Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 4 voturi

Abdomen extraplat (61)

sport hrana sanatoasa

817 raspunsuri la acest subiect

#1
carolinah

carolinah

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.568 mesaje

Postat 07 iunie 2013 - 14:04

Ladies, am deschis subiect nou, pt ca cel vechi ajunsese la 71 de pagini.

 

Sport si hrana sanatoasa!



#2
Panseluta

Panseluta

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 561 mesaje

Postat 07 iunie 2013 - 15:13

caro, te admir si totodata invidiez pt faptul ca ai sustinerea familiei la cumparaturi si gatit. Mi-as dori si eu asa ceva. 

Sotul poate m-ar ajuta, insa la el e mai dificil, ca lucreaza extrem de mult. De la pustiul meu de 2,5 ani nu pot spera prea multe, desi ma ajuta...da stiti voi cum, mai mult in joaca.

 

Mda, concluzia e ca imi lipseste organizarea. M-ar scapa de multe batai de cap si pasi inutili.


Editat de Panseluta, 07 iunie 2013 - 15:13 .


#3
Marina

Marina

    Membru de baza

  • Moderators
  • 6.356 mesaje

Postat 08 iunie 2013 - 13:44

Salutare, am fost linistita saptamana asta din motive de vizite externe si business review nu f placut. Am sarit si sala si tot vosez numai cifre, xcel si ppt.
Aseara am bagat 5 km, dimineatza la fel si acum ma pregatesc sa impart copiii intre petreceri si un shopping mic. Simt ca merit o pereche de pantofi :)

#4
carolinah

carolinah

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.568 mesaje

Postat 10 iunie 2013 - 09:37

Buna dimineata, ladies! Sper ca ati inceput o saptamana minunata si f activa!

 

Am avut un w/e f bine asezonat! Bicicleta deal in sus - deal in jos, spectacole in sala si in aer liber printre averse de ploaie (Capricioasa vara, mai frate!), pranz si cina pe terasa, teme, curatenie, rufe...

 

Azi am inceput bine, cu masaj la ora 8 dimineata. Diseara Pilates, pana atunci hrana vegetala sanatoasa si voie buna. Aaaa, da, si munca.... hm, stiam eu ca am uitat ceva [soricel] .

 

Marina, ti-ai luat pantofii aia bine-meritati? Arata-ni-i si noua, pls!

 

Allure, hai la noi sa ne spui ce mai faci dpdv sportiv si ce-ai mai citit interesant.



#5
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 10 iunie 2013 - 11:07

Am terminat cu nunta, gata, mi's casatorita ....damn :)))))

Mi-am gasit o rochie atat de draguta, ca imi venea sa o mananc. Si am fost pt prima oara la machiaj la o fata, daca eram genul de om care plange, pai plangeam in hohote de fericire dupa ce am vazut cum m-a machiat.

:))))))

Am acum certitudinea ca am meniscul rupt (dupa mersul pe niste tocuri inalte de tot).

Iar de azi vreau sa ma apuc si eu de squats, sa vad ce se rezolva :)))



#6
carolinah

carolinah

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.568 mesaje

Postat 10 iunie 2013 - 11:32

Doamna doctor, felicitarile mele cele mai calde! Casa de piatra si copii cati si de care vrei tu! [pup]

 

Arata-ne si noua poze, ca poate s-o gasi una mai impresionabila sa planga in locul tau [:D] .

 Nu cred ca squats sunt cele mai indicate la probleme cu genunchii. Dar asta stii si tu...



#7
J G

J G

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.955 mesaje

Postat 10 iunie 2013 - 11:41

Felicitari, XIo! Sa fii fericita!



#8
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 10 iunie 2013 - 12:33

Multumesc, abia acum am ajuns in De, o sa pun si cateva poze in curand :))))

 

 

Caro, am si uitat de la mana la gura de menisc si genuglexiuni :))))))) i'll give it a try



#9
andanii

andanii

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.129 mesaje

Postat 10 iunie 2013 - 14:39

Xio felicitari [flo2]  casa de piatra  [flo2]  abia astept sa vad pozicile  [deziuata]

 

caro multumim de capitol nou  [flo]

imi plac la nebunie meniurile tale ... te rog sa ne mai spui din cand in cand planul pe zile ... imi place ideea cu lista de meniu pe o saptamana intreaga ... trebuie sa iau model [inbaita]  ... eu vesnic nu stiu ce sa gatesc, in fiecare zi pe drumul spre casa la asta ma gandesc  [ping1]



#10
carolinah

carolinah

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.568 mesaje

Postat 10 iunie 2013 - 15:32

Andanii, aseara am facut meniul pe saptamana asta. UIte mai jos pt pranz si cina (al nostru contine si mic dejun si gustarea de la scoala pt copii). In paranteze scriu cu culori cine gateste. Dupa cum vezi baza la gatit in timpul saptamanii suntem tata si cu eu, sotul mai mult in weekend, cand mancam mai mult la inspiratie.

 

Luni

pranz - crema de linte (eu), peste la cuptor (tata), dovlecei la cuptor cu usturoi (tata) si orez basmati fiert metoda rapida (clocot 2 min, apoi lasat sa absoarba apa)(eu)

cina - conopida la abur cu "maioneza" de avocado(co-productie)

 

Marti

pranz - crema de linte, quinoa rosie si alba cu legume si condimente asiatice(eu)

cina - salata mixta cu de toate, inclusiv masline, seminte avocado, ou fiert pt cine doreste (tata)

 

Miercuri

pranz - catering (ziua in care e permis sa mancam tampenii livrate la domiciliu: paste, pizza, salate, mancare chinezeasca, arabeasca etc)

cina - salata de icre pt familion (eu), spanac crud pe langa, pt mine inca nu stiu, o salata de ce gasesc prin frigider...

 

Joi

pranz - ciorba verde (contine legume verzi de toate felurile, alge si 5 spices chinezesti)(eu), stroganoff de vita pt familion (eu joia sunt plecata)(tata), salata verde

cina - paste integrale cu sos de vinete si mozzarella pt ei(tata), eu mananc ciorba de la pranz cand ajung seara tarziu

 

Vineri

pranz - ciorba verde, tocana de cartofi cu salata de varza sau de castraveti cu ceapa verde(tata)

cina - paste chinezesti cu legume la wok si creveti in sos de lapte de cocos (sotul)

 

Mai avem in plan pt duminica seara nista taco's vegetarieni (sotul). In rest nu stim inca, mai iesim in w/e si la restaurant.





Etichetat si cu sport, hrana sanatoasa

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Ieri, 15:52

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -