Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Ai nostri, ca brazii! ian-feb05 ( 62 )


202 raspunsuri la acest subiect

#21
bubu05

bubu05

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.259 mesaje

Postat 29 martie 2008 - 00:00

Crinuta, pai asa am facut si eu, mi-am luat inima in dinti...stiu ca e comod si pt. el mai ales...in prima seara ma ruga sa i-l pun [:D]. Si mai ales daca Rayan nici nu face o sa fie usor. Mie mi-era ca o sa faca mult, imi pregatisem pantaloni de schimbi sa nu bajbai noaptea, pt. dimineata avea un kil de pipi in pampers [hot]
Daca nu venea bebe nu ma stresam asa tare, dar nu vreau sa iau cate doua baxuri de pampersi, mai bine ii cumpar altceva de banii aia.

Oana [gravi] 36+ cu bb Stefan [baietel]
si [roker] Vladutz (2 ianuarie 2005)
Bubu mic
Iubirea mea
Poze


#22
simonadinca

simonadinca

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 44 mesaje

Postat 29 martie 2008 - 00:05

Crinuta, care din noi? Mie mi se spune Oana acasa...[il] Si al meu lucreaza maine...si tot asa pana-n iunie (ce-as vrea sa scape!). Iar numai eu cu Nora e cam complicat...[ups][ups]chiar daca, probabil, nu te refereai la noi...[flo] Traducerea in lb rom? Noi inca nu am renuntat la scutec: noaptea, la pranz, la joaca afara, la magazin si in vizitele de care vreau sa ma bucur...Ii mai pun absorbante[flo] atunci cand nu-i pun scutec (cand ma apuca curajul in anumite vizite). Astept caldura...ca macar la joaca sa poarte "chiloliti". Somnic usor! Norica si Simona

#23
Witchie

Witchie

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 779 mesaje

Postat 29 martie 2008 - 01:03

Seara buna, doamnelor.
Si noi am renuntat la pampers noaptea. Am pus scutecele sub cearceaf si o luminita la usa de la baie. In prima noapte a fost ok. Dupa a doua si a treia noapte am gasit-o uda. Ieri i-am promis ca daca nu mai face in pat o imbrac cu o fustita noua, de domnisoara. Azi dimineata era uscata. Nu stiu cum va fi maine dar sper:)

Anda, mama Irinei
domnisoara Irina
Imperfectul simplu


#24
ioanaiub

ioanaiub

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.428 mesaje

Postat 29 martie 2008 - 01:09

David a renuntat la pampersul de noapte de vreo cateva luni, i-am pus sub cearceaf absorbant happy, se ma intampla uneori aaccidente ... la pampersul de peste zi am renuntat de pe la 2 ani, intrasem in panica pentru ca mamicile de fetite din vecini se laudau ca ele fac la olita si David inca era cu pampers asa ca dupa ce am intrat in concediu prenatal am inceput si antrenamentul cu olita iar in 2 luni David a fost pregatit sa renunte definitiv la pampersul de peste zi

noi suntem aici cu poze noi si filmulete
Mamica de David Iulian (07.01.2005) si Mara Teodora (12.07.2007)

votati pentru noi aici DavidsiMara si aici labotez


#25
bubu05

bubu05

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.259 mesaje

Postat 29 martie 2008 - 02:26

Anda, ce tare! [cool]
Eu l-am trezit acum putin, l-am pus pe olita, a facut si a adormit la loc. Il mai trezeste sotul pe la 3(el atunci se culca mereu). Daca nu l-as trezi cred ca ar face pe el pana dimineata...oricum, pana acum e bine!

Ioanaiub, si eu am prietene care de la 2 ani nu le-au mai pus pampers nici noaptea, dar asta depinde de fiecare copil...eu nu m-am stresat deloc, ziua n-a mai avut pampers de la 1,11 ani. Dar am zis ca e momentul bun acum, mai ales ca vine bb2. Felicitari si voua!

Oana [gravi] 36+ cu bb Stefan [baietel]
si [roker] Vladutz (2 ianuarie 2005)
Bubu mic
Iubirea mea
Poze


#26
kita

kita

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 344 mesaje

Postat 29 martie 2008 - 11:10

Iaca si noua mea semnatura; In ceea ce priveste constructia de casa, eu inca mai stau si visez; Abia ne-am luat ieri numarul de strada; Si din tot cartierul sunt cam 5-6 care s-au apucat sa construiasca (una din case de vis-a vis de noi) ii ridica peretii la etajul 1, dar gazele si electicitatea sunt cam la 500m si respectiv 1 km de terenul nostru; Ce mai e in plin camp.. Kita[gravi]cu fulgulet +4S si Andrei (10.02.2005)

#27
Witchie

Witchie

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 779 mesaje

Postat 29 martie 2008 - 11:20

Kita! Felicitari!

Anda, mama Irinei
domnisoara Irina
Imperfectul simplu


#28
bubu05

bubu05

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.259 mesaje

Postat 29 martie 2008 - 11:47

Felicitari, Kita! Sa fie intr-un ceas bun, sarcina usoara, ca un fulgulet![bis]

Oana [gravi] 36+ cu bb Stefan [baietel]
si [roker] Vladutz (2 ianuarie 2005)
Bubu mic
Iubirea mea
Poze


#29
crinuta

crinuta

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.175 mesaje

Postat 29 martie 2008 - 12:11

quote:
Originally posted by simonadinca
Crinuta, care din noi? Mie mi se spune Oana acasa...[il] Si al meu lucreaza maine...si tot asa pana-n iunie (ce-as vrea sa scape!). Iar numai eu cu Nora e cam complicat...[ups][ups]chiar daca, probabil, nu te refereai la noi...[flo] Traducerea in lb rom? Noi inca nu am renuntat la scutec: noaptea, la pranz, la joaca afara, la magazin si in vizitele de care vreau sa ma bucur...Ii mai pun absorbante[flo] atunci cand nu-i pun scutec (cand ma apuca curajul in anumite vizite). Astept caldura...ca macar la joaca sa poarte "chiloliti". Somnic usor! Norica si Simona
La tine ma refeream. Stiu ca acasa esti Oana ( asa iti spun si in particular), dar aici pe forum mereu ai fost Simona ;), si de aia am scris asa. Legat de traducere, saptamana viitoare i-o dau mamei sa gaseasca un birou, ceva, ea are mai mult timp. Nu e usor, fiind vorba de termeni medicali. Ma cam doare capul, dar parca as merge pana la Kidex... Crinuta si [bonjovi] Rayan Fara Dumnezeu nimic nu e. http://www.jnsr.be/ro.htm

#30
simonadinca

simonadinca

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 44 mesaje

Postat 29 martie 2008 - 12:39

Am inteles ca aseara nu era deloc aglomeratie...Si eu as merge dar Dragos nu este acasa! Au botosei antiderapanti! Eu sunt innebunita dupa asa ceva... [flo][flo][pup] Norica si Simona


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -