Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Felicitari Ankylya, Elyana, Deiutza, Hellie, Carmen! CIRESELE maiiunie2013 ~59~


493 raspunsuri la acest subiect

#491
Monik86

Monik86

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 606 mesaje

Postat 16 iunie 2013 - 18:56

Buna seara!  [flo2]

 

Casa de piatra, Raluca! Si felicitari pentru crestinarea Mirunei! [flo2]

 

Doina, la multi ani sotului!  [s]    Sunteti o familie tare frumoasa! 

 

Iulia, imi pare rau de incurcatura cu botezurile, intr-adevar normal e sa te ocupi inainte de nastere, ca dupa ai destule pe cap, Sper sa rezolvati cumva  ... Numai eu nu am stabilit nimic  [batcap]  Sotul a mai "prospectat" restaurante si pensiuni, dar nu e nimic batut in cuie... Doar ca noi vrem sa-l tinem pe la mijlocul lui septembrie, in cel mai rau caz inceputul lui octombrie daca nu se poate septembrie. Important e sa fie inca destul de placuta vremea, sa nu vina frigul, sa nu fie fetita prea micuta ca sa ne chinuim amandoua, dar nici sa stea prea mult nebotezata.

 

Noi am fost la un film 3D [:D] animatie  [clo]  [soricel]  Si m-a sunat taicamie vitreg (celalalt, nu cel cu ciresele) I-am trimis sms ca suntem la film ca sa nu se sperie si el ca nasc [:D] Zicea ca isi tine ziua de nastere saptamana viitoare, i-am zis sa conteze pe noi daca nu nasc pana atunci [:D] sau poate plec de la party direct la maternitate  [:-)))]



#492
Hellie

Hellie

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.296 mesaje

Postat 16 iunie 2013 - 20:18

Fetele, merci de sfaturi cu pampersi uzi, etc!

Anky, felicitari muuulte! Sa fiti sanatoase!

Carmen, bine ati venit acasa!

Raluca, casa de piatra si sa fie sanatoasa mica crestina!

O sa imi cumpar cantar sa stiti. Dar mai astept pt ca joi avem control la pediatru si il va cantari acolo. Si dupa aia ne luam cantar. Decat sa imi fac ganduri mai bine il pun pe cantar si gata. :)

Singurul meu stres a ramas totusi kk. Nu a facut inca. Dar nu are nici burtica tare deloc si trage o mie de partzuri. Nici nu plange, nu pare sa il dernjeze nimic in legatura cu asta. Nici eu nu il schimb la fiecare trezit. Practic az'noapte s-a trezit de 3-4 ori, adica la 2 ore. Si mi s-a parut ca nu ar tb sa il schimb. Pe la 4 dimineata l-am schimbat si dupa aia l-am schimbat la fiecare supt. Al meunsuge insa si la 30 de minute cateodata in timpul zilei.

Maine vine medicul de familie al lui si o sa vb si cu ea despre kk si cum sa fac.

Maddie,la medlife sa fi tupeista daca intr-adevar vrei sa inveti ceva cu alaptatul. Neonatologii de acolo sunt super, in special Cuzino, dar asistentele (adica alea crea ti-l aduc mereu pe bebe si te ajuta sa il alaptezi) sunt destul de grabite....doar il mufeaza la san si pleaca. Iar bebeii la 2 zile de viata mai scapa sanul, tie iti va fi probabil greu sa il mufezi din nou si tot asa. Vreau sa spun ca trebuie insistat la asistente ca sa te ajute sa alapteI...sa le ceri sa aiba rabdare....muuuulta. Sa insisti
In rest, totul e ok...nu iti face nicio grija. Toti au grija de tine, vei fi ajutata. Este ok din punctul asta de vedere. Ideal ar fi sa nimeresri o rezerva care nu e spre vest. Eu am stat la rezerva 127 care erape vest, si mi-a fost destul de cald in conditiile in care eu nu am nimerit canicula care se anunta de saptamana viitoare.

Apropos, mie tampoanele alea uriase nu mi-aufolosit. Am trecut pe always. E ok din punctul asta de vedere.

Burticile ramase, am si eu acelasi sfat ca noile mamici: dupa ce veniti acasa, cum prindeti un minut in care bebs doarme, bagati si voi somn. Sincer! Tineti cont de asta!

La burtici, majorete multe si haaaaai fetele!!!!

La mamici, rabdare si sa fim tari!

#493
Monik86

Monik86

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 606 mesaje

Postat 16 iunie 2013 - 20:30

Mai fetele, cred ca am inceput sa elimin din dopul gelatinos ... Nu sunt sigura, dar de ultimele 2x cand am fost la toilet am vazut pe hartie un fel de mucisor galbeni-transparenti ... putini erau. Nici urma de sange sau altceva. O fi? Ginecologul il sun oricum maine. Imi si pare rau ca i-am zis sotului, acum e tot panicat, incerc sa-l calmez ...



#494
MaiIunie2013

MaiIunie2013

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 190 mesaje

Postat 16 iunie 2013 - 20:45

Capitol Nou




Panic Questions

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

Last Blogs

  • Geanta bebelusului

    LarisaG89
    - Ieri, 22:32

  • Cezariana È™i recuperarea

    AnaDemsa
    - Ieri, 12:03

  • Friiig

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 10:16

  • Geanta bebelusului

    ely4
    - Ieri, 10:14

  • Alegerea numelui

    BiancaDragnea
    - Ieri, 09:39

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -