Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Tu si sotul tau ... Cum v-ati cunoscut?


43 raspunsuri la acest subiect

#41
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 21 februarie 2007 - 00:43

Nu sunt casatorita , dar ma pun si eu la povestit.[:D]

Noi ne-am intalnit in zona. Ma distreaza la culme expresia asta .[:D]
Stam pe langa centru , zona rezidentiala , adica micuta , inchisa oarecum , cu stradute , casute si blocuri si o scoala generala. Foarte draguta , cu parculete si tot tacamul.
Eram in clasa a 4-a parca , prima oara cand am auzit de el de la o prietena mai mare. Apoi , cand eram prin a 6-a cred mergeam la noi la "complex" , eu eram la etaj si ma dadeam cu rolele impreuan cu ceilalti copii si el era cu prietena lui pe o terasa la bar. Stiu ca a venit ea sus , ca ne cunosteam si am vorbit nu stiu ce. Ma uitam asa la ei ca la niste oameni maaaari de tot , intangibili.[:D]

Prin clasa a 7-a , la sfarsit , am inceput sa ies si eu "in zona" , la scoala generala. Acolo erau toti abietii de pe aici de 17 ani care jucau baschet , forbal , patratica si mai stiu eu ce .
Acum ar fi timpul sa-i multumesc tatalui meu ca sunt buna la sport , ca am ajusn acolo si in scur timp jucam fotba si patratica cu baietii si am ajusn la baschet. M-a luat unul sub aripa lui si m-a invatat sa joc bine. Intre timp il vedeam si pe el dar nu aveam nici o treaba.In plus , stiam ca e cu o fata de la el din liceu tare frumoasa si ei tare indragostiti. Prietenul lui cel mai bun era cel mai frumos dintre toti(vreau sa spun ca eram in jur de 20 pe acolo) si prietena mea , cea mai buna dintre noi ear indragostita de el .Incet incet am ajuns sa ma apropii de viitorul prieten , ca doar eram carata frecvent cu amica la tipul celalalt.
M-am indragostit prin 12 iunie sau iulie 1999. Cum ? Hehehehe , copilaresc.
Eram multi in curtea scolii si cum nimeni nu juca nimic m-am dus eu cu el si am jucat baschet 2 la 2 cu 2 baieti. Evident ca nu aveam nici o sansa , ca ceilalti jucau de mult timp si erau baieti , dar in ziua aia am fost inegalabila. Am jucat 3 meciuri in care eu am marcat 8-9 cosuri din 11 in fiecare si i-am lasat pe toti cu gura deschisa.
Ne-am mutat pe terenul mare sa jucam serios si atunci viitorul meu prieten a spus un lucru simplu care m-a gadilat insa profund. A zis ca daca nu sunt cu el in echipa el nu mai joaca.Au inceput baietii sa se certe ca eram cea mai buna dintre fete si toti ma vroiau la ei .El tot insista ca sunt muza lui , ca fara mine nu joaca, eu in sus , eu in jos si ...zbang. I was inluv.[:D]
Dupa asta cam un an intreg am tot stat dupa fundul lui fara sa-i spun nimic ,ca eu eram a 8-a , el a 12-a , eu eram virgina , el nu , eu umblam in trening , pantaloni largi , el avea prietene "mari".

Evident si-a dat seama ca sunt indragostita si dupa ce am visat ce se va intampla cu noi s-a si intamplat: trebuia sa mergem la prietena mea buna si am zis ca ma intanesc cu els i cu ala frumos.El a ajuns ultimul , a venit direct la mine mi-a prins fata in maini si m-a sarutat pe buze.Era sa facem infarct si eus i aa frumos , am plecat la prietena aia buna fara sa icem nimic. Asta se intampla in 1 februarie. Nu era o relatie pt. ca el vroia doar sa ma culc cu el , am tinut-o prin saruturi pana mi-a trimis un mail in care imi zicea ca daca eu nu sunt interesata sunt destule fete care vor si sa ma gandesc ce vreau. Desi dupa definitiile de pe aici trebuia sa am culc cu el , ca aveam 14 ani , nu 18 si eram indragostita pana peste urechi , i-am scris inapoi o fraza care spunea ca pote sa mearga linistit la alea care vor numai sa foloseasca prezervativ , sa nu ia vreao boala sau sa aiba copii.[:D][:D]
In 29 februarie ne-am despartit , eua m suferit evidentm bla bla bla.

La sf. lui martie mi-am cumparat si eu pantofii aceia penibili gen platforma, o pereche de blugi mulati si asta a fost. A vazut si el atunci ca sunt fata . a inceput sa ma tot bazaie si m-a luat de o parte spunand ca e indragostit de mine.Evident ca am ras de el cateva zile si i-am spus ca nu mai "bag botul" , sa ma lase in pace , omul a insistat si in 2 mai , la un suc stateam cu un nene batran care s-a pus la noi la masa si care era rupt de beat si ne tot povestea tot felul de chestii , iar in timp ce el povestea , viitorul prieten m-a luat de mana timid si am stat asa .

Si de atunci suntem impreuna. Cel mai amuzant a fost cand am avut banchetul in aceeasi zi : eu de clasa a 8-a , el de clasa a 12-a.[:D][:D]

Am fost si despartiti 2 luni acum 3 ani , dar ne-a solidarizat relatia , ca inainte era una ....ceva gen colivie. Acum insa este un echilibru perfect dar nu vreau sa ma casatoresc , ma simt prea copil inca.[:D]

In fiecare zi ne spunem ca ne iubim de "n" ori , vorbim la telefon , pe net, ne vedem zilnic , ne maimutarim, gadilam prostim , povestim ore in sir si nu plecam nici macar o data certati(desi nu ne-am mai certat de cand ne-am impacat[:D] ) I'm happy.

#42
tumpi

tumpi

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.323 mesaje

Postat 21 februarie 2007 - 03:37

frumoase povesti.Defapt fiecare are frumusetea ei,pt fiecare dintre noi,povestea cu el si ea e diferita,dar totusi aceeasi,fiinca exista IUBIREA la mijloc.
Noi ne-am cunoscut acum 10 ani.Lucram amandoi la aceeasi firma,eu erm noua acolo,eram singura fata intre 15 baieti,dar el a fost singurul care mi-a atras atentia.Amandoi aveam la vremea respectiva pe cineva, relatia lui era aproape terminata, a mea nu,dar avea sa se termine repede fiinca am constatat ca [m-a]
M-am angajat in ianuarie,la inceputul lunii,dar de vazut ne-am vazut undeva spre sf lunii,fiinca el avea mai mult munca de teren.La inceputul lui februarie am iesit cateva seri in oras,dupa nici o saptamana ma mutam la el,dupa o luna ma cerea in casatorie,dupa 6 luni eram sot si sotie.Am avut si noi pb noastre,dar am trecut peste ele si ne iubim la fel de mult,chiar mai mult pot spune.Nu e seara sa nu-mi spuna ca ma iubeste,mi-ar spune si dimineata,dar io dorm cand pleaca el,asa ca se multumeste cu [pup] de dimineata ca sa nu ma trezeasca[;)].
Sa iubesti e cel mai frumos lucru,dar mai frumos e cand dragostea e reciproca.
Sa fiti iubite.!!

"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)



#43
ICorina

ICorina

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 20 mesaje

Postat 21 februarie 2007 - 17:07

Ce draguuuuuuutz![il] Am citit povestioarele cu multa placere si cu zambetul pe buze,recunoscand in fiecare fiorul inceputurilor si "fluturasii" pe care i-am avut si noi.
Noi ne-am cunoscut in 2000, la job.El-pilot, eu-stew.El spune ca tine minte si acum prima imagine cu mine:cum aratam, ce purtam si gestul cu care m-am aplecat, curioasa, sa-l vad pe noul venit in companie.Eu, sincer, nu mai tin minte scena![:D] El spune ca atunci s-a indragostit!
Dupa un timp, am plecat impreuna, in echipaj complet, in Egipt la un contract cu serii de 2 luni acolo,doua acasa. Nu stiu cum se facea, ca ne nimeream mereu impreuna! Tineretea, tinerete;discoteca-discoteca, mirajul Nilului complicele nostru, o multime de timp la dispozitie sa savuram ceea ce deja parea o vacanta! Am inceput ca prieteni, ne povesteam vietile si ne faceam confidente, inotam impreuna si ne jucam tenis de masa, colaboram super pe plan profesional.Cand mi-am dat seama pe ce lume sunt, eram deja iremediabil indragostita!
Azi,ne iubim ca-n prima zi, il avem pe 'Xoi,[copil] de 1 an si 9 luni si mai planuim ....ceva fratiori sau surioare! A! Si chiar am zburat toti 3, impreuna, in echipaj: el-comandant, eu sef cabina si cu 'Xoiu' la purtator![gravi]


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -