Sari la conținut

Sari la conținut


* * * - - 19 voturi

Pozitii sexuale pentru conceperea unui copil


96 raspunsuri la acest subiect

#31
kitzy

kitzy

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.649 mesaje

Postat 24 aprilie 2007 - 12:24

Poate ca si statul cu picioarele pe pereti are rolul ei, dar daca e sa se intample, se intampla si daca daca stai in picioare. Si eu sunt de parere ca [gica]si viteza lor conteaza. Si eu am discutat cu sotzul de tinutul picioarelor pe pereti si a ras de mine, asa ca incerc sa ma simt cat mai relaxata si sa stau dupa[xinpat]cumintica intinsa in pat macar o jum de ora si poate,poate se prinde ceva.

Nu lasa pe maine ce poti face azi, ca poate maine nu mai trebuie facut!

#32
samarghitan

samarghitan
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 03 mai 2007 - 18:01

eu dupa [xinpat]am stat cu picioarele pe pereti, am facut-o si seara si dimineata, am stat 24 de ore fara sa ma spal si tot degeaba. Am analizele facute si sunt ok.Nu mai stiu ce sa fac.Nu am avut nici o sarcina si am 30 de ani.Nu am folosit anticonceptionale never. cer un sfat, un truc, o smecherie....orice nadia

#33
Ale2009

Ale2009

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 297 mesaje

Postat 10 mai 2007 - 01:37

Va rog sa nu mai deviati de la subiect. Continuati la subiectele dedicate, ca sint Slava domnului, destule!

[floare3]

#34
Simo27

Simo27

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.066 mesaje

Postat 12 mai 2007 - 17:32

am si eu o intrebare! in irigator cata apa tb sa se puna,ptr o lingura de bicarbonat?! ca nu m-am prins....[hopsieu]













#35
danielaneda

danielaneda
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 18 mai 2007 - 13:38

Daca va plictisiti vin si eu cu o povestioara despre incercarile mele de a face un bebe.

In noiembrie 2003 am hotarat ca este timpul pentru un bebe, deja ma gandeam ca totul va merge ca la carte, puteam programa si zodia...[disco]

Tati s-a pregatit [cavaler]dupa cum a stiut mai bine pentru [sex]

Odata cu trecerea timpului am ajuns la concluzia ca nu este chiar asa usor sa raman insarcinata [bang]iar dupa cateva luni de incercari am mers la medic[medic]. Mi s-a recomandat un tratament cu anticonceptionale pentru reglarea...Intr-un final am ramas insarcinata,mai exact in noiembrie 2004. Vestea cea mare am primit-o de Sfantul Nicolae cand am facut un test de sarcina. A fost cadoul perfect pentru tati [am]care nu mai credea ca este posibil sa avem un bebe [colegi]

Dupa un an de incercari nu va puteti imagina ce bucurie era in familie. Tati era in al noualea cer![bis]

Toate bune si frumoase pana in ianuarie cand am mers la un control si s-a depistat ca fatul s-a oprit din evolutie[q][q][q]

Am fost internata de urgenta si chiuretata (urasc cuvantul asta). Am facut tot felul de teste pentru a depista motivul care a dus la acest lucru groaznic, si ... nimic. Doctorul a spus ca poate fi din cauza stresului[:(].

Ce sa zic... moment foarte dificil pentru noi toti[bang][bang][bang]

Mai increzatori, de aceasta data, in faptul ca pot ramane insarcinata ma trecut la treaba[xinpat][sex][xinpat][sex][xinpat][sex][xinpat][sex][xinpat]cu gandul ca trebuie sa iasa de data asta.

Am incercat sa urmaresc perioada fertila ca sa reusim. Toata lumea spunea ca acum este momentul sa raman gravida, imediat dupa avort, cica este locul curat! Toti ne incurajau [majoreta][invazie]

Din februarie pana in iunie am incercat toate miscarile, pozitiile si momentele zilei, dar tot degeaba[:(][:(][:(]

Un singur lucru nu incercasem! Sa o facem in fiecare zi[pathot]

Dupa atatea luni de incercari tati era deja obosit, dar trebuia sa mai incerce si asta. Si-a adunat toate fortele si a trecut la treaba...[cavaler]. Am combinat totul cu o doza de MagneB6 ca sa ne tina!

Rezultatul deja il stiti [bum][batetoba][colegi][disco][bere][9cer][9cer][9cer] AM REUSIT!!!

Sper sa reusiti si voi!

Va pup





Daniela

Raluca,Mami si Tati



#36
carminabulina

carminabulina

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.996 mesaje

Postat 25 mai 2007 - 00:41

Daniela si mie mi se pare ca cea mai sigura metoda de a ramane insarcinata este sa facem sex in fiecare zi dar eu recunosc cu mana pe inima ca pe mine nu ma tine [:-)))]. Asa ca va intreb care este de fapt perioada fertila, aproximativ bineinteles?
Eu am un copil deja si mi-l doresc pe al doilea de vreo 7 luni. In ianuare am crezut ca am reusit dar in februarie sarcina s-a oprit din evolutie din pacate.
Eu tot am trait cu senzatia ca cele mei fertile zile sunt 10-14, dar se pare ca nu si la mine, sau nu sunt astea?
La primul copil am incercat un an, imi luam temperatura, faceam teste de ovulatie, am stat cu picioarele pe pereti, am facut-o 7 zile la rand, a fost maximum ce am putut face in aceasta privinta [:p] si cand aproape ca imi luasem gandul hop s-a intamplat. Ceea ce ma face sa cred ca stresul e cel care impiedica o sarcina sa apara.

DECI; care sunt zilele cele mai indicate si pana la urma de unde se ia temperatura? Eu tinem termometrul in gura si poate de aceea nu a mers metoda asta....





#37
AngeliquedeS

AngeliquedeS

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.326 mesaje

Postat 25 mai 2007 - 13:43

Nu cred ca valabil vreun truc. Dupa aproape doi ani de "prestat" conform regulilor, fara sa se intample nimic, cand in sfarsit s-a intamplat minunea, oricum nu mai speram nimic asa ca am stat deasupra [:D] si imediat dupa am fugit la baie si m-am spalat temeinic. Nu tu stat cu picioarele in sus, nu nimic. Or pozitia deasupra e contraindicata fiindca se spune ca ar curge... esentialul [:D] Si se mai spune ca nu trebuie sa te speli dupa, Doamne fereste... si uite... cand ne asteptam mai putin...



Pupici,

Angelique [gravi] 9+

noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere...[9cer], bebe [url="http://bd.lilypie.com/yLfip3.png" alt="] [copil] [/url]

Mare, Munte, Flori



#38
hera01

hera01

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 244 mesaje

Postat 25 mai 2007 - 19:11

Buna la toata lumea, va citesc de ceva timp dar este ptr. prima oara cand scriu.Ca si voi ami doresc tare mult sa devin mamica , mai precis de vreo 6 ani.Hmmmmmmm este ptr prima oara cand vad asta scris negru pe alb , cam confuntant[:(]In fine .......vb de pozitii[olala] sincera sa fiu am ajuns in stagiul in care as sta atarnata de lustra ca un liliac daca as sti ca ar ajuta, cat despre scuturat ca pe un pom nu cred ca al meu ar vrea sa se aleaga cu o frumutete de hernie de disc......dar am sa incerc, deh numa io sa raman insarcinata ca hernia lui se poate opera [8)]
bafta in continuare si sa va fie cat mai jucausi si curiosi[gica]

#39
mada101

mada101

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 51 mesaje

Postat 26 mai 2007 - 13:45

Ma amuzat tare mult faza cu picioarele pe pereti :))...i am povestit sotului. Important e ca dupa ce am [xinpat] am stat su picioarele pe pereti, binenteles razand cu lacrimi....
Acum asteptam sa vedem.
Si eu am probleme cu perioada fertila, tot fac teste de ovulatie care nu prea stiu cata dreptate au, prima oara credeam ca am ovulatie cam in a 11 zi ( asta dupa teste ), dar am facut o ecografie cam in a 14 zi si mi s a spus ca voi avea ovulatie cam in 3-4 zile, asa ca ne am pus pe treaba...
va tin la curent sa va zic daca a mers
pupici

#40
LilianaBlue

LilianaBlue
  • Membri
  • 6 mesaje

Postat 05 iunie 2007 - 14:57

Chestia cu tinutul de picioare si scuturatul mi s-a parut foarte simpatica :). Cred ca asta e singura pe care n-am incercat-o. In rest, am incercat si tot felul de pozitii, si statul cu picioarele pe pereti, si pe burta... si sex de doua-trei ori pe zi (asta a tinut vreo doi ani)... si tot degeaba. Deja m-am consolat, dupa 5 ani de sperante, o sa adopt un bebe si gata! Cel mai rau e ca pe sotul meu nu-l intereseaza copiii, lui i se pare foarte bine si fara, nu intelege de ce-mi trebuie mie balamuc.


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -