Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Pitici de Ploiesti 7


201 raspunsuri la acest subiect

#11
MamyMara

MamyMara
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 05 februarie 2008 - 16:11

Buna ziua va spune o mamica de Ploiesti. Dupa zece luni de citit pe aici ne-am gandit sa ne alaturam si noi, daca ne primiti, bineinteles. Bebe Mara a venit pe la noi pe 3 aprilie 2007 si de atunci ne tot veselim... Avem 10 luni, 4 dinti proaspeti, dobanditi cu mare jale, mergem pe langa mobile si RADEEEM toata ziua. Asta cand nu urlam de zor de durere de dinti... Alexandra si bebe Mara

#12
MamyMara

MamyMara
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 05 februarie 2008 - 18:27

Medeea76 acum am citit cu atentie mai sus. Dr. Posea a fost si doctorul meu...Eu nu stiu daca ai mai nascut acolo, insa atentie mare la "doamnele" asistente de la sala de nasteri. Posea este un doctor si un om fantastic insa daca nu e el acolo...te mananca lupii. Am detalii si niste sfaturi, doar daca crezi ca te ajuta, evident... Alexandra si bebe Mara

#13
MamyMara

MamyMara
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 05 februarie 2008 - 19:43

Doamnelor,a mai nascut cineva la Cantacuzino? Ca eu sunt curoasa cum a fost. Eu primisem recomandari bune despre spital de la tipe care au nascut cu 1 an inaintea mea. Insa situatia acum era cu totul alta. Incepand cu curatenia si terminand cu personalul. Eu una am trecut prin niste porcarii incredibile. Alexandra si bebe Mara

#14
Medeea76

Medeea76

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 170 mesaje

Postat 08 februarie 2008 - 13:52

Geo, eu am doua carti Dr. Spock (scrie de compania lui, dupa metodele lui, caci el nu mai traieste). Ai acolo tot ce-ti trebuie pentru a creste un copil bun, cuminte si inteligent. Cand prind mai mult timp, iti povestesc, eventual cand ne intalnim. MamyMara, sa-ti traiasca printesa! Te trec pe prima pagina. Pe Tea eu am nascut-o tot cu Posea, la Cantacuzino, insa la sala de nasteri nu am stat prea mult, pentru ca m-am internat la 11,00 si la 15,25 am nascut (Posea mi-a provocat nasterea la 37 de saptamani, caci pleca din tara). Deci cu doamnele de pe-acolo nu am avut treaba, ci numai cu moasa, care a fost de nota 10, desi i-am dat banii dupa ce am nascut, nu inainte, si nici nu avea de unde sa stie cat si daca ii dau. Curatenia lasa de dorit la toalete, dar eu am stat in rezerva cu bebe, si veneau tot timpul asistente, infirmiere, femei de servici, care s-au purtat ireprosabil (aflasem inainte ca trebuie sa cotizez de fiecare data, m-am conformat si totul a fost ok). Tu prin ce experiente neplacute ai trecut? Si daca ai sfaturi, le primesc cu cea mai mare placere (eu am nascut in iulie 2006). Medeea, mamica de Tea - 17 iulie 2006 si cu Ana mica in burtica (35+)

#15
Medeea76

Medeea76

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 170 mesaje

Postat 08 februarie 2008 - 14:00

Fetele, azi imi pregatesc bagajul de spital, avand in vedere ca pe Tea am nascut-o la 37 de saptamani (provocat, ce-i drept, dar medicul mi-a spus ca oricum as fi nascut atunci). Totul e ok, nu am nici o problema (nici macar dureri de spate sau arsuri), Tea cred ca va fi incantata de surioara ei. Eh, dar mai sunt totusi inca 4 saptamani pana la termen... Medeea, mamica de Tea - 17 iulie 2006 si cu Ana mica in burtica (36+) AMR 4 saptamani!!!

#16
clyo

clyo

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 278 mesaje

Postat 08 februarie 2008 - 14:59

Medeea, nastere usoara! MamyMara,bine ai venit in clubul nostru. si io tot la Cantacuzino am nascut in 2004; moasa a fost ok, in schimb asistentele de la neonatologie erau niste scorpii, numai de bani vorbeau. la noi totul a decurs bine, am nascut vinerea la ora 19 iar luni l-a pranz m-au externat. tu prin ce-ai trecut?

#17
Medeea76

Medeea76

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 170 mesaje

Postat 08 februarie 2008 - 23:35

Clyo, saru'mana. Nu mi-ai spus, stii ceva de gutiere? Medeea, mamica de Tea - 17 iulie 2006 si cu Ana mica in burtica (36+) AMR 4 saptamani!!!

#18
Irinusha

Irinusha

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 874 mesaje

Postat 08 februarie 2008 - 23:48

Medeea, nasterea usoara si bb-lina sanatoasa, (frumoasa sigur va fi, asa ca surioara ei :)) si papacioasa!!! [majoreta]
Mama, ce-a trecut timpul .... Totul sa fie asa cum iti doresti!


Mamica de [:o)] Cristian (3 Mai 2004) & [copil] Amélie (26 Iunie 2007)

* * *

La omu' sarac nici "floricelele" nu trag ...
Sa-i ajutam sa se faca sanatosi:
Stefanel / Andrei/ Sonia / Darius / Teo / Ionut


#19
LauraNicole

LauraNicole

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.880 mesaje

Postat 09 februarie 2008 - 07:45

Medeea,nastere usoara si sa veniti acasa sanatoase tun ca frumoase sigur sunteti! Pup fetele pe fuga! MamyMara,bine-ai venit! Beyyy,ma faceti geloasa!Tot pe rand pe rand apar noi pitici din burtici numai la mine nu mai vine barza aia!Ii pun io piedica cand oi vedea-o! ............................. Oh once in your life you find someone Who will turn your world around Bring you up when you're feeling down! Brian Adams-Heaven

#20
geo_ionita

geo_ionita

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 362 mesaje

Postat 09 februarie 2008 - 15:47

Buna la toata lumea! Sa stiti ca a nascut si EMILIAPOP marti, la spitalul Polizu, o fetita sanatoasa si frumoasa...SA TRAIASCA, SA FIE CUMINTE SI MULT NOROC IN VIATA! O asteptam pe ea cu mai multe detalii... Georgiana mamica clopotelului Bianca Maria (25.12.2007)


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Astăzi, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -