Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

Montignac : ce am mancat azi (83)


294 raspunsuri la acest subiect

#291
puskin

puskin

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.501 mesaje

Postat 03 martie 2007 - 21:02

Buna fetelor, inca o data multumesc de raspunsuri. Eu beau cafeaua ( decofeinizata) cu lapte... si ma tot intrebam cu ce lapte ar trebui sa o beau. Am intrat sa va spun ca am gasit ( si cumparat) ciocolata Lindt cu 99% cacao [cool] si intentionez sa imi fac ceva dulce, poate o spuma de ciocolata sau un tort, saptamana viitoare este ziua mea si nu vreau sa disper din cauza asta. Pe ambalajul ciocolatei scrie asa: Cacao 99% minumum, poudre de cacao degraissee, beurre de cacao, cassonade- asta nu stiu ce e, poate fetele care locuiesc in Franta stiu si imi spun si mie, eu nu am intalnit inainte cuvantul asta. Va pup, Ruxandra mamica dulce-puskin-inni-sigrid26

#292
ralu

ralu

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 239 mesaje

Postat 04 martie 2007 - 00:34

Buna fetele!!! Am intrat si eu spasita in seara asta...aseara am cam facut-o lata: am mancat o jumatate de pizza din aia nepermisa. Imi pare atat de rau, dar asta este daca m-a mancat stiti voi unde...[bang]. Asta este! puskin-eu beau cafeaua cu lapte degresat 0% pentru ca mananc o masa glucidica in fiecare dimineata! In legatura cu ce ai intrebat: cassonade este un sahar rosiatic sau brun care este rafinat o singura data. Asa scrie la carte! M-am uitat in lista cu alimente de pe site-ul monti si am gasit ca zaharul rosiatic sau brun ("roux"), are indicele glicemic 70. Uite aici (este vorba de Sucre roux/intégral/complet): http://www.montignac.../ig_tableau.php Te pup si spor la slabit.... si bafta la concursul de pe celalat subiect![:)] Ralu-mamica de 2 printese (Ioana si Maria)

#293
sanse

sanse

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 414 mesaje

Postat 04 martie 2007 - 12:23

Buna! Intru si eu pentru meniul de ieri: md:2 oua ochiuri si branza feta p:1 cotlet cu salata c:1 castravete potrivit cu branza Tac malc pana maine...sa nu-mi sperii cantarul,parca vrea sa o ia in jos... [wow] Va pup si o zi buna![dual] Mamica de 2 zuze ANA-MARIA SI ANDREEAhttp://community.webshots.com/album/557954790WZxHcO

#294
puskin

puskin

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.501 mesaje

Postat 04 martie 2007 - 13:00

Neata, Ralu, mersi frumos. Deci e un zahar mai sanatos, ca sa zic asa. Sper sa castig concursul din nou [:D], desi mi-am stabilit un target foarte ambitios, 5kg in 5 saptamani. Astazi imi fac dovlecei iranieni: dovlecei facuti pe grill, se amesteca cu ulei de masline amestecat cu usturoi pisat si peste se pune iaurt natur ( sau smantana). Yamiiiii. Pup cu drag Montignacele, Ruxandra mamica dulce-puskin-inni-sigrid26

#295
acusor

acusor

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 41 mesaje

Postat 04 martie 2007 - 19:29

Fetelor, poftiti la un nou capitol:

Montignac : ce am mancat azi (84)


Pupici [pup]
Andreea si Teo (26.08.2005)
Cat de mari suntem


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -