Sari la conținut

Sari la conținut


* - - - - 13 voturi

Nu vreau sa alaptez!


280 raspunsuri la acest subiect

#271
clauditzadennis

clauditzadennis

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 250 mesaje

Postat 25 martie 2009 - 22:19

Citat:
citat din mesajul lui Liliana82
Rectific pentru a se intelege mai bine... Concluzia era dupa acel banc... era la spirit de gluma! Daca nu aveti spirit de gluma imi pare rau ! Nu intrentionam sa jignesc sau sa mi bat joc de cineva...
Ba da, exact asta am inteles si noi...respectiv cum ca tot ce spui tu aici sau la alte subiecte "C'est une esprit de glum"(sa citez un clasic in viata)...ceea ce n-ai inteles tu, se vede treaba, este ca unele fete de pe aici chiar vorbeau serios, isi puneau pe tapet experiente de viata si incercau sa-ti dea un sfat pertinent, dar na...greu la deal cu boii mici! Claudia,soacra frumoasei Oti Povestea nasterii http://www.desprecop...?TOPIC_ID=38156

#272
Mindy

Mindy

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.612 mesaje

Postat 25 martie 2009 - 22:58

Citat:
citat din mesajul lui Liliana82
Concluzia: Caut doica!
Uite aici una.. Si ce doica!!! tot respectul pentru ea.. [tube][/tube]

#273
natynic

natynic

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.571 mesaje

Postat 25 martie 2009 - 23:07

Ignorand-o deja pe autoarea topicului care oricum nu pricepe nimic...clipul cu Salma m-a impresionat si din alt punct de vedere...Ideea de a oferi laptele tau si ALTUI copil. Am tarit ca bebelus acest lucru. Mama nu a avut mai deloc lapte si o verisoara de-ai ei a nascut 4 zile dupa ea, tot o fetita, si avea lapte sa umple o piscina. Si in 1975, fara pompele sofisticate de azi, se mulgea zilnic si-mi trimitea lapte in sticla. A facut asta timp de aproape o luna[asia]
...dar Liliana oricum a gresit adresa...se credea la ZZ, la Discutii generale sau la Barfe si cancanuri. Greseala, fetito, la "Parintii intreaba..." e o comunitate ce incearca, chiar si cu dispute uneori, sa ajute alti parinti, numai si numai in interesul copiilor.

Naty
mamica [copil] Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica (30.01.2008)
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!
Primul an al Iuliei...


#274
AB

AB

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.189 mesaje

Postat 25 martie 2009 - 23:10

Citat:
citat din mesajul lui Liliana82
Concluzia: Caut doica!
Io zic sa cauti sa te maturizezi nitelus. Nu esti nici amuzanta nici nimic... ci un nick lipsit de consistenta. Mie nu-mi pare rau de ce am scris. Pro-alaptat si incurajat nu ma voi opri niciodata. Pentru ca pentru mai toate femeile moderne e greu sa fie total disponibile, sa renunte la libertate pentru bebelusii lor. Dar tu ca mami dai putin si primesti asa mult... e asa un inceput de drum frumos ca nu merita incercat sa rezumi de cateva ori pe zi toata lumea la tine si bebeul tau. [flo]

#275
AB

AB

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.189 mesaje

Postat 25 martie 2009 - 23:18

Citat:
citat din mesajul lui natynic Ideea de a oferi laptele tau si ALTUI copil.
Da exista in US opt banci de lapte . In California, Colorado, North Carolina, District of Columbia, Delaware, New York, Texas si Massachusetts. http://www.breastfee...versupply.shtml Majoritatea celor care sufera de mastite au prea mult lapte. Si eu am avut la primul copil... si n-am stiut de donatii. Eu am stocat lapticul si asa aveam mereu un stoc de laptic in caz de urgente. Si in Franta se poate dona laptic. Eu un gest care ajuta atatia pui prematuri sau care au probleme de asimilatie a laptelui de vacuta sau soia.

#276
oanamada

oanamada

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 832 mesaje

Postat 26 martie 2009 - 00:15

Citat:
citat din mesajul lui AB
Citat:
citat din mesajul lui natynicIdeea de a oferi laptele tau si ALTUI copil.
Da exista in US opt banci de lapte . In California, Colorado, North Carolina, District of Columbia, Delaware, New York, Texas si Massachusetts.http://www.breastfeedingbasics.com/html/oversupply.shtmlMajoritatea celor care sufera de mastite au prea mult lapte. Si eu am avut la primul copil... si n-am stiut de donatii. Eu am stocat lapticul si asa aveam mereu un stoc de laptic in caz de urgente.Si in Franta se poate dona laptic. Eu un gest care ajuta atatia pui prematuri sau care au probleme de asimilatie a laptelui de vacuta sau soia.
Alegand si eu sa o ignor pe autoarea acestui subiect...vreau doar sa spun...minunat filmuletul...pacat ca nu exista si la noi astfel de banci de lapte, ar ajuta foarte multi copilasi...Oana si[zana]Cati mica (1 an si 7 luni)CATI POZE NOI"Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o anumita persoana esti întreaga lume."

#277
nelia

nelia

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.179 mesaje

Postat 26 martie 2009 - 00:35

Aoleu, pai de la asa titze frumoase cine n-ar suge... ei, uite una care nu i-a fost frica ca i se lasa sinii.[:D] CORNELIA, mami de AGATA, TUDORA si LISANDRU
Simplitatea in viata este adevarata libertate. (George Enescu)


#278
oanamada

oanamada

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 832 mesaje

Postat 26 martie 2009 - 00:42

Citat:
citat din mesajul lui nelia
Aoleu, pai de la asa titze frumoase cine n-ar suge... ei, uite una care nu i-a fost frica ca i se lasa sinii.[:D]CORNELIA, mami de AGATA, TUDORA si LISANDRU
Simplitatea in viata este adevarata libertate. (George Enescu)
Ei naaa si tu acuma....nu vezi ce lasate sunt....[:-)))][:-)))] si ce s-a uratit de cand are copil....Oana si[zana]Cati mica (1 an si 7 luni)CATI POZE NOI"Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o anumita persoana esti întreaga lume."

#279
dodo

dodo

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 530 mesaje

Postat 26 martie 2009 - 01:19

Citat:
citat din mesajul lui natynic
Citat:
citat din mesajul lui Liliana82
Concluzia: Caut doica!
Ce scarbos!!! TU meriti avertisment pentru bataia de joc si pentru tot ce ai produs pe un forum serios si plin de sentimente frumoase, adevarate...
Doamne si ce mai ride ea acum pe infundate! Mey, fetelor, voi nu v-ati prinsara ca a aruncat si subiectul asta la vrajeala??? Adevarul e ca multa lume adora sportul "aruncatul pietrei in balta" pt. ca in mod sigur se gaseste cine sa o scoata. Liliana, mai pune si tu mina pe-o carte, iesi in parc, fa ceva pozitiv cu timpul tau, nu te amuza de naivitatea/bunavointa fetelor care au cautat sa te ajute, muscind astfel momeala aruncata!Bleah de asa subiect![vom]

#280
danis

danis

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 331 mesaje

Postat 26 martie 2009 - 01:34

Desprecopii sustine alaptarea si alaptarea exclusiva pana la 6 luni, insa respecta dreptul fiecaruia de a alege si decide. Daca acest lucru nu este evident, articolele de pe site si grupul de suport de la femina intim o dovedesc. Insa indiferent ce pozitie aveti fata de acest subiect, aveti obligatia de a va exprima civilizat pe forum, iar prin atacarea si balacareala altor persoane nu va serviti cauza, oricare ar fi cauza pe care o sustineti. Va las deci sa reflectati la ideea asta si inchid acest subiect, care a deviat in atacuri personale. Daca autoarea subiectului mai este interesata de continuarea discutiei, o invit sa deschida partea a doua.


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -