Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

MONTIGNAC (104) STIL DE VIATA NU DIETA


198 raspunsuri la acest subiect

#11
Androix

Androix

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.147 mesaje

Postat 23 iunie 2008 - 11:11

Buna fetele!

Eu cam stateam si nu stateam bine asa ca mi-am propus sa nu mai mananc seara dupa 18. Si deja vad rezultate la cantar.
Ieri am fost la cineva la tara sa culegem visine si azi-noapte am curatat la ele pana mi-au iesit okii din cap ca la melc, vreo 4 ore. Cine dreq o sa manance atata dulceata nu stiu [alcool] Si mai am cantitate inca pe-atat in total cred ca au fost vreo 20 de kile, dar le duc la soacra-mea si la bunica sotului sa mai munceasca si ele ca mie mi-a ajuns. Credeam ca nu mai termin.
Saptamana asta e post asa ca o s-o tin pe ciorba de rosii, paine prajita goala sau cu zacusca (stiu ca nu e conform dar daca m-o razbi foamea nu am ce fcce) si rosii goale cu castraveti la greu.

Andreea mama de Filip si Georgia

#12
anca.b

anca.b

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.689 mesaje

Postat 23 iunie 2008 - 11:36

Melany, [pup]

hai ca azi am inceput "bine" - chec cu lapte![bang]
la prinz insa o sa maninc rosie cu brinza o,2%.
de cina inca nu stiu...vad pe parcurs, insa cred ca am sa aplic si eu ce zice Androix - nimic dupa ora 6. doar ceaiul dinainte de culcare (asta daca am timp sa merg sa cumpar, ca aseara am folosit ultimul pliculet).

Cristina, bine te-am gasit si pe aici. la prinz e super ce au recomandat fetele:salata cu de toate. plus ceva brinzica sau carnita. fiarta sau fripta.

Andanii, concediu placut. Si nu te mai stersa. arati super onorabil, ca sa zic asa. eu nu mai trag nici o speranta de ajuns la 80 inainte de concediu (mai am doua saptamini). o sa fiu multumita cu cit o fi! bine ca s-a dus grosul...


Anca si [copil] Stefan (13.01.2008)
Bebe Stefan
Povestea Nasterii

#13
Ele

Ele

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.214 mesaje

Postat 23 iunie 2008 - 11:54

Buna dimineata!
Eu sunt in culmea fericirii pentru ca mi-a aratat cantarul de dimineata 64. si astept si eu mandrie de rusi.
Nici eu dupa 6 nu mananc nimic si ma apuca cateodata rau de tot foamea. Aseara eram plina de nervi ca mi-era o foameeee. Dar a trecut si azi e o alta zi.


Elena & Denisa
NOI

#14
anca.b

anca.b

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.689 mesaje

Postat 23 iunie 2008 - 13:36

Hai ca mam tinut de promisiune si am mincat rosie cu brinzica la prinz.

si am gasit si pt deseara: brocoli cu smintina si ton. am facut pt sotul meu si sper sa mai ramina si pt mine.[yum] e prima data cind fac, deci cantitatea e destul de mica. om vedea cit de flamind e cind vine acasa. [pofta] daca nu-mi lasa si mie, atunci cred ca o sa maninc numai niste brinza la cina.[papica]



Anca si [copil] Stefan (13.01.2008)
Bebe Stefan
Povestea Nasterii

#15
CristinaGoji

CristinaGoji

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.836 mesaje

Postat 23 iunie 2008 - 14:31

Saru'mana de urari de bun venit, Melany si Anca!

am citi si eu de crenvusti ca ar putea contine amidon si sunt de evitat, doar ca n-aveam altceva in casa si simteam ca-mi trebuie totusi si ceva carnita la mic dejun [:)]

Mersi de sugestii cu pranzul, suna tare bine, dar nu am nimic din astea in casa si-s consemnata la domiciliu[xx(]. Asa ca pana vine sotul o sa mananc niste dovlecei la gratar. Astia oare pot sa-i mananc cu branza de vaci, ne-degresata? sau smantana?

Mami de Daria (21.04.2008) si Vladic (17.10.2006)
Vladic
Daria

#16
melany72

melany72

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 675 mesaje

Postat 23 iunie 2008 - 15:19

quote:
Originally posted by Androix
Buna fetele!Eu cam stateam si nu stateam bine asa ca mi-am propus sa nu mai mananc seara dupa 18. Si deja vad rezultate la cantar. Ieri am fost la cineva la tara sa culegem visine si azi-noapte am curatat la ele pana mi-au iesit okii din cap ca la melc, vreo 4 ore. Cine dreq o sa manance atata dulceata nu stiu [alcool] Si mai am cantitate inca pe-atat in total cred ca au fost vreo 20 de kile, dar le duc la soacra-mea si la bunica sotului sa mai munceasca si ele ca mie mi-a ajuns. Credeam ca nu mai termin.Saptamana asta e post asa ca o s-o tin pe ciorba de rosii, paine prajita goala sau cu zacusca (stiu ca nu e conform dar daca m-o razbi foamea nu am ce fcce) si rosii goale cu castraveti la greu.Andreea mama de Filip si Georgia
Mai bine facea o visinata....Faci si tu o praji conforma cand o fi...si sa ne zici cum e...

#17
Ele

Ele

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.214 mesaje

Postat 23 iunie 2008 - 15:20

Cristina eu zic ca Da, se pot manca dovlecei cu branza sau smantana. Eu imi bagam mai tot timpul branza in salate din diverse legume.

Elena & Denisa
NOI

#18
melany72

melany72

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 675 mesaje

Postat 23 iunie 2008 - 15:25

quote:
Originally posted by melany72
quote:
Originally posted by Androix
Buna fetele!Eu cam stateam si nu stateam bine asa ca mi-am propus sa nu mai mananc seara dupa 18. Si deja vad rezultate la cantar. Ieri am fost la cineva la tara sa culegem visine si azi-noapte am curatat la ele pana mi-au iesit okii din cap ca la melc, vreo 4 ore. Cine dreq o sa manance atata dulceata nu stiu [alcool] Si mai am cantitate inca pe-atat in total cred ca au fost vreo 20 de kile, dar le duc la soacra-mea si la bunica sotului sa mai munceasca si ele ca mie mi-a ajuns. Credeam ca nu mai termin.Saptamana asta e post asa ca o s-o tin pe ciorba de rosii, paine prajita goala sau cu zacusca (stiu ca nu e conform dar daca m-o razbi foamea nu am ce fcce) si rosii goale cu castraveti la greu.Andreea mama de Filip si Georgia
Mai bine facea o visinata....Faci si tu o praji conforma cand o fi...si sa ne zici cum e...
Mananca dovleceii cu ce vrea muschiul tau, nu au nici o interdictie, mai ales fripti, cu branza, cu smantana...Ancuto, zi bre si nou cum e brocoi ala, ca am si brocoli si ton acasa...La mine saptamana asta e super, sotul e dupa masa asa ca nu ma tenteaza frigiderul inchis...Dimineata am baut un ness cu lapte degresat si gheata si 2 kiwi.Tocmai am luat pranzul...de abia am avut timp si eu...salata rosii, ardei, castravete cu o felie de sunca de curcan si o felie de br, topita Hohland.A, am gustat niste compot fara zahar de ananas...nasol rau, mai bun e ananasul crud.

#19
andanii

andanii

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.129 mesaje

Postat 23 iunie 2008 - 16:22

cristina bine ai venit, speram sa ne stai alaturi cat mai mult
sa scrii datele sa te trecem in tabel ....
dovleceii sub orice forma si cu orice combinati [bis][bis] cu branza si smantana in special, sau cu rosii si usturoi la cuptor , uau ce bunatati

brocolli melany eu ii fierb putin in aburi , imi place mai mult cum iese produsul finit ... pentru ca in apa se cam sfarma si ii fierb si mai putin ca timp atunci .......asa strecurati de apa si torn pe ei tzazichim sau smantana cu branza rasa , sau orice , sunt bestiali

eu am mancat acuma la pranz salata cu varza, rosii, ardei, sunca pui, telemea ... m-am cam saturat de salate .... vreau si eu gatit , ieri am mancat varza calita cu carne de pui grill,
sambata am mancat peste prajit cu legume in tigaie wok( dovlecei, morcoi, ardei , rosii, usturoi, ceapa, fasole verde si cartofi cateva felii , da eu i-am ocolit .... toate felii taiate si innabusite in tigaia wok cu putin ulei

cam asta fac eu .... si sufar in tacere .... merg la sala diseara poate ma mai binedispun ... la asta functioneaza sigur... la sunculite in ultima vreme nu mai vad [help]

ANDANII [flo][hia][hia]

In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma.

cat am avut ... si ... cat mai am [batcap]
s-au topit 16 kg, mai am 4 kg pana la targhet [batetoba]

#20
Androix

Androix

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.147 mesaje

Postat 23 iunie 2008 - 16:46

ce visinata ca mai am pe balcon de acum vreo 4 ani, tine de tinut ca e facuta cu alcool bun nu cu tuica [:D] Va dati seama ca o sa impart borcane cu dulceata prin tot neamul, doar ca azi-noapte cand le-am terminat m-am jurat ca nu dau nimic dupa atata munca [:-)))]

Andreea mama de Filip si Georgia


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Astăzi, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Astăzi, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Astăzi, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Astăzi, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Astăzi, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Astăzi, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Astăzi, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -