Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 4 voturi

Copilasi din 2002 (31)


291 raspunsuri la acest subiect

#11
Gabi_K

Gabi_K

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.350 mesaje

Postat 22 ianuarie 2007 - 00:09

Sabina, sarcina usoara!!!!
Semnez si eu condica la noul capitol... Noi suntem bine, insa au inceput vizitele paternale, din 2 in 2 saptamani copiii vin acasa agitati... nu-mi convone, dar n-am ce face[xx(]

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

#12
Nicoleta

Nicoleta

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.073 mesaje

Postat 22 ianuarie 2007 - 13:57

Servus.
Sabina, sigur a fost delicios sucul :)).
Sinzi, si noi ne straduim de ceva timp sa ajungem la teatru... si pana acum nu am reusit. Insa ieri am fost la patinoar iar, Stefan a inceput sa isi dea si el drumul mai bine, insa eu merg chiar bine, pentru a treia oara cu patinele in picioare anul asta... si pana acum de 2 ori tentative de liceu... SI unde mai pui ca fac si sport, poate dau ceva kg jos... in vederea lui bb 2, desigur! :)
Nicole, LA MULTI ANI! pentru sotul tau, sa fie sanatos si sa fiti fericiti! Pai bb 2 va veni cand va veni... noi speram repede, sotul ar vrea cat de repede. Eu vreau doar repede :).
Karina, ma bucur ca a fost o excursie frumoasa, nici eu nu cred ca as fi avut curajul sa il las... singur.
Va doresc o saptamana frumoasa si sa fiti sanatosi.
Nicoleta


#13
light

light

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.465 mesaje

Postat 22 ianuarie 2007 - 15:30

Sabina felicitari pentru bb2 si sarcina usoara!

Nina, chiar asa, deja a cazut primul dintisor Cristinei? Of, ce mari au crescut copiii... cat de repede... Felicitari pentru primul dintisor!

#14
Caprioara

Caprioara

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.645 mesaje

Postat 22 ianuarie 2007 - 17:23

Sabina, si de la mine felicitari pentru bb2 si sarcina usoara!

Si noi ne pregatim pentru asta. Vrem si o fetita (o sa ma documentez cum pot face sa maresc sansele sa iasa fata). Saptamana asta fac analizele, luna viitoare scot steriletul si apoi, dupa Postul Pastelui, la treaba [:D]! Asta ar fi planul. Acum sa vedem daca socoteala de acasa se potriveste cu cea din targ...

pup you all,

Caprioara & [bonjovi] Matei


"Omului ii trebuie un vis ca sa suporte realitatea." - Freud



#15
Anina_n

Anina_n

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.842 mesaje

Postat 22 ianuarie 2007 - 17:38

Da, fetelor, i-a cazut primul dintisor, care i-a si sosit repede, de fapt, la 4 luni fara 1 zi. [;)]

De aceea se si schimba repede, la ea, caci normal ar fi in jur la 6 ani.

Nu a plans dupa el, stiind ca va creste altul in locul lui. Doar cu o seara inainte, cand am vrut sa o ajutam sa scape mai repede de el, a zis ca nu vrea sa-l scoata inca, ca e primul ei dinte si-l iubeste.

Dar a 2-a zi....era tare mandra si incantata de el. Ne astepta acasa cu un zambet larg pe fata si cu dintisorul intr-o cescuta, laudandu-l ce frumos este. [:D]

Dintisorul il avem la pastrare, dar ea stie ca l-a luat Zana Maseluta de sub perna, iar acum se mandreste cu banutul ce l-a gasit sub perna in locul dintisorului. [;)]

Multumesc pentru felicitari ! [:)] [asia]

[pup] katty, stii cum lucrez deobicei? Cu ochii si pe forum, pe subiectele mele preferate. [;)]

Nicole, ma bucur ca sunteti bine si ati petrecut frumos de ziua sotului tau ! Se vede pe fetele voastre ca v-ati simtit minunat !

Imi place poza cu voi, familia fericita si aceea unde Julian e foarte interesat de tortul lui tati. [:)]

Sabina, ce gest frumos din partea Sofiei ! [bis]

Sinzi, inca o distractie ! [cool] Ce oameni sportivi sunteti !

E fotbal american sau european ?

Cristina_C, ce mai face, Robert al tau ?

Gabi_K , uf, tare greu trebuie sa va fie.

Nicoleta, unde mergeti la patinaj ? La patinoar acoperit ? Nu e aglomerat ?

La noi e prea aglomerat sa o duc pe Cristina si cum n-am avut o iarna geroasa, n-am avut nici lac inghetat pentru patinaj.

Lucia, ce mai face Liviu ? Tot e pasionat de desen ?

anelis4u si Mircea, sunteti si voi pe lsita, acum ! [flo2]



Va doresc o seara cat mai placuta, tuturor !

[pup][grup]













Nina, mami de [zana] Nina-Cristina (10.01.2002)

Diabet zaharat la copii
, Copii din 2002, Copii capricorn


#16
Nicoleta

Nicoleta

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.073 mesaje

Postat 22 ianuarie 2007 - 18:28

Nina, ce sa zic? O dulcica fetita ta, asa legata de dintisorul ei ... Noi mergem la un patinoar in aer liber, este la 100 de metri de blocul nostru, construit de curand (in decembrie a fost deschis). Nu este mereu aglomerat, iar aglomeratia nu este chiar deranjanta, este cum scriam in aer liber. Lui Stefan ii place, dar mai mult imi place mie. Abia astept sa ma descurc mai bine ca sa ies numai eu cu el, ca inca mi-e greu, el nu stie, eu asa si asa... Inca de vreo 2-3 ori si va fi foarte bine.
Caprioara, sarcina usoara si bebe sanatos. Cand va fi sa fie... Nicoleta

#17
sinzi_ana

sinzi_ana

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.198 mesaje

Postat 23 ianuarie 2007 - 04:44

Si eu as vrea o fetita...pana si tati vrea...dar...hm...imi e teama...nu m-as apuca de bunavoie....[alcool]Nicoleta, super ca va tineti de patinaj...la ski nu va ganditi? Cred ca e mai usor!!! si noi avem patinoare aici (chiar aproape) dar nu am ajuns niciodata...dar uite ca imi faci pofta!!! Mai povesteste!!!!Nina, e fotbal european (soccer) cum e fan tati!!! haha!!! Radu e tare mandru ca flacaul lui merge la fotbal (desi saracul David inca fuge dupa mingie ca e a lui si ca o vrea inapoi si nu vrea sa dea nimeni altcineva cu piciorul in ea!!! hihi!!!)Gabi, de ce vin agitati? Cat stau cu tatal lor? Dorm peste noapte la el acasa?Lucia, ce mai face Liviu? Ce mai deseneaza???Noi ne pregatim de petrecerea de 4 ani...David e foarte incantat si spune la toata lumea ca el deja are 4 ani si ca e foarte mare...hihi...Vrea sa isi invite toti copiii de la gradi...dar nu am pregatit asa mare petrecere...poate la anul!!!! Acum invitam doar cativa....

It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation
Sinzi, Radu si David[avion] bomba pisaloaga[cool] :
varsta, poze, D-ale lui David

#18
gabrielaghe

gabrielaghe

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 131 mesaje

Postat 23 ianuarie 2007 - 05:25

quote:
Originally posted by sinzi_ana
Si eu as vrea o fetita...pana si tati vrea...dar...hm...imi e teama...nu m-as apuca de bunavoie....[alcool]Nicoleta, super ca va tineti de patinaj...la ski nu va ganditi? Cred ca e mai usor!!! si noi avem patinoare aici (chiar aproape) dar nu am ajuns niciodata...dar uite ca imi faci pofta!!! Mai povesteste!!!!Nina, e fotbal european (soccer) cum e fan tati!!! haha!!! Radu e tare mandru ca flacaul lui merge la fotbal (desi saracul David inca fuge dupa mingie ca e a lui si ca o vrea inapoi si nu vrea sa dea nimeni altcineva cu piciorul in ea!!! hihi!!!)Gabi, de ce vin agitati? Cat stau cu tatal lor? Dorm peste noapte la el acasa?Lucia, ce mai face Liviu? Ce mai deseneaza???Noi ne pregatim de petrecerea de 4 ani...David e foarte incantat si spune la toata lumea ca el deja are 4 ani si ca e foarte mare...hihi...Vrea sa isi invite toti copiii de la gradi...dar nu am pregatit asa mare petrecere...poate la anul!!!! Acum invitam doar cativa....

It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation
Sinzi, Radu si David[avion] bomba pisaloaga[cool] :
varsta, poze, D-ale lui David
gabrielagheorghe

#19
gabrielaghe

gabrielaghe

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 131 mesaje

Postat 23 ianuarie 2007 - 05:30

IMI pare rau nu stiu ce s-a intimplat cu mesajul pe care l-am scris a aparut din nou mesajul lui sinzi ana, acum nu mai am timp sa-l rescriu , s-a facut tirziu, incerc miine.
gabriela mama lui matthew

gabrielagheorghe

#20
Nicoleta

Nicoleta

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.073 mesaje

Postat 23 ianuarie 2007 - 10:05

Servus.

Intru si eu cu noaptea in cap...

Sinzi, si eu as vrea o fetita, dar mai stiu eu ce-o iesi? :)) M-am distrat, sa stii, inchipuindu-mi-l pe David punand monopol pe minge. Probabil asa ar face si Stefan. Cat despre patinaj, este mai accesibil ca si mediu in care se desfasoara, nu cere mult timp sa ajungem la patinoar, este la coltul blocului... Ne-am gandit si la schi, insa avem doar noi schiuri si doar eu clapari... nu-mi vine sa inchiriez (mai ales clapari pentru Stefan)... Am amanat pana la anul, le luam usurel pe toate ;). Aseara nu am mai fost, eu tare as fi vrut dar tura incepe la 4, 6, noi am ajuns acasa la 7 si ceva iar de la 8 era prea tarziu. POate azi, desi tati a plecat, eu nu ma descurc si cu Stefan. Imi mai trebuie o tura sau 2 doar eu singura, ca apoi sa il pot sustine si pe el. Nu as vrea sa ma duc si sa ma intorc de acolo...
De dimineata tati a plecat la un training si la 7.45 trebuia sa fie la serviciu, astfel incat Stefan a fost primul copil de la gradi, de la grupa lui. era fericit ca o are pe doamna numai pentru el. Nu a mai tusit copilul meu, dumiica seara a avut doua episoade de tuse, asta la somnul de pranz si dupa patinaj, i-am facut aerosoli si vad ca de atunci nu a mai tusit.

Lucia, nu ne mai spui nimic de Liviu? Ce activitati aveti voi?


Chiar Sinzi, daca ai mai avea un bebe, ce posibilitati ai avea? Statul cat te sustine financiar daca stai acasa?

In rest suntem bine, pe mine ma apuca zelul sa slabesc, insa am mancat ieri vreo cateva prajituri la ziua unei colege si regret si acum...
Nicoleta


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Astăzi, 17:30

  • Eco

    Anamaria1706
    - Astăzi, 16:12

  • Usor usor..

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 15:42

  • 28 de saptamani

    kiki_2024
    - Astăzi, 15:27

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -