Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Miresele anului 2006 (95)


196 raspunsuri la acest subiect

#21
Alynutza

Alynutza

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.099 mesaje

Postat 09 aprilie 2008 - 12:04

Neatza!
Am fost azi sa-mi fac analizele alea din programul de sanatate. Am profitat cat mai sunt inca aici si-mi permit sa ajung la ce ora vreau la scarbiciu, nu mai vorbesc de abonamentul de sanatate. Maine iar is pe drumuri ca trebuie sa merg sa-mi scot adeverinta de la medicina muncii. Ieri m-am plimbat toata ziua pentru nota de lichidare, cartea de munca mi-e la Bucuresti si naspeta aia de la HR nu-mi raspunde la mail... tot o treaba. Abia astept sa se termine odata cu toate astea si sa-mi intru in normal.

Boticule n-am zis nimic pana n-a fost oficial. Cv-ul il depusesem mai demult si tot speram, ca jobul mi s-a parut ok, pentru prima data gasisem ceva care nu avea de-a face cu secretariatul. De zis n-am zis din superstitie, acuma sper ca nu va suparati. Habar n-am daca voi mai putea intra de la jobul nou, cel putin la inceput mai mult ca sigur ca nu, dar nu va las fara vesti, stai linistita.

Gio ce sa zic, la tine e mai complicata situatia. Nici nu e mama ta la TM sa poti spune ca ai cu cine sa lasi copilul orice s-ar intampla. Desi, e drept, si angajatorii astia sunt absurzi, acuma ce inseamna, ca mamele nu mai au voie sa lucreze? Si eu sunt convinsa ca multi m-au refuzat pe considerentul ca sunt tanara, casatorita si fara copii si s-au gandit ca azi-maine raman gravida si-i las cu c..-n balta. Oricum, nu dispera, parerea mea e ca sunt si joburi ok fara pile, doar ca trebuie sa ai mai multa rabdare.

[pup] fetele, sa aveti o zi buna!



Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

prajituresc si bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year


#22
Giova

Giova

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.059 mesaje

Postat 09 aprilie 2008 - 13:18

Neatza!!!
Azi e o vreme de ploaie, naspa si eu sunt iar sub cota de plutire. fara job, interventia de maine, vreme naspa, of.....
de la 12 azi noapte si pana la ora 9 de dim. am fost fara curent. Nocor ca nu s-a dezghetat lada, dar sa ne fi vazut cum ne spalat dim. cu apa plata[bang]. ca doar hidroforul merege cu curent.

Botic cum e placinta? hai sa nu ne mai gandim la lucruri dintr-astea triste...ca tare naspa e.
Kitzy eu am nascut la 39s si 1z, asa ca am nascut la termen, la 40s[:D]. tu ai trecut de 38s, asa ca.....haide Diana[majoreta]!!!
Aly asa, asa, sa nu ne lasi fara vesti. si la tine tot cam asa e, frica patronilor sa nu ramai [gravi], of doamne...pai ce sa facem atunci? daca ai facut deja copil, nu e bine. daca nu ai, iar nu e bine. Bine ca ti-ai gasit de munca, asta e important.
Clau zicea aseara ca nu avem o situatie critica, ca sa ma angajez rapid, pe orice salariu. dar vezi tu...cand vad ca tot ia bani din firma, si la sf. anului nema dividende, normal ca ma oftic.

pana una alta, merg sa-mi plantez niste seminte. vreau sa-mi pun jardiniere pe balcoane, si nu am gasit flori frumoase, gata crescute. sa vedem ce se intampla cu astea.
o zi buna sa aveti[pup].

_________________________
Gio si [auto]Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marco(1),(2),(3)
Marco- ingerashul nostru(montaj)

#23
kitzy

kitzy

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.649 mesaje

Postat 09 aprilie 2008 - 13:42

Gio cica fetitele vin de obicei mai repede, de ieri am inceput sa simt o presiune sub burtica cand umblu sau stau direct in fund, acuma sa vedem daca mai apuc weekendul viitor sau nu [:D] Spor la plantat! [gravi]38+ cu[fetita] Diana AMR 2 saptamani!!!

#24
Alynutza

Alynutza

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.099 mesaje

Postat 09 aprilie 2008 - 14:14

Gio hai nu te lasa sa pici in butoi, ca-i greu de iesit de acolo pe urma. Eu te inteleg perfect, ca si eu am fost disperata cu cautatul si-mi pierdusem deja speranta. M-a tot sustinut sotzul si tot asa imi spunea si el, ca deocamdata situatia nu-i presanta, si-i mai bine sa astept pana gasesc ceva sa-mi fie mie ok, sa nu accept orice. Stiu ca-n momentele astea e greu. La tine ca stai acasa deocamdata, la mine era stresant ca nu stiam daca nu ma dau astia afara si raman fara job. Eu am trecut si prin faze mai nasoale, cand m-am intors din State destul de greu mi-am gasit de lucru, deja imi dadusem demisia din invatamant si eram cum moralul la pamant, ce sa mai spun ca dupa programul de munca de acolo, de 14-16 ore pe zi, ma simteam complet inutila sa stau acasa, cu toate ca maica-mea nu-mi reprosa nimic si vorba aia, o mica pauza era necesara, ca eram terminata de oboseala dupa alea 6 luni de program infernal. Mai nasol a fost cand am plecat de la firma la care am lucrat cand am venit din State. Ca era vorba sa plec la mai bine si am avut 'sansa' sa dau peste un angajator naspet, care mi-a promis marea cu sarea pana sa-mi depun demisia si pe urma, cand am fost la cheremul lui, a schimbat foaia: programul de lucru nu pusca defel cu ce mi-a zis la interviu, muream acolo pe baricade pana se indura sa ma duca acasa cineva (asigurau transportul cu masinile firmei, ca erau tot asa departe, mai bine ar fi decontat, ca acolo se putea merge si cu mijloace de transport, ca asa trebuia sa astepti pana tot facea soferul ture - se mergea cu autoturisme normale - sau pana se indura vreun coleg sa plece) de-am ajuns la program de la 8 la 18, colac peste pupaza m-am trezit pe alt post decat cel promis, fara nici o explicatie, nimic, din prima zi au venit sa le traduc un material de 40 de pagini A4 in 3 ore!!!! apoi patronul voia sa-i traduc maxime si aforisme !!!! Totul a culminat cand m-au trimis sa-mi fac analizele de angajare pe banii mei. Si uite asa, am preferat sa nu ma mai duc si-am stat acasa. Aveam si rate la banca, inca nu eram casatorita, deci traiam pe salariul meu... prin ce depresie am trecut atunci, nici nu vreau sa ma gandesc. Bine, am avut totusi noroc sa-mi gasesc altceva intr-o luna (deci repede), dar am mers pe aceeasi pozitie si aceeasi bani, n-am facut mofturi.
Hai ca m-am intins ca o placinta.



Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

prajituresc si bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year


#25
Giova

Giova

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.059 mesaje

Postat 09 aprilie 2008 - 17:27

Kitzy asa se zice, dar nu e o regula.
Aly te inteleg perfect. eu nu am lucrat in tara decat in invatamant si pe urma la firma asta italineasca ca secretara. si atat, nu prea am experienta, doar o groaza de diplome pe care ma pot ...... Caci uite nu-mi servesc la nimic.

am mai facut ceva prin casa, acum o tai dupa pitic. macar daca n-ar ploua, caci e cald afara, cu toate ca e innorat.
pe mai tarziu[pup].

_________________________
Gio si [auto]Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marco(1),(2),(3)
Marco- ingerashul nostru(montaj)

#26
ralnied1

ralnied1

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.260 mesaje

Postat 09 aprilie 2008 - 22:22

hello, sunt pe-aici si eu, intr-un final!
Pe zi ce trece, la munca am zile tot mai pline si cred ca nu mai facem fata pana la urma...
Azi a fost si ingrozitor de cald acolo, am zis ca murim sufocati... Daca de acum incepem asa, pai ce naiba mai facem la vara? Nici nu vreau sa ma mai gandesc...

Gio, prajiturica aia a iesit relativ bunuta. Doar ca pe fund s-a rumenit putin mai bine si deasupra... cred ca mai trebuia sa las putin. Dar am zis ca sa nu se arda de tot. Oricum, s-a mancat. Si pizza la fel.

Aly, nu ne suparam. M-am gandit si eu aseara ca poate din superstitie n-ai zis nimic. Da' cum ai gasit job-ul? In ziar sau ai auzit in stanga, in dreapta?
Da, cel putin la inceput, pana vezi care sunt treburile pe=acolo, e clar nu poti intra pe forum. Dar sper ca macar seara, de acasa, sa ne scrii 2-3 randuri, sa stim ce si cum si noi...

Kitzy, nu te grabi!!!!!! Mai asteapta putin!

Oana e pe-aproape de mine azi-maine, nu? [q]

Kreliutz? Restul???

Foto Cheile Bicazului-Tusnad
Poze recente
Foto Ralu


#27
kitzy

kitzy

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.649 mesaje

Postat 10 aprilie 2008 - 11:14

Neata! Eu azi n-am chef de nimic.....am asa o stare de parca-s drogata si trebuie sa merg la medic, cine stie cat stau si pe acolo.... [gravi]38+ cu[fetita] Diana AMR 2 saptamani!!!

#28
Alynutza

Alynutza

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.099 mesaje

Postat 10 aprilie 2008 - 12:10

Neatza!
Intru tarziu ca a venit colegul de la magazie si mi-am predat echipamentele. Aveam intentia sa dau o [cafea] si-un ceai, ca nu se stie cand o sa mai dau. Vad ca nu le-a dat nimeni, asa ca le dau oricum.

Gio si eu in tara am lucrat doar in invatamant si la 2 firme (ma rog, 3 daca socotesti ca firma la care lucram inainte a fost cumparata de actuala). Oricum, pot sa spun ca in tara am luat tzeapa mai mare decat in America cu jobul (tzeapa aia de care vorbeam ieri), ma rog, probabil si pentru ca in America nu ma stresam eu sa gasesc cine stie ce, orice job era bun, cata vreme ma pricepeam sa-l fac si castigam suficient de bine.

Ralu pe postul asta am mers printr-o agentie de recrutare de personal, la care aveam eu cv-ul depus mai demult. E adevarat ca sotzul o stia pe tipa care se ocupa de pozitia asta, dar asta n-a insemnat decat ca am aflat de el cu o zi mai repede (fix cand vorbise sotzul cu ea sa o roage daca are ceva ok in lucru sa ne spuna si noua, atunci primise postul asta in lucru, deja a doua zi a aparut si la ei pe site) si m-a scutit sa merg la interviu cu ea. Evident, de ales au ales astia de la compania unde plec, nu ea. Si foarte sincer iti spun, nu m-as duce sa ma bage cineva cu pile pe un post de care nu stiu cu ce se mananca, prefer sa-l castig cinstit.

Kitzy nici eu n-am chef de nimic. De fapt, de zile bune ma simt super aiurea, tot timpul parca am un gol in stomac, nu am pofta de mancare... Cred ca e pe fond psihic, abia astept sa ma instalez la noul loc si sa termin odata cu emotiile astea de care nu pot scapa nicicum.



Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

prajituresc si bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year


#29
Giova

Giova

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.059 mesaje

Postat 10 aprilie 2008 - 12:50

[hia]
am niste morcovi cat casa poporului[bang]. pana la ora 16 cand merg sigur se inmultesc. Nu mai zic de drumurile pe care le fac la toaleta[:D].
Marco a adormit repede aseara, fapt pt. care azi la 7.45 ma striga din camera lui. S-a dus tat-su' sa-l ia si nu a vrut, doar cu mama. asa ca m-am conformat si l-am luat eu.
Am ajuns si mai repede azi la gradi si il las si pana la ora 17[q].
N-am incotro, caci merge Clau dupa el, si chiar de la ora 16 nu poate sa abandoneze munca. eu sunt programata la ora 16, dar dr. asta intarzie, vine dupa vreo ora. asa ca imi voi manca nervii pe acolo, noroc ca e in Mall cabinetul, poate dau o tura prin magazine pana va veni. oricum nu voi avea nervi pt. asa ceva, dar tot e mai bine.
Aici e innorat rau de tot si urat...of...imi accentueaza si mai rau starea pe care o am[q].

Aly, Kitzy vad ca si voi aveti o stare naspa. o fi ceva in atmosfera[:D].
Kitzy azi mergi la eco? la ce ora?
Aly si eu am mers la un interviu, unde Clau il cunostea pe unul din asociati. I-am spus sa nu vorbeasca cu el, vroiam sa-l iau pe puterile mele, ca la o adica, daca nu-mi convenea ceva, puteam sa plec fara remuscari. Din experienta, refuz sa merg la o firma unde am cunostinte. mai bine undeva unde nu cunosc pe nimeni, unde sa nu-ti fie teama sa spui ce nu-ti convine, etc.

ma duc sa bag o gogoasa, ca mi-am cumparat de dimineata.
Doamne ca nici pe scaun nu am stare[bang].

_________________________
Gio si [auto]Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marco(1),(2),(3)
Marco- ingerashul nostru(montaj)

#30
Alynutza

Alynutza

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.099 mesaje

Postat 10 aprilie 2008 - 13:05

Asa-i Gio ai tu dreptate cu cunostintele.
Si eu is cu morcovii dupa mine. Tin pumnii sa nu fie chiar asa naspa la dentist. O tai si eu la analize. Nu stiu daca mai intru azi, poate mai tarziu.
[pup] fetele.



Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

prajituresc si bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year



Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -