Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

recuperarea dupa meningita


15 raspunsuri la acest subiect

#1
roxulet

roxulet
  • Membri
  • 4 mesaje

Postat 19 martie 2008 - 16:35

daca mai sunt mamici cu copii care au avut meningita, as vrea sa schimbam pareri despre evolutia copilului, ulterioara bolii...

#2
Lemoni

Lemoni

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 943 mesaje

Postat 19 martie 2008 - 18:38

Baiatul meu a avut meningita pe la 4 aninisori, dar totul a fost ok dupa ce am stat in spital vre-o saptamina.Acum are 18 ani si nu a ramas cu nici o problema multumesc lui dumnezeu.Stiu ca trebuia sa stea linistit dupa ce ii scoteau lichid din spate , iar el sarea intr-una ,era atomic rau chair si asa bolnav.A repsins un timp lumina pt ca il deranja sau ii era frica ca ininainte sa fie diagnostificat cu meningita lumina ii dadea dureri mari de cap. Al tau copil ce face cum se simte? "To acquire love...fill your self up with it until you become a magnet." Charles Haanel

#3
CristinaT

CristinaT

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.763 mesaje

Postat 19 martie 2008 - 19:29

Multa sanatate va doresc. [flo]



8 ani .... La multi ani!






#4
dulcetica

dulcetica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.232 mesaje

Postat 19 martie 2008 - 19:58

Roxulet, n-am avut aceasta experienta nefasta si sper sa n-o avem.Am intrat numai sa va spun sanatate multa si-mi ca-mi pare rau ca treceti prin asta.[pup] dulcetica

#5
Lemoni

Lemoni

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 943 mesaje

Postat 19 martie 2008 - 23:18

Nu stiu daca la voi exista vaccin pt meningita , dar eu stiu ca era asa de panicata la al doilea si cand avea vre-o 8 luni i-am facut vaccin. Va sfatuiesc sa il faceti daca aveti posibilitatea este o boala nasoala .Sanatate maxima ii doresc si eu din tot sufletul. "To acquire love...fill your self up with it until you become a magnet." Charles Haanel

#6
liadorian

liadorian

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 692 mesaje

Postat 20 martie 2008 - 09:24

Eu am avut meningita in copilarie. Singura problema care a ramas dupa boala sunt niste dureri de cap foarte urate pe care le mai am cand si cand. Au fost puse pe seama meningitei fiindca toate celelalte posibile explicatii au cazut dupa investigatii...

Multa sanatate copilasului tau!

On children
Lia si [copil] Miruna Demetra


#7
roxulet

roxulet
  • Membri
  • 4 mesaje

Postat 20 martie 2008 - 12:16

Multumesc pentru mesaje. Si fetita mea e bine acum, dar groaza si spaima de ce ar fi putut sa fie.. au mai ramas..

#8
CHRISA

CHRISA
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 20 martie 2008 - 13:25

quote:
Initial creeata de roxulet
daca mai sunt mamici cu copii care au avut meningita, as vrea sa schimbam pareri despre evolutia copilului, ulterioara bolii...
Te inteleg perfect prin ce treci. Baietelul meu a avut la 5 luni meningita pneumococica ,o forma foarte grava. Am stat 2 luni in spital. Acum are 2,7 ani alerga, vorbeste si e un copil istet si dragalas. In afara de faptul ca este slabut si avem mari probleme cu mancarea….nimic nu ne mai aminteste de cosmarul prin care am trecut. Sanatate multa.

#9
CristinaT

CristinaT

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.763 mesaje

Postat 20 martie 2008 - 13:25

la ce varsta ati trecut prin asta??

fetita unei colege de birou a trecut prin asa ceva si vreau sa spun ca eu sunt marcata.... de aceea nici nu ma pot gandi prin ce ati trecut voi. Va doresc multa-multa sanatate!

8 ani .... La multi ani!






#10
Sense

Sense

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 46 mesaje

Postat 20 martie 2008 - 17:15

Buna roluxet. Baiatul meu a facut meningo-encefalita la 3,8 ani. A fost o forma grava cu haemofilus ( sper ca scris corect ) , ajungand in coma. Recuperarea a fost grea, am stat 1 luna jumatate in spital, acum suntem in clasa I , si slava Domnului suntem bine. Daca ai intrebari cu cel mai mare drag iti raspund. Eu sfatuiesc pe toti parintii care au copii mici sa-i vaccineze impotriva meningitei , eu nu am stiut. Unii sunt sceptici , dar pentru mine a fost devastator. Credeam la acel moment ca meningita este ceva... eradicat, o consider o neglijenta din partea dr de familie ca nu mi-a vorbit despre vaccin. Am citit in postari despre un copilas slabut , si al meu a fost la fel. I-am administrat un tratament homeopat de la o clinica din Masloc, timp de trei luni, dupa care copilul meu s-a schimbat radical. Multa sanatate tuturor.


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Astăzi, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -