Sari la conținut

Sari la conținut


* * * - - 19 voturi

Pozitii sexuale pentru conceperea unui copil


96 raspunsuri la acest subiect

#71
roxinthya

roxinthya
  • Membri
  • 4 mesaje

Postat 21 octombrie 2007 - 11:59

Buna!

Este prima oara cand va scriu, dar sper sa nu fie si ultma.
Am citit discutiile voastre despre rolul pozitiei in determinarea sexului copilului si eram interesata care este aceea pt. baiat.
Noi asteptam deja o fetita dar ne dorim si un baietel.

Va pup !
O zi buna!

cleo

#72
Desenata

Desenata
  • Membri
  • 9 mesaje

Postat 01 noiembrie 2007 - 23:54

Noi incam de ceva timp si din pacate nu s-a intamplat nimic [bang]
Eu am uterul retrovers. Inteleg ca trebuie facut pe la spate, iar dupa aceea sa stau pe burta 1/2 de ora. Ce credeti, ar trebui sa-mi pun si o perna sub pelvis?

#73
simonia

simonia

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.043 mesaje

Postat 07 noiembrie 2007 - 17:37

samarghitean, poate ar trebui sa faci laparoscopie. asa ai sa vezi daca trompele sunt infundate, le rezolva pe loc, daca nu sunt aderente care sa le impiedice sa fie functionale, care este starea uterului. daca analizele sunt bune ar putea fi o problema mecanica
quote:
Originally posted by samarghitan

eu dupa [xinpat]am stat cu picioarele pe pereti, am facut-o si seara si dimineata, am stat 24 de ore fara sa ma spal si tot degeaba. Am analizele facute si sunt ok.Nu mai stiu ce sa fac.Nu am avut nici o sarcina si am 30 de ani.Nu am folosit anticonceptionale never. cer un sfat, un truc, o smecherie....orice nadia



#74
ManuBubu

ManuBubu

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 42 mesaje

Postat 09 noiembrie 2007 - 17:39

Eu am reusit [bis] dupa reteta similara a Matgraviduta( am scris bine?). Adica am uterul retrovers si doar un singur ovar, iar inainte de succesul asta nimic nu s-a prins ( nici n-am incercat prea rau dar nici nu m-am protejat prea bine)deci aveam dubii legate de capacitatea mea de a prinde o sarcina.
Reteta mea: [sex], apoi stat( dar stat cca 30 min) cu fata in jos , dar cu posteriorul mai ridicat, cu genunchii strinsi sub mine.
Si mai zic si eu : fara stres ca daca nu e si nu e [bb], maine este o alta zi...

Vad ca am scris la distanta cam care de timp fata de momentul discutiilor. Sper ca intre timp multe sa fi avut succes [gravi] si peste cateva luni sa auzim de bine!
Va [pup]!

#75
bobitamica

bobitamica

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 862 mesaje

Postat 13 noiembrie 2007 - 18:46

fetelor...am ras cu lacrimi..
dar stiti cum e..fac haz de necaz..si eu sunt o aspiranta la bb...astept cu nerabdare ziua in care voi afla ca sunt insarcinata.
si eu am uter retorvers......am stat cu picioarele pe pereti si eu la fel ca voi, am incercat tot ce credeam ca e posibil si nimic pana acum...din ianuarie 2006 ne starduim neincetat,dar luna aceasta am incetat cu masuratorile si cu calculele...aveam nevoie de o pauza...
Va pup dragele mele si va doresc mult optimism si speranta!!!!

#76
Nicole27

Nicole27

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 18 mesaje

Postat 14 noiembrie 2007 - 13:03

Buna fetelor! Eu sunt noua pe aici asa ca poate reusiti voi sa ma luminati, ca eu una nu mai stiu ce sa fac....ei bine...nu am facut eu prea multe, am fost la doctorita si mi-a prescris Clostilbegyt si Duphaston dar nimic, am incercat toate pozitiile si am sters peretii de atatea picioare, incat nu mai pot!!![bang]Acum sincerea sa fiu nu stiu incotro sa ma indrept sau ce pozitii sa mai adopt, orice numai sa nu ajung la faze mai nasoale, ca am oroare de doctori!Cand ii vad ma apuca bataiala!

#77
vdrag

vdrag

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 242 mesaje

Postat 14 noiembrie 2007 - 22:46

Buna Nicole27, din pacate pozitiile sexuale nu ajuta intotdeuna pe toata lumea, dar doctorii te pot ajuta sa descoperi problema pe care o aveti! Stiu ca nu intotdeauna este placut de a merge la doctor, dar in unele situatii este necesar iar timpul trece! Si eu impreuna cu sotul meu am incercat tot felul de pozitii mai mult de un an de zile, avand in vedere ca am uter retrovers, dar totul a fost in zadar pana acum. Ne-am dus pana la urma la o clinica specializata in probleme de fertilitate si prin teste doctorul a ajuns la concluzia ca avem sanse doar prin inseminare. Asa ca pot spune ca acum stim amandoi ce putem face si speram ca dorinta noastra se va implini in curand!

#78
iulycosmy

iulycosmy
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 20 noiembrie 2007 - 00:50

buna,sunt noua pe acest forum,dar pot sa va spun ca citesc de mult timp povestile voastre.sunt o aspiranta [gravi] iar povestile voastre m-au ajutat mult sa nu ma simt singura si sa nu-mi pierd speranta.incercam de 4 ani[xinpat]in diferite pozitii si nimic.am fost la doctor,(eu sotul inca nu,urmeaza )si se pare ca sunt ok.asteptam ca DD sa ne vada si pe noi,si sa ne daruiasca un BB,s-au mai multi sanatosi.sper ca fiecare dintre voi care incearca sa devina [gravi]

cosmina

#79
leonardo2007

leonardo2007

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 244 mesaje

Postat 26 noiembrie 2007 - 22:26

buna

tot incercam si noi de cam 1 an ... si nimic pana acum [q]
analizele hormonale au iesit ok, histerosalpingografie ok, analize sot ok ...nu stiu ce altele sa mai fac

pozitii ...am incercat din toate ...
una din doctorite chiar mi-a recomandat (avand uterul usor retrovers) pozitia 'pe la spate' ..foarte delicata ...[:D] si apoi sa stau pe burta ...am facut si asa ..si nimic ....

luna asta am facut un tratament cu Clostilbegyt (z6-z12) pana cand foliculii au ajuns la 17-18 mm pe ambele ovare si endometrul 8.7mm

Cam mic endometrul din ce a zis doctorul...dar asta se poate si din cauza tratamentului cu Clostilbegyt.

In ziua 14 am facut o injectie cu Pregnyl. Si sex zilele astea ...
Am inceput din ziua 16 pana la venire ciclu Utrogestan (3/zi).

daca nici luna asta nu iese... nu stiu ce sa mai zic ...

si daca mai aud o data ca tre sa fiu relaxata innebunesc. poate lucrul asta il zic cele care nu au cunoscut stresul testelor de sarcina negative luna de luna ..... sau sunt deja insarcinate ...

am trecut si de faza in care ma enervez cand vad gravide ...sunt oarecum resemnata. daca nu merge nici acum..o sa vorbesc cu doctorul sa facem inseminare artificiala ...

Astept parerile voastre.[:)]

#80
dalailana

dalailana

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 136 mesaje

Postat 06 decembrie 2007 - 17:29

pozitia misionarului e mai eficienta daca ne punem o perna sub bazin?



Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Curs prenatal: nastere naturala

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:35

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • Incepem pregatirile

    madalinaiuliana27
    - Ieri, 20:10

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -