Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

singur peste ocean


27 raspunsuri la acest subiect

#11
ruxij

ruxij

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.277 mesaje

Postat 11 august 2008 - 21:46

De ce nu incerci match.com si variatiuni pe aceeasi tema. Sau bisericile romanesti, tot un fel de match.com local:))

#12
catale

catale

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 233 mesaje

Postat 12 august 2008 - 13:00

Eu ma gandesc cand au trecut cinci ani, cum simt ca a trecut viata pe langa mine si cat de schimbatoare sunt parerile mele, in functie de evolutie sau involutie (?)... Cred ca, daca e sa-ti gasesti pe cineva, iti gasesti chiar sub ochii tai si mai cred ca, cu cat stai mai mult singur, cu atat sansele scad... Si uite asa acum vreo doi ani nu acceptam sa fac vreun compromis, dar... viata te schimba, important e doar sa-ti gasesti un mic echilibru.:) Sau cel putin aici am ajuns eu... Concluzia, nici in Romania nu e usor. Probabil ca e la fel peste tot.

#13
ForemanElf

ForemanElf

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 49 mesaje

Postat 12 august 2008 - 22:48

"daca vrei sa iti aduci mandrutza din Romania, mai gandete-te! noi avem prieteni f buni care asa s-au gasit, ea a venit sponsorizata si nu e fericita deloc, ea era psiholog in tara, aici nici o sansa de asa ceva, a trebuit sa se reprofileze pe resurse umane, ceea ce cere mult studiu, mult noroc..." off-topic Maru, aici nu sint de acord cu tine. Dupa capul meu, daca "iti aduci" nevasta din Romania, din Olanda, din Patagonia sau de oriunde altundeva, o aduci fiindca vrei sa fii cu ea si punct. Nu-ti mai faci calcule de genul 'ia sa vedem, cit poate sa faca in Canada pe an...doar atit? noooo, nu-i buna." Asta suna mai degraba a plasament la bursa decit a relatie. Da' sa stii ca nu ma supar daca-mi spui ca sint old-fashioned sau naiva :))) De cite ori am auzit chestia asta... Laura "We don't see things as they are. We see them as we are." Anaïs Nin (1903-1979)

#14
maru

maru

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.954 mesaje

Postat 12 august 2008 - 23:23

ooo, elf, m-ai inteles gresit
ei s-au iubit, nici unu din ei nu s-au gandit la "plasament pe piata muncii" dar realitatea canadiana e alta
ce faci fara servici si fara copii?
cat poti face curat?
mai mergi la cursuri de engleza...mai incerci sa iti ocupi timpul
dar dintr-un om activ ajungi sa urasti totul in jurul tau

hai sa vedem si din pde v al fetei: in tara cu o meserie, pe care a practicat-o destul de mult sa ajunga sa ii placa, sa-i fie recunoscute meritele in bucatica ei. Emigrezi in canada, unde devii sotie casnica (asta daca ai o meserie la care e mai greu de integrat, vezi exemplul meu) si acumulezi frustrari...

sa-ti dau si alt exemplu:
el in Canada de mult, realizat
se intalnesc in state intr-un resort
se indragostesc
se pune problema sa devina un cuplu; unde?
pai ea zice: eu nu vin in canada, am un nume in domeniu, doctor in speta, si in canada, dupa 40 de ani, nu am chef s-o iau de la coada...
asa ca el s-a intors in tara, unde e super ok

si uite, am alt exemplu: colega de cancelarie, profa de mate, dragoste mare, sponsorizata, dupa un an e in tara, nu s-a putu integra...

scuze pentru off topic

Doamne'ajuta!

POZE
POZE2

http://maru-incotro.blogspot.com/

#15
ForemanElf

ForemanElf

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 49 mesaje

Postat 12 august 2008 - 23:39

Maru, ai dreptate. Cred ca m-am uitat prea mult la 'povestile de succes' :) Laura "We don't see things as they are. We see them as we are." Anaïs Nin (1903-1979)

#16
maru

maru

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.954 mesaje

Postat 12 august 2008 - 23:43

Citat:
citat din mesajul lui ForemanElf
Maru, ai dreptate. Cred ca m-am uitat prea mult la 'povestile de succes' :) Laura"We don't see things as they are. We see them as we are."Anaïs Nin (1903-1979)
mai treci pe la sezatoare, mi-ar place sa te cunoscDoamne'ajuta! POZEPOZE2http://maru-incotro.blogspot.com/

#17
principe

principe

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.433 mesaje

Postat 13 august 2008 - 01:24

ce are aface exemplele "pretenilor nostrii" cu "singurelul " nostru care vrea sa-si aduca o consoarta din ro?...Bafta si spor!
sansele lui sa-si gaseasca perechea nu-s afectate de experientele noastre personale sau a pretenilor nostrii.

aha..si eu mi-am adus pretenu' din ro...ei si?! poate influenta acest lucru decizia cuiva sau soarta cuiva?...eu nu cred.



Mata Emma lupta iar cu cancerul


http://www232.rockyo...7&islocal=true#
http://www232.rockyo..._gallery2.php?i

#18
coltofeanu

coltofeanu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.101 mesaje

Postat 13 august 2008 - 11:29

[detectiv] Fetelor....Angelp nu imi inspira deloc incredere. Aveti grija sa nu va lasati prinse in capcana lui. Mai cititi si alte posturi scrise de el. Nu este chiar un inger. Angelp, imi pare rau, dar asta m-ai facut sa simt![recevere]

#19
miria_cristina

miria_cristina

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.968 mesaje

Postat 13 august 2008 - 14:49

COLTOFEANU - Nu te contrazic, dar ce ti-a inspirat neincredere din ce-a scris? Ma facusi curioasa, na![:D][:D] Cristina si D[bibe]amiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina "Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

#20
angelp

angelp

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 937 mesaje

Postat 13 august 2008 - 16:59

Nu trebuie sa/ti para rau "coltz"ofanooo de afirmatie Asta simti asta spui .....si mai lasa "tzegara" ca nu te prinde bine! Si apropos... nu raspund la[duel] provocari si chiar nu sunt [}:)]inger..... dar caut unul Ca sa vezi ca nu/s suparat iti trimit un emoticon si pt tine...sper sa/l intelegi[vrajitor] pa


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Vouchere materna

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:48

  • Curs prenatal: nastere naturala

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:35

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • Incepem pregatirile

    madalinaiuliana27
    - Ieri, 20:10

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -