphereline pentru ca imi crescuse P la 0.8, deci nu trebuie sa te ingrijorezi. Asta iti inhiba ovulatia. Iar cat despre faptul ca ti-a scazut doza de menopur, iara mi se pare ok, ca foliculii par a fi destul de mari.

 

Imi pare rau ca nu iti pot da mai multe sfaturi, dar sunt sigura ca fetele cu mai mare experienta iti pot spune mai multe.

 

Si eu sunt in acelasi stadiu ca si tine, si nu stiu foarte multe [:)] . Eu maine am punctia. Deocamdata sunt destul de linistita, dar sunt sigura ca maine cand voi ajunge la MMF or sa inceapa si emotiile.

 

iti tin pumnii si ma rog la D-zeu sa ne indeplineasca dorintele tuturor si sa ne vedem minunile in 9 luni de zile.



#49
licorice

licorice

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 271 mesaje

Postat 11 iunie 2013 - 16:08

Lauricea, ce ti-a zis pana la urma Lucia?

Si eu cred ca este o greseala undeva..nu cred ca are cum sa fie valoarea E2 corecta.

Din cate imi amintesc eu  valoarea E2 la mine, la penultima monitorizare, era peste 3000.

Si eu am facut punctia mai devreme-deci am avut mai putine zile de stimulare.

Eu m-am speriat f tare la ultima valoare a E2-aproape 4000-am crezut ca nu imi va face Pregnylul si ca vom anula tot ciclul..si uite ca am mers pe mana dr. si nu am patit nimic.

Imi era f frica de sdr de hiperstimulare.



#50
lauricea2002

lauricea2002

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 322 mesaje

Postat 11 iunie 2013 - 16:15

Da, fetelor, ati inteles corect. Aveam Menopur 150ui+75ui Puregon. Dr Albu mi-a zis sa scot Puregonul si sa fac 150ui Menopur, iar joi dimineata monitorizare. De asta v-am si intrebat de analize, nu inteleg de ce a scazut Estradiolul si de ce ma pune sa fac maine dimineata Progesteron.

Ce sa fac? Sa-i sun pe Lucia, pe Dr Albu?





Etichetat si cu fiv, albu, medlife

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -