Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

LMA * Piticlonti de iulie-august 2004 (228)


324 raspunsuri la acest subiect

#21
alice2004

alice2004

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.520 mesaje

Postat 30 august 2007 - 12:14

Multi ani traiasca, multi ani traiascaaaaa, LA MULTI ANI !!!!
LA MULTI ANI, Uka, sa cresti mare si sanatos si voios !!! [s] Olivia, sa iti traiasca ambii baieti si sa aveti parte de tot ce este mai bun ! [pup]
Si pupici multi si urari de bine pentru toti sarbatoritii cu numele de Alexandru/Alexandra !! [flo][flo]
Am vazut poze multe si frumoase ... ieri am uitat sa amintesc ! Mey, Daria, are fata ta frumoasa neshte ochi verzi de m-a innebunit !! Si seamana taaare bine cu Liv Tyler, fata aluia de la Aerosmith ?!
Anca, mama ce a mai crescut Bianca !! Pupici si voua acolo !! [pup]
Si last but not least ... Vivia, pa cuvintu meu de utecista ca nu ma mai joc !! Ma scoateti din minti cu parcurile voastre !! Hehehe, te vad io aici la tarisoara natala cum o sa va jucati in parculetele pline de praful de la nisipul uscat !![:D] Ce fairylandia ?? Ceva in genul twilight zondia o sa fie ! Da e bine si cald ... asa ca te ajteptam ! [pup]
Mitz, cu mare placere iti trimit adresele cu pricina, o sa il intreb pe Florin cind ajung acasa si ti le dau pe PM, ca io-s pe dinafara la trebi dastea mai amanuntite de pisiu ! Pupici pentru comorile tale si bafta cu gradi !! [pup]
Maria, apoi fireste ca te cooptam in formatie ... ca textiera ! [:D] Iote asa ajungem celebri !! [flo]
Ioana, abia astept sa ajung acasa sa vad filmuletul !! [il]
Noi aseara am avut companie, venii cumnata-mea cu fetitzul mic, mamaaa da scumpa mai este si cuminteeee, nu am mai vazut copil asa de cuminte, pe bune ! Mai exista si parinti fericiti din punctul asta de vedere, ma gindeam la Gizmo cit a fost asa de mic, apoi al meu nu a stat neam doo secunde intr-un loc !? De la ora 6 pm cind am ajuns in cora si pina la 10.30 noaptea cind au plecat de la noi de acasa spre Tirgoviste, daca a scos cinci-sase sunete si un singur moment de plins, ca ii era foame ... in rest s-a jucat frumos cu andrei, a luat-o d-a busilea pe jos si a inspectat toate jucariile care sunau si aveau luminite !! O scumpete de nepoata am, am facut si citeva poze, o sa le scoatem din aparat si o sa le pun cit de repede ! Nici nu stiu cind au trecut deja opt luni de zile, ca asa de mare este deja !
Sint si eu pe aici ... am ceva de lucru ... sa nu zica astia ca ma platesc degeaba ! [:D]
O zi minunata va doresc !

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 2006-2007 Filmulete



#22
cristalina

cristalina

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.865 mesaje

Postat 30 august 2007 - 12:36

Buna dimineata!

[s][s] La multi ani Luca![s][s]Sa cresti mare si voinic!
Olivia, sa va traiasca voinicul si sa va faca fericiti!

La multi ani tuturor sarbatoritilor de azi![flo][flo]
Sa-mi traiasca si mie galusca![:)]

Ioana, dementiala Maria! Plecati in vacanta!? Atunci sa aveti vreme buna si distractie pe cinste..:)

Am admirat poze cu Giulia, pupam okisorii frumosi.
Eu am niste furnicaturi in stomac atunci cand ma gandesc la gradinita, dar la noi e mai relaxata treaba (zic eu) pentru ca e vorba de gradinita cu program scurt, de 4 ore.
Zici ca imi dau iar doctoratul, asa am niste emotii....hahaha

Gabi, pai chiar daca nu ar avea pampers tot ar trebui sa-l puna pe olita si sa-l stearga la poponeata si alte astea...zic si eu

Mitzu, eu am decis ca trebuie sa o duca la gradinita tanti Ioana, ca daca ar fi sa o duc eu cred ca ar trebui sa ma inscrie si pe mine ca nu m-ar lasa sa plec...Asta ca tot ai zis de mamosenie...:)

Alice, pai al doilea e cuminte...cuminte foc![:D]
Eu nu recomandai degeaba inca unul...zau ca face bine la sanatate...:)))
Multumesc de felicitarile pentru ca am ajuns la 80kg...Pacat ca am ajuns punand 5 in plus...ca scazusem si eu la 75kg[:D]
Dar nu-i bai, noi sa fim sanatosi.

Carmen, crosetam sosete [:)]
Aia mica eu cred ca ar avea spor, la cum da ea acolo din manute toata ziua.
"La galusca pufoasa;
Manusi, fulare si sosete calduroase
Pentru doamne gratzioase!"

Alice, mai vreti un textier!?....hihihi

Ma duc sa vad daca vrea sa manance (cea mica...Maria are program de vara, pleaca la 9 de acasa). Mai nou se trezeste din 2 in 2 ore noaptea sa-si faca plinul si ziua mananca putin, ca asa fac domnisoarele impresie buna. [:D]

O zi frumoasa la toata lumea!


Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)
poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi


#23
leeloo2004

leeloo2004

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.804 mesaje

Postat 30 august 2007 - 12:42

Buna dimineata si LA MULTI ANI fericiti lui Uka!!![s] Olivia - sa-ti traiasca baiatul si sa va aduca numai bucurii!! [pup]

Eu nu am vesti bune - am avut o noapte de cosmar - Stefan tuseste din cauza mucozitatilor, se ineaca si vomita, plus ca azi-noapte, dupa ce toata ziua nu a mincat mai nimic si a vomat non-stop, a avut si un scaun diareic...Va dati seama pe la 2 noaptea ce faceam eu - schimbam si spalam copilul (care urla ca era murdar si trezit din somn), schimbam patul si cind in sfirsit s-a linistit el, m-a luat pe mine stomacul, asa ca restul noptii si diminetii l-am petrecut eu pe [consti]...Si asta in conditiile in care credeam ca mie mi-a trecut - sunt pe antibiotic de luni, am tinut regim (daca va inchipuiti am slabit 3 kg de cind m-am imbolnavit...) si credeam ca sunt pe cale de vindecare...
Cu copilul am fost aseara la dr - s-a uitat in gitul lui, l-a ascultat la plamini si mi-a spus doar sa-i pun picaturi si sa-l aspir si sa-i dau mincare mai usoara...dar ce mincare ca el doar vomita si imi cere apa in continuu...Dimineata s-a trezit saracul, a stins biberonul cu lapte (eu i l-am dat ca nu mi-am inchipuit ca ii face rau...) si evident l-a vomitat instant, plus ceva resturi si dupa ce am plecat eu... Nu-l mai duc la gradi pina luni, dar sincera sa fiu, sunt usor in pragul disperarii - pe el nu mai stiu cum sa-l ajut si pe mine ca nu stiu de ce nu-mi revin...

Scuzati ca m-am intins, dar unde sa ma pling si eu...

Gabriela si Stefan David (8 Iulie 2004) Poze

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.


#24
alice2004

alice2004

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.520 mesaje

Postat 30 august 2007 - 13:13

Hihiii, Cristalina ! Primim oferte, cum nu ? Va rugam depuneti CV-ul in cutia special amenajata ... asta apropo de treaba cu textiera !! [:D]
Mey, vaz ca vreti sa ma convingeti ca al doilea e cuminte, apoi io nu neg, caci cunostinte practice nu am (la cumnata-mea a fost din prima, hehe, parca vad ca al doilea o sa fie un zbanghiu, asa ca sa imi confirme si mie teoria ca macar una din progenituri nu sta locului). Oricum, io va crez, da mie unul imi ajunge !! Ca pe bune si cu toata sinceritatea recunosc ca nu fac fata la doi !! A fost minunat sa tin iarasi un bebe in brate, este departe sentimentul respectiv de orice cuvinte ... da nu ma vad sa o iau de la cap cu toate ! Asta mi-s io !
Gabi, of of, mai mai !! Sanatate multa va dorim, eu nush ce sa zic prea mult, dar parerea mea este ca daca medicul a zis ca nu-i nik grav si nu v-a dat alt medicament, apoi ia-o usor, da-i multa apa, poate ceva uscat, vreun biscuit, covrigel ... piine prajita ... noi nu am ajuns la episoade din acestea acute din fericire, dar cind am fost cu burtica l-am lasat pe Andrei sa rontaie uscaturi si sa bea cita apa pofteste ! Tine-ne la curent si sa auzim de bine de la voi repede repede !! [pup]

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 2006-2007 Filmulete



#25
szivarvany

szivarvany

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 23.458 mesaje

Postat 30 august 2007 - 13:23

Multa sanatate lui Stefanut si tie Leeloo! [pup][pup]
Cristal - si noi tot la gradi de 4 ore, am emotii cat China, nod in stomac si lacrimi pe traseu, pe bune [:I]
Ioana - Maria este artista grupului [cool]

Io raportez ca am rezolvat si ultima buba cu banii, pt masinuta [:D]
Dau de baut cand o am acasa [:D]


________________________________________
Daria & [zana] GIULIA_(2004_08_16)


#26
carmenp

carmenp

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.109 mesaje

Postat 30 august 2007 - 13:37

daria, la ce te-ai hotarit?
gabi, sanatate multa la amindoi, uoff, uoff, cind ma gindesc c-o iau de coada cu virozele[xx(]

tzucurei de tzucurei 1, 2, 3
...anii cei mai buni sunt cei care-or sa vina...


#27
alice2004

alice2004

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.520 mesaje

Postat 30 august 2007 - 13:42

Daria, bravos, felicitari multiple !!! [flo]
Sa nu spui ca va fi si rosie ...

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 2006-2007 Filmulete



#28
szivarvany

szivarvany

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 23.458 mesaje

Postat 30 august 2007 - 13:46

Deci, va fi, sper, un VW Polo cu de toate, SH, as vrea eu rosu [bis] Dar sa vedem ce va gasi omul ce le aduce.
Sper sa ne descurcam si sa-i pot asigura totul Giuliei, asta ma intereseaza [^]

________________________________________
Daria & [zana] GIULIA_(2004_08_16)


#29
amironeanu

amironeanu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 922 mesaje

Postat 30 august 2007 - 13:48

Salut!

[s][s] LUCA [s][s] Sa cresti sanatos, destept si frumos si sa ai o viata minunata! LA MULTI ANI!!!!!!!!!!

LA MULTI ANI si celor care sarbatoresc azi Sf. Alexandru!

Am vazut poze cu Bianca si Luca. Bianca a crescut mult de cand nu am mai vazut-o si este o adevarata domnisoara! Iar Luca va sparge multe inimi mai tarziu. Din pacate pe Maria de Ioana nu am reusit sa o vad aseara, dar mai incerc de la servici daca apuc.

Azi am fost la control, sunt ceva modificari ale colului (de fapt m-a si durut controlul de data asta, asa ca mi-a dat un plasture cu estrogen sa pregateasca uterul si ne vedem duminica dimineata, cand este de garda. Daca colul arata bine, s-ar putea sa induca nasterea chiar duminica, daca nu cel tarziu miercuri. Asa ca daca pana duminica la pranz nu dau nici un semn de viata inseamna ca am ramas in maternitate, dar oricum va intra sora mea sa va spuna ce si cum.

Fug inapoi la treaba, maine este ultima zi de servici si vreau sa las totul in regula. O zi frumoasa va doresc!


Pupici,
Andrea [gravi] si Stefania [zana](13.08.2004)
Poze Stefi mai vechi si mai noi
[cit] O poveste despre o raza de soare

#30
pako

pako

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 191 mesaje

Postat 30 august 2007 - 13:52

buna dimineata Daria,un sprijin moral si din partea noastra...imi pare tare rau de situatie...eu si sora mea am crescut fara tata(de la 6 ani)...maica-mea a avut curajul sa faca pasul asta...n-o condamn deloc,asa a crezut ea ca e mai bine pt. toata lumea...viata merge inainte si cu bune si cu rele, totul e sa ai putere si optimism.Pupici Giuliei ca e tare frumoasa...si tie o mare imbratisare. Leeloo,nu-i mai da laptic pana nu se regleaza cu stomacelul...regim...da-i ceai de menta putin mai concentrat(fara zahar)cu lingurita...putin si des.O sa urmeze cateva zile fara papa, nu te speria o sa-si revina usor, usor...Andreea mea cand am avut o problema similara ca a voastra manca numai stiksuri(sunt bune si alea-ingheaga burtica)Sanatate la amandoi. Olivia, super pozele...vorba lui Alice,cu amintirile din poze ramaneti..nu vreau sa sune a descurajare...doar te pregatim psihic[:D] Oricum pe langa multe alte rele sunt multe lucruri frumoase si aici... Multi ani fericiti lui Luka...sa fie sanatos si sa aibe noroc in viata!!


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Eco

    Anamaria1706
    - Astăzi, 16:12

  • Usor usor..

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 15:42

  • 28 de saptamani

    kiki_2024
    - Astăzi, 15:27

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -