Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 4 voturi

Clipe din trairile sufletelor noastre...(17)


293 raspunsuri la acest subiect

#1
brendamitran

brendamitran

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.778 mesaje

Postat 15 februarie 2007 - 18:37

Capitolul 17!

Cati,mai zic o data,poate nu m-am facut inteleasa: chestiile oficiale le anuntam pe aici(in spetza,eu facusem urarea pentru mama lui marce),pentru chestii mai intime,discutam in particular......
Inclusiv cu tine.....

S-a inteles acum?

BRENDA

[*]Un fulg pentru seara de Craciun[*]

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

#2
brendamitran

brendamitran

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.778 mesaje

Postat 15 februarie 2007 - 18:39

ahhhhhhh.....si sa va zic: mi-am schimbat ciocatzelele....

si sa va mai zic: azi e data scadenta la joc!

Io am reusit sa ajung la Marce sa-i dau banii,sper sa reusiti si voi sa-i puneti.....

BRENDA

[*]Un fulg pentru seara de Craciun[*]

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

#3
Yagmur

Yagmur

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.060 mesaje

Postat 15 februarie 2007 - 21:34

Salutare,
Tot pe fuga... azi am avut vaccinul de 2 luni.. a urlat ceva, dar l-am tinut afara vreo 6 ore.. acuma sta cuminte cu o compresa pe picior la mine in pat...
Marce, La Multi Ani mamei tale.. cu intarziere....
Ioana, La Multi Ani!!! [s][bum]
Eu, m-am plimbat departe de orice banca astazi si nici nu a mai mers netul cand sa copiez datele.. maine, depun banii.. Marce, sper sa nu te superi....
Imi pare rau ca iarasi scriu pe fuga.. casa e un dezastru total si cum nu am stat pe acasa.. acuma ma apuc de treaba cat ma lasa Luca..
Pupici trupei

Yagmur - mami de Luca (19 decembrie 2006)
poze Luca
slide Luca

varsta Luca



#4
cati 73

cati 73

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 47 mesaje

Postat 16 februarie 2007 - 11:24

Salutare! Am inteles ,Brenda, sa traiti! Alma, esti o draguta, multumesc!Insa eu nu sunt suparata pe nimeni, n-am cu cine sa ma impac. De fapt, de cand sunt pe DC, o singura data am avut senzatia ca am gafat.Si am fost necajita o seara intreaga din cauza asta.Este vorba de neintelegerea referitoare la ....fata ta, pe care o pup!Noroc ca tu esti asa echilibrata si...mi-ai luat piatra de pe inima atunci! Un we placut tuturor!

#5
dako

dako

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 55 mesaje

Postat 16 februarie 2007 - 11:37

neatza...si multa cafea yagmur...din cate mi s'a spus si citit, dupa vaccin nu este indicat sa stai prea mult afara. poate, nu e nici o problema, dar ar fi bine sa te documentezi. pup nasucul lui luca! zi vesela!

#6
Ameera

Ameera

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 93 mesaje

Postat 16 februarie 2007 - 12:08

Neatza! Stau si eu 5 minute la cafeluta, ca apoi am o gramada de treaba. Yagmur, imi pare rau ca a plans asa tare Luca! Ce vaccin ati facut? Ca noi am facut Infanrix si n-am avut absolut nicio problema, ba chiar la 6 luni nu a plans nici macar cand i-a facut injectia... s-a uitat doar surprinsa la asistenta, apoi la mine, cu o mutrisoara de genul "da' cum puteti sa-mi faceti asa ceva?", dar de plans n-a plans deloc. De restrictii la plimbare nu stiam... mie mi-a spus doctorita doar sa nu-i fac baita in ziua respectiva, plus compresa rece si preventiv supozitor cu paracetamol. Pupici tuturor! Ameera si [copil] Sara

#7
Ioana Sora

Ioana Sora

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 47 mesaje

Postat 16 februarie 2007 - 18:49

Eu o tin tot in petreceri pana duminica, azi e ziua tatalui meu... Ieri Cata a fost o scumpa cand a venit cu bunica ei de la gradinita. O aud spunandu-i bunicului ei, de cum intra pe usa: "Azi nu e ziua ta, e ziua lui mami. Maine e ziua ta. " Cobor si sare la mine in brate, avea flori si un cadou, si imi spune "la multi ani !" Anul trecut era prea mica sa inteleaga mare lucru din chestia cu zilele de nastere... A fost practic prima oara cand mi-a spus "la multi ani" nu repetand dupa altcineva... :) Chiar m-a emotionat. Sa aveti un weekend frumos ! Marce, iti tin pumnii.:) Ioana & Maria Catalina http://photos.yahoo.com/ioana_sora

#8
Yagmur

Yagmur

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.060 mesaje

Postat 16 februarie 2007 - 22:33

Hopa si eu....
Deci, rectific: luca a plans pe strada, dar dupa ce am ajuns acasa a fost cel mai minunat bebe... a gangurit si apoi a dormit de la 23.00 pana la 5 dimineatza.... nu-mi venea sa cred cand am vazut cat am dormit EU!!!!
Azi am avut asa o zi: sint franta, franta, franta ... am plecat cu luchitza de la 9 dimineata... intalnire cu vorbitoare de limba engleza din Cluj.. unde a fost atractia zilei.... nici macar sa-i dau sa pape din bibe nu m-au lasat.... ele au facut totul.. eu m-am conversat, am baut cafea, am mancat fursecuri...
Am venit acasa pe la 14.00, am stat vreo 30 de minute in care am plans de disperare ca nu mergea PC-ul si am crezut ca am pierdut pozele facute pana acuma..; am remediat problema (sursa e cam defecta), pus pozele pe DVD si plecat la plimbare... dupa care am ajuns la alta expata acasa... am urcat cu carutzul cel mai abrupt deal din Cluj... asta da miscare... am mai stat pe acolo .. si inapoi acasa... am febra muschiulara, nu gluma...
Luca a fost super cuminte... Doamne, cat il iubesc!!!
Dako, am mai auzit azi ca nu e bine sa stam afara, dar ieri nu am stiu.... pana la urma s-a dovedit ca luca a fost tare cuminte
Ameera, Infarix l-am facut si noi.. nu s-a umflat piciorul, pot pune si mana acolo si nu plange..
Marce, cum esti?
As vrea sa pup pe fiecare in parte dar casa parca e explodata de atata mizerie, eu sint moarta de foame.... nu vreau decat sa pap, sa fac dush.. sa trezesc luca, baitza, papa el si SOMN!!!
Pupici



Yagmur - mami de Luca (19 decembrie 2006)
poze Luca
slide Luca

varsta Luca



#9
R_MARCE

R_MARCE
  • Membri
  • 8 mesaje

Postat 17 februarie 2007 - 20:32

'na seara...
Ce mai faceti? Ce liniste e pe aici!
Eu n-am nascut si inca nu nasc asa k dak nu dau prea multe semne de viata, nu va panicati, k tot 2 in 1 sint![bang]
Am fost azi la Municipal. Stiam eu de ce nu vreau sa merg in spital decit la internare direct.[help]Brrrr...uffff...ce era acolo! Se calca lumea pe picioare la camerele de garda si atit de multi oameni bolnavi, mai ales cei cu viroze/gripe de care ma ingrozisem[help] si de care nu stiam cum sa ma feresc!
Nu mai zic k am stat vreo 45 min pina a venit, dintre care 30 min in picioare, pt k nimeni nu se ridica sa ofere locul, cum ar fi fost normal.[:(!] Si ce sa mai zic? K pe scaune in fatza cabinetului de gineco nu erau bolnave/gravide ci fetiscane fisnetze, care se pare k obosisera![haibat] Imi pare tare rau de poporul asta care nu are "cei 7 ani de-acasa".[V] Nusht ce se intimpla cu oamenii in ziua de azi. Kiar sa fim un popor de nesimtiti? Eu cu mina pe inima spun k intotdeuna am cedat locul batrinilor, gravidelor si femeilor cu copii micuti. Asa am fost crescuta/educata.
Ma rog... dupa alea 30 min de stat in picioare, de simteam k ma descompun, o tipa ce statea jos mai incolo, m-a vazut si mi-a oferit scaunul. M-am dumirit vreo 2 min mai tirziu... si ea avea o fetitza care statea undeva mai departe, pe alt scaun. Deci ..in concluzie...tot o mamica a fost receptiva si a facut un gest pe care majoritatea barbatilor (k sa nu zic "toti" desi asa imi vine, pt k exceptiile au ajuns kiar o raritate) si tineretul, nu mai stiu (sau nu au stiut niciodata!) sa il faca, din nesimtire sau lipsa de educatie!
Si trecind peste toate astea si ajungind la subiect...
A venit dr, deosebit de amabil si dragut, m-a consultat si a zis k "stam" mai bine si k ramine "cum am stabilit"[alcool]...adik ramine pe luni sau marti. M-a luat "la sentiment", cum k dak totul e ok si nu sint semne k ar iesi ea din proprie initiativa, atunci fiecare zi pe care o sta acolo, conteaza pt ea ...etc etc.... k prematurii sau cei care ies singuri mai devreme au alte cauze...bla bla... si k dak totusi ea mai sta un pic e bine sa o las cit mai mult! (nu peste termen, adik peste 40 sapt...dar cit mai aproape).
Eiiii...si k sa fie totul si mai frumos... EU NICI NU MAI VROIAM SA NASC...NA![^] Dak imi zicea sa ramin azi in spital... ziceam k nu vreau.[:-)))] Dak nu a fost vineri...nu mai vreau simbata sau duminica. Am treaba! [:-)))] Miine il iau pe "tatic" de la aeroport si dupa, mergem la ai mei, k face tata gratar[il]! O sa pap micutzi si puiutz pe gratar, pe jar, in curte.[il]Mmmmmmmmmmmmmmm....
Si dak tot e vine "taticul" la spectacol, macar sa fie pe coridoare la Municipal[:D] sa vada si el k nu e totul simplu si roz!

Uffffffff si ouch![help] Cred k pt prima data experimentez contractii...in direct! Moaaaamaaaa ...ce naspa sint![help] Buei...ma inteapa raaauuu toata burta jos, de parca imi umbla cineva cu un cutit, si mi se intareste burta. Nu dureaza decit 1-2 secunde...dar atit e de ajuns sa ma faca sa nu pot respira de durere si sa ma chircesc!
Gata ...fug in pat ...k deja am, inghitit 2 no-spa...

oops[ups][ups][ups]

Marce[gravi][fetita] 39+

POOOOOZEEEEE 2005-2006


Vine bebelina mea, Lara-Ioana!


#10
brendamitran

brendamitran

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.778 mesaje

Postat 17 februarie 2007 - 21:12

Marce.....io sper sa nu ajungi pina luni la spital,dar...asa cum ti-am zis si la telefon,parerea mea e sa stai cuminte si sa nu mergi la aeroport.....stai cumintica acasa,ok?
Asta ca sa se intimple luni,asa cum trebuie....

Io am muncit si ieri si azi,aseara n-am mai avut putere sa deschid calculatorul,iar azi am gasit surpriza de a nu mai putea intra pe mess.....intra,se deschide pagina cu agenda,dupa care dispare subit......acum am intrat pe meebo.

Pina cind l-oi repara.....nush ce fac,dar oricum pup pe toata lumea!

BRENDA

[*]Un fulg pentru seara de Craciun[*]

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • Incepem pregatirile

    madalinaiuliana27
    - Ieri, 20:10

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -