Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 7 voturi

Aspirante opimiste>20ani(56)


313 raspunsuri la acest subiect

#1
ancadragoman

ancadragoman

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.412 mesaje

Postat 13 februarie 2007 - 17:03



[9cer]Lista aspirantelor optimiste care vor deveni mamici:[9cer]
Victoria(Veronica), Gabela(Gabriela), Pepsica(Antonia), Pia (Oprina), Tumpi(Ionela), Codri(Codruta), MirelaV(Mirela), Alinuche(Alina), Cornelia1172(Cornelia),Valentina G(Valentina Georgeta), Mariaa(Maria), Gabid(Gabriela), Salmida(Adia Florentina), Ioana1971(Ioana), Speranta(Angelica), Robert(Robert si Alina), Ilie si Suzana(Ilie si Suzana), MadalinaM (Nina), Remy(Camela), OtiliaLia(Otilia), Lucia Munteanu(Manuela Lucia), Ilenya(Ileana), Camisv(Camelia), flory76(Florentina-Iuliana), irinacodrina(Irina Codrina), gogosar(Natalia Anca), giugiuca(Irina), steliana04(Steliana), deca(Carmen), dinah(Elena), Anca Wish(Ana-Maria), Chi(Cristina), claudia123(Claudia), asi(Stanca-Ioana), ardit(Afrodita), Alexa Ioana(Roxana), Felicia(Felicia), nounou(Florina), GeorgianaI(Georgiana), LindaG(Linda), danap( Daniela), heleny(Heleny-Elena), Gabriela Elena(Gabriela Elena), Floran(Florina), Ileana(Ileana), Lumit(Luminita-Violeta), nicol78(Elena-Nicoleta), pusichet(Ana Maria), Costi(Elena), Fanta(Stefana), elli(Manuela), andra10(Andra), Salomea(Elena), Jonica(Ioana), Natalia26(Raluca Elena),dedi(Adela), ela2004(Ionela), GildaT(Eleonora), puiusu(Oana), Anku(Anca Cerasela), danangie(Daniela Angela), luli( Mirela), lauion(Laura), floarea de colt(Ana Maria), Carmen e( Carmen ), Pmihaela(Elena Mihaela), dionisiade(Florentina), iepurila(Irina), Anca(Anca Mioara), Avalon(Adriana), Roxee(Raluca), adya(Adina), biancaxl(Bianca), zamfir.mel(Mihaela), Lauricipani(Laura-Alexandra), Carmen.cita(Carmen), Elenya m(Mihaela), Crinuta 71(Ioana), Ioana-Cristina(Ioana-Crisitna), Pis(Mihaela-Felicia), barbye(Mirela), diciu(Anda Gabriela & Paul Tiberiu), Madada(Daniela Florentina), Mirga(Mirela & Gabriel), danuta_c(Dana), adi95 (Andreea), marrina(Monia), cristabb(Mihaela Cristina), Mihaela V(Mihaela), didi-anda(Anda Ioana), nanuk(Gabi), dyana(Diana), simonette(Sanda), lucia_1(Lucia Elena), georgiiana(Georgiiana Alina), Silvana Popovici(Iuliana Silvia), cami30(Camelia Veronica), camy062004(Camelia), Dyana(Diana), stefaniaro(Stefania), motanik(Andra), iepumic(Anca), cornelianeli (Cornelia), adela achim(Maria-Adela), adiutza(Adina), kriss79 (Cristina), mmc_nd(Malina-Mihaela), florentin156(Rodica), Aissa(Cristina), Danyalo(Elena-Daniela), ancuta_stan(Ancuta-Elena), Dana n (Daniela), danotino(Daniela Claudia), cherry22, antosit(Antoaneta), kla78(Claudia), Andrusha(Andra), Tabitha (Ioana), Bibyrox (Rozalia), bubuleana(Georgiana), Irinush4u, miki-miki (Mihaela), BiancaB(Bianca), Mirela_1(Mirela Carmen), nusy (Marinela), Daniela76(Daniela Gabriela), Ionara23 (Ioana), geo ionita(Georgiana), Corinuk, Mary14 (Geanina Maria), Sadaf, Mica-mica(Mihaela), zozela(Marilena), LoredanaG, BIENCUTA(Bianca), Miramar(Cosmina), carmencyta(Carmen-Mihaela), sorceress(Florina), mormelvio(Mihaela-Magdalena), alibebe(Alina), mihaStroescu(Mihaela), Ioanatugs(Ioana Tugs), Carmen_Marieta, pupesita (Mihaela) ,ayna(Corina), Stelutza_36, helga, oanademunck(Oana), didi-edi, iuca(Viorica), Moira, cris.do, Olivia26, leo_71(LEONORA -OLTITIA), Sheritra(Adina), marryan, voicu_bebi, cicina, marianna, nucutza(Irina-Felicia), daciovi(Daciana), aurel_cris, turturica, ralu76, carmenpit, tumpidunki, Andrada.P, nushulica, mita.2000, Nadya, Al�, Michellex, floriscris, brianna, MP_Julya, roxx, luy(Luiza), iliuta, helicom, claui, iazminn, poki, rox dox, clarissa, geany bc, mi_a, Zenobia, Nikunikalai, ancadragoman (Anca), andriushca (Andreea), Anaoi (Ioana), Kory (Mary), Carla28, Oana_2006, Micky2007, Lucia28, nichi,noela_ carmen, Laura Ioana, stancutza (Diana), PamELLA(Gabriela), Diulet12, Gabitzu37 (Gabi), maria08, CristinaSon, aweya, Truth, ariana1005, Iulica81, fify, oana_r(oana), Dasha, Ramonella, Miki-ki, Gabitoni, Ileana2000, mcrissa(Cristina-Daniela), alexia28(Mihaela), AlinucaT, Alysh, zisaCami(Elena-Camelia), cosmina78, olim, iubisimo, alina.z, numeioana, Aylla, Smaddy, fecian, AleDutulescu, madutza_bra, vrmoana, -andreea-, nebunica-zapacica, winter, ysa26, printesa_roz, corivio, ache, bb_yasmi, irina_stef, iumosa, Moira, RGE, Monica11, andreutza23, teomaria, ade 7928, elena_mol(Elena), oana1177, geany25, Jovi, Adifle, Ami_79, BillyBilly, Denii mic, adinag, iulia25, Cocolyso, Adaria, blueeyes2003(Mirela), Evy28, mBuca, doula, marig, ramona_jianu, baby_r7, kalosalina,katja,MIKUTA4[gravi]-dutze foste aspirante: iriss27(Irina), danni, mari-lu, karra 80, alionushca(Aliona), loina_ln, claubd, Alinatxa (Alina), tzontzonel, katthy(Ana Catalina), Tanya, vas, Amely(Diana), gabiu(Gabriela), CHOWPERSA,Tanya(Elena Mihaela),Raza de Soare (Nicoleta), IULIABRAILA(Iulia), chiquitita, addinel, Tmihaela(Mihaela), doxinu, musete(Laura- Lucia), andicu(Andreea), eseea(Felicia), kitty_nic(Cristina Valentina), Petit Ange, alina.a ( Alina), lorinaoo1, amameda(Meda), AndraZ (Andra), Tzuca74(Ioana), oanabbb, Olguttza(Ioana Alexandra), danutza2, estecri (Sorina), claucia(Claudia-Ioana), Alinutzaa, simo_al_jaafari, Oana T(Oana), Anculici, Luna1, mychydutza, july_g(Iulia), lachione(Mihaela Laura), brabe, oanaonyx(Oana), Betty78, Aniast72(Andreea),valicutza(Valentina), selina-d , thea_m(Teodora), laviniaN(Lavinia), mirella76, Sim_Stoian, NanaMotoc, toma_lly(Alina), Marunzika(Ana Maria), Irinabobe, cristina85ss, Lulu77(Alina Mariana), danielaradu, Danielle02, emma76, moldoveanca, Laurici_27, adimercedes(Adriana), Sheherezada(Florentina), catty(catalina), Liana30 (Mariana), Adhnana (Caterina), oana_oana26, Irlandeza(Marinela)[mamica] foste aspirante:mishi(Mihaela), dandana(Daniela), RO-ANA(Liliana), mexxa (Andreea), Madyn (Nicoleta - Magdalena), nastad(Doina), Karula (Raluca), romaniaau(Florina), dariana (Aurora Cristina), Alisia (Alina), Annaa(Ana Aurica), martha78 (Mihaela), Ionica, alina constantin(Alina Ioana), floricika (Florentina), anangel_lexi(Alexandra), osna(Svetlana), mamiFlori, Beatrix(Melania), Georox, Amy-@my, Mirona(Mirona), Lorym, Simo29(Simona), Dbunny, danita, Dacicica(Daciana), gheorlan (Simona), RUXMAX(Ruxandra), Bety(Beatrice), ingeras26a(Andreea), alydumy(Valentina), kateryna(Elena-Georgiana), marinar(Marina), TERBITZA(Florina), Elise, Cristinna(Cristina), aventura, monica_b [ruga]Sfinte Antoane, mângâietorul sufletelor mâhnite, priveste cu îndurare si vezi cum traiesc în întristare, pentru ca Dumnezeu nu mi-a dat harul de a deveni si eu mama, sau daca devin, îmi curma bucuria, luându-mi copilul de la sân. Copiii sunt legatura de iubire dintre soti: mijloceste, deci pentru mine la Domnul, ca El sa ne mângâie cu un copil si sa ni-l tina în viata. Eu fagaduiesc ca îl voi creste si educa în frica lui Dumnezeu. Sfinte Antoane, pentru dragostea pe care ai avut-o fata de Pruncul Isus, dobândeste-mi acest har. Iar daca Dumnezeu a hotarât altfel, usureaza-ne, mie si sotului meu traiul, cu haruri deosebite, ca sa fim pururi resemnati în vointa lui Dumnezeu si sa ne folosim de starea noastra pentru a spori faptele bune în folosul aproapelui. Amin.Tatal nostru, Carele esti in ceruri, sfinteasca-se numele Tau, vie imparatia Ta,faca-se voia Ta precum in cer asa si pe pamant. Painea nostra cea de toate zilele da-ne-o noua astazi. Si ne iarta noua gresalele noastre, precum si noi iertam gresitilor nostri. Si nu ne duce pe noi in ispita, ci ne izbaveste de cel rau. Ca a Ta este imparatia si puterea si slava, a Tatalui si a Fiului si a Sfantului Duh, acum si pururea si in vecii vecilor. Amin. Bucura-te Maria, cea plina de har, Domnul este cu tine. Binecuvantata esti tu intre femei si Binecuvantat este rodul trupului tau, Iisus, Sfanta Marie, Maica lui Dumnezeu, Roaga-Te pt noi pacatosii, Acum si-n ceasul mortii noastre, Amin. Slava Tatalui si Fiului si Sfantului Duh, si acum si pururea si in vecii vecilor,Amin[ruga][cool] Link-uri utile (adunate de la aspirantele, gravidutele si mamicile de pe forum):Index subiecte = Analize,ecografii,teste,proceduri,medici,spitale etc.Incompatibilitatea de grupe sanguine intre sotiPlanul greutatii pe timpul sarciniialimente interzise in sarcinapoze cu bb in burtica, in diferite saptamanifilmulet dezvoltare bbecografii diferite varste sarcina126 zile concediu pre- si postnatallista bagaj spitalArian-despre: TB, ovulatie, endometru, corp galben, foliculi, nastere provocata, sindrom premenstrual, monitorizare, administrare Utrogestan, rubeola, etcMav-Despre fertilitatea masculina[cit] Adrese utile: [cit]Calculator de ovulatieTabel monitorizare TBUrmarirea fertilitatii - carticica PDFDespre testele de sarcinawww.fertilityfriend.comhttp://lilypie.com/trying_to_conceive.phpnasterea naturalacezarianasemnificatii numeConsecinte ale tulburarilor menstruale în viata genitala a femeiiovulatia-ciclul ovariansarcina- saptamana cu saptamanaBHCGanalize si riscuricalculator sarcinagreutate si cm fatnormal anatomyancapoze nuntaasteptam gemenii....

#2
RAMONELLA

RAMONELLA

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.894 mesaje

Postat 13 februarie 2007 - 17:09

Multumim Ancut [pup] de noul capitol!!!Sa fie cu noroc.
Eu sunt foarte suparat de ceea ce se intampla...Stau si plang intruna..

in asteptarea gemenilor [copil][copil]
http://tt.lilypie.com/yWG8p2.png

#3
maria08

maria08

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.565 mesaje

Postat 13 februarie 2007 - 17:10

Anca: Ce grijuli esti....un nou capitol!!! Mereu ai grija de noi! Eu sper ca in viitorul apropiat sa te treci la gravidutze!
Marig: Si eu zic ca ai ovulat in ziua 14.
Pup!

#4
irina_stef

irina_stef

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 731 mesaje

Postat 13 februarie 2007 - 17:19

imi raspunde si mie cineva referitor la ulmul mesaj din capitolul trecut(daca a-ti vazut),[:(]?ANCUTZ[flo]

IRINA....[copil]

http://tt.lilypie.com/kpNAp1/.png
Asteptam bb-lu !!!

#5
marig

marig

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 967 mesaje

Postat 13 februarie 2007 - 17:21

eu speram sa-mi ziceti ceva de [copil]
[:(][:(][:(][:(][:(][:(][:(][:(][:(]
iar vin rusiii.....[:(][:(][:(]

#6
ancadragoman

ancadragoman

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.412 mesaje

Postat 13 februarie 2007 - 17:22

Irina imi cer scuze dar nu mai gasesc ce ai scris[bang],mai zi odata[:D]



anca

poze nunta

asteptam gemenii....

#7
RAMONELLA

RAMONELLA

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.894 mesaje

Postat 13 februarie 2007 - 17:22

Irina eu nu stiu ce sa-ti spun...

in asteptarea gemenilor [copil][copil]
http://tt.lilypie.com/yWG8p2.png

#8
ade7928

ade7928

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 245 mesaje

Postat 13 februarie 2007 - 17:24

quote:
Originally posted by RAMONELLA

Multumim Ancut [pup] de noul capitol!!!Sa fie cu noroc.
Eu sunt foarte suparat de ceea ce se intampla...Stau si plang intruna..

in asteptarea gemenilor [copil][copil]
http://tt.lilypie.com/yWG8p2.png



Ramo, [pup] de ce eshti asha de suparata?? Nu mai plange, nu face bine la BB! Haide, uite aici [grup]

http://tt.lilypie.com/LfVBp4.png
http://by.lilypie.com/cpaSp4.png
http://lilypie.com/pic/070119/HdFY.jpg

#9
irina_stef

irina_stef

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 731 mesaje

Postat 13 februarie 2007 - 17:27

Mai fetelor...sa va intreb pe voi ca am scris si la endometru ovulatie tb,dar bate vantul pe acolo(nu mi-a raspuns nimeni).sunt in preajma ovulatie si ma simt nasol tare de tot,stare de greata,ameteala,aaa si ma doare burta,dar nu la ovare si mai asa in centru e o senzatie de durere,nu chiar tare.se poate sa ovulez azi,am mucus din ala stiti voi,a mai patit cineva ca mine,ca la mine e prima oara.a si inca ceva,pana acum am prestat in fiecare seara,dar acum daca se apropie ovulatia sa fac la fel sau sa o mai raresc?va intreb ca luna trecuta am prestat intr-o zi cand credeam ca ovulez si de fapt minunea s-a intamplat la aproape o saptaman dupa.

ASTA ERA POSTAREA

http://tt.lilypie.com/kpNAp1/.png
Asteptam bb-lu !!!

#10
RAMONELLA

RAMONELLA

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.894 mesaje

Postat 13 februarie 2007 - 17:31

quote:
Originally posted by ade7928

Ramo, [pup] de ce eshti asha de suparata?? Nu mai plange, nu face bine la BB! Haide, uite aici [grup]

http://tt.lilypie.com/LfVBp4.png
http://by.lilypie.com/cpaSp4.png
http://lilypie.com/pic/070119/HdFY.jpg



Ade mersi mult.[pup]
Am gresit niste facturi...n-am mai facut pana acuma...nu le-a verificat nimeni...din cauza asta nu vor fi bani de salarii in 15...la vreo 40 de oameni...va dati seama cum ma simt...in ce situatie sunt...



in asteptarea gemenilor [copil][copil]
http://tt.lilypie.com/yWG8p2.png


Panic Questions

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

Last Blogs

  • Geanta bebelusului

    LarisaG89
    - Ieri, 22:32

  • Cezariana È™i recuperarea

    AnaDemsa
    - Ieri, 12:03

  • Friiig

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 10:16

  • Geanta bebelusului

    ely4
    - Ieri, 10:14

  • Alegerea numelui

    BiancaDragnea
    - Ieri, 09:39

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -