Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

botez in Bucuresti-ce restaurant?


34 raspunsuri la acest subiect

#11
Androix

Androix

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.147 mesaje

Postat 06 martie 2007 - 21:16

Si eu caut pentru la vara. E interesanta ideea cu pescarusul, daca nu si disco herastrau e ok. Claujro, poti sa detaliezi mai mult? [:D] adik cam cat a fost meniul si in ce an au fost botezurile. Multumesc mult.

Inter macedonia este chiar in piata iancului, cum vii dinspre obor pe partea stanga. Au si un market. O singura data am fost la acel restaurant dar nu am stat decat pret de un suc. Arata foarte frumos inauntru si cred ca si servirea e buna, dar din pacate mai mult nu stiu sa spun.

Livia, am fost acum vreo 5 ani [:D] o sa radeti de mine in ce locuri selecte ma invart, la un botez la golden bliz. In zona aia e singurul la care am fost si pot sa-ti zic cum a fost. Mancare buna, servire buna, nu stiu meniul cum a fost dar acum 5 ani deja nu mai e acelasi lucru. Parintii au adus o parte din bautura (aperitivele). Nu e chiar lujerului dar e aproape de dr. taberei [:D]



Andreea [gravi] mamica lui [copil] Filip Stefan

[testoasa]Georgia[fetita]



#12
ralualexandrei

ralualexandrei

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.333 mesaje

Postat 06 martie 2007 - 22:56

Si eu m-am interesat de local ptr botez si am gasit loc liber la Favorit,salonul mic,pe str Turda la Casa Munteneasca au 2 saloane unul sus unul jos ,capacitate cam 60 persoane,Casa Elisabeta langa circa de politie de langa Piata 1 Mai,capacitate 70 persoane.Preturile se invart in jurul sumei de 1 milion . In Militari pe Uverturii am mai gasit un restaurant insa are capacitate de 120 persoane,nu imi amintesc cum se cheama dar e in apropierea statie Teatrul Masca.

Iriss zi-mi si mie mai multe despre marturii ca si eu as vrea sa mi le fac singura.





Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si [gravi]37+ Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3

#13
tatiantudor

tatiantudor

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 122 mesaje

Postat 17 martie 2007 - 04:28

Noi am facut botezul la restaurant "La Birlic" de pe Bdul. Pache Protopopescu, sector 2.
Locatia este mica si modesta dar incap 55-60 de persoane.
Noi am avut 57 de invitati.
Tacamul era de 500.000 lei vechi numai mancarea.
Aperitiv: file, cascaval, icre, rosii, castraveti,etc.
File de salau cu cartofi natur.
Gratar porc cu cartofi prajiti si salata asortata.
Bautura se alege din meniul lor dar am putut sa aducem de acasa: martini, visinata, tuica. In general ce nu au in meniu poti sa cumperi separat.
Noi am fost foarte multumiti ...mai ales pentru ca avem prieteni care nu puteau sa vina la botez pentru ca nu isi puteau permite un botez de 1.5 mil tacamul. In felul acesta au venit toti invitatii si asta a contat enorm.
Ce mi-a placut la ei a fost ca nu mi-au cerut spaga pentru chelnari in mod obligatoriu 10% din nota finala. (asa mi s-a cerut la Casa Iancului) Adica imi place sau nu servirea, eu trebuia sa le dau 10%. Aici mi s-a spus ca daca imi place ...sa le dau la chelnari cat vreau eu. Nu mi se impune nici o suma. Le-am dat mai mult de 10% pentru ca au stiut sa se poarte.
Dar repet este un restaurant modest, simplu, mic si fara fitze.
Cu drag
Liana
http://community.web...rAnastasiaDiana
http://community.web...robertalexandru

#14
gio

gio

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 194 mesaje

Postat 17 martie 2007 - 16:31

quote:
Originally posted by livia72
Dar in zona Militari (mai inspre Lujerului) sau Drumul Taberei) imi poate recomanda cineva ceva? Vreau ceva restrans(cam 25 pers.) si unde sa poata sta si copii.Multumesc,Livia
livia, nu stiu daca intre timp ati facut botezul; noi am cautat ceva asemanator si ne-am oprit la o pensiune in regie - casa mica. arata f bine, au max 40 de locuri,meniul ti-l alegi tu (noi ne incadram in 100 ron si trebuie sa mai aducem tarie, fructe si tort). nu are mirosul ala de restaurant si am inteles ca nu se mai fumeaza de sapt asta in interior. au si o terasa si noi vom lua si o camera chiar deasupra pt bb (sa folosim monitorul). acum, cum va iesi, vom spune dupa, insa la prima vedere e exact ce cautam.Mamix2 maimutzica mare & maimutzica micavis de ianuarieclipa mea de glorie

#15
ionica

ionica

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.344 mesaje

Postat 28 martie 2007 - 08:03

Buna seara,

Pa 20 Mai, botezam si noi in sfarsit pe pitica noastra Sophia in Romania.
Cei drept, am norocul mare ca se ocupa Nasii de organizare;
Ei ne-au rezervat restaurantul "La Provence" ,voi stiti ceva despre acest local?
Nu cunosc mai nimic in bucuresti,sunt prea multi ani de cand nu mai locuiesc acolo,va rog ajutati-ma cu u sfat.

Multumesc

Ionica Mama de Sophia 06 septembrie2006
http://groups.msn.co...taRica/pictures

#16
sim_stoian

sim_stoian

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.298 mesaje

Postat 28 martie 2007 - 15:56

quote:
Originally posted by gio
quote:
Originally posted by livia72
Dar in zona Militari (mai inspre Lujerului) sau Drumul Taberei) imi poate recomanda cineva ceva? Vreau ceva restrans(cam 25 pers.) si unde sa poata sta si copii.Multumesc,Livia
livia, nu stiu daca intre timp ati facut botezul; noi am cautat ceva asemanator si ne-am oprit la o pensiune in regie - casa mica. arata f bine, au max 40 de locuri,meniul ti-l alegi tu (noi ne incadram in 100 ron si trebuie sa mai aducem tarie, fructe si tort). nu are mirosul ala de restaurant si am inteles ca nu se mai fumeaza de sapt asta in interior. au si o terasa si noi vom lua si o camera chiar deasupra pt bb (sa folosim monitorul). acum, cum va iesi, vom spune dupa, insa la prima vedere e exact ce cautam.Mamix2 maimutzica mare & maimutzica micavis de ianuarieclipa mea de glorie
Poti sa imi dai mai multe detalii, te rog?Sim [gravi] 17 [baietel] StefanAsa creste bebePoze bebe

#17
RUXMAX

RUXMAX

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 139 mesaje

Postat 29 martie 2007 - 10:32

Multam!

Am gasit un restaurant (de fapt il stiam, desi nu arata prea grozav interiorul, dar nu prea am avut de ales) lipit de casa noastra, "PASSO DOBLE" , costa cca.1 mil si aducem noi bauturile, mai putin vinul.

Acum alta problema: aveti sugestii de cadouri pt nasi? Ei sunt de virsta noastra, cam 40 de ani.



pozele mele

Ruxmax cu bebe Tudor- 08.12.06



#18
blanca_sam

blanca_sam
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 19 aprilie 2007 - 12:27

Buna,

Am o problema care sper sa isi gaseasca rezolvarea poate chiar aici. Voi fi mireasa in august anul acesta si am inchiriat un local intim si stilat in centrul Bucurestiului. Din pacate acum ma vad nevoita sa renunt la rezervare pentru ca voi face nunta in alt oras.
Capacitatea localului fiind relativ mica (60 locuri), ma gandesc ca ar fi ideal pentru un botez.
Daca este cineva care ma poate ajuta si care doreste mai multe informatii, adresa mea de mail este : blanca_sam@yahoo.com

Multumes frumos .... si astept vesti
Bianca

#19
Daiana26

Daiana26
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 14 iunie 2007 - 22:16

Buna,
Si eu cedez rezervare la restaurant in data de 27.10.2007 la restaurantul hotelului Golden Tulip Skygate. Puteti vedea cum arata pe siteul lor http://www.skygatehotel.ro/-turul virtual.
Capacitatea este de 70-100 de persoane.
Pentru mai multe detalii am puteti contacta pe adresa de mail arina26@yahoo.com.

Multumesc


#20
madau

madau

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.400 mesaje

Postat 26 iunie 2007 - 11:36

Noi botezul Mirunei l-am facut la Restaurantul Allegro, de langa policlinica Titan, si a fost foarte, foarte bine. Am putut tine si fata cu noi pana dimineata, au o camera separata unde am pus-o cu tot cu carut, a fost liniste, noi am avut baby-phone la noi si o auzeam cand plange. AC care a facut fatza foarte bine, meniul nu foarte scump (800.000 de pers) dar am avut numai aperitiv cald si meniul personalizat asa cum am vrut noi, cred ca daca mergi pe meniul recomandat de ei, iesi mai ieftin nitel. Au si site, daca vreti sa-l vedeti. http://www.restaurant-allegro.ro/



[mamica]Madau si [copil]Alexia Miruna (15 dec 2005)

poze pana la 1 an, de la 1 la 2 ani, Antalya 2007

povestea nasterii Mirunei

filmulet aniversar [i]

filmuletze poznase 1 si 2







Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Top 10 lucruri inutile de la prima sarcina

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:24

  • Prima morfologie

    MamaRadului
    - Ieri, 23:19

  • Album de sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:21

  • MărÈ›iÈ™or

    Ioanachea
    - Ieri, 21:14

  • Raceala...

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 19:51

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -