Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Sa-mpodobim bradul..


53 raspunsuri la acest subiect

#1
26octombrie

26octombrie

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 223 mesaje

Postat 27 noiembrie 2008 - 22:17

..si pentru ca acest forum "contine de toate", dau si io cu undita sa vad, o mai fi cineva asa deranjat?... n-am avut niciodata nerabdari iesite din comun legate de brad si sarbatorile de iarna (exceptand exuberanta data de multele zile libere de la munca!). ei bine, anul asta tropai! o avea ceva importanta si prezenta mandrei mele (doi ani juma) si teancurile de frumuseti de craciun ce vibreaza prin dulapuri?! cine stie.. oricum, ideea-intrebare era: cat de aiurea vi se pare sa facem brad de la inceputul lunii decembrie (sf.nicolae sa zicem)?! in ultimii ani am tot auzit de oameni smuciti, colege care-si faceau bradul la 1 decembrie si altii, si altii. da io ma dadeam normala. acum sa nu creada nimeni ca io nu-mi fac bradu', daca mi-o tuna si mi-o tuna. da mi-ar placea sa stiu ca mai sunt ca mine... ce parere aveti? bunica zice ca ii stric kupilului spiritul sarbatorilor. asa o fi? Luana si Hora Daca ti se da o coala liniata, scrie pe cealalta parte” (Juan Ramon Jimenez)

#2
unboticutz

unboticutz

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 847 mesaje

Postat 27 noiembrie 2008 - 22:31

de ce nu? [pegeam]

si eu l-as face, dar vreau bradut natural si nu rezista de acum. nu mai spun cat sunt de scumpi la inceputul sezonului.

distractie frumoasa la impodobit!

sa nu-i uitam!

[ruga]



#3
_Ralu_

_Ralu_

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 762 mesaje

Postat 27 noiembrie 2008 - 22:53

daca tu esti anormala, io cum oi mai fi?????

pana sa o am pe alexia (are cam aceeasi varsta cu mandra ta), ma apuca maaaxiiiim 15 decembrie cu bradul nefacut.
acum 2 ani...cand am avut-o pe iubita mea alaturi de craciun pt prima data...l-am facut pe 7 decembrie, ca am zis sa fie "de ziua ei" (na pretext!!!, facea 3 luni)...anul trecut l-am facut de mos nicolae (e si ziua sotului de nastere)....anul asta...[:I][:I][:I]am facut unul miiiiic, pe care l-am pus pe birou, acum vreo saptamana...[:I][:I][:I]
ce sa faaaaac? nu am rabdare!
si am cumparat si cateva decoratiuni pe care le-am plasat strategic prin casa....

*******************************************************

raluca, mami fericita de alexia-maria (07.09.2006)


#4
capra cu trei iezi

capra cu trei iezi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 550 mesaje

Postat 27 noiembrie 2008 - 23:00

of ...tu cu bradu si mie-mi canta colindele in cap de pe la jumatatea lui noiembrie! [pegeam] pana la urma, de ce nu l-ai face? prelungesti o perioada asa frumoasa![pegeam] capra cu trei iezi cucuieti, si ce cucuieti! IUBESTE SI FA CE VREI!

#5
desprecopii

desprecopii

    Membru de baza

  • Administrators
  • 6.113 mesaje

Postat 27 noiembrie 2008 - 23:29

noi facem bradul pe 6 decembrie. Sa miroase a brad si a portocale in casa. Si, aprindem lumanari (deco) - e asa de frumos!
Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire. iubesc:www.supereva.ro Blog: http://mirelablog.supereva.ro/dblog/

#6
april

april

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.234 mesaje

Postat 27 noiembrie 2008 - 23:40

Da' voi cand va terminati smotru [curat] general de puteti face asa devreme bradul? [:D] Imi place sa fac bradul cand termin de pus casa la punct si sunt gata si cu gatitul pt Craciun...deci cel mai devreme cu o zi inainte de Ajun. Atunci simt eu cu adevarat mirajul Craciunului [pegeam] [pup]

#7
kariguld

kariguld

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.428 mesaje

Postat 27 noiembrie 2008 - 23:48

eu fac parte dintre "anormali", de foarte multi ani am facut bradul la inceput de decembrie. si cumpar mereu din cel natural.... dupa a mea parere, impodobirea bradului, nu are legatura cu spiritualitatea Craciunului! Kari Ferice de parintii care pot invata, caci cunostinta aduce intelegere, iar intelegerea aduce dragoste! Old Union Reminder

#8
diamar78

diamar78

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.020 mesaje

Postat 27 noiembrie 2008 - 23:54

Eu fac bradul intotdeauna in 24 decembrie chiar daca atunci sunt foarte multe lucruri de facut, asta pt ca la noi in familie asa se obisnuia si ma miram de cei care faceau bradul inainte cu o saptamana.Oricum pt mine bradul nu mai are niciun farmec dupa ce trece Craciunul. Atat tine mirajul lui, 2-3 zile dupa Craciun. Cat despre colinde pot sa spun ca le ascult de cand incepe postul.

#9
Qamar

Qamar

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.663 mesaje

Postat 28 noiembrie 2008 - 00:28

mie mi-a fost dor de tine, Luana[pup][flo]
sa mai scrii, ca de nuuuu.......[:D]



Click pentru o inimioara fericita! Help SONIA[il]

#10
26octombrie

26octombrie

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 223 mesaje

Postat 28 noiembrie 2008 - 02:06

hehehe, saru'mana de raspunsuri, m-ati uns pe suflet (parca-s un cozonac dat cu ou). mda, stiam io ca am instincte bune, mai numar cateva zile si scot bradu'(mi-e mila sa pun viu, nu radeti de mine) Noe!![olala][olala] mami, ar trebui sa ma stii deja din posturi, cand ma ia limbarita greu e sa ma opresc! si dupa un an de abstinenta iata-ma, cu chef de vorba Luana si Hora Daca ti se da o coala liniata, scrie pe cealalta parte” (Juan Ramon Jimenez)


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -