Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 8 voturi

FIV Turcia - 11


200 raspunsuri la acest subiect

#21
EllaE

EllaE

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 719 mesaje

Postat 07 iunie 2013 - 22:31

Hatice puregonul mi l-am facut singura. Am primit de la ei si pen-ul. Se face foarte usor mai ales ca are acul subtire - mult mai usor decat menopurul.
Dar la clinica sa stii ca m-au intrebat daca stiu cum se fac injectiile si daca vreau sa mi le fac singura. Ora la care trebuie facute este intre 17 -19, iti spun ca sa te gandesti cum ti-ai putea face programul. La primul FIV (acum e al 3-lea) imi amintesc ca spre sfarsitul tratamentului ma durea abdomenul si nu mai suportam nici o atingere deci nici acul si atunci da, am preferat si eu sa merg sa mi se faca la clinica. La al doilea FIV mi-am dat seama ca dureaza f putin sa-l fac si stresul e mai mic decat sa mai merg la clinica pentru asta si mi le-am facut singura pe toate. Era la MDL si aveam deja dexteritate ca faceam ~3-4/zi.
Fii viteaza! Te pup [flo]

Editat de EllaE, 08 iunie 2013 - 08:21 .


#22
turqoise

turqoise

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 503 mesaje

Postat 08 iunie 2013 - 00:23

Buna, sultanelor!

Dupa cum se poate observa iar scriu in toiul nopții cand nu am somn..mi-am dereglat total somnul si ma prinde mereu ora 1 bantuind forumul;))

Ella, ma bucur ca ai ajuns cu bine si Doamne-ajuta ca aceasta incercare sa iti aducă puisorul mult dorit!


Lorelei, multumesc pt. Incurajari! Deocamdată aștept rezultatele pozitive de la celelalte fete ca sa prind curaj pentru FET, căci am inima cat un purice si nu vreau sa ma grăbesc in niciun fel.


Noapte buna!

#23
EllaE

EllaE

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 719 mesaje

Postat 08 iunie 2013 - 09:23

Neata sultane dragi, va doresc un weekend minunat :) [biz]

 

Hatice ai PM


Editat de EllaE, 08 iunie 2013 - 09:24 .


#24
ploaiedevara

ploaiedevara

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 142 mesaje

Postat 08 iunie 2013 - 09:29

Buna dimineata! [cafea]

Ella, [majoreta] [majoreta] [majoreta] Sa stii ca sunt pe margine, printre suporteri [pk]  Esti o draguta ca ne spui in amanunt cum decurge gravideala la tine...eu imi [fri] [fri] [fri] rod deja unghiile numai cand ma gandesc ce emotii o sa am.

De pe ce ne scrii: ai luat laptop-ul la tine sau de pe tel? Merge wifi-ul destul de bine!

Eu cred ca domnul doctor este un profesionist si stie cel mai bine ce masuri sa aplice in cazul tau [flo2]



#25
Nelay_star

Nelay_star

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.713 mesaje

Postat 08 iunie 2013 - 09:30

Neata sultane dragi, va doresc un weekend minunat :) [biz]
 
Hatice ai PM



Neata!!! Ella, ce ma bucur ca ne-ai dat vesti despre tine!!! ( nu am emoticons ) :(
Va tin pumnii sa fie cu noroc si sa te intorci 2 in 1 sau 3 in 1 [:D]
Legat de prednison, mi-a dat si mie sa iau. Dupa ET mi-a marit doza 5 zile iar dupa aceea il luam ca la inceput. Mi s-a spus sa il opresc dupa beta pozitiv. M-a invatat Daniela cum sa il opresc treptat.

Mult noroc ! Sa va ajute D-zeu ! [flor][:X]

#26
vreau_bebel

vreau_bebel

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.493 mesaje

Postat 08 iunie 2013 - 09:53

Neatza sultane dragi!

Ella toata energia pozitiva se indreapta catre tine, directioneaz o catre oute si culcusul de puisori!

Doamne ajuta sa ai un beta de mai mare frumusetea!

Un weekend minunat tuturor!

Eu cred ca o sa optez pt Hotel Harem pana la urma. E pe partea asiatica si are piscina. 1200 euro pe booking cu mic dejun



#27
Hatice

Hatice

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.329 mesaje

Postat 08 iunie 2013 - 10:45

Ploiedevara lasa emotiile cu noi , acasa.

Te duci in cel mai frumos si relaxant concediu. [flo2]

 

Pe mine chiar ma incanta ideea sa lipsesc de la serviciu in timpul procedurii.Sa uit de toate, doar sa citesc, sa ma plimb si sa fac shoping.

 

Nanne, te-am ascultat si am cumparat iuart grecesc, 10%.Multumesc de sfat. [pup]

 

Ella [pup] pe tine si pe  toate sultanele dragi.



#28
dellya86

dellya86

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 930 mesaje

Postat 08 iunie 2013 - 10:53

Ella multumim pentru informatii, esti o draguta [flo2]



#29
ploaiedevara

ploaiedevara

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 142 mesaje

Postat 08 iunie 2013 - 11:17

Hatice [flo2] , oricum sunt cu morcovu' pus rau...m-am grabit ca fraiera sa iau biletele de avion si sa fac programarea si acum vad ca ma incearca niste simptome de CM si ar trebui sa vina pe la sf saptamanii viitoare. [smulgpar] Sper, totusi, sa fie durerile premenstruale specifice si cm sa vina cand trebuie...

 

Si eu de-abia astept vacanta asta...mi-e imi place Turcia la nebunie si la Istanbul n-am mai fost pana acum...deci imbinam utilul cu placutul.

Apropo de concedii, anul acesta am cam exagerat cu ele. Peste 2 saptamani, pe la sf lui iunie mergem la Roma. Luasem biletele de avion inainte sa ne hotaram ca mergem la Istanbul pentru FIV. Asa ca facem un efort financiar si-o sa avem alt concediu inainte de cel de gravideala [batcap] , numai CM-ul sa nu-mi joace feste...

Apropo de dieta proteica, tocmai am [papica] papat o supa de linte facuta de socrela [soricel] , buna rau...

Bebel, hotelul e tot in Kadikoy? Sau va preiau si de acolo fara probleme?

Week-end placut tuturor sultanelor [flo2] Ella, te asteptam cu vestile de hormoneala...



#30
vreau_bebel

vreau_bebel

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.493 mesaje

Postat 08 iunie 2013 - 11:33

Da, hotelul e in Kadikoy. Dar nu va faceti probleme cu preluatul la clinica, pt ca va ofera acest serviciu indiferent unde sunteti cazate, insa preluarea se face doar de pe partea asiatica.

De ex, data trecuta am stat pe partea europeana, in Sultanahmet, mergeam noi cu vaporasul pana in Kadikoy, iar de langa port eram preluati de masina Acibadem.




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -