Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

*** Capsunele-n scutecele de mai-iunie 2007***(9)


323 raspunsuri la acest subiect

#11
poohy

poohy

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.914 mesaje

Postat 30 august 2007 - 12:50

Andrada, ma bucur mult pentru micut [flo] Multa sanatate

Eimotto, Pepsi, dar din cate am inteles rotateq-ul nu e un vaccin impotriva tuturor enterocolitelor - ci impotriva celor provocate de rotavirus. Am inteles gresit? Ca d'asta am renuntat
Nu se gaseste in Romania din cate mi-a zis pediatra, trebuie luat din afara (ea il gasise in Portugalia dar probabil e si prin alte parti)

Chiqui, 6.600 vinerea trecuta... V-am zis ca e o grasunoaie [:-)))] Dar nu inteleg de ce va ingrijorati cei cu bebei cu greutate mai mica de 6 kg (nu vorbesc de Livia [pup]) - ca mie mi se pare ca Manu are cam mult si ar putea foarte bine sa aiba si cu 1kg in minus

Pepsi, [pup], uite aici pozele de la botez
http://good-times.we...560465065YYyXLy

Anca [mamica] de [copil] Manu 02.06.2007 [il]
S-o ajutam pe Sonia
asa cresc eu

#12
vas

vas

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.193 mesaje

Postat 30 august 2007 - 12:51

buna dimineata.
Am reusit si eu sa recuperez din urma vreo 4 pagini. Am cititi , ma vazut poze, ce mai , sunteti superbe si voi si bebeicii. Am citi multe asa ca am sa raspund ce imi aduc aminte, ca tare greu e fara hartiuta in fata.
Multumim in primul rand de aprecieri la adresa printesei .
Andrada, ma bucur tare mult ca e totul ok. De fapt oricum erai tu sigura ca e totul in regula dar.... bine ca atrecut .
Cu televizorul avem si noi o preblema, chiar ieri am fost intr-un magazin din acela plin de tv, care merg toate pe un program si era stupefiata Nici degetul nu si-l mai nimerea in gura de atata atentia la tv-uri.Cred ca pentru toti copii e ceva placut(aparent) dar trebui pe cat posibil evitat.
Cu Vigantolul, mie mi-a zis sa-l folosesc 3 luni.

Noi raportam o noapte la fel de agitata. Prima repirza de dormit a avut 3 ore, apoi doar cate 2. Eram deja zapacita.Nu mai stiam nici din care san sa-i mai dau sa suga. Nu da semne ca nu s-ar satura dar, chiar nu stiu de ce nu mai doarme. Si se foieste asa de mult ca imi venea sa o tin de picioare, sa poata adormi linistita. Ii dadeam sa suga, adormea, o puneam in pat , statea 30 de secunde(cat sa ma pun eu in pat la mine) tresarea si gata, o luam de la capat. Repetam procedura cam de 4 ori pana adormea.
Sunt cam adormita, mi-e tare greu capul[bang].
gata , va las cxa incepe sa se uite la tv.[:D][:D][:D]


Sunt mamica
poze
13.05.2007

#13
carstea

carstea

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 424 mesaje

Postat 30 august 2007 - 13:06

buna fetelor!
Si noi avem cute inegale la picioruse ba mai mult un picior e mai gros unu mai subtire(vizibil).I-am aratat asistentei si o sa mergem pe 10 septembrie sa ne dea trimitere pt.ortoped.Poate se rezolva cu gimnastica si masaj.Nu vreau sa pun raul inainte.
Rares adoarme singur in leagan e drept ca dupa ore 10.Poate am scapat de leganatul pe pernita (cel utin seara).
pupici!
Revenim


POZE rares(7 mai 2007)

#14
doxinu

doxinu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.244 mesaje

Postat 30 august 2007 - 13:21

Buna ftelor!Nu am mai scris de cand ziceam "buna burticilor"!La mine bb imi ocupa tot timpul si nu am timp decat sa cites ce scrieti asa o parte acum una mai tarziu si cand sta sotul cu el mai citesc si io cate o pagina! Refertor cu ce a-ti zis la botez ca nu veti ca bbicii vostrii a fie scaldati dupa altii ma cam speriati fetelor,ca io stiu ca din apa de la botez nu se raceste si nu se ia nici o boala!Ma gandesc ca si l impartasanie tot cu aceiasi lingurita se impartasesc toti copii si nu am auzit sa se fi imbolnavit unul dupa altul.Acum nu mai stiu ce sa zic!Noi avem botezul sambata si m-ati cam speriat cu chstiile astea. Sper sa fie totul bine sa nu avem probleme.Oricum preotul nu boteaza doar un coil pe zi!V-am upat ca tipa bb![pup]

#15
petit_ange

petit_ange

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 74 mesaje

Postat 30 august 2007 - 13:46

Andrada ne bucuram pt Antonio !!! [bibe] de Isabella (21.06.2007) The world is full of wonders if you look with open eyes!!!

#16
vas

vas

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.193 mesaje

Postat 30 august 2007 - 13:55

Doxinu, chiar ma gandeam ce faci de nu ne mai vizitezi deloc.
Multi pupiciiiiiiiiiiiiiiii[pup][pup]
Cu baita la botez se pare ca am fost binecuvantata ca printesa mea a fost singura.
Oare sa o pun pe seama cunostintei cu popa???[:D][:D][:D]Sotul e prieten cu el.Sau am avut chiar bafta?!
problema la noi a fost ca era apa foarte fierbinte. O verificase un nene batran cu mani tabacite de munca, normal ca el zicea ca e buna. Noroc cu sotul care a verificat-o ca altfel ardeam copilul. [bang]

fetele, eu mai am o problema aparuta dupa sarcina. mi s-au distrus foarte tare talpile. Pur si simplu mi se duce pielea de tot, si sunt atat de aspre... Oare o fi tot de la lipsa de calciu, ca si caderea parului???

Sunt mamica
poze
13.05.2007

#17
eimotto

eimotto

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 232 mesaje

Postat 30 august 2007 - 14:18

Aoleu Vas - aceeasi problema si la mine. Sotul spunea ca am lipsa sa vitamina A. Ce lipsa... pai la praful prin care imi duc eu zilele si fac km cu carutzu nici nu ma mir. Plus ca si incaltamintea conteaza mult... Eu am rezolvat cu crema pentru calcaie de la Scholl.

Mamica de Iulia Eleni(06.02.2004) si Yannis Victor (09.04.2007)

Poze


Ajutati-o pe Sonia - De la inima ta pentru inima ei

#18
doxinu

doxinu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.244 mesaje

Postat 30 august 2007 - 14:20



fetele, eu mai am o problema aparuta dupa sarcina. mi s-au distrus foarte tare talpile. Pur si simplu mi se duce pielea de tot, si sunt atat de aspre... Oare o fi tot de la lipsa de calciu, ca si caderea parului???

Sunt mamica
poze
13.05.2007
[/quote]

Problema asta o am si io,adica o aveam si m-am dat pe talpi cu crema anti vergeturi!Sa nu radeti de mine ar chiar merge.Nu se mai cojesc si nu mai sunt aspre.Io zic ca sunt de la sarcina caci eram doamne cu geutate.Acum asteptam sa ne revenim.Nu putem sa revenim la normal intr-o perioada asa de scurta,ca doarne-au trebuit 9 luni sa crestem,acum asteptam cel putin9 sa ne revenim.Asa imizice mie sotul can ma uit in oglinda si ma vad cu vergeturi pe burta si kg in plus.Io il cred ca imi place ce aud si sper sa revin la forma dinainte!V-am pupat!

#19
chiquitita

chiquitita

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.053 mesaje

Postat 30 august 2007 - 14:33

Acum am aflat si eu de Sf. Alexandru! Mi-am sunat si sotul repede, ca asa il cheama!!![:D] LA MULTI ANI! tuturor Alexandrelor si Alexandrilor si un pupic special pt printesa Maya!!!! poohy [pup] eu as vrea sa fie fata mai slaba, are niste cotoiase groase, sper sa mai slabeasca in timp... Chiqui + [copil]Livia (08.06.2007)

#20
chiquitita

chiquitita

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.053 mesaje

Postat 30 august 2007 - 14:36

Am uitat sa va arat niste pozici!

LIVIOARA DULCE

Chiqui + [copil]Livia (08.06.2007)


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -