Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

MONTIGNAC (110) STIL DE VIATA NU DIETA


196 raspunsuri la acest subiect

#11
andanii

andanii

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.129 mesaje

Postat 28 noiembrie 2008 - 17:24

hehehehehheheeh ancuta draga , io ce sa mai zic .... care fata de kg de la semnatura am si 3kg in plus cu care stagnez deja de 5 luni .... interesant nu ? [q][q][q]

ANDANII [flo][hia][hia]

In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma.

cat am avut ... si ... cat mai am [batcap]
s-au topit 18 kg, mai am 2 kg pana la targhet [batetoba]

#12
Bratu Monica

Bratu Monica

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 519 mesaje

Postat 28 noiembrie 2008 - 21:59

Citat:
citat din mesajul lui puisorul
Tocmai ce-am executat supa de mazare cu mozzarella si e o nebunie [pofta].Multumim Andanii pentru noul capitol. Sper sa fie plin de rezultate "negative".Pe unde umblati mai fetelor? Tot singurica pe aici [q][mamica]Ani de [copil]Stefana (23.01.2008)www.helpsonia.comFericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery
Cum e supa de mazare cu mozzarella?M-ai facut curioasa ,as incerca si eu,deja salivez.As manca mazare si-n somn cred.[flo]Monikkavacanta Moeciu 2008

#13
puisorul

puisorul

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.594 mesaje

Postat 28 noiembrie 2008 - 22:05

Monica, e foarte simpla. Pui mazare la fiert cu ceapa taiata si cu vegeta sau cuburi Knorr. Cand a fiert pasezi totul impreuna cu 250 gr mozzarella. Si mie imi place mazarea foarte mult si tocmai am mai topit o farfurie [pup] [mamica]Ani de [copil]Stefana (23.01.2008) www.helpsonia.com Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery

#14
Ele

Ele

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.214 mesaje

Postat 29 noiembrie 2008 - 17:58

Buna!
Am revenit si eu cu chef de slabit ca m-am speriat cand m-am urcat pe cantar.
Deci de vreo 3 zile sunt stricta , mi-am scos de pe culinar o lista de salate si cam de astea mananac, plus carne la cuptor, peste, fructe.
Am urmarit-o din nou pe Gabriela Man la Teo si mai citesc si pe site-ul ei ca sunt niste lucruri interesante cel putin la mecanismul de functionare. Stiu ca in we cam vorbesc singura pe aici dar scriu si eu dupa chefuri [:D].
Felicitari pt fetele care s-au subtiat!
Anca [flo], ca mi-ai simtit lipsa.

Elena & Denisa
NOI

#15
ymca

ymca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 770 mesaje

Postat 30 noiembrie 2008 - 00:30

ele, bine ca ai revenit cu chef de slabit, acum la final de concurs, poate asa ne antrenezi la unul nou, sau ne mai dai un imbold, ca eu incep sa-mi pierd elanul...kg nu le pierd se pare[bang] anca, ma gandesc la cuvintele tale...we sobru...de unde sobrietate??? poate un we sumbru[bang]..am mancat ciudat, sarat, combinatii nedorite, ciocolata si bomboane de pom (cumparate cu mana mea ieri din hipermarket)...si nici nu am chef sa ingras porcul in ajun (adica maine)... voi da vina pe a 100 raceala de anul asta, care ma sacaie cu usturime in gat ceea ce duce la cantitati enorme de mancare, care sa treaca non-stop prin gatlej si sa nu ma lase sa simt usturimea ma duc sa-mi fac un ceai, desi parca nu-mi mai place nici unul...mai ales astea la plic si-ai pierdut toate aromele, iar la alea din fructe, frunze, ma cuprinde lenea la strecurat anddanii, sper ca ti-a iesit un tort bun si sa-ti traiasca Andreiul[pup], sa va bucurati de ziua de maine!

#16
ymca

ymca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 770 mesaje

Postat 01 decembrie 2008 - 12:29

salut, nu mai scrie nimeni nimic, ati plecat in vacanta? eu nu. asa ca voi raporta toate masuratorile efectuate in dimineata asta. 79.2 kg (minus 600g de la ultima raportare) 95-85-105 (adica minus 3-2-2 cm) Ma declar extrem de multumita de existenta acestui concurs, a voastra[pup] si a sprijinului primit[flo] si sper sa reusesc sa mai dau jos si in continuare. Si incap in 42 lejer, adica fara sa imi mai iasa burti laterale. Singura mea teama este ca ma voi relaxa cu ocazia sarbatorilor...dar daca vor circula retete monti probabil ca voi rezista (cu exceptia sarmalelor de care sunt indragostita iremediabil si care la noi in casa se fac din pui si poate sunt mai dietetice decat altele).

#17
anca.b

anca.b

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.689 mesaje

Postat 01 decembrie 2008 - 13:04

salut
hai sa raportez si eu, desi numai cu jumate de gura.
zero scadere la kg. am tot 79,5.
asta e.
in schimb s-au dus din cm, si asta mi se pare foarte ciudat, ca nu mi s-a mai intimplat: deci: piept 99(-4), talie 85(-5), coapse 108(-3).

ymca, felicitari!!!!!

ele, bine ai revenit!!!


restul unde sineti?

Anca si [cavaler] Stefan (13.01.2008)
Bebe Stefan
Povestea Nasterii

#18
Ele

Ele

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.214 mesaje

Postat 01 decembrie 2008 - 13:44

Buna!
Nu, nici eu nu sunt in concediu..sunt aici pe baricade.
Anca, Ymca felicitari pt rezultatele voastre.
Eu sunt cuminte de nici mie nu-mi vine a crede. [:D].


Elena & Denisa
NOI

#19
puisorul

puisorul

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.594 mesaje

Postat 01 decembrie 2008 - 14:09

Eu sunt acasa la parinti la Aiud. De raportat numai maine cand ajung acasa la cantarul norocos. Desi nu cred ca o sa am ceva de raportat din cauza de mama care a bucatarit numai mancare buna si nemonti plus prajituri si biscuiti. O sa revin maine cu kg si cm, sper eu in minus. O zi frumoasa de ziua Romaniei [flo] [mamica]Ani de [copil]Stefana (23.01.2008) www.helpsonia.com Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery

#20
Ele

Ele

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.214 mesaje

Postat 02 decembrie 2008 - 12:36

Neata!
Fetelor pe unde sunteti???
Eu deja am dat-o in bara cu un covrig. Si ziua abia a inceput. [bang]

Elena & Denisa
NOI


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • 28 de saptamani

    kiki_2024
    - Astăzi, 15:27

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

  • Saptamana 28

    Deutzuk
    - Astăzi, 11:08

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -