Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 5 voturi

"Cei mai iubiti dintre pamanteni" ;) (3)


302 raspunsuri la acest subiect

#31
arboria

arboria

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.067 mesaje

Postat 27 decembrie 2006 - 04:49

adica io mananc in stil scandinav de cateva ori pe luna? orezul cu lapte si cu dulceata de cirese e preferatul meu [alcool]

pe aici se gatira (sau se cumparara) feluri internationale: heringi afumati, cu ceapa; panettone, ca n-a avut nimeni timp de framantat cozonaci si carrefour nu exista; friptura de zburatoare cu zeama de portocale; cred ca am zarit pe masa si mancare chinezeasca, ceva cu taitei de orez, dar nu-s sigura, ca m-am aptinut.



poze exista, dar nefiind facute de mine, lipsesc

ghirlandele de beculete n-au vrut sa se aranjeze singure pe stresini, asa ca au lipsit, in schimb a mers semineul



fiica-mea a primit tot ce si-a dorit (nu a vrut prea multe), si peste. in fiecare an ii lasa mosului pe masa niste fursecuri si o ceasca de ceai, ca e batran si infrigurat, cica

anul asta a conceput si o diploma, care arata cam asa:



Santa's Award


for


Never forgeting


to give presents


to children




semneaza... one of your friend



si are si un PS. I hope you have a present for my dog, too.



gata, a trecut craciunul!

digestie fara probleme va doresc si mai lasati miscarea aia, ca se uzeaza incheieturile!



[i]



Daca esti Pârâcios


#32
Rayuela

Rayuela

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.311 mesaje

Postat 27 decembrie 2006 - 05:17

SARBATORI FERICITE POIENARI DRAGALASI POZNASI!!
Au ca nici nu stiu cu care sa incep pupatu,oscilez intre Gepetutza si Ilie,Gepetutza pen'ca m-a facut sa rid cu lacrimi,e cremenala mai,o combinatie de Ceausescu da si ceva Che Gevara,ca Ceausescu nu era sarmant,da Gepeta e totala!!Iar Ilie,ce sa mai zic,pentru ca e erou intre eroi,deci merge pupat in ridul din fatza!!
Apoi Itsme ofcors,beibi,ca jelesc p'aci de dorul tau,mi-am propus de un milion de ori sa-ti scriu,de inca un milion de ori sa te sun,si iaca,nimic nu am facut!Noroc cu forumu:))
De asemenea pupam Silviutza,care oricum a avut curaj sa se duca pina la Mos...fi-mea..it's another story:))
Si fireste toti ceilalti scandinavi,tinerei si batrinei.
Hai sa va zic cu am sarbatorit eu Craciunu,io si famelia mea.Famelia mea ,reunita la Växjö,s-a distrat bine ,a intuit Adeluci:))Au baut ,au mincat ,s-au distrat,au ris,cadouri,chefuiala!
EU??EU???Eu biata saraca de mine,febra patruj de grade,infectie oribila in gitlej,frisoane,prabusita sub sapte plapumi,intr-o camera amarita la parter(cica sa nu fiu deranjata in boalele mele)dardaind,si murind de oftica ca toti rideau pe sus,se auzea in chef monstru,care s-a lasat pina si cu o victima,alde cumnatu care a apreciat oarecum gresit o bancutza(o fi zis ca-i pat) si a cazut pleosc ditai omu,de au ris ceilalti de duduia casa.Eu transpiram si-mi blestemam zilele,mureaaaaaaaam de oftica ca pierd ceva de pomina!!Si am pierdut!Pin'la urma cica a fost intrebata victima daca e ranita(nu era:)),dupa care i s-a adus o tuica la capatai sa se dreaga :)
Am urcat si eu vestejita,pe la 9 seara,mi-am luat cadou si m-am carat:)
Ce frumos a fost de Craciun!
Mai viu si io ,sa ciocnim un paharel pe la Anu Nou,ca atunci scap de antibiotic[bang]


#33
lilanda

lilanda

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.366 mesaje

Postat 27 decembrie 2006 - 14:38

Io acu' ce sa va zic, decit buna ziua, ca buna dimineata fu la Rayu, la ora 3 [:-)))] mamarayu, deci fui hot Craciunu' asta??? Imi pare rau; iti urez sa-ti scoti pirleala duminica [alcool] Da' poze cu Bubu ai???...macar cu ccc cumnatu', plizzz [:D]



arborico, clar...maninci nordic: fiindca, da, orezu' ala se consuma c-un sirop cald de cirese (nu-i chiar dulceata, da'-i la fel de dulce!!). Cit despre hyggeligt, asa se lauda danezii, ca ar fi cuvint intraductibil. Eu zic insa ca are acelasi sens cu engelzismul cosy; diferenta e ca exista si verbul "at hygge (sig)", care inseamna a te simti confortabil, ca la mama acasa [bibe]



mara, am vazut ca i-a adus unul din Mosi lui Tudor, masinuta...cu blana de catel poate-o rezolvam la anu', numai sa-l adun pe Ilie cind se-apuca iar de napirlit [:D]

Adeluctzo, lasa bre lenea aia si mai da din taste [pup] Ce-ti fac baietii??? toti 3?? :-))

mihaela, acu' imi amintii ca voi tre' sa plecati spre München...cind o luati din loc???



No...cica se duse si prezidentu' Ford, dupa turkmenu' ala...deci vorba lui doru', Craciunul e-al presedintilor [alcool] Castro cica n-ar avea cancer, da' tre' sa fie din nou operat...



pozulici si calatoria lui Ilie spre tara lui Hamlet

#34
buli

buli

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.547 mesaje

Postat 27 decembrie 2006 - 16:28

buna ziua,
Matei in ziua de Craciun: n-a mincat nimic, numai a ciocnit si sanatate-noroc-multi ani, si iar, si iar ..
dupa care a inceput sa strige in gura mare (la bunici fiind si cu musafiri) mamiii, unde e putza ta? vreau sa vad putza ta!!
atit am avut de zis, l-am lasat la bunici, asteptam cu interes continuarea [alcool]

#35
Pegasis

Pegasis

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 540 mesaje

Postat 27 decembrie 2006 - 18:43

M-am intors, da' miine plec iar [:D]. Cu putin noroc intru mai pe seara sa va pup si va urez una-alta.

P.S. Mi-am recuperat compu. E virgin, aka nu mai are decit setarile cu care a venit din fabrica. Tot ce-am avut pe el is gooooone...[q] Asta ca si o continuare la ciclul "cine nu salveaza cind trebuie, ca mine sa pateasca..." (copyright Sabina)


"Cind o femeie nu vorbeste, sa n-o intrerupi pentru nimic in lume." (Enriyeu Castaldo)


#36
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 27 decembrie 2006 - 19:20

Helau!

Rayu, mama da' cu ce ai gresit ca sa suferi asa de Craciun??? Chiar ca a fost de pomina! [xx(]



lil' plecam in 30 dimineata. In 29 o ducem pe Silvia la mama, si vrem sa plecam dimineata cat de devreme pentru ca drumul in conditii optime dureaza vreo 10 ore...mai pune opriri si eventual ceata...n-am vrea sa ne-apuce noaptea tarziu pe drum. Mai ales ca trebuie sa gasim si hotelul...

Suntem putin dezamagiti ca nu vom putea vizita decat biserici, restul obiectivelor sunt inchise si in 31 dec si in 1 ian. Iar in 2 dimineata ar trebui sa plecam spre casa...numai daca nu ne razgandim si venim acasa in 3...mai vedem!



buli, am ras, nu stiu ce sa zic de dorintele fiului...:))



Mai viu, ca-s acasa pana poimaine!



Mihaela si fetele mele



#37
Pegasis

Pegasis

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 540 mesaje

Postat 28 decembrie 2006 - 01:18

In sfirsit am reusit sa citesc si eu aventurile micilor scandinavi, am urmarit si "dictatorul" [cool], m-a entuziasmat isprava lui Ilie si m-am delectat cu poze care mai de care.
Promit ca la intoarcere sa pun si eu poze de la Mos si de la serbare (unde minune! fi'mea chiar a zis tot ce era de zis, a cintat, a dansat, ce mai... s-a distrat fata).

Dragii mei,
Va doresc din toata inima sa aveti un an asa cum vi-l doriti, sa fiti sanatosi, sa va bucurati de si alaturi de familiile voastre si sa va distrati la maxim! [bis] Sa ne "vedem" cu bine in 2007. Va pup si vacanta frumoasa tuturor!


"Cind o femeie nu vorbeste, sa n-o intrerupi pentru nimic in lume." (Enriyeu Castaldo)


#38
doruletz

doruletz

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.979 mesaje

Postat 28 decembrie 2006 - 18:41

hop si io ca n-am chef de munca, pe une umblati bre, scoatem catalogu?

rayu, imi pare rau ca fusesi bolnava taman la chef...Las' ca iti iei revansa acus de revelion! ce cadouri primii pana la urma boubou de la "mos cacun" ?(desi daca imi amintesc io bine, ea zisese ca nu vrea nimic?[:D])

Pegasis, distractie placuta si an nou fericit, sa ne vedem cu bine la anu!

asa e lilutz, il uitasem pe turkmenul niazov care din fericire a crapat si el de bunavoie mai deunazi, ala era campion absolut al aberatiilor, omu se afla in plin delir paranoiac! Vazusem nu demult aci niste reprotaje de m-au lasat cu gura cascata, isi facuse statuie de aur care se rotea dupa soare, desfiintase toate bibliotecile si nu se mai tipareau decat cartile lui, la facultate sau pentru permisul de conducere tot din alea se dadea examen. Ba un exemplar din cartea de capatai a fost plasat de catre o naveta ruseasca pe orbita terestra, dovada ca turkmenii au "cucerit" spatiul!
Suprimase pensiile batranilor pe motiv ca progeniturile sunt datoare sa aiba grija de parinti, rebotezase numele lunilor anului cu numele rudelor (una avea numele lu ma-sa), declarase "eradicate" anumite boli si doctorii nu aveau voie sa puna diagnosticele corecte, interzisese concertele, fustele scurte si dintii de aur! Voia sa aduca pinguini in desert si sa construiasca un castel de gheata la 50C... Lume nacajita rau maica, Ceausescu era mic copil pe langa dementu' asta.[popa]
Insa io cre' ca tot cam p'acolo s-ar situa si Becali sau Vadim daca prin absurd (?) ar ajunge la presedintie...

hai ca mai viu io

#39
lilanda

lilanda

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.366 mesaje

Postat 29 decembrie 2006 - 00:06

Bonsoir :-))

Fusei azi ocopata cu inteletniciri 'telectuale: pictai ( ca de mult nu mai facui asta) si-l citesc cu nesat pe Günter Grass, cu "Toba (lui) de tinichea"...are un stil uluitor [il]...imi aminteste, cumva, de "Parfumul" lui Süskind, insa stilul Grass-ian mi se pare mult mai vivace, acid, ironic si amar...By the way, cica aparu si filmul "Parfumul"!! In aceeasi ordine de idei, mara, ureaza-i Ioanei felicitari pentru bursa Polirom !!!

buli, ce-i zisesi Mateiului??? :-)) ...nu de alta sa nu insiste si la bunica!!

Pegasis, un An Nou fericit, sa faci backup-uri multe si dese [:D] Distractie placuta..

doruletz, culmea e ca turkmenii il regreta pe niazov..."om bun, cu suflet pen' popor" [alcool]

Va pup !



pozulici si calatoria lui Ilie spre tara lui Hamlet

#40
Sabina

Sabina

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 11.695 mesaje

Postat 29 decembrie 2006 - 12:06

"neata de la aer curat!!

ba se vede chiar si crucea!!!!



n-am vreme, dar vreau sa spun ca am vazut la Carturesti filmul Morometii, l-as fi luat pt Mara, dar n-aveam bani la mine, costa 85 RON.

daca ai facut rost si eu n-am fost atenta...scuze :))

Tot la Carturesti au CD-uri f faine cu 3.9 Ron![alcool]

jazzz si clasic, imprimari cred dinainte de 1950....






Sabina si [hippi] Sofia Galagia





Cea mai lungã cale este calea care duce de la urechi la inimã.




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -