Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Parinti de copii cu SD (9)


227 raspunsuri la acest subiect

#21
dali73

dali73

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 29 mesaje

Postat 31 ianuarie 2007 - 01:20

Anda si David are stridor laringian de la nastere ,cel putin asa mi s-a spus .Singura problema a fost faptul ca este mai ragusit si are o tuse mai latratoare ca sa ma exprim babeste. Cand am fost cu el la Tg. Mures prima oara si l-a auzit dr .a crezut ca e racit ,dar i-am spus ,l-a ascultat si controlat in gat si a vazut ca aveam dreptate.
Deci spune-mi care sunt manifestarile ,chiar de fiecare data are nevoie de antibiotic?
IAR PT CRESTEREA IMUNITATII ,MIE DR DE FAM MI-A SPUS CA MAI NOU SE DA BROMHOVAXOM DE LA VARSTA DE 6 LUNI Dar te rog sa ceri parerea unui pediatru competent ca sa nu ai dubii.
Si bine ai venit printre noi.

Dali mamica lui Darius(10 ani) si David (1 an si 2 luni SD)

#22
dali73

dali73

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 29 mesaje

Postat 31 ianuarie 2007 - 01:27

Anda am uitat sa iti spun ceva .Va rog sa o luati ca pe o sugestie nu ca pe altceva .Niciodata sa nu ii dati alimentele sau apa prea reci .Ma refer la fructe,iaurt,etc.Laringele e foarte sensibil .Iar ca tratament homeopat ii dadeam preventiv cate o doza de Oscilococcinum o data pe saptamana.Ii topeam granulele in putina apa si i le dadeam cu seringa sau biberonul.Granulele sa nu le atingi cu mana.Se amesteca cu lg. de plastic si nu se bea ceai de colici in ziua aceea pt ca contine menta si nu sunt compatibile trat. homeopate cu menta.

Dali mamica lui Darius(10 ani) si David (1 an si 2 luni SD)

#23
dodo64

dodo64

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 17 mesaje

Postat 31 ianuarie 2007 - 15:05

Fetelor, cu foarte multa intarziere va spun si eu AN NOU FERICIT, cu multa sanatate pentru voi si puiutii vostri. Mi-era foarte dor de voi, sa vad ce faceti, si in sfarsit am reusit sa intru pe forum. Am vazut si vestea cea buna: sarcina Cristinei.Ma bucur atat de mult pentru ea! Tuturor va doresc multa putere in noul an.

dodo si ana

#24
paula2003

paula2003

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.725 mesaje

Postat 31 ianuarie 2007 - 16:51

anda-maria18, fetita mea nu a avut mai mult de 2 zile intre tratamente in care sa fi fost sanatoasa. Asa a crescut pana la 1 ani si ceva, trecut de 1.6 luni. Nu a patit nimic. Ce poti sa-i faci, daca nu-i dai tratament dai in alte probleme si mai grave.
Mergi pe mana dr. si daca crezi ca este prea racit interneaza-te in spital. Eu nu prea am mai avut probleme asa de dese cu ea dar acum sunt mai grave racelile de acum fata de cadn avea cateva luni si nu mai trec cu antibiotice pe gurita. Plus ca a devenit foarte sensibila cu stomacul si de multe ori nu pot sa-i administrez nimic pe gurita, vomita.
Momentan nu ai tratament de cresterea imunitatii decat multe fructe, lamaie si suplimente de la farmacie. Dupa 2 ani mai poti sa-i dai si medicamente care sa-i cresca imunitatea.

Sanatate multa si te mai asteptam pe la noi.





Paula & Alexa(13.12.2003) & Paul(03.01.2006)

#25
anda-maria18

anda-maria18
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 31 ianuarie 2007 - 17:25

multumesc frumos pt sfaturi...bineinteles ca voi merge pe mana pediatrului.

#26
lili_kiloms

lili_kiloms

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 50 mesaje

Postat 31 ianuarie 2007 - 20:04

Cristina felicitari ... va pup de tine si pe fetita ta sa va dea Domnul numai sanatatea si sa auzim de bine ..

Eu am inceput terapia si nu prea imi place acolo este cam frig pentru copil .. sa vedem daca va putea sa vina medicul acasa ... in rest ia trecut raceala azi a facut si vaccinul la vizitat doctora .. este un scump nu mai vrea sa stea pe spate a inceput sa planga si sa ma certe .. ca el vrea sa se ridice in picioare nu mai vrea sa stea pe spate .. si ii place foarte mult sa manance suc de fructe facut la robot !

Numai sanatate .. paula felis ardelean .. si la ceilalti si mai ales .. al bebei vostri !!!!!

http://new.photos.ya...com/lili_kiloms - Aici poze cu Zuzu al meu [mamica]

#27
FELIS

FELIS

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.077 mesaje

Postat 01 februarie 2007 - 15:52

quote:
Originally posted by lili_kiloms



Numai sanatate .. paula felis ardelean .. si la ceilalti si mai ales .. al bebei vostri !!!!!



http://new.photos.ya...com/lili_kiloms - Aici poze cu Zuzu al meu [mamica]






LILI... multumim de urari... Noi am facut vaccinul contra varicelei acum 2 saptamani, iesim afara putin la aer..., zilnic mergem la kineto... Sambata la innot... si sper sa nu mai fim bolnaviori...



V-am vazut din poze... tare scumpi mai sunteti si tu si ZUZU...[il]

Paula sanatate la printesa si pupici la printz...



Sanatate la toti copilasii




Felis si [copil] Mihai-Cristian (06.12.04)

ian 2006,fev 2006, motz, martie 06 aprilie 06, mai 06,iunie 06,iul-aug 06,"sept-06", oct-06, dec 06-ian 07

"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic" Cicero



#28
paula2003

paula2003

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.725 mesaje

Postat 02 februarie 2007 - 10:56

Lili daca nu este cald si nu sunt conditii nu du copilul acolo. Dupa ce ca sunt cum sunt, sa stea si in frig!

Acum se simt mai bine si sper ca azi sa-i duc la dr. Am de facut lui Paul un vaccin de o luna de zile....

Felis cum ii merge lui Mihai la inot?



Paula & Alexa(13.12.2003) & Paul(03.01.2006)

#29
FELIS

FELIS

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.077 mesaje

Postat 02 februarie 2007 - 11:43

quote:
Originally posted by paula2003

Felis cum ii merge lui Mihai la inot?

Paula & Alexa(13.12.2003) & Paul(03.01.2006)






PAULA... multumim de grija... [flo] Bine... Nimic nou...[pup]

Sanatate la printisori...[pup]




Felis si [copil] Mihai-Cristian (06.12.04)

ian 2006,fev 2006, motz, martie 06 aprilie 06, mai 06,iunie 06,iul-aug 06,"sept-06", oct-06, dec 06-ian 07

"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic" Cicero



#30
Stinu

Stinu

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 495 mesaje

Postat 02 februarie 2007 - 13:30

Felis ce baiat mare si frumos ai .M-am uitat pe poze .Sa iti traisca , sa fie sanatos si ...de ce nu ,poate ii faci si o surioara sau un fratior .
[pup]Iustina


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -