Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 5 voturi

"Cei mai iubiti dintre pamanteni" ;) (3)


302 raspunsuri la acest subiect

#41
Adela99

Adela99

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.202 mesaje

Postat 29 decembrie 2006 - 12:37

'neatza!
doruletz si lilanda sunteti eroine in ochii mei [il] (cu ocazia asta il pup si io pe botic pe Ilie supercaine si salvanabo [bis]) cum tineti voi topicul asta draag in viata.

doruletz, te primira la serviciu?

rayu, te inzdravenisi? no, las c-o faci lata de anu' nou si recuperezi. pup pe dacu si pe fratesu si bineintes un pup maare lu Boubou si pe vecinu zis si nabo pe daneza (daca nu ma-nsel)

irimell, facusi ordine in haos? e haosu datorat sarbatorilor? ca vazui ieri un reportaj cum ca japonezii is cei mai pretentiosi si dejtepti consumatori. ce m-a mirat era ca ala spunea ca pentru japonezi nu rezultatul e important ci efertul depus. la firma respectiva nu era admis sa lucrezi mai tarziu de ora 22.00. noroc cu restrictiile ca alfel ar fi mucit zi si noapte. io ma intreb ce viata de familie au narcomanii de munca?

mihaela, god fortsättning och gott nytt år! si distractie placuta de Revelion (ceea ce va doresc bineinteles tututor [cheers]

saddam va fi executat maine, ultima masa se pare va fi de la Big Burger, cica in inchisoare a mancat zilnic hamburger si cartofi prajiti. no, ce se facea daca americanii nu invadau?

oare ce se va intampla la anu' dupa doliul dupa turkmenbashi? care dintre ravnitorii la gaz vor ajuta la reconstruirea tarii pe baze democratice?



#42
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 29 decembrie 2006 - 13:27

Adeluts, nu pot sa-ti spun decat tak så mycket! si sa-ti doresc si tie gott nytt år!



Eu ma duc sa trebaluiesc, am muuuulte de facut asa ca va doresc de pe acum sa mancati, sa beti, sa va distrati, sa ciocniti in sanatatea voastra, a celor dragi si sa aveti un 2007 cat mai prosper!!!

Sa ne recitim cu drag la anul!

Va [pup].





Mihaela si fetele mele



#43
mara03

mara03

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 849 mesaje

Postat 29 decembrie 2006 - 13:51

buna dimineata si de la mine!



lilu', o sa-i transmit felicitarile tale ioanei. si daca astepti urmatorul roman o sa mai ai ceva de asteptat pentru ca proiectul cafenelei literare ii ocupa mai tot timpul. si tot nu pare sa mearga in bistrita o asemenea afacere. sau poate n-a stiut ea cum sa o faca sa functioneze. ionu' nu prea a vrut sa o ajute pentru ca ii spune tot timpul ca ea e artista si nu om de afaceri, asa ca se pare ca quijote cafe se va inchide in curand :-(.

si-acu' sa trecem la ilie eroul si sa te intreb ce mai face vecinul pe care l-a salvat? e bine acum? oferta cu blana de catel ilie suna bine, mai ales acum ca e si caine erou. [:D][pup]



sabina nu mi-am facut rost de morometii ca la noi in oras cred ca n-o sa ajunga nici un exemplar. poate unul la diverta dar m-as mira sa fiu eu cea care-l va cumpara. [:D] multumesc oricum pentru intentie si pentru informatie. acum ca stiu ca a aparut o sa-l caut pe net si o sa-l comand. daca nu reusesc o sa apelez la voi, dragelor. [pup]

voi ati plecat la busteni? poate ne trimiti si noua niste zapada de pe-acolo ca tudor ma omoara cu intrebarea "cand ninge?"



doruletz si lilu', iar m-ati "stimulat" si-am cautat pe net chestii despre niazov si-am gasit niste site-uri faine. [pup] pentru asta si pentru ce zicea adela mai sus va [pup] de o mie de ori.



rayu, insanatosire grabnica si te asteptam la sampania de revelion. [pahar]



pegasis, distractie maxima si un an nou cum iti doresti! [pup]



am fugit la majestate ca sunt solicitata. [:D]



***

***majestate***





#44
Sabina

Sabina

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 11.695 mesaje

Postat 29 decembrie 2006 - 14:28

Mara, e ceva zapada.Da nu multa.



Chiar, ce faci Rayu? ai scapat de antibiotic? ca acus e 31 :))



noi o sa plictisim groaznic de Anu Nou, doar daca nu pun vecinii manele la maxim :)), caz in care in loc de plictiseala vom fi enervati.



Voi care ce faceti in noaptea cu pricina?



m-am intristat cu saddam, nu de dragu lui, ci asa....ca principiu [xx(]






Sabina si [hippi] Sofia Galagia





Cea mai lungã cale este calea care duce de la urechi la inimã.



#45
doruletz

doruletz

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.979 mesaje

Postat 29 decembrie 2006 - 15:20

bonjour tulemond, io iar n-am chef de munca [:)]



adelutz si mara [pup], o parea 'mort' subectu asta dupa nr de postari da' il mai invie vizualizarile. Io sper sa vina sa ne mai colinde lumea cititoare, ii astept de ex. pe Katarina si pe varu narancea si nu numai...



sa revenim la Niazov, io nu cred ca e vreun turkmen trist (ma refer la unu obisnuit, adica intreg la minte si care nu face parte din elita conducatoare).Sa nu uitam ca baciul era un dictator feroce, existau inchisori, torturi, tot tacamul represiv. Reportajul de il vazui io aci e edificator, o echipa franceza a filmat timp de mai multe zile, a luat interviu unei jurnaliste, unor medici expatriati etc; au fost condusi de un sofer de taxi care la numai o luna de la plecarea ziaristilor a fost arestat ca spion si la ora asta e tot in inchisoare, echipa franceza de ziaristi incerca sa-i scoata familia din tara. Iar jurnalista care a dat interviul a fost si ea torturata si tocmai murise in inchisoare [:(]

Si pentru ca zisa adela ca o sa-i "democratizeze" careva si pe turkmeni (io zic ca nu le-ar strica nitica democratie dar evident, nu se poate impune cu forta), relatiile cu Franta de ex. sunt sensibile, de aceea au fost si multe informatii pe aci, pentru ca una din cele mai mari intreprinderi frantzuzesti, Bouygues, a participat activ la multe din constructiile aberante ale turkmen-baciului, au facut paralamentul, palatul prezidential, moschei, tot ei trebuiau sa faca si palatul de gheata. Exista chiar o carte ("Tara unde Bouygues e rege"), a fost un scandal nu demult aci, cu un interviu cenzurat al lui Niazov de catre TF1, tocmai pentru ca Bouygues e actionar al postului respectiv de televiziune. Om vedea cine ii aduce pe calea cea buna si pe astia...



Ca tot venii vorba de 'nebunii lumii' s-a publicat topul americanilor pentru "Bad guy of 2006", ghici cine e pe primu loc inaintea lu Ben Laden? [:D]

Totusi tot el e si pe primul loc la 'eroii anului' unde fu votat de 13% din cei intrebati.

Pe locu 2, cu 6%, au fost trupele din Irak, apoi, pe locul 3 la egalitate: Oprah, un senator democrat si...Isus fiecare cu cate 3% [:-)))]



Mai viu io



PS: sabina, si pe mine m-a intristat stirea cu saddam si tot din principiu...umanist

PS2 aci de anul nou lumea merge la teatru si abia dupa aceea incepe petrecerea [pahar]. noi nu facem parte din "lume" anu asta asa ca trecem direct la sampanie

#46
lilanda

lilanda

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.366 mesaje

Postat 29 decembrie 2006 - 15:21

Buna ziua [:D]

Noh, multumesc de felicitatiuni [il]...da' cum sa lasam sa se prapadeasca asa bunatate de poiana, nu??? [:D] Mai ales acum, cind si mihaela pratar utmärkt svenska :-))

La noapte imi vin prietenii de la Bruxelles (acu' is in tren spre Copenhaga) si miine si poimiine iesim sa le aratam una-alta si pe-acilea, iar duminica petrecem Revelionul cu ei, cu ccc copiii lui Niels si cu prietena mea bulgaroaica + iubitu' ei italian. Sarabatorim intrarea-n UE!!! [cheers] (ea a promis ca va face baclava si blini cu somon si caviar [pofta])

Pe nabo al nostru il vazui acasa, se misca ccc cu trepiedu' si are ingrijitor la domiciliu...da' daca se misca, inseamna ca-i bine!!

Alminteri, crez ca Turkmenistanu' va mai ramine citiva ani buni apropiat al Moscovei, ca prea negru fu valul lui Niazov, iar opozitia e ca si cum n-ar fi!! Si daca n-o fost revolutie, acu' cind o fost prilejul, slaba nadajde sa fie in februarie...parerea mea [hot]

Ca noutate ulutioare, vaz ca geneticienii chinezi se lupta sa creeze porci verzi [alcool] Cica reusira sa mute o enzima de meduza in porci, drept pentru care limba, dintii si copitele porcilor se fac verzi la raze X...asa ceva [alcool]

Hai ca mai viu!!



pozulici si calatoria lui Ilie spre tara lui Hamlet

#47
doruletz

doruletz

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.979 mesaje

Postat 29 decembrie 2006 - 15:41

lilutz, va delectati deci cu specialitati bulgaresti si 'romanesti' (cum ar fi rata cu portocale?[:D]) Sau schimbi pentru un porc verde la tava?



Io de fapt ma intorsei sa-i mai barfesc putin pe engleji, cica s-au suparat ca se duse Blair in vacanta in Florida pe banii contribuabilor. Cica omu se dusa pe o insula privata, intr-o vila care apartine unui Bee-gees si se zice ca a platit 58.000€ /saptamana

E foarte frumos ca se ingrijoreaza ei de vacantele primului ministru da' li se par 'justificate' cheltuielile pe toaletele de lux ale fosilelor regale si a odraslelor lor care cica cheltuie anual fro 60 de milioane de euro ... si asta fara nici un alt rol decat acela de a umple paginile ziarelor de scandal...[alcool]



acu chiar plec [:D]

#48
Adela99

Adela99

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.202 mesaje

Postat 30 decembrie 2006 - 15:30

'naziua!



ocupate? ultimele zvacniri inainte de revelion?



no, c-al spanzurara pe saddam si cica si filmara evenimentul ca dovada. citii ca i-a fost refuzata executarea prin impuscare pentru ca se considera prea onorabila de unde deduc ca perechea ceausescu avu parte de o executie onorabila :-( din pacate a fost condamnat doar pentru o parte din crime si cel mai important nu pentru crimele comise impotriva kurzilor. io zic ca si doruletz si sabina tot din principiu, nu de dragu lui.

cica mai sunt 74 de tari care aplica pedeapsa cu moartea dintre care China, Iran, USA si Arabia Saudita detin peste 90% din executari. sunt o multime de metode de executie ca sa nu mai vorbim de cele de tortura ... ce ti-e si cu simtul dreptatii asta :-((

prima tara care a abolit pedeapsa cu moartea e Venezuela, apoi Costa Rica pe la 1860 si ceva, urmate apoi de Novegia 1902, Panama 1903, Ecuador 1906, Uruguay 1907 si Colombia 1910, samd

pentru interesati, harta



edit: se pare ca armistitiu' cu ETA a incetat: explozie pe aeroportul din Madrid



si ca sa mai vorbesc si despre altceva: daca nu vreti sa dormiti in noaptea de revelion evitati merlot si cabernet sauvignon, cica ajuta impotriva insomniei ... deci vorba aia cu "vinul rosu face bine la femei cand il beau barbatii" e doar un mit ... acum inteleg io mai mullte [bang] :-))

#49
doruletz

doruletz

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.979 mesaje

Postat 30 decembrie 2006 - 18:36

nziua
ah adelucci, nu trebuia sa deschid poza aia, exact imaginile astea incerc sa le evit de azi dimineata...Desi ceva ceva tot vazusem io si mi-au stricat deja ziua. Aci nu difuzara la TV video-ul cu executia, au zis ca ei nu transimt asa ceva dar in schimb e plin internetu... Am inteles ca CNN-ul l-a difuzat, asa cevaaa...
Plus imaginile cu oameni dansand pe strazi, io nu inteleg fratilor cum poti sa te bucuri de moartea unui om, oricare ar fi acela?! Aia de o fac nu-s cu nimic mai buni decat Saddam. De fapt, de ce ma mir, doar suntem in timpul Hajj-ului si dintotdeauna imaginea unei multimi dezlantuite aruncand cu pietre intr-o alta piatra mi-a dat un sentiment de "liniste si siguranta" basca m-a convins daca mai era nevoie ca islamu e religia "pacii" ... [hot]

Cat despre harta pedeapsei cu moartea, daca de la tari ca pakistan sau Iran sau China nu poti avea pretentii, intr-o democratie ca SUA mi se pare intolerabila. Plus ca USA face parte din cele 5 sau 6 tari care autorizeaza pedeapsa cu moartea aplicata minorilor, ce sa zic, justitie demna de evul mediu si la astia unde statul ucide copii. Bine insa ca interzisera avortul si cercetarile pe celule embrionare pe motive moral-religioase, hahaha, ar fi de ras daca n-ar fi de plans.
Si uite asa se trezii si gura lu'Bush vorbind fara el, cica "moartea lui Saddam e o etapa importanta spre democratie". Desigur, in viziunea lui, democratia incepe pe esafod, mare idiot ...

Pana la urma se confirma faptul ca sfarsitul de an e o perioada nefasta pentru dictatori, Pinochet, Niazov, Saddam... mai uitai vreunu?

hai ca trec si io la lucruri mai vesele... ma duc deci sa-mi fac oua umplute ca mi-a facut mara pofta. Si sa mai cumpar o sticla de vin rosu daca tot zisa adelucci ca ajuta la somn poate asa nu ma mai trezeste guitatu piticaniei careia mai nou i s-a nazarit sa ceara lapte in toiu noptii [bang]

Adelucci, sa inteleg ca tu inlocuisi Cabernetu? cu ce? Glogg?
lilutz, gata ratusca? sa pui poze acilea inainte s-o dati gata...
Restu pe une umblati bre? dupe oala cu sarmale si zaibar?(in afara de Mihaela care cre ca deja a plecat spre Munich)

Hai ca mai viu io [cheers]

#50
Sabina

Sabina

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 11.695 mesaje

Postat 30 decembrie 2006 - 20:51

Buna seara, sau cum zice Sofia, foarte buna seara! :)



si eu am fost toata ziua urmarita de executie:( cata vreme astia de spun ca aduc pacea in lume sunt ai mai barbari dintre barbari eu una nu mai am ce comenta :(((

La mine mai sunt desigur si motivele religioase, da ce sa mai discutam, ca-i limpede ca lumina zilei ca acu dreptatea se confunda cu minciuna in cele mai multe din cazuri.



In alta ordine de idei, noi am fost azi la aer toata ziulica, e ceva zapada cum urci putin, am avut o prietena la mine si ne-am simtit tare bine.

Sofia a acaparat-o in totalitate, s-au juact la nemurire...si la sf cand dupa pranz i-am facut fetii o cafea, sofia a conchis:

-esti o rea, pt ca nu te joci DELOC cu mine.

[help][help][help]

P-aici bine ca nu mai dau astia cu bombe, insa dpdv manele a inceput deja rebelionu :D

noi gatim maine.Eu am sa fac salata de beuf, facem curcan la cuptor, salata de sfecla rosie cu hrean, poate si fripturica de porc, doar asa se zice, sa n-ai la miezu noptii pasare in farfurie, cice scurma a saracie [:-)))]

asa ca Lil, ia vezi cu rata ceea:)))

si chiar, tare bine suna meniul bulgaroaicei...ce REV international!!!

Adelucci...bine ca ne-ai zis de vin [:D]



restu? unde umblati???



stai ca uitai sa zic: Doruletz, ati inceput sa dati la fata mancare de Om :))))) vroiam de mult sa inytreb.Poate ca nu se mai scoala daca baga si ea o fripturica cu orez acolo:D:D




Sabina si [hippi] Sofia Galagia





Cea mai lungã cale este calea care duce de la urechi la inimã.




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Astăzi, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -