Sari la conținut

Sari la conținut


* - - - - 13 voturi

Nu vreau sa alaptez!


280 raspunsuri la acest subiect

#261
Liliana82

Liliana82

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 300 mesaje

Postat 25 martie 2009 - 21:00

La o maternitate din timisoara nasc in acelasi timp o ardeleanca o olteanca si o negresa. Toti 3 bebelusi baieti. In invalmaseala creata asistentele incurca bratarile copiilor . Afland asta doctori si personalul se strang in sedinta sa rezolve problema. La un moment dat medicul sef spune: - Eu propun sa punem tati sa aleaga bebelusul lor. Ok pe cine pune sa aleaga primul... --Pai olteanul e prea repezit .. Cu nergru e simplu dar nu stie romaneste . Hai sa lasam ardeleanul caci e e mai calm si calculat. Medicul cheama tatal ardelean ii, explica problema si ii arata cei trei bebelusi. Dupa ce se tot invarte si studiaza vreo 20 de minute ardelanul alege copilul negru. -- Cum dom'ne sa fie asta al tau nu vezi ca e negru? -- No io vad ca-i afumat bine , da' unu din ceilati doi e sigur oltean si Io nu risc!

#262
Liliana82

Liliana82

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 300 mesaje

Postat 25 martie 2009 - 21:09

Concluzia: Caut doica!

#263
clauditzadennis

clauditzadennis

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 250 mesaje

Postat 25 martie 2009 - 21:26

Citat:
citat din mesajul lui Liliana82
Concluzia: Caut doica!
Unii mai rautaciosi asa ar zice ca tu, de fapt, cauti tatic dispus sa si alapteze[bibe], la o adica[alcool], in timp ce tu [nani] somnul de frumusete...dar ce sa faci, asa e lumea, rea [bang]...nu intelege ca tu ai nevoie de toate fortele si de toate farmecele sa-i aduci copilului taticul ideal acasa, chiar si printr-o casatorie "regala" daca e cazul!!! Eu chiar te admir, sa stii, esti o frumoasa si o bella si o foarte inteligenta si o muza si o inspiratie pentru generatia tanara, bravo! Claudia,soacra frumoasei Oti Povestea nasterii http://www.desprecop...?TOPIC_ID=38156

#264
abramburika

abramburika

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.143 mesaje

Postat 25 martie 2009 - 21:36

Citat:
citat din mesajul lui clauditzadennis Eu chiar te admir, sa stii, esti o frumoasa si o bella si o foarte inteligenta si o muza si o inspiratie pentru generatia tanara, bravo!
Vai de capul nostru daca persoane cu ideile lilianei sunt considerate exemplu pt. tanara generatie ... Bine ca e doar parerea ta personala [:)]... ___________________________________________ Nessuno è perfetto ... ma chi vuol essere nessuno???

#265
natynic

natynic

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.571 mesaje

Postat 25 martie 2009 - 21:42

Citat:
citat din mesajul lui Liliana82
Concluzia: Caut doica!
Ce scarbos!!!TU meriti avertisment pentru bataia de joc si pentru tot ce ai produs pe un forum serios si plin de sentimente frumoase, adevarate...Naty mamica [copil] Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica (30.01.2008) DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC! Primul an al Iuliei...

#266
clauditzadennis

clauditzadennis

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 250 mesaje

Postat 25 martie 2009 - 21:43

Citat:
citat din mesajul lui abramburika
Citat:
citat din mesajul lui clauditzadennis Eu chiar te admir, sa stii, esti o frumoasa si o bella si o foarte inteligenta si o muza si o inspiratie pentru generatia tanara, bravo!
Vai de capul nostru daca persoane cu ideile lilianei sunt considerate exemplu pt. tanara generatie ... Bine ca e doar parerea ta personala [:)]... ___________________________________________ Nessuno è perfetto ... ma chi vuol essere nessuno???
Am sperat ca nu e nevoie de ghilimele, ca ironia (un pic cam grosolana, daca stai sa te gandesti!) e sub(sau foarte clar?!!!) inteleasa...asa incat precizez: nu numai ca eram ironica, dar faceam misto la marele greu... Claudia,soacra frumoasei Oti Povestea nasterii http://www.desprecop...?TOPIC_ID=38156

#267
abramburika

abramburika

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.143 mesaje

Postat 25 martie 2009 - 21:55

Scuze atunci ... chiar am crezut ca vorbesti serios. ___________________________________________ Nessuno è perfetto ... ma chi vuol essere nessuno???

#268
oanamada

oanamada

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 832 mesaje

Postat 25 martie 2009 - 21:56

Citat:
citat din mesajul lui Liliana82
Concluzia: Caut doica!
Nu-mi vine sa cred ce citesc!!!! Tu chiar ti-ai batut joc de femeile astea care ti-au scris?! Chiar meriti avertisment! O gramada de lume s-a zbatut atatea pagini sa incerce sa iti dea sfaturi care sa te ajute...si singurul raspuns pe care tu il gasesti este "caut doica!"....pe cuvantul meu daca asta nu intra in categoria pentru care si-a luat denizel(in mod nejustificat!) avertisment !Concluzia mea: cititi si cealalta postare a acestei femei(linkul a fost pus undeva la acest subiect, in primele pagini!)...si cred ca veti ajunge toate la aceeasi concluzie! Mie una imi pare rau ca ti-am raspuns si ca te-am creditat in prima mea postare.....nu meriti!Oana si[zana]Cati mica (1 an si 7 luni)CATI POZE NOI"Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o anumita persoana esti întreaga lume."

#269
Liliana82

Liliana82

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 300 mesaje

Postat 25 martie 2009 - 22:14

Rectific pentru a se intelege mai bine... Concluzia era dupa acel banc... era la spirit de gluma! Daca nu aveti spirit de gluma imi pare rau ! Nu intrentionam sa jignesc sau sa mi bat joc de cineva...

#270
anya

anya

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.957 mesaje

Postat 25 martie 2009 - 22:16

Stati, mai fetelor! Tot e bine daca Liliana cauta doica. Inseamna ca a inteles ca laptele de om e mai bun pt puiul de om decat laptele praf. E un inceput. Ca deocamdata nu accepta ideea sa fie ea "doica" - asta e, poate cand isi va vedea bb-ul se va razgandi. Pana atunci este intr-o perioada in care simte nevoia sa braveze si cu cat va luati de ea mai tare, cu atat se va incapatana sa refuze alaptatul. Ce e important in toata povestea? Ca pe langa Liliana poate au citit, din umbra, si alte viitoare mamici si vor sti ca au in voi un suport pro-alaptat, sau intelegere in cazurile speciale in care nu pot alapta (nu pur si simplu pt ca nu vor). Anya


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Analizele au arătat o deteriorare a stării ficatului. Ce să fac?

    MaryJane999
    - mar 21 2024 12:16

  • Progesteron

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

Last Blogs

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

  • Ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 21:29

  • Starile de rau si greata din timpul sarcinii

    Mica13
    - Ieri, 20:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -