Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Sa-mpodobim bradul..


53 raspunsuri la acest subiect

#51
caro

caro

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 193 mesaje

Postat 03 decembrie 2008 - 19:39

[:D]beculete pe casa merg de pe 1 decembrie, dupa vreo 10 zile merg altfel de decoratii prin casa (ghirlanda pe balustrada scarii), cateva zile mai tarziu decorez semineul. Copii au voie sa-si impodobeasca bradutul mic-mic (cam 20 cm inaltime) la ei in camera cu cateva zile inainte de Craciun. Bradul cel mare si frumos este intotdeauna impodobit pe .... 24 seara. La inceput maimuta mare (Danut) protesta ca toti colegii lui au deja bradul impodobit. De vreo 2 ani imi da dreptate, ca e mai frumos sa-l impodobesti pe 24. Deci, daca si el zice asa.....tin minte ca si eu la varsta lor chitzaiam sa facem bradul mai devreme si ai mei nu se lasau! Mama mandra de Dan Andrei (24/03/1996) si Thomas Adrian (18/01/2004) http://community.web...om/user/lidia67

#52
moruna

moruna

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 180 mesaje

Postat 04 decembrie 2008 - 13:32

mie imi place sa impodobesc bradul in ajun.asa fac de cand eram mica.simt mai bine spiritul craciunului si cu cat astept mai mult cu atat ma bucur mai tare de el.decoratiuni mai cumpar la incepututl sezonului ca pur si simplu nu ma pot abtine.de abia astept craciunul de anul acesta pentru ca e primul pe care il petrecem in trei si e mai special.[:D]

mami de [baietel]andrei 08 MAI 2008
cand tu arati cu un deget,trei degete arata spre tine.
pozele noastre
timpul nostru
andrei


#53
26octombrie

26octombrie

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 223 mesaje

Postat 04 decembrie 2008 - 15:02

bey, am doi brazi impodobiti!!! unu de un metru si-un pic (mai mare nu-mi place, n-am vila necesara), altul mititel, de pus pe-un raft. arata splendid!!! bunica? hm, nu cred ca are deloc dreptate. noi nu prea avem conotatii religioase atasate craciunului, e o perioada festiva, frumoasa, luminoasa si-atat. si daca e asa, de ce sa n-o prelungesc?! si-asa mi-e in-gro-zi-tor de greu sa stau cu cadourile pitite, in fiecare an, pana pe 24 seara. intotdeauna le iau cu mult timp inainte (vad ceva ce stiu ca-si doreste cineva anume si pun mana pe obectu'respectiv), asa incat mai mult de-asta tropai, sa purced la facerea bucuriilor (cadourile pentru mine n-au fost niciodata asa asteptate, bucuria vazuta pe chipurile celorlalti e mult mai faina!). in plus, seara de ajun pentru mine ar deveni usor horror, cu sarmale, cadouri, pregatiri samd SI bradul. acum nu dati cu paru', da, pentru mine, impodobirea bradului nu e misto in sine, au contraire, sunt chiar stresata, mi se pare ca n-o sa-l pot face la fel de fain ca anul trecut, ca nu va fi uniform impodobit, ca o sa mai sparg niste beculete (happens all the time..), ca sigur am pus inca o cutie cu zorzoane cine stie unde si n-o s-o gasesc decat dupa anul nou, paranoia de-asta... omu meu zice ca-i frumos bradu, da el nu se pricepe, sa-l fac io ca el il admira pe urma.. acum, daca ma uit cu maaare atentie, mi se pare ca cele o suta de beculete nu sunt uniform distribuite, sunt, parca, mai multe pe stanga... mda, cred ca trebe sa vaz un doctor, poate-mi da neste pastile... [alcool] ps. la fiica-mea la cresa au facut braduti, unul maaare, pe hol si cate unul normal in fiecare grupa. arata de innebunesti, iti vine sa te muti acolo!! e unul cu ornamente mov si lila de stau lipita de usa, doar-doar mai prind o imagine. superb! si ma gandeam.. sunt f multe mamici ce sustin ca ai lor copii (2-3 ani) darama bradul, sparg globurile etc. ei bine, la cresa sunt 180 copii, iar brazii aceia arata impecabil, niciunul n-a atentat la vreun glob. ce sa mai cred? dragele mele, sa va bucurati de frumusetea din casa, fie de-acum, fie de pe 24, cum ii e fiecareia mai bine, important e ca bradul ne-aduce o atmosfera absolut magica, de care va doresc sa va imbibati, sa v-ajunga pana la anul, de Craciun!! [olala] Luana si Hora Daca ti se da o coala liniata, scrie pe cealalta parte” (Juan Ramon Jimenez)

#54
devo

devo

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.740 mesaje

Postat 04 decembrie 2008 - 15:30

26octombrie [pup], fiecare impodobeste bradul atunci cand simte, cand sufletul se bucura... (Sufeltul meu se bucura de o saptamana [olala]) Daca gasesti doctorul de care vorbeai, fa-mi si mie o programare [:D] Sa aveti sarbatori fericite si braduti frumosi! [flo]


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Ieri, 15:52

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -