Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Miresele anului 2006 (80)


204 raspunsuri la acest subiect

#11
Giova

Giova

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.059 mesaje

Postat 09 octombrie 2007 - 17:30

l-am trimis pe Clau cu taxi[:D].

si eu l-as fi lasat pe mana mamei mele.dar cum nu e aici...prefer gradinita.
oricum cat e in Alba, la mama doarme, cu mama mananca, la soacra e in vizita de maxim 30 min. si sub stricta supraveghere a mamei mele. sunt rea stiu...dar cand vad cum se poarta cu copii si ca nu e atenta deloc la anumite chestii: ace, foarfece, topor, soda. mai bine ma lipsesc.

Aly hai nu mai tremura. tin pumnii!!!

fug dupa pitic, precis e trafic si pierd o groaza pe drum.
[pup]

_________________________
Gio si [copil]Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marco
Marco- ingerashul nostru(montaj)

#12
Alynutza

Alynutza

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.099 mesaje

Postat 09 octombrie 2007 - 17:31

Oana asa e, 600 de lei pentru mama si 200 pentru copil. Practic e chiar o micsorare, pentru ca inainte se dadea 800 pentru mama si alocatia normala pentru copil, deci per total ieseai in plus cu 20-30 de lei. Cu mama asa-i ca-s norocoasa, dar ea a iesit la pensie deja, deci numai bine i-ar prinde un nepotzel sa aiba cu ce sa-si umple vremea. Eu l-as lasa si pe mana socrelei, insa ea e mai tanara si mai are inca pana iese la pensie. Oricum prevad ca si cu mama o sa am dispute referitoare la 'asa da, asa nu', dar tot mai bine decat cu bona.
Cu condusul, nu stiu de ce anume mi-e frica: sa nu fac vreo prostie, sa nu intru in cineva, sa nu incurc traficul cred ca nu mi-e clar de ce anume mi-e frica, la volan sunt atenta si deja am evitat destul de multe situatii nasoale, iar cu parcarea nu-mi fac probleme foarte mari (cea cu fata si perpendicular pe trotuar nu-mi reuseste foarte bine, in rest ma descurc). Ai dreptate, poate daca as constientiza de ce anume mi-e frica mi-ar fi mai usor sa ma linistesc, dar e ceva incontrolabil. De obicei dispare dupa primele minute de condus, asa ca in asta mi-e speranta.
Va [pup] ca sunt pe picior de plecare, sper sa nu prind ambuteiaj, asa ca plec mai repede.



Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

prajituresc si bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year


#13
ooana

ooana

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.944 mesaje

Postat 09 octombrie 2007 - 17:51

aha...deci mucim ca roabele nu pentru 800...ca pentru 600[bang], si mai prost...oare politica de protectie sociala nu mai vrea sa faca nimeni in Ro?
ca ma doare sufletul sa vad ca noi muncim, platim taxe si impozite si statul ne arunca niste praf in ochi
...eu cand am auzit ca in De un somer are 800 euro si statul ii plateste chiria am ramas muta [:0]
...pai normal ca se mira toti cei din europa de vest cand vad ca in Bucuresti la metrou mai dorm cersetori...pai lor nu le plateste nimeni nimica!

Aly, si daca ii incurci pe altii ce? doar esti incepator...sa aibe rabdare...si daca faci vreo boacana asta e...ca numai din greseli invata omul(asta o stiu de la fratele meu care pana acum a luat un iepure pe capota...si cu alta ocazie a pus frana pe gheata iarna trecuta...in ambele cazuri masina a stat in service...dar nici asta nu e un capat de tara...noi sa fim sanatosi!)
...sunt convinsa ca totul va merge bine! Spor la condus!



You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
...si o clipa din viata noastra!

Wedding-videoclip


#14
krelia

krelia

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.987 mesaje

Postat 09 octombrie 2007 - 18:10

[:-)))][:D]...Aly, maine dimineatza cand vii...sa-mi spui si mie cum faci tu parcare perpendiculara pe trotuar [:D][:p]...hihihiihi....
E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

#15
Giova

Giova

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.059 mesaje

Postat 09 octombrie 2007 - 21:32

quote:
Originally posted by krelia
[:-)))][:D]...Aly, maine dimineatza cand vii...sa-mi spui si mie cum faci tu parcare perpendiculara pe trotuar [:D][:p]...hihihiihi....
E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.
poate e colectie de anul asta si noi nu stim.Aly sa nu te superi pe mine, dar m-ai facut sa zambesc azi._________________________Gio si [copil]Marco (6 ian. 2006) poze si filmulete Marco Marco- ingerashul nostru(montaj)

#16
ooana

ooana

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.944 mesaje

Postat 10 octombrie 2007 - 00:16

quote:
Originally posted by Giova
quote:
Originally posted by krelia
[:-)))][:D]...Aly, maine dimineatza cand vii...sa-mi spui si mie cum faci tu parcare perpendiculara pe trotuar [:D][:p]...hihihiihi....
E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.
poate e colectie de anul asta si noi nu stim.Aly sa nu te superi pe mine, dar m-ai facut sa zambesc azi._________________________Gio si [copil]Marco (6 ian. 2006) poze si filmulete Marco Marco- ingerashul nostru(montaj)
...avea fata emotii [:D]...si voua nu va scapa nimic [;)] [pup]

You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her. Noi 2......si o clipa din viata noastra! Wedding-videoclip


#17
ralnied1

ralnied1

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.260 mesaje

Postat 10 octombrie 2007 - 02:54

Cred ca va pot spune de pe acum "Buna dimineata!" si sa va las o cafeluta si un suculet pregatite aici pentru cand va treziti. E aproape 1 noaptea si eu, ca de obicei, bantui de nebuna prin casa. Asa ca am mai trecut pe aici sa vad ce ati facut azi. Si am constatat ca ati scris intr-o veselie, de toate pentru toti. Problema mea e ca acum, habar nu am la care subiect sa ma bag... Asa ca mai bine stau cuminte. Oricum, unele faze m-au distrat chiar. Kreliutz, cand e nevoie sa plang pe un umar, stiu sa strig, deci auzi cu siguranta, poti sta linistita. Stiu ca va gasesc aici. Gio, dar poate... totusi, totusi... e un bb? Sa nu ma bati, ziceam si eu asa... La noi deja e aproape ca la nebuni prin oras. Si mai dureaza inca o saptamana cel putin. Asta e abia inceputul. Mi-e groaza de zilele care vor urma. Striga sotul dupa mine, asa ca va las... Ma duc in pat, poate reusesc si eu sa adorm. Parca vad ca maine iar ma trezesc la amiaza. Noapte buna!

#18
Alynutza

Alynutza

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.099 mesaje

Postat 10 octombrie 2007 - 11:08

Neatza!
Raluca mersi de cafea! Mai mai, dar la ce ore te duci tu la culcarica, eu is gainutza rau, pe la 10 si ceva deja sunt in patic, bine si suna ceasul la 6.30.

Mai fetelor, repede ma 'amendati'. Eram si eu pe picior de plecare si n-am reusit sa fac 'schema' asa cum voiam. Nu ma refeream sa te urci cu masina pe trotuar, ci la clasica parcare cu fata si am zis 'perpendicular cu trotuarul' ca sa intelegeti ca nu ma refer la parcarea oblica, care imi reuseste. Sper ca acum m-am facut inteleasa.[:p]

Oana din pacate nu prea au rabdare soferii nostri. Chiar azi dimineata, s-a apucat unul de claxonat cand eu ma oprisem sa ma asigur ca aveam 'stop'. Apoi altul cand trebuia sa iau un viraj stanga, evident ca m-am oprit sa ma asigur ca nu vin masini pe banda pe care trebuia s-o 'tai', repede claxon. Cateodata chiar nu-i inteleg, claxoneaza doar de dragul de claxona, acolo toate masinile care fac viraj stanga se opresc, ca nu poti lua virajul fara sa te asiguri. Si ma mai mir ca ma apuca tremuratul inainte de a ma urca la volan.
Cea mai dura faza pentru mine a fost pe autostrada, in concediu, cand am 'bruscat' volanul la 120 la ora si s-a apucat masina sa 'danseze' pe sosea, numai cand ma gandesc ma apuca iar tremuriciul, m-am speriat mai tare decat de ala care depasea coloana fara sa-i pese cat de putin ca venea direct spre mine pe sensul meu de mers, pentru ca e o senzatie cumplita ca nu poti stapani masina. Sotzul mi-a zis ca lui nu-i e teama ca o sa lovesc masina, ca-s fiare si se repara, insa i-e teama ca in momentul ala o sa ma pierd, chiar daca n-o sa fie vina mea, ca daca esti femeie si mai ai si semn de incepator, implicit esti de vina, chiar daca tu iti vedeai de drumul tau si celalat a intrat in tine. In fine, n-am ce face, e musai sa ma urc la volan, ca pierd de doua ori mai mult timp sa merg cu autobuzul pana la fizio.
N-am facut parafina ieri, doar nu stiu ce procedura cu laser si cu electrozi, masajul a fost partea cea mai faina. Cica parafina imi face doar daca nu cedeaza dupa 5 sedinte. Mai vedem, eu sper sa cedeze, chiar ma simteam mai bine dupa sedinta, si acum parca nu ma doare asa rau.
Hai ca m-am intins ca o zi de post. Ma duc sa-mi pregatesc 'apa plata cu lamaie' [:D].
O zi frumoasa!



Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

prajituresc si bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year


#19
krelia

krelia

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.987 mesaje

Postat 10 octombrie 2007 - 12:02

neatza fetele! maine nu ne auzim ca am neshte trebi prin oras si nu voi fi la biuro...asa ca.."profitati" de mine azi, cat puteti [:D] Gio, super tare aia cu "colectia" [:D]..hihihi....saraca fata, ce-am sarit pe ea...numai onelu', justitiaru, vezi?...formatia profesionala, si-a spus cuvantu' [;)] huhureazo, pune mana si te culca, nu mai umbla ca fantomele noaptea prin casa [:D][:p] ..... si nu te mai vaita ca e nebunie in oras...vino la noi sa vezi cum poti face 300 de metri in 30 de minute [;)] auzi Aly.....acu'..poti sa ma bati.....da' care-i maica si parcarea aia oblica? [:I]....ca io stiu 2 parcari mari si late...aia cu fatza (cand intri cu botul masinii..si care nu prea-mi reuseste [:D]) si aia laterala (sau cu spatele..la care sunt ecshperta [:D])) ...ah, si mai e gararea....da' cum la noi s-au pus pe ridicat garaje...nu prea mai gasesti obectu' asta [:)]... samburelu'...pe unde-o fi?
E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

#20
kitzy

kitzy

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.649 mesaje

Postat 10 octombrie 2007 - 12:12

Aici is! Din pacate am racit un pic, m-au trimis ieri acasa de la lucru si mi s-a pus in vedere sa-mi iau concediu medical ca sunt un caz mai special..[:D] Cum stau toata ziua in aglomeratie nu vreau sa ma imbolnavesc mai tare asa ca stau pe tusa o saptamana. [gravi] 11+


Panic Questions

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

Last Blogs

  • Plimbarica

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 10:10

  • ImportanÈ›a medicului pediatru 👩🏻‍⚕️

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Geanta bebelusului

    LarisaG89
    - Ieri, 22:32

  • Cezariana È™i recuperarea

    AnaDemsa
    - Ieri, 12:03

  • Friiig

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 10:16

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -