Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Miresele anului 2006 (84)


193 raspunsuri la acest subiect

#11
ralnied1

ralnied1

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.260 mesaje

Postat 29 noiembrie 2007 - 13:41

quote:
Originally posted by Alynutza
Ralu pai atunci nu te mira ca te-ai imbolnavit si tu, daca aveti o intreaga 'cloaca' de virusi la birou si inotati prin ei zilnic. Eu mor de nervi cand vad colegi bolnavi venind la serviciu. Mi se pare o inconstienta crasa.


'neata, lume!
Aly, nu e inconstienta celor bolnavi. Ci inconstienta sefilor care nu aproba libere pentru asa ceva. Cica sa stai sa mori acolo si dupa aia iti dau liber. Nu te crede nimeni. In fine...[bang]

Oana, am trecut la etapa urmatoare: imi curge nasul si stranut in disperare.

Ancuta, aveai dreptate, mai bine adormeam. Dar iti dai seama ca ma trezeam acum ca nu e gata si intram in panica...

M-am trezit pe la 10 si ceva azi. Am pus la foc o ciorba cu carnita de purcelus si 2-3 cartofiori aruncati acolo. :) Ca asa isi dorea sotul aseara...[:D]

Am spalat si vasele ramase de aseara, ca... cine sa le spele?
Si acum imi beau cafeluta.


Foto Ralu
Colind pentru parinti
E noaptea de Craciun



#12
Alynutza

Alynutza

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.099 mesaje

Postat 29 noiembrie 2007 - 13:56

Ralu pai luati voi atitudine si mai bagati-va picioarele in sef. Daca bine stiu eu, concediul medical nu trebuie sa ti-l aprobe sefu. Daca-l lasati sa vi se urce in cap, cred si eu ca va tine sa muriti acolo pe baricade. Da-le-ncolo, ca nu va face nimeni statuie.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

prajituresc si bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year


#13
Ancuta-Maria

Ancuta-Maria

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 471 mesaje

Postat 29 noiembrie 2007 - 14:03

Da' chiar asa Alynutza, ca bine zici, azi nu accept nici un job, stau acasa aici cu voi sau la tv. [hop] PS: neata!

#14
Giova

Giova

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.059 mesaje

Postat 29 noiembrie 2007 - 14:05

[hia]
mama ce frig e afara...nu am putut spala masina ca le-a inghetat alora apa in tevi[bang]. asa ca am facut cumparaturi si am venit rapid acasa.
am luat cate ceva , daca plecam maine in Alba, la copii de mos Nicolae si atat.
trebuia sa merg la agenti, ne-am hotarat sa luam pamant de casa, cu bani de la cumnata, dar nu conteaza.....
dar pe frigul asta...am zis ca incep de luni sa umblu de nebuna...cica e treaba mea asta...normal...caci el munceste zi lumina si nu are cand[bang].

Ralu hai ca poti lua si mai mult de 3. nu mai stiu cate luam eu, dar stiu ca pusurile cu sprayul erau multe pe zi.
Aly bine ca ati gasit cadouri pt. mos.
Oana [pup] si spor la munca. acolo la ce ora se inchid magazinele? in Italia la 19.30.
Ancuta ce mai zici? cum e vremea in Londra?

_________________________
Gio si [auto]Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marco(1),(2),(3)
Marco- ingerashul nostru(montaj)

#15
ralnied1

ralnied1

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.260 mesaje

Postat 29 noiembrie 2007 - 14:09

quote:
Originally posted by Alynutza
Ralu pai luati voi atitudine si mai bagati-va picioarele in sef. Daca bine stiu eu, concediul medical nu trebuie sa ti-l aprobe sefu. Daca-l lasati sa vi se urce in cap, cred si eu ca va tine sa muriti acolo pe baricade. Da-le-ncolo, ca nu va face nimeni statuie.
nu, nu seful aproba concediul medical, ai dreptate...insa medicul de medicina munca pe la care e musai sa treci la noi (nu stiu daca peste tot e la fel!) face ce i se transmite de la patronul al' mare... si cum el transmite ce doreste, iti dai seama... Plus ca mai apoi, directorul economic face niste calcule abracadabrante, incat iti taie din salariu de ajungi sa iti faci cruce.Cel putin azi, vad ca ma tin pe picioare, doar ca stranut foarte tare si stau cu nasul in servetele... Si mai tusesc din cand in cand. Fata de aseara, usturimea a mai cedat.Cu bunicul meu inca nu am reusit sa aflu cum stau lucrurile. Maica-mea si bunica zic ca s-a dus numai sa isi faca niste analize... Dar stiu eu ca spun doar asa, de ochii lumii, si de fapt, situatia nu e chiar simpla. Nu vor sa ma ingrijoreze pe mine, mai ales ca nu sunt acolo, cu ele, pe loc. Sa vad in week-end ce fac, sau saptamana viitoare, cand am concediu.Foto RaluColind pentru parintiE noaptea de Craciun

#16
ralnied1

ralnied1

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.260 mesaje

Postat 29 noiembrie 2007 - 14:12

Gio, daca zici tu, iau mai multe... poate imi trece mai repede[;)]
Voi vreti sa va faceti casa? Si... apartamentul???


Foto Ralu
Colind pentru parinti
E noaptea de Craciun



#17
Ancuta-Maria

Ancuta-Maria

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 471 mesaje

Postat 29 noiembrie 2007 - 14:19

Giova, aici e posomorat si sta sa ploua... ca de obicei [:D] Ralu, fa'te bine repede!!!

#18
ralnied1

ralnied1

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.260 mesaje

Postat 29 noiembrie 2007 - 14:21

quote:
Originally posted by Ancuta-Maria
Ralu, fa'te bine repede!!!



ehehe... dac-ar fi dupa mine....
dar nu e...[alcool]


Foto Ralu
Colind pentru parinti
E noaptea de Craciun



#19
Alynutza

Alynutza

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.099 mesaje

Postat 29 noiembrie 2007 - 14:23

Bai, da' ma enerveaza rau de tot angajatorii astia romani. Imi vine sa [bruta] pe toti cand aud chestii din astea. Macar atat ma bucur, ca pe la noi li s-a cam infundat, piata muncii e la pamant, s-a cam terminat cu 'du-te invartindu-te ca stau altii 20 la coada sa-ti ia locul', ca abia de mai gasesc pe cineva sa inlocuiasca un om bun care pleaca si se vor mai normaliza lucrurile.
Sanatate bunicului, sa nu fie ceva grav.

Gio si la noi e frig de numa, aseara cand veneam din Carrefour ne-a inghetat efectif lichidul ala de curatare pe parbriz, si cica rezista la -20.

Anca mai bine stai acasa daca nu te simti bine. Vorba aia, sanatatea n-o cumperi cu toti banii din lume.



Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

prajituresc si bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year


#20
Ancuta-Maria

Ancuta-Maria

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 471 mesaje

Postat 29 noiembrie 2007 - 14:26

mda, Alynutza, dar eu sunt self employed, sunt propriul meu sef... avantajul meu, ca altfel... stiu cum e sa nu poti sa iti iei liber...[bang]


Panic Questions

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

Last Blogs

  • Geanta bebelusului

    LarisaG89
    - Ieri, 22:32

  • Cezariana È™i recuperarea

    AnaDemsa
    - Ieri, 12:03

  • Friiig

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 10:16

  • Geanta bebelusului

    ely4
    - Ieri, 10:14

  • Alegerea numelui

    BiancaDragnea
    - Ieri, 09:39

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -