Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Felicitari Ankylya, Elyana, Deiutza, Hellie, Carmen! CIRESELE maiiunie2013 ~59~


493 raspunsuri la acest subiect

#11
VIOIKA76

VIOIKA76

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.742 mesaje

Postat 09 iunie 2013 - 08:30

Criulica eu zic ca n-ar trebui sa stea 2 ore dar ei au dureri de burtica si se linistesc la san ,daca a supt cate 10 min la fiecare san efectiv si ai vazut cum inghite ,esti sigura ca a papat  ,inseamna ca sta la san ca sa se linisteasca .



#12
mony_omv

mony_omv

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 541 mesaje

Postat 09 iunie 2013 - 08:31


Mony cred ca trebuie sa te mulgi si noaptea o tura ca sa nu pirzi laptele ,imi pare rau ca te chinui asa cu alaptatul ,cred ca e obositor pt tine .

Prefer sa ii dau noaptea LP-ul , ca sunt nauca, dupa care il mai las sa suga in pat. Ar fi si asta o varianta,nu?



#13
VIOIKA76

VIOIKA76

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.742 mesaje

Postat 09 iunie 2013 - 08:46

Da Mony ,merge si asa ,poate ca si faptul ca esti obosita a contribuit la scaderea productiei ,poate dupa ce te mai odihnesti creste si productia ,si mananca bine ,sa nu incerci acum vreun regim.Pupici.



#14
lillyas

lillyas

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 809 mesaje

Postat 09 iunie 2013 - 08:55

Neata!

Mony, tu ai toate canalele desfundate bine? Simti cumva noduli sau zone intarite pe san? Sanul se inmoaie dupa supt? Avand in vedere ca bebele nu a luat in greutate cat trebuia din LM si ziceai ca nici la pompa nu scoti mare lucru... poate nu ai desfundat toate canalele...

Zic si eu, incercand sa fiu de ajutor...

Criu, asa si mandra mea geme si maraie de la 8.30. Cand am luat-o in brate, parca i-as fi luat cu mana tot disconfortul. Acum a castigat lupta cu "balaurul" si s-a linistit. [soricel]



#15
mony_omv

mony_omv

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 541 mesaje

Postat 09 iunie 2013 - 09:16

Neata!

Mony, tu ai toate canalele desfundate bine? Simti cumva noduli sau zone intarite pe san? Sanul se inmoaie dupa supt? Avand in vedere ca bebele nu a luat in greutate cat trebuia din LM si ziceai ca nici la pompa nu scoti mare lucru... poate nu ai desfundat toate canalele...

Zic si eu, incercand sa fiu de ajutor...

Criu, asa si mandra mea geme si maraie de la 8.30. Cand am luat-o in brate, parca i-as fi luat cu mana tot disconfortul. Acum a castigat lupta cu "balaurul" si s-a linistit. [soricel]

Am avut noduli, dar intotdeauna au trecut cu masaj.

azi dimineata a supt 90 si am muls 30. E mai bine decat zilele trecute. Sper sa nu ma imbat cu apa rece si sa creasca.



#16
mony_omv

mony_omv

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 541 mesaje

Postat 09 iunie 2013 - 09:18

Da Mony ,merge si asa ,poate ca si faptul ca esti obosita a contribuit la scaderea productiei ,poate dupa ce te mai odihnesti creste si productia ,si mananca bine ,sa nu incerci acum vreun regim.Pupici.

Nici vorba de regim, insa am avut doua zile cu mancat mai slabut din lipsa de  timp.

 

Azi vreau sa ies la Kaufland sa mai iau o gura de aer, nu am iesit decat in curte de o luna. Nu mai suport, trebuie sa ies.

 

Vreau sa ma aprovizionez cu chestii pt stimularea lactatiei.

As aprecia daca mi-ati scrie scurt si voi ce luati sa trec pe lista. [flo2]



#17
Elyana

Elyana

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 577 mesaje

Postat 09 iunie 2013 - 09:20

Neata fetelor!!

Ce-mi place ca mica noastra odisee de burtici usor, usor a ajuns odisee de mamici si discutiile acum se bazeaza pe somnic, laptic :))

Oare fluturashhh e cu bebe in brate?
Si Maddie e "un pic" disparuta :))

Eu am uitat sa anunt :") dar acum ca am dat si comanda de invitatii pt botez, e oficial. Numele finale, castigatoare: BB1 Gabriel Matteo si BB2 Mikael Luciano :) le-am invartit de le-am innebunit :))

Ieri am comis-o cu niste mici si carnati asa ca azi noapte imi plangeam de mila cu arsurile :)) partea amuzanta a fost la trezire ca aveam niste gaze care incercau sa treaca si cred ca bebeii imi apasau pe intestine ca se auzea "poc-poc-poc" f puternic, initial am zis ca asta e, s-a rupt apa :)) dar de unde, liniste si pace

Abia astept sa treaca zilele pana vineri, am obosit. M-am umplut de vergeturi in ultima saptamana, ma doare sufletul si inima cand ma uit. Plus stres, ca pe primul nu il simt la fel de tare ca pe cel de sus si cand doarme, nu se incurca. Deci degeaba incerc eu sa il verific si sa il fac sa miste, ma ignora total pana isi face somnul de frumusete. Celalalt reactioneaza imediat, daca il imping doar un pic, protesteaza vehement. Si scoate manutele la atac imediat, inainte se speria si se retragea daca i le atingeam, acum impinge si mai tare daca pun mana :))

Mi-e o frica de mor, numai cand ma gandesc simt un gol in stomac. Si nu e frica de operatie, m-am obisnuit cu ideea. Nici de acomodare cu schimbarile. Pur si simplu simt o panica :)) inexplicabila. Voua vi s-a intamplat?

#18
mony_omv

mony_omv

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 541 mesaje

Postat 09 iunie 2013 - 09:22

Vio, am tot vrut sa te intreb, Edi doarme intre toate mesele?

Al meu de regula numai un somn are de amiaza de 3-4 ore , in rest fresh.

Ieri mi-a dormit cate 30 min- o ora si se trezea. E drept ca am schimbat si papa.



#19
Elyana

Elyana

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 577 mesaje

Postat 09 iunie 2013 - 09:25

Am uitat, cu toate ca am tinut mult, sa o felicit pe beca, comparativ cu cat de speriata era inainte sa ajunga la maternitate, dupa nastere, nimic nu a mai contat, doar bebe!
Sper sa reusesc sa ma ridic si eu la fel de repede sa ma duc la ei :")

#20
criulica

criulica

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 606 mesaje

Postat 09 iunie 2013 - 09:29

Acum mi s a recomandat sa manance 10 min la un san si 10 la altul. Oare cand trebuie sa trecem la un san la o singura masa?


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -