Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 5 voturi

"Cei mai iubiti dintre pamanteni" ;) (3)


302 raspunsuri la acest subiect

#51
doruletz

doruletz

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.979 mesaje

Postat 31 decembrie 2006 - 02:56

sabina, hai ca n-o stiam p'asta cu pasarea de la miezu noptii! Sper sa fie regula valabila doar in Ro ca si io tot o rata (pe varza) preconizez sa expun pe masa de revelion! Las ca noi o sa respectam regula locala, aci zice ca pe 1 ianuarie trebe sa mananci linte ca sa ai bani tot anu.

Piticania mananca si mancare de Om, asta nu ca as fi indemnat-o io, dimpotriva, da' nu e chip sa o mai fac sa inghita borcanase... Vrea aceeasi mancare ca si noi, nici lingurita ei din plastic nu mai vrea sa o folosim, trebuie sa-i dau cu tacamuri de om. [ups]



Iauza, cica o spanioloaica batu recordu madamei Iliescu si nascu gemeni la 67 de ani ... Lume nacajita.



Fratilor, io declar solemn ca nu vreau sa vina 2007!!! [q]sa stea acolo unde e ca sta bine, n-avem nevoie de el....

#52
Sabina

Sabina

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 11.695 mesaje

Postat 31 decembrie 2006 - 03:45

Doruletz, desteapta piticania:D vrea in randul lumii. O pup dulce de tot, si Sofia de asemenea :)[il]



hmm....pt voi toti si pt Doru sa nu-i mai fie frica de 2007, am mai scris un articolas :)

http://www.fotomozai...eg=0&idstory=21






Sabina si [hippi] Sofia Galagia





Cea mai lungã cale este calea care duce de la urechi la inimã.



#53
Adela99

Adela99

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.202 mesaje

Postat 31 decembrie 2006 - 14:36

'neatza!



doruletz, de ce nu vrei sa vina 2007? ca asa cum zice Sabina [il]e doar "un prag imaginar" sau te temi ca fi "annus horribilis"? cum fu 2006 pentru dictatorii lumii? pe langa Pinochet, Nijazov si Saddam mai fu horribilis si pentru Milosevic, Alfredo Stroessner (Paraguay)si mai putin horribilis dar totusi, pentru Castro si regele Gyanendra al Nepalului. si mai sunt altii care ne

oripileaza
sau ne fac sa radem



lilutz, nu ne dai o lista cu cele mai bune filme si carti ale anului 2006? ieri am auzit ca filmul Apocalypto e demn de vazut cu toate ca se pare ca Mel si-a pierdut mintile



P.S. si io fac oo umplute si in loc de vin o sa ma indop cu ciocolata :-) ca doar si Shakespeare o zis "Alcohol provokes the desire, but takes away the performance" [cheers]



La multi ani fericiti tuturor!!![disco]

#54
Adina

Adina

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 39 mesaje

Postat 31 decembrie 2006 - 14:39

dragi scandinavi,

va doresc o noapte a integrarii sublima, va doresc sa aveti acelasi chef de viata ca si pina acum si chiar si ceva in plus, va doresc aceeasi dorinta de a va impartasi gindurile aici, va doresc tot binele din lume si va imbratisez cu drag pe toti. faceti parte din viata mea, va cunosc si sotul si copilul meu si imi dati un strop de culoare in orice zi, oricit de innorata sau insorita ar fi ea. imi doresc sa fiti aici si anul care vine, dar gasca completa. asa ca ahoooooooo ahoooooooooo pentru cei absenti. clopotiti sa se adune cu totii si sa nu moara spiritul scandinav. laaaaaaaaaaa muuuuuuuuuuuultiiiiiiiiii aniiiiiiiiii!

#55
lilanda

lilanda

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.366 mesaje

Postat 31 decembrie 2006 - 15:14

Ahooo ahooo [:D]

Io mi-s ocopata cu musafirii si asara picai rapusa de ei si de sauvignionul cela de care zice Adeluctzza [hc]...asa ca in seara asta ne orientaram spre unu', Bonaparte :-))

Heh...cu rata, poate-o sfirsim noi inainte de miezul noptii, ca nu mai stau acu' sa schimb menu-ul [:D]

Cit despre "alea de cult" (;-), citii ca Absurdistanu' ar fi de departe cea mai buna carte de fictiune a anului 2006...un fel de Borat..asa ceva!! La filme, ar fi mai multe; io-s curioasa sa vaz doua : The Departed, al lui Scorsese si Volver al lui Almodovar. Nu-mi amintesc pe unde citii, dar figura sigur intr-un "must to be seen" al anului si "Moartea dl. Lazarescu" [bis]

No...ma duc sa fac sosu'...da' sigur mai vin cu uraturile [:D]

Spor la treburi...

PS Adina, La Multi Ani si voua...[cheers]



pozulici si calatoria lui Ilie spre tara lui Hamlet

#56
xenocid

xenocid

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.940 mesaje

Postat 31 decembrie 2006 - 15:30

Aloha si La Multi Ani



Va urez si eu d'aci de la Olimpiada de Iarna din mijlocul probelor de

Viroza 400m batiste si Otita 250mg la 4 ore.

Acu intram la Sarituri cu schiurile peste masa de pranz.

Sper sa'mi gasesc timp si pentru proba de Saniuta (40 de grade si asta nu e panta :D)



Vaz da Doruletz conspecta riguros evenimentele saptamanii trecute.

Vreau doar sa va povestesc pe scurt de evenimentul de la Muntele Athos in care doua turme de calugari se luara la omor pe motiv ca nu se putura pune de acord daca Papa e sau nu Satana [:D].



Pe linga anateme si blesteme pusera in uz si artileria grea respectiv neste stingatoare smulse din pereti si uluci din garduri.

In urma "sinodului" unul din ei ajunse ceea ce'si dorea de mult, respectiv moaste, cu teasta sfarmata in mai multe bucati frumos mirositoare si izvoratoare de mir imprastiate in cutiute prin toata tara.

Pai ce? Doar Calugarii Shaolin sa'si rupa oasele?



Un an nou fascinant va doresc si sa ne bucuram impreuna de inca o calatorie gratuita in jurul Soarelui!



Cu drag,

Alin











Orgel's second rule: "Evolution is cleverer than you are."


#57
doruletz

doruletz

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.979 mesaje

Postat 31 decembrie 2006 - 17:41

nziua

sabina, frumos articol, si in plus ai dreptate.[:)]

Nu ca mi-ar fi frica de 2007 doar ca ma enerveaza schimbarile prea rapide, pai parca 2006 de abia venise?! Protestez si io oficial impotriva trecerii anilor, ma alatur virtual colectivului Fonacon care va manifesta in seara asta impotriva lu 2007 la Nantes dar si la geneva.



Acilea se transmisera urari de bine si felicitari romaniei pentru intrarea in UE. Auzii la radio francez ca in centrul Bucurestiului va fi cel mai mare foc de artificii din istoria romaniei! Astia din gelozie (ca anul asta la paris sunt interzise) spusera si pretul, un purcoi de bani vor pleca in scantei, 1 milion de €!! Da' reporterii adaugara parsivi: "eh, desigur, acu nu se mai uita la bani fiindca la anu vor primii 2 miliarde de € din partea UE!" [hot]



Adina, multumim de urari, sarbatori fericite si un an 2007 cat mai frumos familiei de adina! Si io, ca si tine, ii astept in anu viitor pe toti scandinavii rataciti, tot sper ca vor mai da p'acilea sa ne salute macar!



Xeno, ma bucur sa te vaz [bis]! Las bre ca otitele trec ele, bine macar ca iti gasisi bagajele [:)]! hahaha, uite ca imi scapse stirea cu talibanii de pe Athos (ei singuri se intituleaza asa!) Siteul Adevarului nu merge din pacate da' o gasii si in ziarele d'acilea. Muhahaha, s-a lasat cu bate in cap sub lozinca "ortodoxie pana la moarte", valeu, au si astia multi becali nacajiti p'acolo!



Auzii si io despre Apocalypto, cica e extrem de violent si in plus nu respecta adevarul istoric despre civilizatia maya. Adelucci, si io zic ca Mel e psihopat [soc]



astia facura retrospectiva stirilor sexuale din 2006, aflai ca un bangladesean isi taie degetul si il trimeasa cu fundita rosie iubitei, cica 'dovada de mare dragoste"! Muhahaha, ta-su aleia facu infarct cand deschisa pachetu!

si mai zisera ca pe 5 august s-a desfasurat la Londra (iarasi engeljii astia [:D])maratonul masturbarii, au adunat fonduri pentru lupta impotriva MSTurilor.



mai viu io, ma duc sa ma ocup de zburatoare

#58
Sabina

Sabina

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 11.695 mesaje

Postat 31 decembrie 2006 - 18:27

Adina, la multi ani si tie si familiei, sa fiti voiosi si fericiti in 2007!!!



Lil, Volver am eu acu la mine...poate reusesc in vacanta asta sa-l vad :)Io cred ca terminati zburatoarea pana la 12 :D. Daca nu, te iei dupa ora Romaniei, LOL.



Alin, bine ca ca mai ai maini sa tastezi;)) Pupa tare piticii din partea mea, si nu uita, cand te intorci de tot ne duci pe mine demoazela la observator, da?

Rezolutie de Anu nou :))



Doruletz, spor la inaripata, sa faci pozaaaa :))



azi copilu s-a dus cuminte la culcare de dupa amiaza, dupa ce ieri a dormit de la ora 18 pana la 12 noaptea,dupa care jucat tzontzoroiul pana la 2 jumate :D. Nu de alta, da a zis ca vrea sa vada si ea anu nou.



Rayuuu, esti gata de party nebun?? speram ca ti-a trecut pardalnica de gripa, acu de-o lua Xeno :D





Noi nu avem nici TV la Busteni, asa ca sa nu va surprinda daca imi las netu deschis:)))



Oh era sa uit. Adelucci, sunt out of choco.Ce ma faaaaaaaaaaaaaaaaaac :))))))))



hai ca poate mai viu io pana la ora 12 :)










Sabina si [hippi] Sofia Galagia





Cea mai lungã cale este calea care duce de la urechi la inimã.



#59
buli

buli

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.547 mesaje

Postat 31 decembrie 2006 - 18:59

Aho, Aho!

sa fti sanatosi, voiosi si la punga grosi [cheers]


#60
Witchie

Witchie

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 779 mesaje

Postat 31 decembrie 2006 - 20:28

Dragii mei

Pe aici ploua cum n-am vazut de mult sa ploua atatea zile la rand. Nici urma de zapada cat despre petrecere, se pare ca moda e sa faci petrecerea in prima zi, nicidecum noaptea.

Asa ca voi fi prin zona daca va tenteaza o petrecere pe ym:)

LMA celor care au o viata cat de cat:D



Anda, mama Irinei

domnisoara Irina

Atinge stelele cu mana




Panic Questions

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

Last Blogs

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Astăzi, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Astăzi, 14:42

  • Alegerea numelui

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:20

  • Plimbarica

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 10:10

  • ImportanÈ›a medicului pediatru 👩🏻‍⚕️

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -