Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 8 voturi

"Cei mai iubiti dintre pamanteni" :) (4)


305 raspunsuri la acest subiect

#41
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 06 februarie 2007 - 20:38

sabina gata, am raspuns 2 persoane mature si responsabile [biz].



merg sa vad poze de Londra.





Mihaela si fetele mele



#42
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 07 februarie 2007 - 00:25

lil' am facut plimbarea prin Londra, ati avut o excursie pe cinste, sunt sigura ca v-ati simtit bine.





Mihaela si fetele mele



#43
doruletz

doruletz

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.979 mesaje

Postat 07 februarie 2007 - 02:46

Bonsoir, trec si io in viteza sa salut revenantii, tata-lu-toma, ileana, ma bucur ca va vaz, da' lung somn mai dormirati bre...



Lilutz, frumoase poze, hai ca nu e chiar urata Londra asa cum se zice p'aci [:D] fuserati si cu vaporasul? deschide si tu mesajerul ala ca trebe sa gasim o destinatie. ce zici de Trier?



sabina, raspunsei si io si il pusei si pe alain sa raspunda. Cica de ce numai 15 compozitori, el cunostea de fiecare data peste 100 [:D]



Maine are loc aci un proces calificat drept 'medieval' despre care se vorbeste foarte mult: Charlie Hebdo (ziarul de satira care a publicat caricaturile daneze) vs o ceata de musulmani (vreo 2 asociatii + Moscheea de la Paris, ce-o mai fi si aia)

Unde mai pui ca aci e plina campanie electorala prezidentiala, candidatii se grabesc sa depuna marturie la proces, avocatul personal a lu' Chirac ii apara pe musulmani...nu intamplator s-a fixat taman acu procesul.

Insusi Fleming Rose, redactorul sef al lui Jyllands-Posten vine personal sa depuna marturie in favoarea lui Charlie, spune ca nici nu vrea sa-si imagineze consecintele pentru europa daca ziarul pierde, asta ne-ar arunca cu cateva decenii in trecut.

Are dreptate, mie mi se pare aberant un astfel de proces in Europa anului 2007.



In sfarsit, ca sa inchei 'optimist', s-a demonstrat ca dragostea e eterna, gasira italienii 2 schelete imbratisate vechi de vreo 6000 de ani...



Gata, nu-s in stare de mai mult, sunt moarta de somn, n-am dormit de vreo 2 nopti, am uitat sa-i dau piticii ficatul de rata si s-a imbolnaviiiit



mai viu io

#44
Sabina

Sabina

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 11.695 mesaje

Postat 07 februarie 2007 - 03:35

merci Doru si lui Alain "peste 200 de compozitori"

[:D]



acu fara leg, poate doar cu scheletele, ia uitati aiiiici!!!!









edit.

Lilanda, bine-i venit:)

mai mai ce frumoasa excursie.

Nici la Londra n-am fost, iacata:)






Sabina si [hippi] Sofia Galagia





Cea mai lungã cale este calea care duce de la urechi la inimã.



#45
arboria

arboria

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.067 mesaje

Postat 07 februarie 2007 - 07:41

buna dimineata [cafea]
lilanda, asa deci, plecai la londra sa ai parte de putin soare? [:-)))]
da' cu samponul ala special cum fu? ca ne povesti doru' tot

ileana si taticu, rar de tot va vede omu' scrisu' si atunci sunteti zgarciti tare. tatic de toma, ziceai ceva de un concediu si niste povesti

sabina, desi nu intentionam, m-am speriat si io, si inca de fiecare data cand ridica cineva capacul [:D]

adela, sa stii ca mie imi lipsesti, sper sa vii mai des pe aici

cand e oscarul? cine pe cine pariaza?


Daca esti Pârâcios


#46
arboria

arboria

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.067 mesaje

Postat 07 februarie 2007 - 07:42

cine zicea ca viata bate filmul?



ete exemplu



Daca esti Pârâcios


#47
Ortansa

Ortansa

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 498 mesaje

Postat 07 februarie 2007 - 10:07

quote:
Originally posted by iileana
Ortansa, e peste drum de Antipa.Uite si aici: http://www.geology.ro/E un loc aici, linga mine, ti-l pastrez. [:D]
see details
ileana[pup] primit si mailu',ma duc sa-mi bag nasul si pe-acolo.
quote:
Originally posted by tata lu Toma
!Ce faci Ortansa, venirati la Ro ?Toate gandurile mele bune fura indreptate spre voi la momentu' respectiv. Ma bucur sa te vaz sanatoasa si voioasa.Am uitat sa va zic ca fuseram si la Antipa unde ie doo expo temporare. Una cu reptile cam jigarite da' ie fain ca multi serpi tocma-si schimba cheliselili asa ca poate o puneti de un Vuiton ceva iar a doua cu pesti egzotici faina de faina (se pot face si comenzi daca vreti si voi ceva asemanator acas')_________________________Take me home, country roads
nu suntem in Romania[^],fuseram si ne-ntoarseram.dar imi notez in agenda ce mai e de vizitat pt. urmatoarea "reintoarcere".asta-vara am vizitat si noi Antipa(avem poze cu dinozaurul din ipsos sau ce-o fi[:D]),dar nu vazui neam M. de Geologie.mersi pt. gandurile bune.si mersi de primire tuturor,nu stiu daca pot tine pasul cu voi,dar o sa ma straduiesc.anyway,de citit va citesc oricum.asa-i,is veche rau si va iubesc de mult,dar n-avui niciodata curajul,dispozitia,pretextul necesar de-a ma baga in vorba[:D].acu' ca gheata fu sparta...vom vedea[:D]I've g[il]t you under my skin

#48
lgireada

lgireada

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.073 mesaje

Postat 07 februarie 2007 - 11:15

Saluatare din nou ...
lilanda multumesc! [flo]
Probabil de Pasti vom avea o mica vancata acolo si mi-as dori sa vizitez tot ce prind si inca nu mi-e clar daca pot folosi orice tren cu scanrail. De ex in Germania erau bilete faine la tren, dar le puteam folosi doar cu trenuri de mica viteza si doar in weekend.
Cineva zicea de Trier ... ce vreti sa faceti acolo? Sa vizitati? Daca da, pot spune ca porta nigra e o frumusete, sunt ghizi locali imbracati ca pe vremea romanilor. Mi-a mai placut muzeul de jucarii ... si tot acolo mai e casa lui Karl Marx.
Pt informatii www.trier.de

Liliana
http://pg.photos.yah...reada/my_photos

#49
bombi

bombi

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.530 mesaje

Postat 07 februarie 2007 - 14:15

quote:
Originally posted by arboria
cand e oscarul? cine pe cine pariaza?


Pe 25, la 17 PST (20 EST).

Eu nu am vazut decit 2 filme (plus Piratii, Prada si Borat care nu se numara). Saracu Leo aCaprei a murit in amindoua [:D].
In Blood Diamond nu a fost foarte convigator, mai degraba nenea Solomon. In plus au mai fost si niste scene dure de-mi venea sa ies din sala si sa nu ma mai intorc ...

The Departed m-a prins in schimb. Pacat (dpmdv) de finalul a la Tarantino.

Cam atit si sper sa mai recuperam ceva in urmatoarele saptamini ca asa de prost n-am stat niciodata cu vizionarile de Oscar.

#50
lilanda

lilanda

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.366 mesaje

Postat 07 februarie 2007 - 17:33

quote:
Originally posted by doruletz

sabina, raspunsei si io si il pusei si pe alain sa raspunda. Cica de ce numai 15 compozitori, el cunostea de fiecare data peste 100 [:D]






Pffffui...jos palaria...ca mie imi ramasera niste deste nenumarate la compozitorii romani :-)

arborico, n-am avut parte de samponul ala special, ca nu fui informata a priori [neand] Cit despre tringhiul amoros al austronautilor, citisem si o stirea si m-a frapat amanuntul cu purtatul pampersilor la volan...lume necajita...raaau...de la imponderabilitate [alcool]

bombi, nu stiu daca te-ncalzeste cu ceva, da' io anul asta, n-am vazut nici un film din alea nominalizate...nu-i de bine!!

Liliana, daca ai scanrail pass, sigur poti calatori cu trenurile din Scandinavia, afiliate. In Danemarca, 100%, ca aicea DSB-u'-i la putere!

Otilia, indrazneste-indrazneste [^]

Pe restu' va pupez frumos!! :-)



pozulici si calatoria lui Ilie spre tara lui Hamlet


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Astăzi, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Astăzi, 15:52

  • Dulce amintire

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:10

  • Alaptarea

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 11:20

  • Top 10 lucruri inutile de la prima sarcina

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:24

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -