Sari la conținut

Sari la conținut


* * - - - 9 voturi

vreau sa mor!!!!!


392 raspunsuri la acest subiect

#1
didadi

didadi

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 187 mesaje

Postat 02 februarie 2007 - 14:49

Nu vreau sa va plictisesc cu povestea mea,dar simt nevoia sa scriu sa vb cu cineva,sa-mi spuna ce sa fac,pt ca eu nu mai pot sa gandesc la absolut nimic in privinta mea.Am 25 ani si locuiesc impreuna cu prietenul meu care are 35 de un an si jumatate.tin sa precizes ca locuieste la mine.Aproape toata relatia mea cu el, a fost un calvar, in sensul ca niciodata nu mi-a spus ca ma iubeste,tot timpul s-a ferit de mine cu telefonul,adica niciodata nu am avut dreptul sa ma uit in tel lui.Niciodata nu am stiut ce face.nu are servici,se ocupa cu bursa,cumpara si vinde.Este foarte gelos si ma urmareste tot timpul cu telefoanele.Aproape tot timpul la fiecare cearta care o aveam,imi spunea ca noi nu o sa fim niciodata impreuna pt ca el are alte ganduri.A plecat de foarte multe ori de la mine,dar eu disperata am sunat, l-am implorat sa stea cu mine si sa-mi mai dea o sansa.o sansa, nu stiu pt ce?pt ca nu am grsit cu nimic fata de el.Am vrut de multe ori sa mor,pt ca am considerat ca viata mea fara el nu se poate.ma simt ca o leguma,plang mereu,nu pot sa manac,sunt trista si fara chef de viata.L-a ultima cearta l-am rugat sa mai stea cu mine o luna ,sa ma ajute sa trec mai usor peste despartire,dar stiu ca iar am gresit,ca iar imi fac sperante.A acceptat,si a zis :doar o luna si atat.Sunt diperata,nu am iubit niciodata un om mai mult ca pe el.Parintii mei sunt foarte suparati,niciodata nu l-au suportat,dar nici el.Este o treaba reciproca.Si va rog sa ma credeti ca simt ca am jar in burta atat de tare sufar!!!Nu pot sa ma resemnez nu stiu ce sa fac,nu mai am putere.Deci acum astept pana la sfarsitul lui feb plecarea lui.vreau sa va mai spun,in ciudata comportamentului lui urat de fiecare data cand ma vede suparata,ca plang,incepe si plange cu mine.Dar niciodata nu-mi spune:o sa fie bine!!!ma simt ca o sluga,ma tine numai in casa,si nu fac decat sa ma uit pe geam sa-l astept si sa fac mancare.nu depind de el cu absolut nimic pt ca am servici si pot sa ma intretin si singura.Va rog din suflet sa ma sfatuti ce sa fac,pt ca sunt disperata si nu-mi doresc decat sa mor atunci cand o sa vina ziua in care trebuie sa plece.vreau doar sa mor,atat

#2
coraly

coraly

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 983 mesaje

Postat 02 februarie 2007 - 15:05

Asta nu e iubire draga mea. E dependenta bolnava de o persoana, iluzii construite in mintea ta legate de el. E cumva prima dragoste?

Incearca sa te desprinzi de el cat mai repede. Nu vei muri, stai linistita. Iti garantez ca se supravietuieste, si vei fi surprinsa ce libera te vei simti. Calca-ti pe inima si fa pasul, nu te mai milogi la el. Nu ai deloc mandrie? Macar din motivul asta sa nu te mai agati de el. Te multumeste un om care sa stea cu tine din mila? Nu meriti mai mult de la viata? Eu cred ca da. Trezeste-te! Nu esti nici prima nici ultima in situatia asta. Trebuie sa treci peste.



Coraly si Sergiu (3 ian 2005)



poze

#3
Cristina_C

Cristina_C

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.478 mesaje

Postat 02 februarie 2007 - 15:10

E timpul sa mergi mai departe. Lasa-l odata sa plece, cum iti inchipui ca poti sa-ti revii dupa despartire locuind in aceeasi casa?!

Esti tanara, pe picioarele tale, desprinde-te de el si vezi-ti de viata ta, sigur o sa intalnesti candva un barbat cu adevarat indragostit de tine care sa-ti spuna ca te iubeste, cu care sa-ti faci planuri de viitor, sa ai copii...

Ce-i cu tine, cum sa-ti doresti sa mori pentru atata lucru[alcool]? Ai toata viata in fata. Respecta-te, spune-ti mereu ca meriti ceva mult mai bun si ca n-o sa te lasi pana nu gasesti.



Succes!



Cristina,

mama lui

Bobita, zis si Robert, 14 decembrie 2002

Cresc...

#4
Alex2

Alex2

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 804 mesaje

Postat 02 februarie 2007 - 15:15

Poate ar fi fost mai bine ca noi, oamenii sa fi fost prevazuti de un "buton" care poate opri nevoia de dragoste de persoane (de "perechea") sau sa existe un "medicament" pe care dupa ce il iei sa nu mai simti niciodata o asa nevoie sufleteasca.
Viata nu se sfarseste, nu trebuite sa se sfarseasca cu o inima dezamagita.
Draga mea, poate ti se face o crunta nedreptate, insa de ce l-ai plange asa tare si l-ai vrea langa tine daca e un asa ticalos? Stiu ca barbatul acesta are o multime de parti bune care te-au facut in toti acesti ani sa te gandesti la el ca la partenerul ideal, iubirea vietii tale, omul alaturi de care ai cunoaste implinirea si fericirea, cel cu care ai atat de multe in comun.
Draga mea, oamenii se si despart, asta e clar, si atunci sufera amandoi cumplit. Cine n-a cunoscut asta e un fericit, insa nu va stii cum sa mangaie acum, chiar daca ar vrea.
Nu mi-o lua in nume de rau…pt ca si eu am trecut prin multe, printre care un divort. Stiu cum e sa pierzi, sa iubesti ce ai pierdut, sa insisti, sa speri. Si mai stiu ca ACUM cuvintele nu-si au rostul ca sa aline oful din suflet.
Dar, dragoste cu sila nu se poate. Si in iubire e nevoie de doi. Cand doar unul mai iubeste, si totul s-a sfarsit, nu exista cale de intoarcere. Dumnezeu mi-a spus mai apoi, intr-un tarziu, ca ea nu a fost niciodata jumatatea mea.

Si acela dupa care tu plangi acum, poate nu era sa fie al tau. Si poate ca nu-i vina lui. Si poate nici a ta.
Nu mai suferi si te necaji, stiu ca ai impresia ca noua ne e usor sa-ti spunem asta dar nu e asa. Fiecare dintre noi avem suferintele noastre si simtim impreuna cu tine, stim ca e greu dar tu trebuie sa gasesti puterea sa treci peste asta. Sunt sigur ca ai in jurul tau oameni care te sprijina, lasa-i sa te ajute. Incearca sa te implici in ceva, fa lucruri care crezi ca te vor ajuta sa nu te mai gandesti atata la el. Si, mai mult ca niciodata, roaga-te.
Desi pare imposibil, aceste sentimente vor disparea intr-o zi. Nici nu o sa-ti dai seama cum vor deveni o amintire. Insa acum sunt dure si trebuie sa le suporti. Nu mai fii trista. Pe aici se trece..
Era mai bine daca te lasa si despartirea asta se intampla dupa casatorie, cu copii? Daca prin despartirea asta ti-a dat un dar? Daca doresti, vei reusi sa treci peste experienta asta. Si chiar vei deveni mai puternica! Dumnezeu intotdeauna este acolo langa o inima zdrobita si da ajutorul Sau acolo unde este cerut cu sinceritate!
Doare! Stiu! Dar asa cum spunea Marin Sorescu: "Durerea este parghia vietii; apasa la un capat si ridica la celalalt".
Fii sincera, plange sincer, intreaba sincer, cauta raspunsuri cu sinceritate. Si atunci sunt sigur ca Dumnezeu va face din durerea ta o parghie a vietii tale! Si, crede-ma, ca pe El il doare si sufera odata cu tine!
Viata merge inainte. Timpul curge indiferent ca-l umpli cu tristete sau cu bucurie, el se duce inainte. Exista un timp pentru toate lucrurile. Acum a fost si in viata ta un timp pentru suferinta, poate o sa mai fie. Dar nu-l mai umple si pe ala dintre aceste episoade tot cu mahniri, regrete, amagiri..nuu, incearca sa iti canalizezi energia si sa gandesti pozitiv. Nu rezolvi nimic daca ii canti inimii in struna, nu mai fi trista, bucura-te de lucrurile de care te bucurai inainte sa il intalnesti, ai sa descoperi cu stupoare ca el chiar nu era sensul vietii tale si ca se poate trai f bine si frumos in continuare. E f greu, intr-adevar dar nu ai de ales. Trebuie sa-i faci in ciuda suferintei, altfel te va ingropa de vie, iti va lua cheful de orice, de viata, si te va purta mereu in trecut la momentele frumoase si vei suferi. Dar nu-i capatul aici, pur si simplu pe aici se trece, probabil spre ceva mult mai frumos. Capul sus!

Cand Domnul inchide o usa, deschide o fereastra crede-ma!
Nimic nu e la voie intamplarii si din toate evenimentele avem ceva de invatat.
Altfel spus, fiecare este un erou in propria sa viata.


Alexandru
______________________
Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

#5
okusan

okusan

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 57 mesaje

Postat 02 februarie 2007 - 15:15

[bang][bang][bang]
draga mea tu clar ai probleme la corason[alcool]?din ce am citit si scuza ma daca nu e pe plakul tau raspunsul meu,eu tot postez si tin sa spun cu tarie ca tu nu iubesti ci omul la care spui ca tii si mori dupa el se numeste:CAPRICIU[hot]
ce sau terminat barbatii pe lumea asta???????draga mea ai25 de ani si o viata inainte si de cate ori ai sa mai iubesti de no sa iti vina sa crezi ca mai poti iubi
am trecut si eu prin asa ceva si tin sa iti zic ca gandindu ma in urma imi zic singura:DOAMNE CAT DE PROASTA SI NAIVA am putut fi si mie ciuda ptr ca am plans si am iubit la momentul acela ptr ca mi am dat seama ca atunci acel cineva era un capriciu si nu suportam ideia de a mi se da papucii[bang]
dar acum uite ma sunt plina de viata iubesc cu intensitate si ma indregostesc in fiecare zi de sotul meu[il][il][il]
Capul sus si nu dispera omula asta nu te merita are DUMNEZEU UN PLAN SUPER OFERTA PTR TINE
[pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup]
lasa toate sa isi urmeze cursul lor firesc!
dragoste cu de a sila nu se poate!
sa auzim de bine![biz]

oficial mi -e bine!

#6
meg67

meg67

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 154 mesaje

Postat 02 februarie 2007 - 15:32

cateodata mizeria cea mai crunta e la un pas de Dumnezeu..aduna-ti puterile si fa pasul si scutura-te de povestea asta urata si destructiva si nu iti mai prelungi agonia
undeva in adancul tau si tu recunosti ca nu e ceea ce vrei de la viata..

daca toti ne-am rezolva problemele murind, unde am ajunge? stiu ca e greu si ca doare si ustura, majoritatea a trecut prin asta

si eu am suferit ca un caine otravit dupa o despartire insa mi-am invatat lectia si am inteles ca viata e ca...o calatorie cu liftul - cateodata in sus, de cele mai multe ori in jos si pentru ca sa iti fie bine, cateodata trebuie sa iti fie rau - altfel cum am putea sa apreciem binele?
orice am zice noi aici, alegerea e la tine: TU alegi sa iti fie asa cum iti este si nimeni nu te poate ajuta mai mult decat te poti ajuta tu pe tine insati



meg
_____________________
just a drop of water in an endless sea

#7
adita9

adita9

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 29 mesaje

Postat 02 februarie 2007 - 15:35

Asta nu e relatie! paraseste-l cat mai repede, pana nu te distruge de tot.
didadi te rog mai citeste odata ce ai scris si o sa vezi ca si tu consideri ca nu te merita si ca ai cu el o viata de calvar. Acum esti tinara, ai toate sansele sa intalnesti un barbat normal, cu care sa construiesti o relatie bazata pe iubire si respect. Este de mai bine de un an cu el, gandeste-te ca timpul nu sta in loc.

#8
Aamu

Aamu

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 319 mesaje

Postat 02 februarie 2007 - 15:37

Incearca sa te gandesti cat de bine ar fi sa fii libera, sa nu mai stai inchisa in casa cu ochii pe geam asteptandu-l, sa poti sa iesi in oras, sa-ti faci prieteni, sa cunosti oameni, sa nu mai fii urmarita, sa nu te mai simti sluga. Toate astea sint posibile doar daca el pleaca din viata ta.
Lasa-l sa plece si bucura-te ca vrea sa plece, ar fi mult mai dificil sa se comporte la fel dar sa nu renunte la tine!

Astazi cand vine acasa spune-i ca te-ai razgandit si crezi ca e mai bine sa plece imediat. Si o sa suferi o vreme dar trece, sigur! 100%[flo]. Si sa nici nu-ti treaca prin cap sa-l chemi inapoi. Plangi, urla, vorbeste cu o prietena, roag-o sa te sprijine.

Te rog nu mai spune ca vrei sa mori nici macar in gluma[flo]. Nu ai absolut nici un motiv.

#9
didadi

didadi

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 187 mesaje

Postat 02 februarie 2007 - 15:59

Va multumesc din suflet,tuturor care mi-ati scris.Nu ma asteptam sa primesc raspuns asa de repede.Sunt constienta si am fost ca eu nu o sa fiu cu el niciodata,dar ceva ma tine si nu pot.Ma simt ca intr-o prapastie si nu pot sa ies.Uneori ma gandesc ca roata se intoarce si ca treb sa sufar si eu.Am gresit si eu mult in viata si am frant inimii,ca fiecare om,cu voia sau fara voia mea.Si ma gandesc ca acum treb sa platesc.Dar parca e prea mult...Si nu mai pot.Am fost o femeie puternica si vesela si ma mandream cu mine,Va rog sa ma credeti ca nici nu pot sa scriu de cat plang si de cat sufar.Am 2 zile de cand nu am mancat nimic,doar am fumat.Am stomacul punga si simt ca usor usor am sa ma prapadesc.nu am putere nu pot sa fac nimic.Offf Doamne,ce grea mai e suferinta.Ce pot sa fac,daca nu pot sa spun,nu am putere,nu am curaj sa-i spun sa plece.Mi-e frica de singuratate,toata viata mi-a fost.Am gresit si eu si sunt constienta,dar parca e prea mult!!Prea mult imi da Dumnezeu.Off,nu fac decat sa oftez si sa plang.Va multumesc ca ati citit povestea mea si sper ca intr-o zi Dumnezeu sa ma ierte pt tot ce am facut si sa ma linisteasca.Atat vreau,doar liniste

#10
miaunika

miaunika
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 02 februarie 2007 - 16:06

quote:
Originally posted by didadi

Va multumesc din suflet,tuturor care mi-ati scris.Nu ma asteptam sa primesc raspuns asa de repede.Sunt constienta si am fost ca eu nu o sa fiu cu el niciodata,dar ceva ma tine si nu pot.Ma simt ca intr-o prapastie si nu pot sa ies.Uneori ma gandesc ca roata se intoarce si ca treb sa sufar si eu.Am gresit si eu mult in viata si am frant inimii,ca fiecare om,cu voia sau fara voia mea.Si ma gandesc ca acum treb sa platesc.Dar parca e prea mult...Si nu mai pot.Am fost o femeie puternica si vesela si ma mandream cu mine,Va rog sa ma credeti ca nici nu pot sa scriu de cat plang si de cat sufar.Am 2 zile de cand nu am mancat nimic,doar am fumat.Am stomacul punga si simt ca usor usor am sa ma prapadesc.nu am putere nu pot sa fac nimic.Offf Doamne,ce grea mai e suferinta.Ce pot sa fac,daca nu pot sa spun,nu am putere,nu am curaj sa-i spun sa plece.Mi-e frica de singuratate,toata viata mi-a fost.Am gresit si eu si sunt constienta,dar parca e prea mult!!Prea mult imi da Dumnezeu.Off,nu fac decat sa oftez si sa plang.Va multumesc ca ati citit povestea mea si sper ca intr-o zi Dumnezeu sa ma ierte pt tot ce am facut si sa ma linisteasca.Atat vreau,doar liniste



draga mea,

crede-ma ca te inteleg perfect desi nu am fost exact in aceeasi situatie cu tine, dar stiu ca atunci cand barbatii vor sa faca o femeie sa se simta umilita, se descurca de minune. Fiecare clipa petrecuta alaturi de el e irosita si nu-ti aduce decat suferinta. Pune capat o data pentru totdeauna, gandeste ca acesta mai mult de atat nu mai poti lasa de la tine si incearca sa te 'ridici'. Ai alaturi de tine atatea prietene pe forum care te-au incurajat. Ia-ti inima in dinti si fii ce-ai fost odata! Fii mandra de tine si de ceea ce poti face! Daca nu renunti la acest monstru egoist si nesimtit cum poti sa te pregatesti pentru o noua iubire! Curata inima de toate sentimentele negative si asteapta-l pe cel care trebuie; nu va intarzia sa apara! Nu esti nici prima si nici ultima, dar de tine depinde totul-daca vrei sa mai suferi sau nu! Linisteste-te, fa-te frumoasa si fii plina de speranta. Te pup si iti doresc sa ai o iubire tot asa de frumoasa si implinita ca a mea. Si cand va fi bine, nu uita sa ne dai si vestile bune. Te asteptam! Fruntea sus!


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Analizele au arătat o deteriorare a stării ficatului. Ce să fac?

    MaryJane999
    - mar 21 2024 12:16

  • Progesteron

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

Last Blogs

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

  • Ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 21:29

  • Starile de rau si greata din timpul sarcinii

    Mica13
    - Ieri, 20:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -