Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 5 voturi

"Cei mai iubiti dintre pamanteni" ;) (3)


302 raspunsuri la acest subiect

#21
lilanda

lilanda

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.366 mesaje

Postat 25 decembrie 2006 - 20:28

quote:
Originally posted by mihaela_s

Iar pentru cine are putin timp, poate sa o vada pe morocanoasa si cateva poze.






Hahaha...pai daca i-o fost soomnnn [:D][pup]



pozulici si calatoria lui Ilie spre tara lui Hamlet

#22
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.840 mesaje

Postat 25 decembrie 2006 - 20:43

Da lil' si era plictisita! [:D]

In dimineata aia dormise pana la 9 dimineata, am mers direct la serbare de acasa...[^]



Mihaela si fetele mele



#23
doruletz

doruletz

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.979 mesaje

Postat 26 decembrie 2006 - 03:04

nseara

Craciun Fericit tuturor, sa va bucarati de cadouri si sa fiti sanatosi si iubiti. Si digerare usoara la sarmai si cozonaci sau, dupa caz, la orezul cu lapte (?! mari mesteri culinari si danejii din cate vaz, ce idee 'extraordinara' pentru desertul de craciun [:D])

Io ma laud cu cozonacii mei, iesira nemaipomeniti, plini de nuca si, respectiv mac, in interior. Asta pentru ca nu prea nimerii cantitatile de umplutura asa ca fusera mai mult nuca/mac cu cozonac decat invers. Insa tare buni iar de miros nici nu mai zic. In rest mancaram chestiuni frantzuzesti, foie gras cu dulceata de ceapa, somoni, stridii, d'alde astea. Si pe post de 'orez cu lapte' national, la bûche de Noel cumparata de soacra-mea (nu chiar asta dar una asemanatoare pe care n-apucai s-o pozez ca a disparut rapid)



Mihaela, vazui filmuletele, pe ala in care se canta cu foc Mos Craciun cu plete dalbe il admira si familionu corsican extins, le placu tare mult, cu ocazia asta le-am explicat io cum e cu colindele pe la noi. Lasa bre fetita in pace, poate i se parea caraghios sa invarta de neste pompoane pe scena si mie mi s-ar fi parut la fel! [:D] E tare dulce morocanoasa asa.



Gata, mai viu io







#24
Irimell

Irimell

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 322 mesaje

Postat 26 decembrie 2006 - 05:29

Dragi poienari, sint rupta total de realitate, dar asta nu ma impiedica sa va urez din suflet Sarbatori fericite![pegeam] si sa aveti parte de tot ce va doriti, mai ales in anul care vine. Noroc, sanatate si numai bine![cheers]



Va pup cu drag![pup]



PS: Mai vin dupa ce fac ordine in haos![soc][:D]





[flo2]flori cele "Nu stiu cu ce fel de arme va fi luptat cel de-al treilea razboi mondial, dar cu siguranta cel de-al patrulea va fi luptat cu bete si pietre." Albert Einstein

#25
Sabina

Sabina

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 11.695 mesaje

Postat 26 decembrie 2006 - 10:53

Buna Dimineata si Craciun Frumos, cat a mai ramas din el!!



Noi am fost din vizita in vizita, azi ne odihnim acasa, maine poate reusim sa ne urnim spre munte.



Mihaela, si Sofia ar fi facut probabil la fel anul trecut.Nu stiu de anul asta...

Vreau sa va spun ca mi-a oripilat strabunicii [:D]. Au declarat ca ei asa un copil n-au vazut in viata lor (obraznic, care nu sta locului, care solicita pe toata lumea, vrea sa se joace incontinuu si nu mananca nimic cu oamenii mari frumos la masa, etc etc, deci concluzia e ca suntem niste parinti jalnici. Nu i-as prea contrazice [:D])

In schimb, sora mea a primit instalatie de karaoke .Si sofia a luat microfonul si-a trecut la treaba:

Dragi copii, dragi parinti: Bine ati venit la spectacoluljnostru!!



Si altele asemenea. Ce mihaela radulescu/andreea marin/cleopatra stratan.

Asta era in stare sa te omoare daca nu asistai la show:))).

Asa ca Miha, ai rabdare un an. :-))))





OOOh, Cozonaci.Ma declar in totala admiratie.Eu n-am facut in viata mea.

Lilanda, si eu ar trebui sa facceva spoooort.Ma simt umflata cu pompa, desi prea mult n-am mancat, ca eram la alergatura cu fata .Cred ca e si psihologica treaba cu

[grasa]





Unde-i restul trupei?

Rayu, astept povesti cu Bubu cea superba (n-am apucat sa-ti spun ce mult mi-au placut pozele cu rochita cu buline, si expresiile.Vreau si eu rochita din aia!!!!).

Deci povesti, ca incepsa ma simt stinghera, cu copilu meu cel obraznic:)))






Sabina si [hippi] Sofia Galagia





Cea mai lungã cale este calea care duce de la urechi la inimã.



#26
lilanda

lilanda

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.366 mesaje

Postat 26 decembrie 2006 - 14:20

'Neatza :-))

Daaa, doruletz le au nordicii cu mincarea, iegzact ca francezii cu berea [alcool]. Printre altele, primiram de Craciun o colectie de bericioaice din citeva tari ale lumii si, evident, ca ne grabiram sa degustam "Blancu' de Kronenbourg"...huuhhh, citronada de lamiie, asa ceva [:D] Cit despre orezu' ala cu migdale, poci doar sa-ti zic ca are si denumire frantuza, na: "Ris á l'amande" [:-)))] Taaare is curioasa acu' sa degust si bucatele ingleze, da' nu-s de ce, am vaga senzatie ca-s mai bune ca astea de pe-acilea!! :-))

Cozonacu' tau arata suuuper si-mi declar incompteneta in acest fel de desert!!! N-am facut niciodata, nici io.

Alminteri, admirai toaleta rosu-alb a gepettei, care a prins-o de minune [pup]

Sabina, aeriseala placuta..io n-am sanse ca iar plecam la o supa...cica [grasa]. Ieri ce m-am mai miscat prin bucatarie (am facut sarmale) si ne-am aerist la plaja vreo ora!!!

Irimell, hai ca te-ajutam cu haosul ala...zi-ne numa' ce tre' sa facem!!!

Ahhh....la suedeji ori e lene mare, ori e chef monstru!!

[:D]

Mai viu!!



pozulici si calatoria lui Ilie spre tara lui Hamlet

#27
Adela99

Adela99

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.202 mesaje

Postat 26 decembrie 2006 - 16:47

continuare placura! cum se zice p-acilea

si p-aici se mananca risalamande, adica cu migdale, da' fara migdale ci cu bucatele de portocale si ii zice "ris a la Malta", cu toate ca n-are a face nimic cu Malta si nici cu amandinele, da' asa cum vorbesc danezii, aud suedezii (adica raau):-)

la mine e lene maare, la rayu cre' ca-i chef monstru :-)

vazut poze, filme, placut![olala]



#28
mara03

mara03

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 849 mesaje

Postat 26 decembrie 2006 - 20:39

buna seara la poienitza!



am vrut sa va povestesc despre craciunul nostru dar mai bine las pozele sa vorbeasca.



lilu' [aerob]...sa ai spor. eu am avut un oarecare noroc anul asta la capitolul [grasa] ca am avut ceva probleme cu stomacul si n-am putut manca mai nimic...in afara de oua umplute [:D].



mihaela, a fost o mare figura silvia la serbare. m-am distrat copios de bietul copil plictisit. si de baietelul de langa ea, cel in costumas gri, care era tocmai opusul silviei, adica plin de energie. [:D]



irimell, sarbatori fericite si tie si, cum spunea si lilanda, daca putem face ceva sa te ajutam, suntem aici. [biz]



doruletz, am admirat alexandra dulce si atmosfera calda care emana din toate pozele tale de craciun. [pup] micul dictator...

[:D]





o seara magica va doresc!



***

***majestate***





#29
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.840 mesaje

Postat 26 decembrie 2006 - 22:43

'na seara!

Mersi mult de incurajari, io las copila in pace ca ce sa-i fac??? Si speram ca la anul sa strige si ea tare pe scena :)).



dorulets, wow ce cozonac! Io am avut 2 incercari...anii trecuti...si nu mi-au crescut, atata ca am avut miros de cozonac in casa, ca apoi cozonacii au ajuns la gunoi :(((. Asa ca ai si toata admiratia mea!



mara, am vizionat Craciunul vostru...si l-am dat exemplu pe Tudor cu degetelele bandajate, pentru ca si Silvia are aceeasi "placere". Inclusiv la serbare! [xx(]



irimell, Sarbatori Fericite! Reinnoiesc si eu "oferta" fetelor...suntem aici![pup]



Noi ne-am aerisit azi putin, dar era frigut tare afara, a fost soare cu dinti. [:D]

S-aveti o seara superba!



Mihaela si fetele mele



#30
doruletz

doruletz

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.979 mesaje

Postat 27 decembrie 2006 - 03:14

fratilor, trebe sa restabilesc adevarul despre cozonaci, dealtfel io il declarai de la inceput insa vaz ca nu s-a inregistrat informatia: coca de cozonac este "made in carrefour", facuta gata de nenea brutarul de p'acolo, se numeste "pâte de brioche", opera mea e doar umplutura si bagatul la cuptor, atat [:I]. Nu ma invidiati ca n-as fi fost in stare sa framant la cozonaci, nici nu m-as fi apucat dealtfel, pai ce rost are daca sunt altii mai priceputi?

mara, ce mandru e majestatea sa de manutele bandajate [:D] Bine ca citii explicatia ca altfel ma gandeam ca il puserati la spalat vasele dupa Craciun. Imi facura pofta oole alea, ce bine arata, imi fac si io de anu nou



irimell, vez ca sabina isi facu ordine in haos imediat dupe ce scrisa aci, poate merge si la tine, tinem pumnii [:)]



In lipsa de actualitati incendiare mai citii cate ceva despre "riz à l'amande" ca ma facurati curioasa. (adela, uite ca nu ma gandisem la asocierea asta, "amandina" vine deci de la amande = migdala? de unde i s-o trage ca nu mai are nici urma de migdale prin ea?!) Cica orezul cu lapte s-ar manca de Craciun la nordici din cauza ca renii Mosului poftesc si ei la felu asta de mancare, dealtfel cica li se lasa si lor o portie la geam, restu il mananca familionu cu dulceata de cirese. asa e? Migdalei insa nu i-am gasit orginea si nici semnificatia. Oricum, gasii alte lucruri interesante, cica au danezii un cuvant care nu exista in nici o alta limba (dupa spusele lor evident), "hyggeligt" care s-ar traduce prin "stare de bine, confort sufletesc si fizic", ceva de genul "e frumos, amuzant, cald, intim", toate la un loc. sa intelegem deci ca vecinii suedeji nu dispun de un astfel de cuvant? Las ca iecsplica Lilutz sau/si Adela.



Tot cu ocazia asta gasii si siteul gepeticii, taman in Norvegia.



Hai ca aparu totusi si o stire:

Auzii ca i s-a confirmat condamnarea la moarte a lui Saddam si ca poate fi spanzurat oricand... Vaz ca se contureaza o noua traditie de Craciun: omorarea dictatorilor in urma unor procese manipulate.



Mai viu io


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -