Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

mamici, ce simptome de sarcina ati avut?


51 raspunsuri la acest subiect

#21
mirela0521

mirela0521

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.013 mesaje

Postat 20 februarie 2007 - 22:30

eu imi simteam burta tare si balonata, iar sanii imi erau mariti, sensibili si pietrificati. cam aceleasi simptome ca si atunci cand imi venea menstruatia. tocmai de aceea am facut testul dupa 1 saptamana de intarziere de la mentrustia. pt ca nu vroiam sa se dovedeasca doar o alarma falsa... va doresc la toate sarcini usoare http://new.photos.ya...460762390477487"]poze[/url]

#22
tzuc

tzuc

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 137 mesaje

Postat 20 februarie 2007 - 23:16

eu am facut doua teste, unul Dr Sigur in a 6 a zi de intarziere si au aparut imedita liniutele, instantaneu si al doilea test Sure check in a 7 a zi si la fel au iesit liniutele... Simptome...balonari, burta tare, arsuri in piet, dureri de sani, pofta de lamaie... sa vi se indeplineasca dorintele Graviduta 5+ "Fiecare om se afla in inchisoarea sa, dar fiecare poate obtine dreptul de a se elibera. Sa nu te opresti niciodata sa te zbati" Buddha

#23
fify

fify

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 46 mesaje

Postat 20 februarie 2007 - 23:44

Karligutza, ce poveste frumoasa. [pup] TZUC..se pare ca esti la inceput de drum. Pai iti doresc o sarcina usoara., un bebe miscaret...si sanatate. MIRELA, cam aceleasi simtome sunt prezente si la mine. Acum ...nu stiu ce am, dar ma doare capul...si simt o usoara stare de rau.Spre sa fie cu ochisori. MAI VREAU POVESTI, HAI IUBITELE MELE ...SPUNETI-NE CUM ATI DESCOPERIT O VIATA IN PANTECELE VOASTRE.vA ASTEPT CU NERABDARE NARATIUNILE.

#24
kay

kay

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.612 mesaje

Postat 21 februarie 2007 - 00:54

fify, din momentul in care nu am avut menstruatie am stiut ca sunt [gravi] ! nu ne asteptam sa se intample asa ceva, dar de atunci am stiut ! parca stiam ca un mic ingeras e in mine si creste cu o viteza uimitoare ! si de la 9 saptamani am stiut ca o sa fie fetita, si asa a fost ! simptome imi amintesc doar ca n-am putut sa mananc nici macar o felie de pizza la o petrecere... m-am umflat imediat si eram si balonata... test n-am facut deact la 2 sapt de intarziere si doar ca sa-mi confirme ceea ce stiam deja ! [pup] si sper sa fie asa cum vrei tu !

oana[gravi]22 cu[fetita]Sonia
[foto]mami,tati si Sosonica

[fetita]rosioara

#25
RAMONELLA

RAMONELLA

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.894 mesaje

Postat 21 februarie 2007 - 13:46

Fify,ai facut test????? Pe mine a inceput sa ma deranjeze fumul de tigara. http://photos.yahoo.com/ramon_ramonel Ramonel[gravi]3+

#26
tanima_i2002

tanima_i2002

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 556 mesaje

Postat 21 februarie 2007 - 14:16

Ramonella, se calculeaza de la data ultimei menstruatii. Deci nu ai 3 sapt, ai probabil 5.

Mamica lui Rares (15 oct 2006)
poze
Botez



#27
RAMONELLA

RAMONELLA

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.894 mesaje

Postat 21 februarie 2007 - 15:07

Tanima ultima menstruatie am avut-o in 28 ianuarie.Ciclul meu era de 24 de zile.Dupa calculele mele am 3 saptamani si 3 zile.[:D]Ce mari suntem[:D]. http://photos.yahoo.com/ramon_ramonel Ramonel[gravi]3+

#28
alealecs

alealecs
  • Membri
  • 4 mesaje

Postat 21 februarie 2007 - 19:21

Fify, nu mai sta! fa un test! mie mi-a iesit pozitiv cu 3 zile inainte de CM...hai bafta!!! Papushicata, la fel si tie! nu mai sta pe ganduri si inearca un test...cine stie...poate e cu burtica. Succes! Simptomele mele au fost f aiurea (si inca mai sunt)...am mai scris eu de ele pe aici: sani tensionati, durerori, scurgeri, urinari dese dar pana acum atat. se pare ca urmeaza restul mai incolo....uf! Oricum, pe langa toate astea, sa stiti ca eu am simtit ca sunt cu bebe...data trecuta in schimb cand a fost extrauterina, am simtit de la inceput ca nu e ok. bafta fetelor...sa ne batem in burtici!! Alexandra [gravi]4+

#29
numeioana

numeioana

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.513 mesaje

Postat 21 februarie 2007 - 19:41

Fetelor, ce inseamna durere de ovare in Z4 DPO, in Z16 a CM? Si azi ma doare putin burta... Ati avut asa ceva?


bebe?!



Ioana, cea mai optimista aspiranta

Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

#30
fify

fify

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 46 mesaje

Postat 21 februarie 2007 - 23:52

Fetelor...nu am reusit sa fac test. Am fost f. grabita dimineata, adica m-am trezit si tzushti la baie.[bang][bang][bang]Am uitat de test. Sper sa nu uit maine dimineata. Dupa calculele mele ar trebui maine sau cel tarziu poimaine.Poate e concludent, ca nu vreau sa fie prea devreme. Pup fetele frumoasele si dragutele.Sarcini usoare si sa fiti sanatoase. Iubitele mele, dar nu vreti sa ma agatati in drum spre lista voastra de gravidoase? NUMEIOANA,eu stiu ca la ovulatie ovarele inteapa. Acum ...nu stiu de ce te dor, ca dupa cum ai spus esti in z16? Sau esti dupa 4 zile de la ovulatie? Poate -ti vor raspunde fetele mai experimentate.


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -