Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Miresele anului 2006 (88)


192 raspunsuri la acest subiect

#21
ralnied1

ralnied1

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.260 mesaje

Postat 18 ianuarie 2008 - 14:40

Oana, si la noi e asa innourat si cetos... Si asa se anunta week/end-ul asta...
Noroc ca maine nu mai plec nicaieri. Stau acasa si am treaba la greu... Plus ca nu stiu ce sa fac de mancare.

Ancuta, da, asa se pare si tocmai de aia cred ca ma doare asa tare[bang]Si tot nu ma invat minte cu "prieteniile" de genul asta, desi-s tare patita... Da' poate va veni si ziua cand imi voi baga si eu mintile in cap. Nu stiu cand, dar sper sa vina odata si odata...
Credeam ca asta-vara m-am vindecat, tot dupa niste faze oarecum asemanatoare, dar uite ca iar m-a lovit...

Pai daca medicul ti-a zis ca e posibil sa patesti asa, mai stai un pic si vezi ce se mai intampla, cum te mai simti si daca ti-e tot rau, in continuare, du-te iar la el.

Oana, inseamna ca si tu aveai starea asta nasoala tot cu motiv... Stii ca amandoua eram pe picior de melancolie si neliniste pe la inceput de saptamana... Explicabil...
Si Marius ce face azi, cat timp tu este la munca?


Foto Ralu


#22
Ancuta-Maria

Ancuta-Maria

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 471 mesaje

Postat 18 ianuarie 2008 - 14:47

M'as duce eu la medic sa intreb...dar aici inu ai nici o sansa sa intri fara programare, si sunt programata in februarie [bang] Si Ralu, nu te mai gandi acolo, fi vesela [;)]

#23
ralnied1

ralnied1

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.260 mesaje

Postat 18 ianuarie 2008 - 14:52

plec la munca[bang]
incerc sa nu ma gandesc, dar tot acolo imi zboara gandurile...[bang]
iar urmeaza o perioada in care voi pleca cu greata la munca
ne auzim mai tarziu!

Foto Ralu


#24
krelia

krelia

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.987 mesaje

Postat 18 ianuarie 2008 - 16:52

servus fetili! acu' m-am mai eliberat si eu...cand e lumea plecata sa-si umple burtile [:)]..asa ca, iata-ma-s aci! Aly, eu, prapastioasa cum mi-s...as psune sa-l lasi fetii rochia-n pace.....bine,e u mi-am dus-o pe a mea la nufaru' si fiind pietricelele cusute, nu am avut probleme...acu', or fi cazut din ele, cert e ca eu nu am sesizat... insa, daca i-o pui intr-un saculetz, ma gndesc ca poate nu cade nimic din ea, nu?[:I] raluca, nu mai pune fetitza la suflet...si eu am patit o groaza de astfel de "bucurii" si tzepe cu "prietene" apropiate....si oameni pe care eu ii consider aproape sufletului meu...si, in continuare patesc [:D]..deci, e calr...asta nu se invata niic la adanci batraneti..si tepe vom lua toata viata....poate nu de la aceeasi persoana...dar..de la altii, cu siguranta...asa suntem noi, astea mai omenoase, ce sa-i faci....[:I].. fruntea sus si nu-ti mai amari sufletul pentru oameni care nu merita! sincer, eu te-as sfatui chiar sa pleci de acolo, de la serviciula ctual...incearca sa-ti gasesti altceva, nu te gandi ca nu ai loc in alta parte...asa se gandea si al meu inainte sa isi dea demisia de la fostul loc de munca...si acum, nici nu se compara....in primul rand atmosfera...pt ca, sa recunoastem....trebuie sa fii un extra-mega-nesimtit sa spui ca pt tine conteaza salariul 100%...apai, degeaba ai ditamai salariul, daca intre colegi exista animozitati si lucrezi intr-un mediu "caustic"..parerea mea... so, nu te subaprecia, ca nu-ti face bine la ficat [:D][;)] Ancuta, ai grija de tine...succes cu tratamentul pe care il urmezi![pup] onutzescuuuleee.....auzi, dk tot esti cu boccelutza in masina..hai pana la mine, vii? [:D][:p] kitzy, pupici dubli [;)]...tie...si normal, Dianei [:I] ah, tocmai am stabilit meniul pt wknd [:-)))]..."pilafutz bunutz d-ala cum faci tu" [alcool]....(nu a zis ce garnitura vrea, da' parca presimt ca ma "pasc" niste dorinte de shnitzele...si numai de prajeala n-am kef...da' parca prea frumos a zis-o, nu? [:I])
E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

#25
ooana

ooana

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.944 mesaje

Postat 18 ianuarie 2008 - 16:57

quote:
Originally posted by ralnied1
Oana, inseamna ca si tu aveai starea asta nasoala tot cu motiv... Stii ca amandoua eram pe picior de melancolie si neliniste pe la inceput de saptamana... Explicabil...Si Marius ce face azi, cat timp tu este la munca?Foto Ralu
da, asta era...acu macar de ne-am simti in foema sa nu se mai intample nimic[:D]Marius m-a adus de dimineata, dupa care a hoinarit prin oras vreo 2-3 ore, iar acu e acasa, se plictiseste si imi trimite e-mailuri[:D]...asteptand sa il sun sa vina sa ma iadar e numai oar 2...pana la ora 5 mai este ceva...[:I]

You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.AMR 14 zile[avion] Noi 2...Wedding-videoclip


#26
ooana

ooana

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.944 mesaje

Postat 18 ianuarie 2008 - 17:31

Krelia io zic ca merita snitele...vorba ta la cat de frumos ti-a spus care e meniul[il]...chiar merita
vine fata si pe la tine...numai putina rabdarica sa ma repatriez first [:D]

acu sunt in tratative cu al meu pe e-mail [alcool] unde sa mergem maine [:D]
o sa ajungem dependenti de internetul asta (asta daca nu suntem deja [:I])
destinatiile sunt Luxemburg(unde nu am mai fost) ...sau Rotterdam (dar in Olanda am mai fost de 2 ori...insa la Amsterdam unde ne-a placut la nebunie!)

Ralu...incearca sa treci peste![pup]
...nu cred ca conteaza foarte mult, dar si io am o "istorie cu prietene foarte bune"!

cea mai buna prietena din facultate, cu care am dormit 3 ani in aceeasi camera de camin, cu o saptamana inainte de nunta m-a sunat sa imi spuna ca fostul ei prieten se insoara brusc cu prietena pe care o avuse inainte de ea...si nu crede ca ar fi o companie buna la nunta mea [alcool] [bang][mariaj]
acu da-i nota? deparca ea ar fi stat la masa cu mine tot timpul sa vad eu ca e melancolica....off dar astia sunt "prietenii"

eu sunt genul care nu ma cert, i-am spus "asta e decizia ta...ne auzim peste un an jumate cand ma intorc din Germania"....la care a

avut tupeu sa imi propuna sa ne intalnim dupa nunta intr-un weekend(ea sta in Bacau...si eu in 2 saptamani plecam in De [box])

de atunci nu i-am mai raspus cand m-a sunat sa-mi spuna la multi ani sau cand mi-a trimis sms-uri
eu ofer credit total...dar dupa o experienta din asta la mine nu mai exista a 2-a sansa



You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.

AMR 14 zile[avion]


Noi 2...
Wedding-videoclip


#27
Alynutza

Alynutza

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.099 mesaje

Postat 18 ianuarie 2008 - 17:35

Fetele, sa aveti un weekend cat mai placut! Ne auzim luni!
Fug, ca ma duce un coleg cu masina.



Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

prajituresc si bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year


#28
ralnied1

ralnied1

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.260 mesaje

Postat 18 ianuarie 2008 - 17:55

Bine ca nu-s patita doar eu... Nu de alta, da' incepeam sa cred ca e ceva in neregula doar pe aici...

Doar al naibii de tare o chestie de asta in care pui suflet... Dar orice sut in fund e un pas inainte, stiti cum se zice...
Asa ca... imi vad de viata mai departe, ca doar nu o sa ma inchid in casa si sa bocesc zi de zi si noapte de noapte. Doar ca, repet, doare...

Va fi mai greu o vreme, dar pana la urma, sper sa apara si la mine un soare de undeva.
Daca n-ar fi problema de bani, acum mi-as da si eu demisia. Dar pana nu sunt in mana cu un nou job, nu pot face chestia asta.
Pentru ca, de bine, de rau, cu putinii bani pe care ii iau, imi platesc chiria. Macar atat pot face.

De cautat voi cauta, voi incerca, poate, poate... cine stie...


Foto Ralu


#29
ralnied1

ralnied1

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.260 mesaje

Postat 18 ianuarie 2008 - 17:59

A... si merci ca-mi sunteti aproape. E bine sa te descarci in fata unor persoane care au trecut prin aceleasi chestii. Stiu ca macar ma intelegeti... Chiar daca mai mult nu ma poate ajuta nimeni.
Oricum, faza asta chiar ca mi-a dat mult de gandit si, probabil, in viitorul apropiat, ori schimb job-ul, ori ajung sa va dau sfaturi din perspectiva celor casatoriti cu un an inainte[:D]


Foto Ralu


#30
ralnied1

ralnied1

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.260 mesaje

Postat 18 ianuarie 2008 - 18:01

Krelia, buna idee asta cu pilaful... stii tu, de ala ca in pozele alea...
Snitele oricum aveam de gand sa fac... deci... vom avea cam acelasi meniu.
Duminica seara voi face si o pizza, daca am cu ce[:D]
O ciorba... dar nu stiu de care...
Si... mai vad eu...
A... niste bureti cu maioneza...
Si probabil o salata boeuf...
Asa ca va astept la masa![;)]


Foto Ralu



Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -