Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

Brumarei de noiembrie-decembrie2013!(4)


256 raspunsuri la acest subiect

#11
drianny

drianny

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.146 mesaje

Postat 07 iunie 2013 - 11:49

O zi frumoasa va doresc fetelor. Pe la noi e cand soare, cand ploua cu galeata, azi noapte a plouat intruna . In weekend mergem la o nunta in alt oras, sper sa fie ok si bebele sa stea cuminte.
 
Kmy te asteptam cu vesti bune! [flo2]


Asa e si la noi, cand ploua cand e soare, desi cred ca la tine ploua mai des ca de doar esti la munte. Distractie placuta la nunta!!!!

#12
miracol11

miracol11

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 991 mesaje

Postat 07 iunie 2013 - 12:34

Buna fetelor...

Va dorim un inceput de weekend minunat!

anaraluca, distractie frumoasa la nunta si ai mare grija de tine!

marie_83 imi pare rau ca iar ai greturi...naspa faze...dar important e ca sarcina evolueaza!te pupic....eu nu am treaba...doar senzatii de foame din 2 in 2 ore...am noroc ca bag multe fructe si legume!

[pup] la toata lumea



#13
kmy_black

kmy_black

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.727 mesaje

Postat 07 iunie 2013 - 13:16

tocmai ce m-am intors d ela triplu test, si am indraznit sa intru de la serv k s anu va las sa asteptati vesti!!!

[zirea]

se pare ca m-am intors numai cu vesti "triste": rezultatul mi-l da abia pe 5 iulie knd m-a programat la morfo , si a doua este ca puiul meu este in continuare mai mic decat varsta actuala, se pare ca nu reusim sub nici o forma sa recuparam!!!! [zirea]

 

 

 

ar fi si o veste |"buna" dar nu ma incanta cu nimic , in prezent: nu am luat nici un gram in 3 sapt!!!!



#14
drianny

drianny

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.146 mesaje

Postat 07 iunie 2013 - 14:39

tocmai ce m-am intors d ela triplu test, si am indraznit sa intru de la serv k s anu va las sa asteptati vesti!!!
[zirea]
se pare ca m-am intors numai cu vesti "triste": rezultatul mi-l da abia pe 5 iulie knd m-a programat la morfo , si a doua este ca puiul meu este in continuare mai mic decat varsta actuala, se pare ca nu reusim sub nici o forma sa recuparam!!!! [zirea]
 
 
 
ar fi si o veste |"buna" dar nu ma incanta cu nimic , in prezent: nu am luat nici un gram in 3 sapt!!!!


Kmy trebuie sa ai incredere in Dumnezeu ca totul va fi bine!!!! Imi pare rau ca esti trista. Se nasc si bebelusi mai mici sanatosi, incearca sa nu te stresezi prea tare ca nu-i face bine lui bebe!!

#15
theo8

theo8

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 204 mesaje

Postat 07 iunie 2013 - 15:53

salutare burtici,

ajung si eu la voi azi cu greu, am  o zi nebuna azi.

Kmy, multumim de noul capitol si ca m-ai trecut pe prima pagina :) Hai capul sus, va creste si bebe tau, doctora mea zice ca e normal ca uneori sa fie mai mare alteori mai mic.. Poate reusesti ceva mai multa odihna, poti lua cateva zile de concediu de odihna sua medical?, tare bine ti-ar prinde.

Am fost aseara la eco...nu mi s-a parut tare detaliat...mi-a zis ca e bine ca are 6.25 .cm desi se astepta la 7..., dar eco arata varsta de 13 sap nu 12 cum ar fi dupa CM, m-a programat la triplu test peste 3 sap. Fibromul meu stagneaza, ceea ce e ff bine.

va pupic si week-end placut,



#16
anaraluca83

anaraluca83

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.102 mesaje

Postat 07 iunie 2013 - 16:17

Kmy, eu zic sa stai linistita . Sunt atatia bebei mai mici si asta nu a fost o problema, s-au nascut perfect sanatosi. Poate e o fetita mai firava, mai gingasa si atunci se dezvolta mai incet. Stii cum e, incet dar sigur. Sunt convinsa ca va fi bine, din pacate nu putem sa te sprijinim decat cu vorbe bune. Nu vreau sa stiu ce e in sufletul tau , insa cu incredere in Dumnezeu va recupera si bebele tau si va fi bine, o sa vezi.  [flo2] 



#17
anaraluca83

anaraluca83

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.102 mesaje

Postat 07 iunie 2013 - 16:19

Multumesc fetelor de urari, sper sa fie ok la nunta, sa nu ma obosesc prea tare [:)] 

 

Drianny, asa e, la munte e si mai urat si frig pe masura. Nu zici ca e iunie, pe bune, mai degraba septembrie ...

 

Al meu bebe e de 8,1 cm la 14 saptamani si 6 zile. Sper sa fie in grafic, e asa simpatic in poza , cum sta el acolo si da din picioruse. [:-)))]


Editat de anaraluca83, 07 iunie 2013 - 16:20 .


#18
ally_d

ally_d

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 291 mesaje

Postat 07 iunie 2013 - 16:19

Buna seara mamici in devenire, eu zic seara deja ca s-a intunecat iar de ploaie. Kmi, nu e cam devreme sa ne gandim ca sunt prea mici puiutii? Acum ei sunt in evolutie, asta e important, ca au 5 sau 6 cm in loc de 7 oare o fi asa grav? Iti tin pumnii sa fiti bine, stresul oricum nu ne ajuta, dar asa e...pana incepem sa ii simtim ca se misca fericiti in burtica parca mai greu trece timpul:)

Nici eu nu am luat in greutate pana acum la 14 sapt, dar parca stiam ca dupa 16 sapt e important sa incepem usor usor sa punem kg, stiu f multe persoane care nu au luat niciun gram pana la 4 luni, mai ales ca in primele  luni cu greturile poti sa slabesti chiar destul de mult. Eu acum dupa 13 sapt am inceput sa mananc mai des (dar mananc putin la fiecare masa, altfel ma balonez rau). Si azi mi-a fost iarasi rau de la Elevit, asa ca m-am invatat minte sa il iau intotdeauna dupa masa, sau oricum nu pe stomacul gol, altfel revine greata.

 

Va pup pe toate si sa aveti un week-end asa cum vi-l doriti!



#19
marie_83

marie_83

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 498 mesaje

Postat 07 iunie 2013 - 16:35

Kmy imi pare rau ca nu ai primit vesti care sa te linisteasca.Eu cred ca inca nu conteaza asa de mult daca e putin mai mic bebe,eu stiu ca ei cresc in salturi si ca nu sunt exacte nici masuratorile astea...



#20
gloria1978

gloria1978

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 215 mesaje

Postat 07 iunie 2013 - 17:41

tocmai ce m-am intors d ela triplu test, si am indraznit sa intru de la serv k s anu va las sa asteptati vesti!!!

[zirea]

se pare ca m-am intors numai cu vesti "triste": rezultatul mi-l da abia pe 5 iulie knd m-a programat la morfo , si a doua este ca puiul meu este in continuare mai mic decat varsta actuala, se pare ca nu reusim sub nici o forma sa recuparam!!!! [zirea]

 

 

 

ar fi si o veste |"buna" dar nu ma incanta cu nimic , in prezent: nu am luat nici un gram in 3 sapt!!!!

Draga mea, mi se pare departe rau 5 iulie...ce naiba, nici o analiza nu doreaza atata. eu zic ca dupa 10 zile sa-ncepi sa-i pistonezi cu telefoane dupa rezultat. putin probabil sa vina atat de tarziu. Ca e mai mic puiul decat varsta gestationala, asta nu-i bai ca are timp sa recupereze. si fiecare bebel are propriul ritm de dezvoltare. tu hraneste-te, odihneste-te si incearca sa fii cat mai relaxata cu putinta. bafta multa pt tine si pui!




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -