Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

mamici, ce simptome de sarcina ati avut?


51 raspunsuri la acest subiect

#1
fify

fify

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 46 mesaje

Postat 20 februarie 2007 - 12:46

Mamicutelor, am o mare curiozitate....."cum v-ati dat seama ca sunteti gravi inainte sa se pozitiveze testul"? sau...." ce simptome ati avut"? Eu , sincer , nu stiu cand am ovulat [bang].Am un cm la 31 de zile.Iar din z17 am inceput sa iau duphaston. La cateva zile ( adica prin z 21-22) m-am balonat...si am aceeasi stare si in prezent z28. Nu stiu ce se intampla. Am si sanii mariti, nu sunt foarte durerosi...Am si dureri de spate.Am si scurgeri mai abundente.Voi ce spuneti?

#2
RAMONELLA

RAMONELLA

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.894 mesaje

Postat 20 februarie 2007 - 12:50

Eu n-am avut nici un simtom.Si nici nu am.[alcool][alcool][alcool] http://photos.yahoo.com/ramon_ramonel [gravi]3+

#3
cria_bv

cria_bv

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 14 mesaje

Postat 20 februarie 2007 - 12:59

La mine sanii au devenit durerosi si aveam crampe la burta, asta se intampla inainte de a face testul sau da a intarzia ciclu.

Cria[gravi]30+ cu [baietel] Vlad

#4
fify

fify

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 46 mesaje

Postat 20 februarie 2007 - 13:10

RAMONELLA,esti proaspata viitoare mamica?Bravoooo, felicitari[bis]...o sarcina usoara si un bebe sanatos. CRIA, multam fain de raspuns. Nu stiu ce sa cred, sincer.De ce oare sunt balonata?Sarcina usoara si o nastere la fel.[pup]

#5
Simo78

Simo78

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.699 mesaje

Postat 20 februarie 2007 - 13:13

eu m-am simtit balonata (si asta primele doua luni) si sanii tensionati. plus toate simptomele de ciclu doar ca mai accentuate.

Ramonella pretuieste momentele astea in care nu simti nimic, o sa te napadeasac prin sapt 6-7 toate. sper sa fii din norocoasele care scapa de greturi, ameteli si toate alea din primul trimestru. eu nici acum nu suport anumite mirosuri, in special cele legate de detergenti.

sarcini usoare fetelor.


Simona [gravi] 15+ [am] Mara/Matei

poze


#6
RAMONELLA

RAMONELLA

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.894 mesaje

Postat 20 februarie 2007 - 13:23

Fetelor eu acum caut tot felul de simtome,dar n-am nimic.E drept ca am usoare dureri de burtik,dar neglijabile.Sper sa nu am greturi urate,ca nu vreau sa slabesc.Si asa sunt slaba.Incerc sa mananc acum bine si sanatos. http://photos.yahoo.com/ramon_ramonel [gravi]3+

#7
tanima_i2002

tanima_i2002

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 556 mesaje

Postat 20 februarie 2007 - 13:23

Gust metalic in gura. Parca mancasem fier. Si asta a durat pana in trim 3 de sarcina. Greata si altecele au venit la 6-7 sapt.Eu exact acum un an (mai exact pe 19 febr) in z28 am simtit pur si simplu ca sunt gravida. Asa ca am cumparat un test care a iesit pozitiv. Multa bafta sa fie si la tine asa.

Mamica lui Rares (15 oct 2006)
poze
Botez



#8
fify

fify

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 46 mesaje

Postat 20 februarie 2007 - 13:32

Sa te auda d-zeu TANIMA !! Mai am pana imi fac testul. Sper sa nu ma invadeze armata rusa, sper sa vina [copil]. SIMO , deci...sa-l iau ca un simptom de sarcina? ( balonarea)

#9
Simo78

Simo78

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.699 mesaje

Postat 20 februarie 2007 - 13:38

la mine asta a fost cel mai clar simptom pentru ca nu sunt balonata in mod obisnuit. doar in prima zi de ciclu eram balonata. celelalte stari semanau foarte bine cu cele de ciclu, si ma gandeam ca doar in mintea mea sunt mai accentuate. iar cu gustul metalic...l-am simtit mult mai tarziu. depinde de fiecare. imi spunea mama ca sarcina cu mine si cea cu fratele meu au fost complet diferite. deci vezi, la aceeasi femeie se manifesta altfel....si scurgerea mai abundenta este un semn. iti tin pumnii sa fie cu ochi si sa te inscrii la bebelusi de nov-dec.

Simona [gravi] 15+ [am] Mara/Matei

poze


#10
RAMONELLA

RAMONELLA

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.894 mesaje

Postat 20 februarie 2007 - 13:46

Fify ia fa tu un test si nu mai pune atatea intrebari.[:D]Daca esti in Z28 ar trebui sa se vada.Te asteptam cu rezultatul. [bis][bis][bis][bis][bis] http://photos.yahoo.com/ramon_ramonel [gravi]3+


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Astăzi, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Astăzi, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Sarcină

    Erika91
    - Astăzi, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Astăzi, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Astăzi, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Astăzi, 14:42

  • Alegerea numelui

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:20

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -