Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 8 voturi

FIV Turcia - 11


200 raspunsuri la acest subiect

#161
vreau_bebel

vreau_bebel

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.493 mesaje

Postat 19 iunie 2013 - 09:04

Ella ganduri bune iti transmitem!

Probabil ca ai iesit deja de la punctie, ai servit si micul dejun si astepti info despre oute. Te pup!



#162
cristinaddr

cristinaddr

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 254 mesaje

Postat 19 iunie 2013 - 10:09

Buna fetelor,

 

Ella bafta multa astazi si maine sa auzim de cat mai multe ovocite fecundate.

Bebel, Michelle, Ploaie, Birmanutza va doresc vacanta placuta finalizata cu bebei in burtica.

MKB, Nanne, Nelay,  sarcini cat mai usoare si cu nasteri la termen.

Eu astazi merg la un control in afara graficului intrucat de luni de cand am carat un pepene simt zilnic intepaturi in uter. E adevarat ca durerea cedeaza la No-Spa dar nu-mi place ca revine zilnic.

Fetelor voi cum va descurcati cu temperaturile ridicate de afara?

Eu nu mai pot!!! Am picioare umflate (in special stangul) de ma dor la orice pas si simt ca ma topesc.

 

Legat de "intalneala" eu sunt mare amatoare musai cu aer conditionat sa fie.

 

[i]  si astept numai vesti bune.

 

 

 



#163
nanne16

nanne16

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.166 mesaje

Postat 19 iunie 2013 - 10:48

Bebel, normal ca ai sa parte de suturi, nu am auzit sa nu se intample! Bine, unii sunt mai cumintei, dar mai devreme sau mai tarziu, tot va da una. Se apropie momentul cu pasi repezi... soricel.gif

La fel pentru Michelle, Ploaie, Birmanuta [flo2] 

 

Cristina, ai grija ce cari! Eu, daca e sa car ceva (si nu prea am ocazia), fie e ceva de un kg, fie daca e o sticla de 2l (beau un anumit tip de apa si mi-o cumpar singura every day) intr-o mana si sacosica cu un kg (de fructe, lapte sau croissante icon_smile_big.gif ) in cealalta mana.

Dar chiar daca ai carat acum un pepene, ar trebui sa treaca; poate esti in proces de crestere si se mai extinde una, alta. icon_smile_big.gif

Desi fan soare, trebuie sa recunosc ca acum nu imi prea place caldura. Sa traiasca AC-ul - acasa, in masina, la serviciu!!! Nu am inca picioarele umflate, slava Domnului! Ma dau uneori seara pe gambe cu o crema racoritoare, mentolata, bio - bineinteles icon_smile_big.gif si ma simt de parca as zbura. [alcool]

La birou, am o cutie sub el, ca sa stau cu picioarele mai ridicate; acasa cand stau pe canapea, am niste paturi/perne care imi tin picioare tot asa, mai ridicate... si beau muulta apa! Si lapte/lapte batut/sana, etc.

Azi mi-am luat sapca, iar atunci cand ies la pranz, imi pun sapca pe cap [vraji] sa nu ma bata soarele in cap!  [soricel]  Sunt multumita ca am mai gasit inca o pereche de pantaloni care imi mai vin (bine am o prelungire in talie de nasturei  de pe amazon, de unde am luat si o pernita cu alungire pentru centura de siguranta sau ceva de genul, ca sa nu stea pe burtica).

 

Ella, multa iubareala azi [pk] !

Hatice, Nelay si celorlate - o zi excelenta si cu umbra/racoare! [flor]



#164
nanne16

nanne16

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.166 mesaje

Postat 19 iunie 2013 - 10:58

Apropo, gravidutele, nu ar fi mai bine sa scriem detalii de sarcina intr-un loc dedicat, cum ar fi acesta! [flor]

Nu mai este acum chiar atat de animat precum odata, dar o sa ne strangem cateva gravidute prin FIV... chiar daca scrieti la odisee legata de DPN, majoritatea fetelor de acolo nu prea stiu ce se intampla cu estrogenii, progesteroanele, etc.

 

Oricum, o sa scriem si aici si mai ales o sa tinem toti pumnii stransi pentru toate fetele care sunt incercari!



#165
carla_cluj

carla_cluj

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.148 mesaje

Postat 19 iunie 2013 - 11:56

Floryma ai PM  [flo2]



#166
vreau_bebel

vreau_bebel

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.493 mesaje

Postat 19 iunie 2013 - 12:04

Nanne [flo2]

Ella [zana] bagheta magica isi face chiar acum treaba



#167
floryma

floryma

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 431 mesaje

Postat 19 iunie 2013 - 12:34

[masc]  multumesc carla...ai PM. [flor]



#168
vreau_bebel

vreau_bebel

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.493 mesaje

Postat 19 iunie 2013 - 18:50

Ella dau mereu refresh, doar, doar gasesc vesti de la tine, sper din suflet sa fii bine!



#169
EllaE

EllaE

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 719 mesaje

Postat 19 iunie 2013 - 18:57

Bebel haide, dorinta ti-e implinita [flu] a fost ultimul refresh:)

 

Prezent! Am reusit sa ma mobilizez si sa ajung la laptoapa, in varf de pat.

 

La cules de 5 ovo a fost ok, dar stim deja ca in cazul meu numarul nu conteaza atat de mult, dupa ce in noiembrie din 6 ovo a doua zi unul singur mai era in joc. Deci ramane sa analizam calitatea lor. La ultima eco Dr T mi-a numarat 6 ovo dar a zis ca doar pe 4 ne bazam deci dupa colectarea de azi suntem pe fir.

Va voi povesti maine ref o mica comparatie cu procedurile anterioare.

Noi suntem foarte veseli si optimisti ca micutii se iubesc, chiar si in lipsa noastra si maine vom avea vesti frumoase.

 

La final vom discuta si despre posibilele imbunatatiri datorate laptisorului de matca, sucului de rodii, plimbarilor si atmosferei de concediu, etc.

 

 Maine as vrea sa-mi iau biletul de avion pentru intoarcere. S-a mai intamplat sa fiti chemate la clinica dupa ET, pentru ceva proceduri speciale, sau pot sa-mi si iau zborul ziua urmatoare?

 

Nanne imi plac pasarelele tale ref transfer de z5, m-am amuzat mult cand am citit postarea. Iar ref barza am vazut-o azi de pe geam zbura pe deasupra Acibademului, vroia sa-si faca loc sa ajunga la laborator :)

 

Apropos va multumesc la toate pentru mesajele voastre pe care le-am tot recitit azi-noapte cand nu puteam sa dorm si pe de o parte ma amuzam singurica iar pe de alta parte eram super recunoscatoare ca ne-am cunoscut aici si ma ajutati atat de mult. Sincer vorbind e prima oara in viata mea cand simt aceasta implinire frumoasa de a avea atatea sufletele simpatice si darnice de ganduri pozitive precum ale voastre care ma aduc mai aproape de marea dorinta. Va multumesc mult pentru ca va simt atat de aproape in implinirea acestui vis.

 

Ma inscriu si eu la dorinta ferma de a primi suturi. Promit ca nu voi carcoti :)

 

Bebel, Hatice, Ploaiedevara, Ciuripica, Dellya, Turqoise, Birmanutza, Carla, Michelle, sunt sigura ca urmatoarea oprire a d-nei [barza1]  va fi la voi.

Hatice sa ne intoarcem toate victorioase. Ti-am zis ca am vazut azi barza si avea acolo un album cu pozele bebeilor pregatiti sa-i aduca, iar unul dintre ei semana leit cu tine. Deci vine vine ....

 

Michelle am avut 10 zile de stimulare cu Puregon 300 UI. Dar cum spuneam, eu sunt un caz mai dificil. Stimularea am inceput-o doar in z5 cm din cauza protocolului cu Climara si Orgalutran de dinainte de stimulare.

 

Nelay, Carla, Ploaiedevara, Cristina, Nanne pup, mersi mult.

Bebel sunt sigura ca stelutele baghetei magice au ajuns pana la spa-ul piticilor si acum se iubaresc cu drag :)

 

Birmanutza si acum ma rasfat cu parfumul florilor de tei de la tine, si asa ma linisteste ... Multumesc, l-am prins din adiere.


Editat de EllaE, 19 iunie 2013 - 18:58 .


#170
vreau_bebel

vreau_bebel

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.493 mesaje

Postat 19 iunie 2013 - 19:16

Eee ce binr ca "te vad" la fel de vesela si optimista.

Ai sa vezi ca laptisorul va indulci outele si se vor lasa iubite de gigei, iar maine vei primi un mesaj f f frumos de la Daniela. Doamne ajuta!

Pe mine dupa ultimul transfer m-au abandonat in spital, la etajul 2 parca, pt ca apicat duminica si toata lumea a fugit. A nu se intelege "toata lumea era pe fuga". Am beneficiat de toata atentia.

Daca nu ti-a recomandat dr. transfer secvential, cred poti sa-ti iei biletul de avion




Panic Questions

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

  • demetererika554@gmail.com
    - mar 30 2024 22:38

Last Blogs

  • Vitaminele în sarcină 💊

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:38

  • Frățiorul

    Denisa1996
    - Astăzi, 07:04

  • Cum a fost testul de toleranță la glucoză?

    Ddeenniissaaa
    - Astăzi, 00:45

  • Pregatiri

    Julix94
    - Ieri, 22:25

  • Burtica rotunda

    Roxana3001
    - Ieri, 18:47

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -