Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

*** Capsunele-n scutecele de mai-iunie 2007 ***(2)


327 raspunsuri la acest subiect

#11
chris27

chris27

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 626 mesaje

Postat 05 iulie 2007 - 17:50

Fetelor,am deschis un subiect la legislative,in legatura cu schimbarile ce le doresc in viata mea...sa-mi construiesc o casuta...Va rog,daca stiti sa-mi raspundeti la intrebare!...ca vad ca nu mi-a scris nimeni ...

Album foto | Slideshow | Clip Albert

#12
carrie

carrie

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.684 mesaje

Postat 05 iulie 2007 - 17:58

am lamurit misterul, premiul de nastere mi l-au dat acum si acel trusou sau ce-o fi se va da ulterior, nu se stie cand[:D]

Paflo super scumpa Sofia, un ingeras.avem cadite la fel, e f practica,cu chestia aia care face dusuletz asta mica e in delir.

noi avem o zi cu durere de burtica

is necajita ca nu-mi trece gatul dupa 5 zile de antibiotic, ce naiba o fi?

va pup

Cristiana, gagalicea Theodora Alexia ( 30 mai 2003)si galuscutza Carina Sofia(10 mai 2007)

comorile noastre iubite
Thea Alexia
noi si Roma 2006
nasterea papusii Theodora


#13
duda35

duda35

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 11 mesaje

Postat 05 iulie 2007 - 18:00

cris27, ca sa fie mai simplu de raspuns, ataseaza si link-ul cu trimitere la subiectu. o zi buna va doresc! mamica de baietel si fetita

#14
DidiAlex

DidiAlex

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.128 mesaje

Postat 05 iulie 2007 - 18:01

Ella, m-am gandit io ca-i ceva cunoscut.

Pana ieri mergea statul pe burtica mea dar se pare ca nu mai merge dupa ultima noaptea.
L-am scos la vant si vad ca a amortit, dupa ce ne-am uitat unul la altul 30 minute.

Chris, aici mai mari sanse sa gasesti info utile Despre case.

Alynta, Bate-n lemn si si la noi a inceput dansu dupa-o luna [:D]


Eimotto [asia] pt noul capitol. Oraganizatoare nu gluma!
Pt mine esti sefa de trib acu.

#15
ella_74

ella_74

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.078 mesaje

Postat 05 iulie 2007 - 18:04

alyna24,
pai am schimbat placa, ca mi-am dat seama ca David nu are colici ci nervi mari, asa ca nu-i mai dau decat calma baby care il linisteste.


Ella, mamica de David (24.04.2007)
poze David


#16
Michelle35

Michelle35

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 28 mesaje

Postat 05 iulie 2007 - 18:04

Buna fetelor! Puiul meu s-a facut mai cumintel si ma lasa si pe mine sa respir, asa ca pot si eu sa scriu. Pentru fetele care folosesc Milumil.Aici, in Germania, s-a descoperit la un control intr-o cutie de Milumil niste bacterii si a fost retras de pe piata tot laptele Milumil. Si eu i-am dat la puiul meu Sabsimplex dar nici nu l-a ajutat si a vomitat.Nu stiu daca a fost o coincidenta sau nu.Dar nu am mai incercat sa-i dau. Cate un pupic pentru toate capsunicile si capsuneii Michelle [mamica] de [bb] Alexandru Stefan

#17
Michelle35

Michelle35

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 28 mesaje

Postat 05 iulie 2007 - 18:10

Ce trebuie sa pregatesc pentru botez? Bomboane? Cruciulite? sunt [:I] dar nu stiu nimic ce trebuie pregatit. poate ma ajutati voi. Michelle [mamica] de [bb] Alexandru Stefan

#18
dianalaura

dianalaura

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.005 mesaje

Postat 05 iulie 2007 - 18:11

Salut fetelor!
Am reusit sa intru si eu azi..acu doarme, mai nou pe burta, ca asa nu il doare asa tare burtica...
Elteka, multumesc de aprecieri...insa mai am de dat jos o gramada de kilograme. Noroc de haine de astea mai largi, care mai acopera...am slabit intr-adevar, de la 84 cat am avut inainte de nastere acum am 68, chiar dimineata m-am cantarit...insa 10 kg le-am dat jos in spital...asa ca in aproape 2 luni n-am dat decat 6 kg [:(] Si burta mi-a ramas, chiar daca prietena mea ma incurajeaza ca o sa o dau jos, ca arata bine burta, nu e lasata cum a avut-o ea. Eu sper totusi ca pana la botez, pe 19 august, sa mai dau macar 2-3 kg jos...sa imi pot cumpara si eu ceva de inbracat. Ca la kg de acum nu prea am ce alege, si pe de alta parte nici nu imi vine sa imi cumpar nimic, in speranta ca voi mai slabi.
Ella, esti figura tare....stai linistita, nu esti singura! Povesteam cu soacra-mea si zicea de cumnata-mea ca a fost atat de rea, si plangea intr-una, ca la un moment dat a bagat fata in sifonier, sa nu o mai auda [:)]. Bine, pt cateva secunde, normal....ca poi a revenit la sentimente mai bune [:)]
Angela, im pare rau, eu nu am avut greata nici acum si nici de-a lungul sarcinii. [flo]
Motannel, ce scumpica e Teodora [pup]. De fapt, absolut toti copii sunt superbi!
Mihamora, cam atat are si Stefan al meu. L-am cantarit luni si avea cam 5.250 kg. Dar de atunci a mai crescut. si el bea numai si numai tzitzi!
Legat de colici si urlete, vad ca eu sunt un pic mai norocoasa (sper sa nu cobesc). Si pe Stef il supara colicii, in unele zile mai tare, il altele mai putin, trage basinute (de fapt ce folosesc eu diminutivul, ca nu e cazul) tari si zgomotoase si puturoase....se mai screme, mai scanceste..dar nu are crize de plans isteric pana nu mai poate. De cand s-a nascut, daca mi-a plans rau de vreo 4-5 ori. Si atunci de durere, sau fiinca nu a putut ragai/....a plans la taica-suin brate de a venit asta disperat peste mine la dus, sa ma termin odata, ca nu stie ce sa faca...l-am luat eu in brate, l-am tinut ridicat, desi plangea in continuare...pana a ragait si apoi s-a calmat si a adormit instantaneu.
acum va las...cat am ticluit eu mesajul asta s-a trezit piciul si acum il alaptez in timp ce scriu, si cum incepe sa se zbata, deja mi-e greu sa il tin cu o mana....
Multumesc tuturor fetelor de aprecierile la adresa lui Stefan. [pup]

diana [mamica] de [bb]IANIS STEFAN 14 mai 2007
poze


#19
lbelciug

lbelciug

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.033 mesaje

Postat 05 iulie 2007 - 18:21

Fetele, cine stie sa-mi spuna exact: e adevarat ca nu e bine sa faci botezul in post? Noi vrem in august, insa intre 1-14 aug este post...

Mica, ma bucur ca ti-ai vazut colegii de servici - banuiesc ca s-au bucurat sa te vada si ca te-au felicitat calduros. Si eu m-am intalnit cu ai mei cu ocazia unui party dat in Herastrau. Imi ziceau ca il invat pe B cu chefurile de mic. [:D]Cat priveste intalnirea in Sebastian, se pare a sunt sanse minime pt ca avem programe diferite. Eu ies doar o data pe zi cu B afara, de regula de la ora 5 pana la 7-8. La 7 e musai sa fiu la bloc caci atunci vine si M de la cresa si mai vrea sa stea cu copiii de la bloc la joaca. Oricum 2-3 ore pe zi sunt suficiente pt cel mic.

Kay, ma bucur nespus ca esti atat de vesela si optimista si deigur pt ca micutza ta e mult mai bine acum. Multa sanatate va doresc!

Didi, e super bun pretul platit pt Humana2! Nu stiu exact cat costa acum la noi, dar sigur e mai ieftin la voi, mai ales ca e lapte facut acolo. Cand M era mic, ii rugam pe colegii mei care calatoreau in DE sa imi aduca si mie cateva cutii. Imi pare rau pt BB de 5 sapt urlator. Sper ca pe noi sa ne ocoleasca colicii rai. Ce fain ca veniti in Ro! Poate ne vedem intr-un week-end, ce zici? Ati gasit usor restaurant liber? Imi pare rau pt decizia Andreei-era simpatica in felul ei.

Pepsi, bine ai revenit si putere sa ingrijesti ambii copii acasa. Eu una nu m-as descurca...

Am vizionat pozele cu fetele lui Paflo si Carrie. Minunate papusi aveti dragi mamici ! Sa va traiasca!

dianalaura, ai slabit f bine! Auzi la ea 6 kg date jos in 2 luni si nu e multumita! Ce n-as da si eu sa slabesc asa. Din pacate eu stagnez la 5 kg+ si am impresia ca voi ramane cu ele.[bang] Si dupa M am ramas cu 5 kg in plus, deci deja am un surplus de 10kg. [bang]

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007) -poze

#20
Madi

Madi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 607 mesaje

Postat 05 iulie 2007 - 18:22

Buna mamici si Capsunele!

Revenim si noi dupa o absenta in care din nou am stat la ai mei parinti, din cauza caldurii.
Duminica am avut si botezul asa ca am fost destul de ocupati. Ana a fost foarte cuminte la botez, nu a plans mai deloc, doar putin cand i-au taiat din par [:-)))]. O sa incerc sa pun si ceva poze cand voi avea timp.

In rest, copila mea e cuminte atata timp cat nu ii este cald si nu este lasata singura foarte mult timp. Am inceput sa gangurim..azi chiar am repetat dupa mami "aaaa" si "eeee" [;)]

Ma bucur ca avem vesti bune despre Sonia!! Sa o ajute Dumnezeu!

Madi si [bb] Ana Teodora(27 aprilie 2007)



"Daca ti se pare ca esti prea mic ca sa ai un impact, incearca sa mergi la culcare cu un tantar.”



Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -