Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Mamici de Februarie 2014 (Bulgarasi de Februarie 2014)

mamici gravidute februarie 2014 sarcina

311 raspunsuri la acest subiect

#251
Claudia0702

Claudia0702

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 363 mesaje

Postat 14 septembrie 2013 - 12:09

Buna fetelor! 

Bine ai revenit Aricioaica! Stai bine la kg ,eu deja am luat 6 Kg pana acum si de astazi intru in saptamana 20,mi-am luat si eu cateva hainute de gravida ca sunt mai lejere..Si eu folosesc uleiul weleda pt elasticitatea pielii si anti vergeturi,e fff bun,cumnata mea l-a folosit la doua sarcini si nu are nicio vergetura [:)]

Bun venit Rommyna! Si eu sunt destul de tanara,am 25 de ani si voi avea o fetita [fetita],si eu am cumparat multe lucrusoare mici ca sunt f dulci si iau de fiecare data cand ies ca nu ma pot abtine.... [:)]  

Geluk,si eu merg des noaptea la toaleta si cateodata am niste vise urate in leg cu bebe,probabil unde ne sta noua gandul numai la bebe [:)] Somonul e si preferatul meu...yammy

Bun venit St Maria!Si eu dormeam inainte pe spate sau altfel si acum tb sa stam doar pe partea stanga sau dreapta ca asa e mai bine ,la fel cand stau si in pat la  laptop sau tv,cateodata mai uit pt cateva secunde sau mai noaptea cad dorm mai ma pun pe spate dar are sotul grija sa ma puna pe stanga sau dreapta [:)]

Felicitari Lia Camelia pt fetita ! Si eu tot fetita cu fundita voi avea. si succes Alexandrei [flo2] .



#252
Claudia0702

Claudia0702

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 363 mesaje

Postat 14 septembrie 2013 - 12:25

Fetelor ! Eu astazi intru in sapt.20 de sarcina,si mie mi-a crescut burtica destul de mult 95,de la 16 sapt am simtit si eu miscarile destul de clare si de atunci simt zilnic cate putin,adica o data de doua ori pe zi cate un minut asa [flo2] FEtelor,ce ziceti de numele Bianca sau Ingrid?



#253
Claudia0702

Claudia0702

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 363 mesaje

Postat 14 septembrie 2013 - 13:06

Romyna bine ai venit si sarcina usoara in continuare

Crisicar cand se intareste burtica cica sunt contractii false. Ele sunt normale daca sunt rare asa mi-a zis dr, in caz ca se repeta foarte des trebuie anuntat dr

Noi suntem foarte fericiti ca avem un baietel foarte bine dezvoltat pt varsta de sarcina, problema sunt eu ca nu imi trece infectia urinara si trec pe antibiotic injectabil. Asta e, tot ce vreau e ca bebe sa fie bine. Din cate am vazut din filmulet e cam lenes, poate de aasta nu il prea simt.

M-ati facut curioasa cu burtica si m-am masurat si eu..am 99cm:))))

Sa aveti o seara frumoasa

Felicitari pentru baietel sa fie sanatos! [flo2] Te-ai gandit la nume? Eu aveam in cap Eduard sau Sebastian  [:)] Stai linistita ca fiecare bebe se dezvolta diferit o sa-l simti si tu la momentul potrivit,oricum ei misca in burtica inca din primele saptamani...Imi pare rau pt infectia urinara,sper sa-ti treaca repede [:)]



#254
Geluk

Geluk

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 406 mesaje

Postat 14 septembrie 2013 - 15:53

Buna fetelor, ee ce va laudati voi acolo cu fundite roz [pk]

In familiuta mea lumea zace, sotul in pijamale in pat racit, fata pe canapea doarme , racita, eu... racita dar la vertical. Ma tin bine. Azi am fost la piata sa cumpar  peste si m-a intepat viespea. Vaaaai ce durere. Este prima data . Nu am mai experimentat asa ceva pana acum.a dat ocol fetei care a tipat cat a putut si a venit la maica-sa [fri] . si doareeee

Azi am vb cu mama la tel si m-a intrebat ce face aia mica(din burtica). O stii ea ceva?

Altfel nici un semn. Adica stiu ca-s gravidute la a doua sarcina care simt si la 14 saptamani. Sau o vrea sa fac exact 17 cum zice la carte. E, atunci astept pana maine.

Eu citesc de zor la gravidutele de septembrie octombrie. Se naste acolo pe banda. Notez tot ce e de notat ca sigur o sa ma lovesc de ele. Asa am facut si prima data. De cumparat am cumparat comprese pentru sani ca o sa folosesc multe, studiez preturile si firmele de scutece. Calculez cam cate o sa am nevoie pe luna.

 

Fetele multumesc, Oameni dinastia sunt pe toate drumurile si de obicei nu le dau importanta dar parca acum e altfel.

 

He, Claudia, greu cu numele. Si eu ma gandesc mult. Vreau sa fie un nume rar intalnit, cu greutate,nu greu de pronuntat, sa nu aiba probleme cu "si cum se scrie ?'etc

La noi ploua plouasi e o bezna in casa, nu stiu de ce sa ma apuc. As face strudele cu mere.

Rau cand esti racit.

Va pup



#255
Claudia0702

Claudia0702

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 363 mesaje

Postat 14 septembrie 2013 - 16:52

Buna fetelor, ee ce va laudati voi acolo cu fundite roz [pk]

In familiuta mea lumea zace, sotul in pijamale in pat racit, fata pe canapea doarme , racita, eu... racita dar la vertical. Ma tin bine. Azi am fost la piata sa cumpar  peste si m-a intepat viespea. Vaaaai ce durere. Este prima data . Nu am mai experimentat asa ceva pana acum.a dat ocol fetei care a tipat cat a putut si a venit la maica-sa [fri] . si doareeee

Azi am vb cu mama la tel si m-a intrebat ce face aia mica(din burtica). O stii ea ceva?

Altfel nici un semn. Adica stiu ca-s gravidute la a doua sarcina care simt si la 14 saptamani. Sau o vrea sa fac exact 17 cum zice la carte. E, atunci astept pana maine.

Eu citesc de zor la gravidutele de septembrie octombrie. Se naste acolo pe banda. Notez tot ce e de notat ca sigur o sa ma lovesc de ele. Asa am facut si prima data. De cumparat am cumparat comprese pentru sani ca o sa folosesc multe, studiez preturile si firmele de scutece. Calculez cam cate o sa am nevoie pe luna.

 

Fetele multumesc, Oameni dinastia sunt pe toate drumurile si de obicei nu le dau importanta dar parca acum e altfel.

 

He, Claudia, greu cu numele. Si eu ma gandesc mult. Vreau sa fie un nume rar intalnit, cu greutate,nu greu de pronuntat, sa nu aiba probleme cu "si cum se scrie ?'etc

La noi ploua plouasi e o bezna in casa, nu stiu de ce sa ma apuc. As face strudele cu mere.

Rau cand esti racit.

Va pup

[:)] Insanatosire grabnica!Si la noi e frig rau 10 grade,mai ales in casa ,cred ca mai putin,aici ploua si e intuneric aproape zilnic...Si eu am in cosul de cumparaturi comprese pt sani ca o sa ne trebuiasca si mai stiu de la cumnata mea ca atunci cand nastem,la spital sa avem cu noi si tampoane mai groase plus chilotei de unica folosinta sunt mai multe chestii de bagat la cap dar toate la timpul lor [:)]

Si eu am facut placinta cu mere si nuca ff gustoasa...pup [flo2]



#256
Claudia0702

Claudia0702

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 363 mesaje

Postat 14 septembrie 2013 - 16:55

oare cum sa postam poze aici?


Editat de Claudia0702, 14 septembrie 2013 - 16:56 .


#257
crisicar

crisicar

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 504 mesaje

Postat 14 septembrie 2013 - 21:55

Claudia, mie imi place Ingrid ;)

Legat de kg, eu am slabit la inceputul sarcinii 3 kg si luna asta am luat 1 kg. Eu zic ca stau f bine tinand cont ca eu sunt grasa :(

Eu inca nu mi-am facut lista pt maternitate. As vrea sa nasc la Regina Maria si am inteles ca nu prea ai nevoie de mare lucru (exceptand obiectele personale).

Geluk, sanatate multa, sa va reveniti repede! [flo2] Bune strudelele cu mere. Am avut si eu placinta cu mere de la mama iar azi mi-a adus salam de biscuiti si ciorba de perisoare. Ce bine e sa iti faca cineva de mancare [pk] Ma rog de parintii mei sa se mute mai aproape de mine. Sper sa se intample pana sa vina bebe [:-)))]

La mine s-au intos "piticii" [batcap] Ba simt intepaturi scurte la nivelul uterului, sunt f balonata, ba ma doare burta toata ziua (bine...sunt niste dureri "surde") sincer nu stiu daca din cauza ca sunt balonata sau e de la ligamente. Luni am programare la dr si o sa o zapacesc pe dr cu intrebarile care imi stau pe cap [soricel]



#258
crisicar

crisicar

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 504 mesaje

Postat 14 septembrie 2013 - 22:01

Claudia, pt poze: jos, in coltul din dreapta al casetei unde scrii raspunsul ai "mai multe optiuni raspuns". Te duce intr-o alta fereastra si accesezi "browse" si atasezi poza.


Editat de crisicar, 14 septembrie 2013 - 22:01 .


#259
Geluk

Geluk

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 406 mesaje

Postat 15 septembrie 2013 - 08:32

Neata. Claudia eu zic sa mai astepti cu pozele. facem un cont pe Picassa si parola o trimitem pe PM.Sa avem doar noi acces. Aici prea sunt toate la vedere si nu stim unde ajung sau mai stiu eu... altele

[flo2]



#260
Geluk

Geluk

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 406 mesaje

Postat 15 septembrie 2013 - 09:18

[:)]  [:)]


Editat de Geluk, 15 septembrie 2013 - 09:22 .




Etichetat si cu mamici, gravidute, februarie, 2014, sarcina

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Astăzi, 17:30

  • Eco

    Anamaria1706
    - Astăzi, 16:12

  • Usor usor..

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 15:42

  • 28 de saptamani

    kiki_2024
    - Astăzi, 15:27

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -