Sari la conținut

Sari la conținut


* * * - - 2 voturi

Miresele anului 2006 (94)


194 raspunsuri la acest subiect

#21
ooana

ooana

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.944 mesaje

Postat 26 martie 2008 - 17:59

Gio asa e! doar ca o sa trebuiasca sa facem economii...ca altfel nu vad de unde sa scoate banii aia!
Aly io nu am forma nici mare[:D]...asa ca e clar cumparaturi scrie pe mine!
da, vrem sa mergem la vara in State...o saptamana la NY, apoi inchiriem o masina si coboram in sud, excursie de vreo 4-5 zile, dupa care inca o saptamana in Miami [il]...deci in jur la 20 zile o sa fie toata excursia[:I]
in WEE studiez cataloagele!



You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
Wedding-videoclip


#22
krelia

krelia

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.987 mesaje

Postat 26 martie 2008 - 19:22

Gio, de care noul model de skoda zici?...de fabia, cumva?...ca aia...culmea..chiar nu-mi place..asa ca te poti lua de ea fara probleme [:)]... onutz, astept cumintica....intre timp, am inaintat si eu o propunere catre inaltii prelati [:D]...cica..."super, mai cauta"[bang]...nu e prea tarziu...mai sunt vreo 2 luni... Aly, m-ai rupt..un ratzept mai simplu nu ai, mai fetitza, mai?..unul in care sa pun acolo niste praf, 1l d elapte, 2 oua..si gata crema...[:-)))]..pai, tre' sa am vointa de fier sa ma apuc de minunea prezentata de tine...of, bucataria asta...tre sa ai chemare sfanta pentru ea!!! [:I] o mai las pentru vikend....sau pt saptamana viitoare, ca si asa voi fi disponibila...[:)].. fetili, o tai spre casa...ca iar fac un secol pana la domitzil..mai nou, musterii survoleaza cu elicoptere si noaptea...fi-le-ar summitu' sa le fie![bang]....
E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

#23
Giova

Giova

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.059 mesaje

Postat 26 martie 2008 - 19:42

Hello!!!
am fost la interviu, dar nu stiu mare lucru, adica nimic concret. astia fac selectii peste selectii, asa ca astept sa vad daca ma vor mai suna si pe urma cat dau pe luna.
Am fost putin cam ironica cu ei, m-am enervat ca m-au pus sa astept 20 min., timp in care am vb. cu unul in engleza, cica nu stie italiana. Iar cand am intrat acolo...hop...vb. italiana. cred ca a fost un fel de test...pe care s-ar putea sa nu-l trec. caci m-am cam fastacit, imi veneau numai cuv. in italiana[bang]. si colac peste pupaza asta era unul dintre sefi. asa ca...ce-o fi, o fi.

Oana 20 zile in State? eu zic sa puneti salariile deoparte de acum, ca e scump nene scump[:D].
Krelia de fabia ziceam. pai matale nu tot dintr-asta ai? sau ai schimbat-o?
Modelul asta nou e mai fain ca cel vechi. dar tot mai mult imi place Micra sau Swift-ul de la Suzuki.
Aly eu daca as incepe o afacere nici nu as mai vrea vacanta. numai ca tare mi-e teama ca nu fac nimic, de lucru gasesc mai dupa paste si atunci sa vezi...ce concediu oi avea[q].

_________________________
Gio si [auto]Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marco(1),(2),(3)
Marco- ingerashul nostru(montaj)

#24
ralnied1

ralnied1

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.260 mesaje

Postat 27 martie 2008 - 03:01

quote:
Originally posted by kitzy
Ralule eu vin la masa!!!! E cu mujdei pestele? [:D]Am schimbat si semnatura, cand vad cat mai este....[:0]
era cu mujdei, Kitzy...Da' AMR-ul iar nu l-ai schimbat? [:D]edit: am vazut ca ai modificat dupa aceea...Eu am avut putere cat sa va citesc, ca ati scris azi, frate, nu gluma...As arunca si la Oana niste peste, da' zau ca nu mai am... S-a mancat tot de aseara.In seara asta am fost la niste cumparaturi in Kaufland si cam atat. Ca-s varza de tot, de la raceala asta.Noutati nu am de niciun fel.Doar ca iar... am impresia ca dau si in depresie de genul celei pe care am traversat-o acu' cateva saptamani...E si de la vreme si de la niste problemute... In fine, poate nu cad de tot in butoi, de data asta...A... mi-au afisat intr-un final si intretinerea pe februarie, cand, pentru o perioada multtttttt mai scurta decat a fost in factura precedenta, si cand a fost mai cald afara decat in ianuarie, eu am de platit 2.3 milioane... Adica... vreo 300.000 mai putin. Asta e... Trebuie platiti. Am platit si lumina. Si chiria. Si gazul. Si gata banii... [bang]Va las ceiut si cafeluta si cred ca ma retrag usurel spre pernuta, ca tusesc prea tare... si iar m-au luat frigurile...Noapte buna!Poze recenteFoto Ralu

#25
Alynutza

Alynutza

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.099 mesaje

Postat 27 martie 2008 - 10:36

Neatza.

Oana ce-i drept e drept, pentru mai putin nu merita sa bateti atata drum, ca doar numai cu drumul pierdeti cam 2-3 zile, nu mai socotesc si pana va reveniti din schimbarea de fus orar, care nu e deloc neglijabila. O sa va fie mai usor daca incercati sa respectati orele locale, cu toata oboseala (adica sa va culcati doar cand e noapte-ora de culcare acolo), in prima zi. Eu asa am facut si la dus si la intors si m-am adaptat destul de usor. NY e impresionant, plin de zgarie nori, agitatie mare (dar pentru aia tot au gropi in asfalt, sa nu-ti faci iluzii). Oricum, e o excursie care merita o data in viata.

Gio cam aiurea mi se pare faza, nu inteleg de ce trebuia sa se ascunda dupa deget, puteau foarte bine sa-ti spuna ca pentru post este nevoie si de lb. engleza si de italiana si ca vor sa vorbeasca cu tine in amandoua limbile sa vada cum te descurci, ce-i asa mare branza. Dar no, am vazut si eu multe de cand tot bantui pe la interviuri, multi dintre cei care le organizeaza n-au nici cel mai elementare notiuni, din pacate cateodata sunt chiar HR (eu am patit-o ca m-au chemat la 'interviu' si m-am trezit acolo ca de fapt era o testare-toata ciurubica de candidati la calculatoare sa rezolvam acolo nu stiu ce sarcini, plus de completat ceva chestionare - ori normal este sa anunti: veniti la o testare din aia si aialalta, sa stie omul la ce sa se astepte). Cu concediul nu cred ca va fi chiar asa de complicat, daca nu ai planuit sa-l luati devreme anul asta. Pe noi asta ne incurca, ca voiam unul in iulie si unul in septembrie, daca era doar cel din septembrie nu era problema.

Krelia pai mai simplu numai daca nu cumperi un blat de tarta gata facut si faci o budinca de vanilie, in care poti pune frisca batuta si esenta din aia vanilie-bourbon pentru mai multa savoare (si ca sa nu se prinda lumea ca-i budinca instant [;)]).

Ralu ai grija de tine, ca nu-i de gluma cu raceala.



Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

prajituresc si bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year


#26
kitzy

kitzy

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.649 mesaje

Postat 27 martie 2008 - 10:56

Ralu merci de ceiutz. Da tu nu bei unul cu mine? Ca ai cam avea nevoie. Eu in dimineata asta ma duc la monitorizare, sper sa nu prind lume pe acolo si sa astept cine stie cat si dupa aia fuga la policlinica la dr cu rezultatul sa-l citeasca. Si vreau sa mai merg sa duc cerceii la lustruit si sa ma interesez cat ma costa sa las si verigheta si lantisorul ca au cam apus [:D] Macar cand o sa pot purta verigheta iar sa i iau pe deget stralucitoare. [gravi]36+ cu[fetita] Diana AMR 4 saptamani!!!

#27
Alynutza

Alynutza

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.099 mesaje

Postat 27 martie 2008 - 11:37

Kitzy dar de ce nu-ti cureti singurica bijuu-rile? Se curata foarte fain frecate cu o periuta de dinti (scoasa din uz, normal) si pasta de dinti. Le freci bine bine si le clatesti cu apa, apoi le stergi. Eu numai asa le curat. Cu verigheta alta poveste, anual trebuie dusa la re-matuit, ca se lustruieste de la purtare.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

prajituresc si bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year


#28
ooana

ooana

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.944 mesaje

Postat 27 martie 2008 - 12:40

quote:
Originally posted by Giova
Am fost putin cam ironica cu ei, m-am enervat ca m-au pus sa astept 20 min., timp in care am vb. cu unul in engleza, cica nu stie italiana. Iar cand am intrat acolo...hop...vb. italiana. cred ca a fost un fel de test...pe care s-ar putea sa nu-l trec. caci m-am cam fastacit, imi veneau numai cuv. in italiana[bang]. si colac peste pupaza asta era unul dintre sefi. asa ca...ce-o fi, o fi.
bine ai facut...ca unii au impresia ca sunt tare smecheri daca intervieveaza.Oricum nu fi pesimista...se va rezolva intr-un final!
quote:
Oana 20 zile in State? eu zic sa puneti salariile deoparte de acum, ca e scump nene scump[:D].
la asta ma gandeam si eu [:D] ...ca trebuie sa strangem cureaua tare de tot...oricum pt mai putin de 3 saptamani nu are rost sa mergem pana acolo!(asta e din categoria "si sarac si cu pretentii [:D]")da partea proasta e...cum rezist eu pana in septembrie fara nici un concediu...parca vad ca ma apuca prin iunie dusul [:D]
quote:
Krelia de fabia ziceam. pai matale nu tot dintr-asta ai? sau ai schimbat-o?Modelul asta nou e mai fain ca cel vechi. dar tot mai mult imi place Micra sau Swift-ul de la Suzuki.
io nu stiu de ce[bang]...da mie imi place modelul vechi mai mult...de fapt asta nu nou nu imi prea place deloc!

You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her. Noi 2...Wedding-videoclip


#29
ooana

ooana

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.944 mesaje

Postat 27 martie 2008 - 12:43

quote:

A... mi-au afisat intr-un final si intretinerea pe februarie, cand, pentru o perioada multtttttt mai scurta decat a fost in factura precedenta, si cand a fost mai cald afara decat in ianuarie, eu am de platit 2.3 milioane... Adica... vreo 300.000 mai putin. Asta e... Trebuie platiti. Am platit si lumina. Si chiria. Si gazul. Si gata banii... [bang]




si noi la fel [:D]
ianuarie 240
februarie 250

si tot asa nu imi explic [:D]



You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
Wedding-videoclip


#30
ooana

ooana

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.944 mesaje

Postat 27 martie 2008 - 12:50

quote:
Originally posted by Alynutza
[size=3][font=Book Antiqua]Neatza.Oana ce-i drept e drept, pentru mai putin nu merita sa bateti atata drum, ca doar numai cu drumul pierdeti cam 2-3 zile, nu mai socotesc si pana va reveniti din schimbarea de fus orar, care nu e deloc neglijabila. O sa va fie mai usor daca incercati sa respectati orele locale, cu toata oboseala (adica sa va culcati doar cand e noapte-ora de culcare acolo), in prima zi. Eu asa am facut si la dus si la intors si m-am adaptat destul de usor. NY e impresionant, plin de zgarie nori, agitatie mare (dar pentru aia tot au gropi in asfalt, sa nu-ti faci iluzii). Oricum, e o excursie care merita o data in viata.
de fiecare data am avut aceeasi problema cu fusul orar si in Thailanda, Malaezia, Singapore...noi dormeam ziua si noaptea aveam chef de plimbari [:D]zborul e in jur la 12 ore cu escala...dar sper sa gasim zbor direct si sa mai reducem 2-3 ore

You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her. Noi 2...Wedding-videoclip



Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • Incepem pregatirile

    madalinaiuliana27
    - Ieri, 20:10

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -